Skip to content

Wojna

1224225227229230296

Komentarz

  • A kto im będzie robić jak wszystkich wyślą na śmierć w Donbasie?
  • los napisal(a):
    A kto im będzie robić jak wszystkich wyślą na śmierć w Donbasie?
    Tak jak w 'posttrzeciejrzeszy', kobiety.

  • Chciałam zauważyć iż fkiedyś był "zapas" niepracujących zawodowo kobiet w nowym wspanialym świecie kobieta MUSI pracować zawodowo by przeżyć plus im dalej na wschód tym ma więcej obowiązków domowych, które są też bardziej czasochłonne.

    Tagżetag.
  • Odnośnie kobiet - w Donbasie przez ostatnie miesiące szukano kobiet z prawem jazdy na ciężarówki, wyjaśniło się to teraz - ruskie rozproszyli składy amunicji.

    Natomiast co do przestawienia gospodarki to podobno Rosjanie liczyli przed kowidem jeszcze że potrzeba im na pewne przestawienie 2 lat. Minął rok, w kowidzie, w sankcjach...
  • Przede wszystkim odsuneli z zasięgu GMLRS.
  • "Szanujemy i pomagamy Ukraińcom. Jednego nie będziemy robić: przedkładać ich interesów nad nasze. Jako premier Węgier jestem odpowiedzialny za naród węgierski. Dlatego zawsze na pierwszym miejscu stawiamy Węgry. To jest mój kompas moralny" – napisał Orban na Twitterze.
  • christoph napisal(a):
    "Szanujemy i pomagamy Ukraińcom. Jednego nie będziemy robić: przedkładać ich interesów nad nasze. Jako premier Węgier jestem odpowiedzialny za naród węgierski. Dlatego zawsze na pierwszym miejscu stawiamy Węgry. To jest mój kompas moralny" – napisał Orban na Twitterze.
    Eeee, dobrze tłumaczę (sobie)?

    - Nie jest w interesie Orbana&consortes suwerenna, niezależna od Rosji/Niemiec, wolna Ukraina.

    ?
  • Nie należy wszystkiego przyjmować dosłownie. Taki tekst może również oznaczać:
    - Biorę lewą kasię od niemiec i robię co mi każą.
  • To już Marian wyjaśnił, jest taki algorytm:
    1. Węgry zostają skrzywdzone przez mocarstwa.
    2. Węgry przyłączają się do najbardziej niegodziwego z mocarstw.
    3. Go to 1.

    Kalwinizm jest blisko manicheizmu. Orban po prostu uwierzył, że światem rządzi Zło i należy się do niego przyłączyć, jeśli się chce odnosić sukcesy.
  • Orban jest bardziej proniemiecki niż prorosyjski. Chętnie pomaga szwabom w brudnej robocie na forum UE, bo im nie wypada.
  • A w zamian za to ma mieć ulgę w grillowaniu?
  • Zawsze powtarzam, że Węgry to nasz strategiczny wróg, który nadaje się najwyżej do doraźnych, taktycznych sojuszy
  • Nie ma w zamian, po prostu państwa kolonialne mają taką wieloletnią potrzebę, by kogoś zmasakrować. Najpierw wybrali Polskę ale za bardzo urosła, więc zeszło na Węgry. Swoją szosą, zbyt łaskawie traktujemy wrogów. Jeśli z naszej broni zabijani są szeregowi moskiewscy żołnierze, dlaczego naprawdę nam szkodzący urzędnicy UE mają się dobrze?
  • Węgry to państwo przybyszów, kolonialne i imperjalne
    pustoszące całą ówczesną Europę, Polski jednak nie najeżdżali.
    image
  • Amerykański generał (od Trumpa!) mówi rzeczy dla nas miłe:
  • "Germany is a non-player"
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    "Germany is a non-player"
    I "fly over" country.
  • https://t.me/nashaniva/62347
    nagranie z drona z Białej Rusi
    ląduje na rosyjskim AWACSie
  • Ale czemu nie wybucha?
  • To jak Dawid, który oszczędził Saula, choć był w jego namiocie
  • Kuba_ napisal(a):
    Ale czemu nie wybucha?
    A skąd wiesz, skoro nagranie się skończyło? (może z powodu eksplozji na ten pszygłat)

  • Albo sztylet w poduszce sułtana.
  • Obejrzałem dostępne nagrania, i tam sobie dron lata w te i wewte, ląduje startuje i się oddala.
    Film wygląda na rozpoznanie, więc zakładam, że akcja miała inny przebieg.
  • edytowano March 2023
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Kuba_ napisal(a):
    Ale czemu nie wybucha?
    A skąd wiesz, skoro nagranie się skończyło? (może z powodu eksplozji na ten pszygłat)

    Bo sami tak opisali! (Że to rozpoznanie było.)
    „Baypol” opublikował pełne nagranie z rozpoznania drona w Maczuliszczach

    "Baypol" twierdzi, że uczestnicy planu "Peramoga" przez dwa tygodnie prowadzili obserwację samolotu z powietrza, ich dron przeleciał blisko niego, usiadł na radarze i pomyślnie wrócił.

    Ten film nazywa się „Diravaya SPA of Lukashystav”.

    Na opublikowanym filmie nie ma śladów zrzucenia materiałów wybuchowych na samolot.

    Sądząc po cenie filmu, rekonesans przeprowadziły drony DJI FPV.

    02.03.2023 15:05
  • edytowano March 2023
    → Rozpoznanie terenu dronami.

    Są wielkości, powiedzmy, stołka.
    Wojsko jest bezradne?
    Chodzi mi o polskie, amerykańskie.
    To jednak rozmiary mikro dla radarów, dosłownie jakby komary (owady).
  • Kuba_ napisal(a):
    Ale czemu nie wybucha?
    Pisali, że te drony zostawiły ładunki wybuchowe i odleciały. Ale gdzie indziej pisali, że "atak dronów kamikaze". To może być prawda i to może być prawda, może te drony obejrzały teren i zabezpieczenia, a kamikaze zrobiły swoje.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Obejrzałem dostępne nagrania, i tam sobie dron lata w te i wewte, ląduje startuje i się oddala.
    Film wygląda na rozpoznanie, więc zakładam, że akcja miała inny przebieg.
    może znosił jajka
  • Ciekawe123 co na to Krystyna Czubówna.
  • A tu wojna w przestrzeni informacyjnej:
    - Przeciwko Rosji rozpętała się wojna, a my staramy się ją powstrzymać - stwierdził minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na szczycie G20 w New Delhi, po czym widzowie zareagowali salwą śmiechu
    Źródło tej relacji.
    To się nazywa tradycja, jak w Norymberdze na ten przykład.
  • W Norymberdze ich jednak powiesili. Czasy psieją.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.