Skip to content

Wojna

13132343637296

Komentarz

  • edytowano March 2022
    "Sekretarz stanu USA poinformował natomiast, że administracja prezydenta Bidena zwróciła się do Kongresu o zgodę na przekazanie 2,75 mld dolarów na wsparcie służb humanitarnych na Ukrainie i w Polsce."

    Mam nadzieję , że to eufemizm, bo najlepsze narzędzia humanitarymu pojmowanego jako zmniejszeni ilości niewinnych ofiar to: Bayraktar, Javelin, Piorun, Grom, Abrams, F-35, Wilcha, Korsarz itp.
  • PNi napisal(a):
    I tak najgłębszym i najważniejszym problemem jest to, że świat od strony ekologicznej tak dalej nie może istnieć. Klimat się destabilizuje, średnia temperatura rośnie, CO₂ rośnie. Rozwiązań nie ma w zakresie modelu energetycznego i ekonomicznego. Kościół zapomniał o jałmużnie, poście i modlitwie. Wiele zatem jest zrobione w tym celu żeby depopulacyjnie i zamordostycznie to powstrzymać: aborcja, e-nadzór, wojny, masowe programy szczepień itd. A, że żyjemy w czasach ostatecznych...

    @Watacha: dzięki za potwierdzenie o pobiciu przez ciapatych dr hab Marty Osuchowskiej w pociągu, faktycznie wystarczyło wejść na jej profil na Facebooku, już znów ukryła te posty, kto widział ten wie

    @rozum.von.keikobad: dzięki za podjęcie tych tematów z "fałszywych linii narracji" choć wg mnie główny problem będzie dopiero rozwalaniu Polski kulturowe a problemy medyczne i bieżące koszty są wtórne to jednak dużo bardziej nie zgadzam się z RCB i jej fałszywymi fałszywymi liniami narracji - normalnie ministerstwo prawdy już za rogiem

    @peterman: wierzyć należy Tradycji, Pismu i Magisterium jeśli są ze zgodne. Resztą nie należy się przejmować. A jeśli chodzi o ludzi to po owocach ich poznacie. PiS nie jest zły, poza tym, że klęczy przed BigFarmą i BigTeche dużo dobrego zrobił. Realnie nie ma alternatywy cały czas.



    Oj bracie, bracie...
    Pani doktor nie została pobita - nie podkręcaj nastrojów - ale faktycznie poniżona i spoliczkowana. Nawet nie wiem czy atakującym był mężczyzna czy kobieta
  • PNi napisal(a):
    I tak najgłębszym i najważniejszym problemem jest to, że świat od strony ekologicznej tak dalej nie może istnieć. Klimat się destabilizuje, średnia temperatura rośnie, CO₂ rośnie. Rozwiązań nie ma w zakresie modelu energetycznego i ekonomicznego.


    przestałeś się już myć ?


  • przestałeś się już myć ?


    Fik

  • W_Nieszczególny napisal(a):
    destabilizacja przez ruskich polega na obstawieniu skrajnych części spektrum ideologicznego i wtedy zaczyna się rozbujanie emocji.
    PNi ich zaszachował, obejmując obie skrajne pozycje jednocześnie :)
  • edytowano March 2022
    Kolejna marka do boycottu:
    Bloomberg: Shell kupuje rosyjską ropę z rekordową zniżką

    https://businessinsider.com.pl/gielda/surowce/bloomberg-shell-kupuje-rosyjska-rope-z-rekordowa-znizka/h91lsjf
  • Wg Skrzypczaka wynik wojny już jest przesądzony:

  • Chciałbym mieć wiarę generała, przed chwilą dostałem i chciałem też wkleić
  • A tu kolejny świetny materiał IPN, tym tym razem traktujący o obecnej wojnie, jestem w trakcie słuchania, jest rozkminka o co Rosji w tej wojnie chodzi i gdzie popełniła błędy:

  • Widać, że moskiewscy generałowie próbują uratować wojnę, to są zawodowcy. Szans wygrać oczywiście nie mają ale mocna pozycja negocjacyjna jest jeszcze do uratowania.
  • trep napisal(a):
    Kolejna marka do boycottu:
    Bloomberg: Shell kupuje rosyjską ropę z rekordową zniżką

    https://businessinsider.com.pl/gielda/surowce/bloomberg-shell-kupuje-rosyjska-rope-z-rekordowa-znizka/h91lsjf
    A w Orlenie juz po 6.50 za litr.
  • edytowano March 2022
    polmisiek napisal(a):
    W_Nieszczególny napisal(a):
    destabilizacja przez ruskich polega na obstawieniu skrajnych części spektrum ideologicznego i wtedy zaczyna się rozbujanie emocji.
    PNi ich zaszachował, obejmując obie skrajne pozycje jednocześnie :)
    No właśnie sowieckie trolownie też trzymają sznurki do ekstremów w jednym ręku, tyle że pod różnymi nickami.
  • Trza wystawiać Borysa Godunowa
    Sam mądry nie jestem, ale od czegóż internety?

    Prasa pisała wówczas, że w interpretacji Trelińskiego jest to „chłodna i surowa, ale sugestywna opowieść o władcy zabitym przez wyrzuty sumienia” („Ruch Muzyczny”) i „rzecz o narodzinach potęgi cara oraz jego upadku” („Gazeta Wyborcza”). Borys Godunow Modesta Musorgskiego to genialna muzyczna adaptacja iście szekspirowskiej tragedii Aleksandra Puszkina pod tym samym tytułem, odnoszącej się do jednego z najbardziej dramatycznych okresów w dziejach Rosji, zwanego przez historyków wielką smutą
  • edytowano March 2022
  • Premier Izraela z wizytą na kremlu. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Biedronce.
  • edytowano March 2022
    W rozmowie przygotowanej przez IPN, którą zamieściłem jest promowana książka "Piłsudski między Stalinem a Hitlerem", która ponoć pokazuje sposób podejmowania decyzji przywódców, czym się sugerowali, co brali pod uwagę, dlaczego tak a nie inaczej. Nie ukrywam, że mnie to bardzo interesuje od dawna, dlatego książkę dr Raka kupiłem właśnie.

    A to co dr Rak mówi o wojnie i Putinie bardzo rozjaśniło sytuację. Co też ta wojna pokazuje o Rosji, szerzej.
  • edytowano March 2022
    trep napisal(a):
    Premier Izraela z wizytą na kremlu. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Biedronce.
    Wśród amerykańskiej proizraelskiej prawicy czuć silną woń onuc z subtelną nutą czosnku. Kurnik staje na głowie, aby podtrzymać byznezy paliwowe z Kacapią, bo w przeciwnym razie jako dostawca nazbyt urośnie znienawidzony przez nich Iran.
  • los napisal(a):
    I Szwecja. Za to Litwa (obecnie zwana Białorusią) jest po ich stronie a Chanatu już nie ma.
    Chanatu nie, ale Putin antyszambrował niedawno u tow. Xi. Wyglądało trochę jak hołd lenny.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    los napisal(a):
    I Szwecja. Za to Litwa (obecnie zwana Białorusią) jest po ich stronie a Chanatu już nie ma.
    Chanatu nie, ale Putin antyszambrował niedawno u tow. Xi. Wyglądało trochę jak hołd lenny.
    No nie no.
    Chiny mówią cicho.
    Przeważnie

    Jeden telefon o poganskim zwyczaju pogardzanych mieszkańców Pireusu.
    Kiedy trwają igrzyska ma być pokój.
    I podczas igrzysk pokój był
  • "Wyspa Żmijowa była taka ważna, bo Mossad produkował tam chemtrailsy.
    I teraz wiadomo, po co Mossadowi bunkry pod CPK."

    image
  • christoph napisal(a):
    Trza wystawiać Borysa Godunowa
    Sam mądry nie jestem, ale od czegóż internety?
    No ale właśnie odwołali premierę planowaną na 8 kwietnia:
    https://teatrwielki.pl/nc/teatr/aktualnosci/aktualnosc/n/mariusz-trelinski-o-borysie-godunowie/
  • Piorun ma już podobno kilkanaście kacapskich śmigłowców na koncie.

    https://www.facebook.com/watch/?v=1124784758322440
  • pantelej napisal(a):
    Rosja zajumała 500 samolotów

    https://www.frequentflyers.ru/2022/03/03/7500/
    I tak nigdzie nimi nie poleci, niech się udławią.
  • Pewnie w przyszłości też będą chcieli coś leasingować.
  • Podobno głównym celem spotkania Putina z premierem Izraela było upewnienie się, czy może jednak Izrael ma jakieś kodziki do tych tureckich dronów ;)
  • "kapitał jest mój bo jest u mnie"
  • W Kijowie kobieta strąciła kacapskiego drona rzucając z balkonu słoikiem ogórków.

    image
  • edytowano March 2022
    Białoruscy rolnicy idą śladami ukraińskich rolników. Tyle że nie chodzi o pojazdy, a o ropkę z uszkodzonych cystern.

  • edytowano March 2022
    W_Nieszczególny napisal(a):
    Białoruscy rolnicy idą śladami ukraińskich rolników. Tyle że nie chodzi o pojazdy, a o ropkę z uszkodzonych cystern.

    https://twitter.com/B_Right/status/1499768416072310787
    Jak tak dalej pójdzie będą spod Kijowa na piechotę wracać . Wąska droga setki czołgów i innego sprzętu ,dookoła na polach roztopy . Przejazd jednym pasem bo ,puste ciężarówki z paliwem nie mogą się wyminąć z tymi co dowożą paliwo .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.