Skip to content

Wojna

12829313334296

Komentarz

  • edytowano March 2022
    W_Nieszczególny napisal(a):
    Podobno ABW złapała ruskiego szpiega w Przemyślu
    https://infosecurity24.pl/sluzby-specjalne/agent-gru-zatrzymany-przy-granicy-z-ukraina
    Klasyczny numer -- reprorter wojenny, nieźle umocowany w środowisku. Hiszpańskie nazwisko Pablo González, ale gdzieś mi migneło, że urodzony w Moskwie.
  • edytowano March 2022
    W czasie IIWS w specgrupach GRU służył niejeden Hiszpan, stara komunistyczna ex-tradycja
  • Oczywista.
  • Swoją drogą powiązany z Baskami (acz Gonzalez to nie jest baskijskie nazwisko, podejrzewam, że też realizował zadania), więc Hiszpanie, choć teraz oficjalnie leją ślozy i wyrażają zdumienie, niekoniecznie będą za niego walczyć.
  • Przemko napisal(a):
    Pod Kijowem Ukraińcy wzięli w kocioł ruskich. Manewr z 1920 znowu zadziałał.
    Wreszcie!
  • los napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Pod Kijowem Ukraińcy wzięli w kocioł ruskich. Manewr z 1920 znowu zadziałał.
    Wreszcie!
    Pewne?

  • Pigwa napisal(a):
    Swoją drogą powiązany z Baskami (acz Gonzalez to nie jest baskijskie nazwisko, podejrzewam, że też realizował zadania), więc Hiszpanie, choć teraz oficjalnie leją ślozy i wyrażają zdumienie, niekoniecznie będą za niego walczyć.
    Mam znajomego Baska, który też się nazywa Gonzalez. Ale nie jest dziennikarzem ;-)
  • Zima napisal(a):
    los napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Pod Kijowem Ukraińcy wzięli w kocioł ruskich. Manewr z 1920 znowu zadziałał.
    Wreszcie!
    Pewne?



    Nie.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Rolka napisal(a):
    Naprawdę?
    Może by coś zrobić z tym sowieckim montażem?
    W powyższym wpisie wykorzystano:
    - ramowanie poprzez zmianę kontekstów
    - przekłamania na poziomie faktów
    - personalne ataki bez cienia dowodów
    - pisanie o własnych, nieweryfikowalnych, szlachetnych czynach
    Klasyka sowieckiej dezinformacji, to nie wymaga polemiki, a posprzątania (moja sugestia).


    Dołączam się.
  • robert.gorgon napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Rolka napisal(a):
    Naprawdę?
    Może by coś zrobić z tym sowieckim montażem?
    W powyższym wpisie wykorzystano:
    - ramowanie poprzez zmianę kontekstów
    - przekłamania na poziomie faktów
    - personalne ataki bez cienia dowodów
    - pisanie o własnych, nieweryfikowalnych, szlachetnych czynach
    Klasyka sowieckiej dezinformacji, to nie wymaga polemiki, a posprzątania (moja sugestia).


    Dołączam się.

    https://weszlo.com/wp-content/uploads/2021/12/FGLv1JFXoAEdhjO.jpeg



  • Brzost napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    Swoją drogą powiązany z Baskami (acz Gonzalez to nie jest baskijskie nazwisko, podejrzewam, że też realizował zadania), więc Hiszpanie, choć teraz oficjalnie leją ślozy i wyrażają zdumienie, niekoniecznie będą za niego walczyć.
    Mam znajomego Baska, który też się nazywa Gonzalez. Ale nie jest dziennikarzem ;-)
    Wiadomo, tak jak Polacy noszą od wieków np. nazwiska niemieckie. W sumie pewnie moja obserwacja jest bezużyteczna :)
  • edytowano March 2022
    Pigwa napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    Swoją drogą powiązany z Baskami (acz Gonzalez to nie jest baskijskie nazwisko, podejrzewam, że też realizował zadania), więc Hiszpanie, choć teraz oficjalnie leją ślozy i wyrażają zdumienie, niekoniecznie będą za niego walczyć.
    Mam znajomego Baska, który też się nazywa Gonzalez. Ale nie jest dziennikarzem ;-)
    Wiadomo, tak jak Polacy noszą od wieków np. nazwiska niemieckie. W sumie pewnie moja obserwacja jest bezużyteczna :)

    spora część ruchu narodoweg nawet, nawet posłowie
  • los napisal(a):
    Zima napisal(a):
    los napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Pod Kijowem Ukraińcy wzięli w kocioł ruskich. Manewr z 1920 znowu zadziałał.
    Wreszcie!
    Pewne?

    Nie.
    Źródło https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=465820931938952&id=118991193288596
  • Podobno mapy tworzy Jarosław Wolski (skąd dane?) - wiem tylko, że ma publikacje i występował u Zychowicza, ale ponoć go grillował
    https://scholar.google.com/citations?user=y_5OE6AAAAAJ&hl=pl
    https://www.map.army/?ShareID=1009274&UserType=RO-M2a2a4Zp
    Grupa na której się ponoć udziela:
    https://m.facebook.com/groups/774152019276053?view=permalink&id=2680777825280120
    image
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Rolka napisal(a):
    Naprawdę?
    Może by coś zrobić z tym sowieckim montażem?
    W powyższym wpisie wykorzystano:
    - ramowanie poprzez zmianę kontekstów
    - przekłamania na poziomie faktów
    - personalne ataki bez cienia dowodów
    - pisanie o własnych, nieweryfikowalnych, szlachetnych czynach
    Klasyka sowieckiej dezinformacji, to nie wymaga polemiki, a posprzątania (moja sugestia).


    Sowiecką? Tak bardzo zabolały fakty? Że kupiono ucieczkoloty dla VIP-ów a nie transportowce MRTT? Trzeba się walnąć w piersi (i tak - w liberalnych środowiskach jest "crash course" realizmu politycznego i rżnięcia do gruntu pożytecznych idiotów) - a nie robić za rzekomych świętych. Mam podgląd na opozycyjną bańkę i widzę, że jest skokowy powrót do realizmu.

    W mojej firmie przyjęliśmy już (rozdajemy po ludziach jak można) 22 osoby z naszego oddziału w Kijowie. Połowa to dzieciaki... Wiemy, że kolejni są w drodze. Kolega właśnie pozbył się lokatora z najmu (student) i w weekend będę mu pomagał szykować mieszkanie pod przyjęcie rodziny z Ukrainy.


    Zaś co do banowania itd- moderacja zrobi co chce. Jej prawo. Jeśli to ma być mój ostatni post to miło było Was poznać. Conieco się nauczyłem, choć dużo wiecej złudzeń mi prysło.
  • Rolka napisal(a):
    Wątpliwości co do roli Macierewicza w niszczeniu WP już nie ma - tylko ślepi już tego nie widzą.
    A to ciekawe, bo znajomi wojskowi, bynajmniej nie pisowcy, mają na ten temat zupełnie inne zdanie.
    Caracale - był czas że przestały latać, ostatnio nie śledziłem, ale nie jest to optymalny śmigłowiec z naszego punktu widzenia. Owszem, slimaczy się wybranie odpowiednich - i to jest zarzut, niekoniecznie do Macierewicza który ministrem obrony od dłuższego czasu nie jest, ale do Błaszczaka na pewno.

    Z okrętami jest ten problem że w zasadzie należałoby odtworzyć calusieńką flotę - z uwagi na ograniczone zasoby przyjęto strategię że najpierw powietrze i ląd, potem flota. Ma to sens.

    Co do programów społecznych - poza armią, trzeba żyć a także wygrywać wybory. Broń nas Panie Boże, aby w tych czasach rządzili zdrajcy, kurwy (nie obrażając prostytutek, to znacznie szlachetniejsze istoty) i inne śmiecie.

    Przepraszam, ale ciężko niektóre kreatury inaczej nazwać.

  • Rolka napisal(a):
    Sowiecką?
    Montażu ciąg dalszy:
    - projekcja czyichś odczuć
    - zbiór inwektyw udających opinie
    - dalsze własne, nie do zweryfikowania, szlachetne czyny
    - ckliwe zakończenie z podprogowym apelem w stylu: przecież nie kopniecie szczeniaczka?
    To dalej nie na polemikę, a na wycięcie.
    PS przykład piętrowej manipulacji, to banowanie z mojej strony nie padło.

  • Zestawienie udokumentowanych strat po obu stronach:

    https://defence24.pl/sily-zbrojne/udokumentowane-straty-na-ukrainie

    Nie znaczy to że jest ich tyle dokładnie - na pewno nie, bo nie wszystko udało się zidentyfikować. Ale sądzę że dobrze oddaje proporcje - Rosja traci znacznie więcej, blisko dwa razy więcej. A to oznacza że - jeśli to prawda i tendencja się utrzyma - rosja nie ma wielkich szans na wygranie tej wojny na polu bitwy.

    Wg mnie szanse ciągle mają, z uwagi na liczby, ale one z dnia na dzień maleją, a Ukraińskie - rosną.
    Kompletnie nie widać - czego się bałem - przełamania frontu, rozbicia i okrężenia (do czego dążą ruscy) jednostek Ukraińskich, nie wspominając o nie zajęciu nawet Charkowa, a co dopiero Kijowa.

    Wojna trwa ale kosztuje niebotyczne pieniądze, a sankcje - choć mogłyby być dotkliwsze - jednak bolą.
    Sądzę że będzie gigantyczna zapaść ruskiej gospodarki. I bardzo możliwe że się przez dekadę albo lepiej nie podniesie.

    Chyba że jakaś zachodnia menda wpadnie na pomysł by ją podpompować - co nie jest wcale niemożliwe.
  • TecumSeh napisal(a):
    Chyba że jakaś zachodnia menda wpadnie na pomysł by ją podpompować - co nie jest wcale niemożliwe.
    Można robić zakłady, która to menda ;-)

  • Całe "intelektualne zaplecze" Trumpa już murem za Ruskimi. Zaczynam się bać listopadowych wyborów - wszystko stanęło na głowie.
  • peterman napisal(a):
    Całe "intelektualne zaplecze" Trumpa już murem za Ruskimi. Zaczynam się bać listopadowych wyborów - wszystko stanęło na głowie.
    Co za czasy; trzeba nam popierać Joe Bidena, powołując się zwłaszcza na jego hit: "Buy a shotgun, fire two blasts!"

  • TecumSeh napisal(a):
    Rolka napisal(a):
    Wątpliwości co do roli Macierewicza w niszczeniu WP już nie ma - tylko ślepi już tego nie widzą.
    A to ciekawe, bo znajomi wojskowi, bynajmniej nie pisowcy, mają na ten temat zupełnie inne zdanie.
    Osz kufnia:
    https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1209522,wot-czyli-wojska-obrony-terytorialnej
    I komcie
    WOT czyli Wojska Obrony Terytorialnej. Na tych wojskach wzorowali się Ukraińcy organizując na ich wzór swoje oddziały, które spuściły Ruskim niezły łomot. Przypuszczam jednak, że tam jest dużo doświadczonych weteranów i stąd się bierze skuteczność tamtejszych terytorialsów. W każdym razie WOT wzbudził furię totalnych, którzy fikali przeciw jego powstaniu. Bezskutecznie. Jak już pisałem wielokrotnie przekreśliły te wojska możliwości puczu antykaczystowskiego. Unia mogła komuś coś tam obiecać, jacyś generałowie poprowadziliby swe oddziały na Warszawę, patrząc na totalnych nie ulega wątpliwości że są zdolni do takiego występku. Ale oczywistym jest, że WOT nie poprze puczystów i będą musieli walczyć z terytorialsami i nie mają szans, nawet z pomocą Putina. Drugim źródłem totalnego oporu jest jawna antyputinowość tej formacji:

    image

    Aby WOT się udał musiał być podporządkowany ministerstwu, inaczej zostałby zadławiony jak wszystko. Roili sobie (totalni) że da się tu stare kałachy, jakieś pancerfausty, stare mundury itp. I się ludzie zniechęcą. Bo mamy do czynienia z formacją ochotniczą, opartą na wolnym wyborze ludzkim. Skierowałoby się tam trepów przyzwyczajonych do gnębienia poboru i całą sprawa na nic. Tymczasem terytorialsi okazali się bardzo skuteczni, pomagając przy różnych okazjach jak pandemia, obrona granicy z Białorusią itp. To budzi furię putinowców.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Całe "intelektualne zaplecze" Trumpa już murem za Ruskimi. Zaczynam się bać listopadowych wyborów - wszystko stanęło na głowie.
    Co za czasy; trzeba nam popierać Joe Bidena, powołując się zwłaszcza na jego hit: "Buy a shotgun, fire two blasts!"

    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    :):):)
  • edytowano March 2022
    Wg. tego podcastu tureckie media donoszą , że Putler poprosił Assada o pomoc wojskową.
    Hezbollah na Ukrainie ?

    https://open.spotify.com/episode/3z9x9ePGanOEQQ3CSwJBBX?si=d_K0ItqKRGKoUy7mbT4DvQ&utm_source=copy-link
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Wg. tego podcastu tureckie media donoszą , że Putler poprosił Assada o pomoc wojskową.
    Hezbollah na Ukrainie ?

    https://open.spotify.com/episode/3z9x9ePGanOEQQ3CSwJBBX?si=d_K0ItqKRGKoUy7mbT4DvQ&utm_source=copy-link
    No to... Deus Vult w takim przypadku.
  • Nie litować się nad Rolką bo to prowok i po prostu ........ z platformy. Można byłoby nie banować ale wczoraj na wszystkich forach , jutubach, twitrrsch pojawiły się właśnie takie zajawki o PiS i Macierewicza.
    Więc jak śpiewa w chorze to niech spierdala bo to nie miejsce dla takich i niech nie robi niewinnej zbolałej minki. Platfus od tych co dywizje pancerną na wschód od Wisły likwidowali.
  • dyzio napisal(a):
    Nie litować się nad Rolką bo to prowok i po prostu ........ z platformy. Można byłoby nie banować ale wczoraj na wszystkich forach , jutubach, twitrrsch pojawiły się właśnie takie zajawki o PiS i Macierewicza.
    Więc jak śpiewa w chorze to niech spierdala bo to nie miejsce dla takich i niech nie robi niewinnej zbolałej minki. Platfus od tych co dywizje pancerną na wschód od Wisły likwidowali.
    +1
  • dyzio napisal(a):
    Nie litować się nad Rolką bo to prowok i po prostu ........ z platformy. Można byłoby nie banować ale wczoraj na wszystkich forach , jutubach, twitrrsch pojawiły się właśnie takie zajawki o PiS i Macierewicza.
    Więc jak śpiewa w chorze to niech spierdala bo to nie miejsce dla takich i niech nie robi niewinnej zbolałej minki. Platfus od tych co dywizje pancerną na wschód od Wisły likwidowali.
    Jak mówi mój znajomy:
    "Podstawowe zasady higieny wymagają regularnego prania onuc"
  • edytowano March 2022
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Rolka napisal(a):
    Sowiecką?
    Montażu ciąg dalszy:
    - projekcja czyichś odczuć
    - zbiór inwektyw udających opinie
    - dalsze własne, nie do zweryfikowania, szlachetne czyny
    - ckliwe zakończenie z podprogowym apelem w stylu: przecież nie kopniecie szczeniaczka?
    To dalej nie na polemikę, a na wycięcie.
    PS przykład piętrowej manipulacji, to banowanie z mojej strony nie padło.

    Dyskutowanie z Twoimi projekcjami jest nużące, ale spróbuję: nie obchodzi mnie Twoja wiara w cokolwiek. I nie, nic szlachetnego nie robię. To jest mój psi obowiązek jako człowieka i Polaka.

    A dla tych co myślą jeszcze o Polsce: proponuję zagadkę co mają wspólnego baterie z Wojskiem Polskim. Kto ostatnio śledził Twittera albo jest blisko Meska ten wie.

    Zaś co do tego kto rządzi: wy się cieszcie, że Morawiecki i jego ekipa (zwłaszcza Dworczyk) nadal jest w rządzie. Bo reszta tej ekipy jest bezużyteczna.


  • raz platfus zawsze platfus
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.