Skip to content

Wojna

12728303233296

Komentarz

  • Achille Ratti
    Pius XI
    niech żyje!
    i się wstawia za odważnymi dyplomatami
  • A tu "Duch Kijowa" w akcji - dwa samoloty w minutę:

    https://www.facebook.com/dmitrious.zholnerous/videos/506498217486785
  • Nieprawdopodobna nieporadność ruskich, jak to możliwe, przecież nie kazali latać adeptom?
  • Raczej Digital Combat Simulator, o czym dobitnie świadczą same drzewa w 0:06–0:07, ale i niebo też jest przecież wyraźnie animowane.
  • Przemko napisal(a):
    Nieprawdopodobna nieporadność ruskich, jak to możliwe, przecież nie kazali latać adeptom?
    Też nie rozumiem, bo ten drugi wygląda jakby się prosił o rakietę w dupę.
    Na tej wojnie dzieje się wiele dziwnych rzeczy - w każdym razie to wyjaśnia jakim cudem Duch Kijowa ma tyle zestrzeleń. Chwały mu to absolutnie nie odejmuje oczywiście.
  • Tak jak Motes napisał, to prawdopodobnie z gry wzięte
  • Motes napisal(a):
    Raczej Digital Combat Simulator, o czym dobitnie świadczą same drzewa w 0:06–0:07, ale i niebo też jest przecież wyraźnie animowane.
    Fakt, i te ruchy kamery - to symulator komputery, na ekranie komputera widać lepiej.
  • loslos
    edytowano March 2022
    Przemko napisal(a):
    Nieprawdopodobna nieporadność ruskich, jak to możliwe, przecież nie kazali latać adeptom?
    Naoglądaliśmy się filmów i gier. Prawdziwą wojnę zawsze się toczy w sposób nieporadny. Zróbmy sobie takie ćwiczenie - obejrzyjmy sobie film z Brucem Lee albo Jackie Chanem a potem prawdziwą walkę którejś ze sztuk walki w wykonaniu mistrzów o coś znaczącego. Kurosawie zarzucali, że walki samurajów u niego są nieefektowne a ten odpowiadał: Wyglądają tak, jak je widziałem i pamiętam z dzieciństwa.
  • edytowano March 2022
    Gdy zaczely się pierwsze turnieje MMA w latach 90- tych (gale UFC w USA) wielu mówiło, że to nudne i chaotyczne (głównie jakieś zapasy, przepychanki i prosty boks), a ci zawodnicy są słabi i nie umieją dobrze się bić.

    Było oczywiście wręcz przeciwnie.
  • No nie wiem czy to symulacja - pamiętajmy że obraz filmowany i fotografowany za pomocą komórek jest obrabiany cyfrowo. Tańsze czy starsze telefony nie robią tego zbyt finezyjnie - więc ja nie byłbym taki pewien że to fejk
    Zwróćcie uwagę że ulubiony filmik Półmiśka też wygląda - jeśli się przyjrzeć np drzewom - nieco sztucznie, ale raczej nie mamy wątpliwości, że to nie fejk, bo są tam ludzie.

    Ale oczywiście głowy nie dam.
  • TecumSeh napisal(a):
    No nie wiem czy to symulacja - pamiętajmy że obraz filmowany i fotografowany za pomocą komórek jest obrabiany cyfrowo. Tańsze czy starsze telefony nie robią tego zbyt finezyjnie - więc ja nie byłbym taki pewien że to fejk
    Zwróćcie uwagę że ulubiony filmik Półmiśka też wygląda - jeśli się przyjrzeć np drzewom - nieco sztucznie, ale raczej nie mamy wątpliwości, że to nie fejk, bo są tam ludzie.

    Ale oczywiście głowy nie dam.
    Zobacz drzewa w dole kadru, to animacja komputerowa. Ale to nic, tu chodzi o legendę.
  • los napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Nieprawdopodobna nieporadność ruskich, jak to możliwe, przecież nie kazali latać adeptom?
    Naoglądaliśmy się filmów i gier. Prawdziwą wojnę zawsze się toczy w sposób nieporadny. Zróbmy sobie takie ćwiczenie - obejrzyjmy sobie film z Brucem Lee albo Jackie Chanem a potem prawdziwą walkę którejś ze sztuk walki o coś znaczącego. Kurosawie zarzucali, że walki samurajów u niego są nieefektowne a ten odpowiadał: Wyglądają tak, jak je widziałem i pamiętam z dzieciństwa.
    No tak, biorę poprawkę, strzela się z duszą na ramieniu przecież czy to nie swój itd. Na filmach rzucanie mołotowami wygląda tak że rzuca się 1-2 i już, a jak to wygląda w realnym świecie? Dużo ciekawiej!

  • los napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Nieprawdopodobna nieporadność ruskich, jak to możliwe, przecież nie kazali latać adeptom?
    Naoglądaliśmy się filmów i gier. Prawdziwą wojnę zawsze się toczy w sposób nieporadny. Zróbmy sobie takie ćwiczenie - obejrzyjmy sobie film z Brucem Lee albo Jackie Chanem a potem prawdziwą walkę którejś ze sztuk walki o coś znaczącego. Kurosawie zarzucali, że walki samurajów u niego są nieefektowne a ten odpowiadał: Wyglądają tak, jak je widziałem i pamiętam z dzieciństwa.
    Zgadzam się - większość żołnierzy nie umie strzelać (info nie tylko od znajomych polskich żołnierzy, ale i od kolegi który służył w US Army). Podejrzewam że skoro nawet w tak prostej i taniej rzeczy są aż takie niedoróbki, to nie sądzę aby wszyscy piloci to były w pełni wytrenowane najlepsze jednostki.

    BTW w temacie - koleś opisuje najlepszy pojedynek na białą broń w historii kina:




    W temacie ciekawy fragment - znalazł JEDEN moment, gdzie Olbrychski uderza w szablę Łomnickiego, co nie ma taktycznego sensu. Koleś tłumaczy, że jak się ogląda prawdziwe pojedynki, które pasjonaci prowadzą (a nawet on sam swoje) to widzi WIELE ruchów, które taktycznego sensu nie mają - bo ludzie po prostu popełniają błędy.

    Nawiasem mówiąc - ja też nie widziałem lepszego pojedynku w żadnym filmie, a te współczesne, choć są dynamiczne i dobrze nakręcone, wyglądają, z uwagi na choreografię, nieco śmiesznie - jak taniec.

    Tu tej choreografii absolutnie nie widać, dlatego m.in. to jest takie dobre.
  • Pod Kijowem Ukraińcy wzięli w kocioł ruskich. Manewr z 1920 znowu zadziałał.
  • TecumSeh napisal(a):

    (...)



    W temacie ciekawy fragment - znalazł JEDEN moment, gdzie Olbrychski uderza w szablę Łomnickiego, co nie ma taktycznego sensu
    .

    Z wrodzonej upierdliwości;
    - w tym momencie nie Olbrychski uderza w szablę Łomnickiego o Łomnicki w Olbrychskiego. I nie ma to sensu.
    - nieuzasadnionych taktycznie wymienia więcej:
    przerzucanie przez Łomnickiego szabli do lewej reki - jedyny sens to pokazanie swojej przewagi w umiejętnościach
    stosowanie przez Olbrychskiego cieć z obrotu w sposób, kóry łatwo wykorzystać przez przeciwnika i
    niewykorzystanie tych sytuacji przez Łomickiego.

    Co oczywiście nie zmienia tego, że faktycznie w prawdziwych walkach popełnia się błędy, a przeciwnik nie zawsze to wykorzystuje.
  • Przemko napisal(a):
    Pod Kijowem Ukraińcy wzięli w kocioł ruskich. Manewr z 1920 znowu zadziałał.
    Ale że Moskale znów się nabrali na ten sam numer? Mam nadzieję, że po wygranej wojnie w końcu bedzie można zobaczyć jak wojskom ukraińskim szło bo narazie autocenzura w ich wydaniu działa skutecznie!
  • W dzisiejszych filmach dominuje stylistyka rodem z filmów azjatyckich zwanych wuxia.

    Co ciekawe są nagrania starych mistrzów sztuk walki. Polecam obejrzeć. Mityczny obraz który mamy z filmów z Brucem Lee i następców rozpada sie w kilka sekund. Walki wyglądają nieporadnie tak jak los pisał ale jednak nie chciał bym oberwać od takiego

  • Piszą w necie, że po Kijowem idzie słabo, bo tam błoto. A na południu twarda pustynia, więc można jeździć.
  • Naprawdę? Będziecie teraz pisać, że Tusk to miał być premierem rządu kolaboracyjnego? Usiłował się dogadac z Rosją (jak cała reszta zachodniego świata)? Tak. Czy to nie miało sensu? Tak, nie miało.

    Od czasu rządów Tuska minęło już prawie 8 lat. Ile mamy więcej czołgów, samolotów itd.? Na razie jest papier na umowach, Wątpliwości co do roli Macierewicza w niszczeniu WP już nie ma - tylko ślepi już tego nie widzą. Wywalono kontrakt na Caracale i zamiast tego kilka sztuk kupiono aby każdy związkowiec mógł się pochwalić, że pomalował drzwi w Mielcu czy Świdniku, Okręty podwodne? Był program Orka i poszedł do kosza... Remont Leopardów spaprany. Przerzucanie czołgów tam i z powrotem. Żal.pl

    A pieniądze były. Poszły na 13 i 13 emeryturę, 500 + i tak dalej. To na pewno posłuży polskiej obronie... Teraz to można pisac 3 czy nawet 4 % PKB tylko, że cała Europa rzuci się kupować...

    Dlaczego ludzie wpływu Kremla (o czym pisał i zapomniał jak widać JarKacz) nadal są w Polsce potentatami medialnymi? I tak, piszę o Radiu Maryja i jego powiązaniach.

    I tak, źdźbło w oku bliźniego (próby dogadywanie się z Putinem) a belka w swoim (Macierewicz i nie tylko).

    Tak poza tym - w czwartek posłałem całą pensję za marzec na konto Ukraińskiej Armii. Ukraińska krew kupuje nam czas.
  • Rolka napisal(a):
    Naprawdę?
    Może by coś zrobić z tym sowieckim montażem?
    W powyższym wpisie wykorzystano:
    - ramowanie poprzez zmianę kontekstów
    - przekłamania na poziomie faktów
    - personalne ataki bez cienia dowodów
    - pisanie o własnych, nieweryfikowalnych, szlachetnych czynach
    Klasyka sowieckiej dezinformacji, to nie wymaga polemiki, a posprzątania (moja sugestia).


  • Moja Małżonka była pod koniec ub. roku w delegacji w Charkowie i Starobielsku. W tym roku miała się odbyć renowacja m. in. tablicy pamiątkowej na budynku, w którym w 1940 roku Sowieci mordowali Polaków. Wczoraj zobaczyła w internecie zniszczony budynek, na którym była umieszczona ta tablica.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Rolka napisal(a):
    Naprawdę?
    Może by coś zrobić z tym sowieckim montażem?
    W powyższym wpisie wykorzystano:
    - ramowanie poprzez zmianę kontekstów
    - przekłamania na poziomie faktów
    - personalne ataki bez cienia dowodów
    - pisanie o własnych, nieweryfikowalnych, szlachetnych czynach
    Klasyka sowieckiej dezinformacji, to nie wymaga polemiki, a posprzątania (moja sugestia).


    Od samego początku rolka rezonuje ruską propagandę.
  • TecumSeh napisal(a):
    No nie wiem czy to symulacja - pamiętajmy że obraz filmowany i fotografowany za pomocą komórek jest obrabiany cyfrowo. Tańsze czy starsze telefony nie robią tego zbyt finezyjnie - więc ja nie byłbym taki pewien że to fejk
    Filmik jest "kręcony" pod słońce. Tańsze i starsze telefony zaśmieciłyby niejednokrotnie obraz flarą, a ten tutaj jest czyściutki. Stworzona legenda, ku pokrzepieniu serc.

  • edytowano March 2022
    Ale poniższe zdjecie to raczej nie symulacja. Rosyjski Su-25, podobno zestrzelony dzisiaj nad Wołnowachą

    image
  • allium napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):(...) W temacie ciekawy fragment - znalazł JEDEN moment, gdzie Olbrychski uderza w szablę Łomnickiego, co nie ma taktycznego sensu
    . Z wrodzonej upierdliwości;
    - w tym momencie nie Olbrychski uderza w szablę Łomnickiego o Łomnicki w Olbrychskiego. I nie ma to sensu.
    Fakt, mój błąd:) To był Łomnicki w szablę Olbrychskiego.
    allium napisal(a):
    nieuzasadnionych taktycznie wymienia więcej:
    przerzucanie przez Łomnickiego szabli do lewej reki - jedyny sens to pokazanie swojej przewagi w umiejętnościach
    Ale to ma sens - pokazanie przeciwnikowi jak słaby jest w porownaniu. Niekoniecznie sens stricte taktyczny - ale tak się czasem robi z przeciwnikiem (vide na Wembley, meczu ogólnie tragicznym, jest moment gdzie jeden z naszych kiwa Angola bodaj 4 razy, nie posuwając się naprzód, ewidentnie robiąc go w balona dla zabawy).

    Ok, można przeciwnika oczywiście wykończyć wcześniej, ale można go też przed wykończeniem upokorzyć. I o tym autor filmiku właśnie mówi - że to ma sens z tego punktu widzenia.
    allium napisal(a):
    stosowanie przez Olbrychskiego cieć z obrotu w sposób, kóry łatwo wykorzystać przez przeciwnika i
    niewykorzystanie tych sytuacji przez Łomickiego.
    No nie - koleś mówi, ze obroty generalnie nie mają sensu, ale w tym wypadku "he does it quickly enough, and not literally present his back to his opponent, unlike in many movies and video games". Tyle o obrotach, potem jest o wściekłości Kmicica i jego chaotycznych ruchach, czego Wołodyjowski nie wykorzystuje, bo się z nim bawi.

    Tak na marginesie koleś mówi o kilku obrotach ale jeśli obejrzysz całą scenę, obrót jest jeden.
    allium napisal(a):
    Co oczywiście nie zmienia tego, że faktycznie w prawdziwych walkach popełnia się błędy, a przeciwnik nie zawsze to wykorzystuje.
    Ano.
  • Pamięta ktoś, co Rolka pisał o WOT kiedyś, bo nie chce mi się szukać?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.