Skip to content

Przepisy

24

Komentarz

  • marniok napisal(a):
    A ja se maże o prawdziwym expresie z młynkiem i żeby mi różne kawy robił i mleko spieniał.
    Kto ma i poleca?
    mleko łatwo się psuje, regularnie trzeba taki kombajn myć. Jeśli robi się z niego >10 kaw dziennie to warto podjąć ten trud, jeśli mniej to trochę za dużo wysiłku.
  • imho taki ekspres do kawy jest jak termomix - jedno i drugie drogie i idealne dla nieradzących sobie tradycyjnymi metodami.
  • Wybijanie z głowy trwa.
    Dzięki.
  • image

    Kupiłem i dalej nie wiem o co takie chalo z tym termomixem....
    ;)
  • no dobra, thermomixem
  • Pamiętacie ten moment?



    Trochę się z tego u nasz nabijano, ale niesłusznie. Gnój został wysłany przez teściową do sklepu po kaszę gryczaną. W Kiblu nie było, w Biedzie nie było. Nie wiem, czy w końcu gdzieś kupił - ponoć teściowa nie odpuszcza i będzie musiał pojechać po tę kaszę na Białoruś.

    p.s. Sól już się pojawiła.
  • Wszystko co nasze
    Oddam za kaszę
    A co nie nasze
    Oddam za ryż
    Świty się bielą
    Krowy się cielą
    Otwórzmy bramy
    Bo idą chamy


    Taka tam piosenka z dzieciństwa
  • marniok napisal(a):
    romeck napisal(a):

    ... Chodzi o to, by się mięso mniej skurczyło przy pieczeniu (poprzerywane włókna mięśniowe). A i marynata lepiej się wchłonie.

    (A nożem - to sama przyjemność!)
    O!, tego nie znałem, a takie oczywiste jak się przeczyta.
    Zastosowane będzie.
    Polski produkt i patent, produkcja również.
    https://sklep.technica.pl/siekaczotluczki/siekacz-zmiekczajacy-do-miesa-45-ostrzy-czerwony-stalgast-victor
  • edytowano February 2023
    Przemko
    Polski produkt i patent, produkcja również.
    https://sklep.technica.pl/siekaczotluczki/siekacz-zmiekczajacy-do-miesa-45-ostrzy-czerwony-stalgast-victor
    O! A na alledrogo znalazłem inną firmę (polską, od 2001 r.), producenta pod nazwą Victorpro

    15 ostrzy - 25 zł
    51 ostrzy - 60 zł (trzy rzędy po 17)

    Victor International Sp. z o.o., Koszyce Wielkie
    Naszym flagowym produktem, na który szczególnie pragniemy zwrócić Państwa uwagę, jest maszynka do zmiękczania mięsa naszej produkcji. Wyposażona w dużą ilość ostrzy która tworzy rozliczne nacięcia włókien mięsa bez ich miażdżenia. Takie działanie ma wiele zalet. Mięso staje się soczyste, kruche i jest znacznie łatwiej przyswajane przez organizm. Dodatkowo nie traci swoich soków, a marynaty wchłaniają się o 80% lepiej, niż kiedy wykorzystujemy inne rozwiązania. Zmiękczanie mięsa pozwala także na przyspieszenie samego procesu smażenia o około 50%, co ma szczególne znaczenie w przypadku lokali gastronomicznych, które każdego dnia odwiedza duża ilość klientów.
    •••

    a stalgast siekacz też jest: 63 zł

  • edytowano February 2023
    Vlepiany przeze mnie nakłuwacz Biowin produkcji firmy Browin też jest polski a w dodatku sprawdzony przez forumkowicza.
    Kosztował 40 więc wysyłka za darmoszkię w programie smart.
  • No to skorzystamy.
  • edytowano February 2023
    romeck napisal(a):
    O! A na alledrogo znalazłem inną firmę (polską, od 2001 r.), producenta pod nazwą Victorpro

    15 ostrzy - 25 zł
    51 ostrzy - 60 zł (trzy rzędy po 17)

    Victor International Sp. z o.o., Koszyce Wielkie
    Naszym flagowym produktem, na który szczególnie pragniemy zwrócić Państwa uwagę, jest maszynka do zmiękczania mięsa naszej produkcji. Wyposażona w dużą ilość ostrzy która tworzy rozliczne nacięcia włókien mięsa bez ich miażdżenia. Takie działanie ma wiele zalet. Mięso staje się soczyste, kruche i jest znacznie łatwiej przyswajane przez organizm. Dodatkowo nie traci swoich soków, a marynaty wchłaniają się o 80% lepiej, niż kiedy wykorzystujemy inne rozwiązania. Zmiękczanie mięsa pozwala także na przyspieszenie samego procesu smażenia o około 50%, co ma szczególne znaczenie w przypadku lokali gastronomicznych, które każdego dnia odwiedza duża ilość klientów.
    •••

    a stalgast siekacz też jest: 63 zł

    Na moim jest napisane PPH Victor Tarnów - czyli to nie Stalgast! Mam 3x 15 ostrzy. No idealne, dostaliśmy to w prezencie od naszego weselnego wodzireja, który generalnie jest doktorem nauk o żywieniu SGGW ale musiał porzucić karierę naukową gdyż chciał utrzymać żonę i 4 czy 5 synków. To jest znajomy to produkuje właśnie i to przyrząd który powstał na bazie naukowych badań, panietego! 8 lat nam służy i jak nowy.
  • Prezent akurat na przed-Wielkanoc!
    (Dziś Popielec.)
  • romeck napisal(a):
    Prezent akurat na przed-Wielkanoc!
    (Dziś Popielec.)
    Wedle słów doktora SGGW można nim robić nawet schabowe, dziabanie daje dużo lepsze rezultaty niż rozbijanie włókien.
  • Dlategoż tatar siekany jest po tysiąckroć lepszy niż mielony.
  • loslos
    edytowano February 2023
    Aleście sobie tomat wybrali na Popielec. "A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa." Czy jak spojrzę pożądliwie na befsztyka, to jakbym mniej pościł?
  • To jest umartwianie! ;)
  • edytowano February 2023
    A ja akurat wczoraj, zapomniawszy się, kupiłam dobrą swojską kiełbasę... Chiba zamrożę.
  • Mania napisal(a):
    A ja akurat wczoraj, zapomniawszy się, kupiłam dobrą swojską kiełbasę... Chiba zamrożę.
    Ale w katolicyźmie każda niedziela jest świąteczna, czyli niepostna, także w Poście Wielkim (dlatego trwa 46 dni, bo 40 postnych i niepostne niedziele).

    Chiba bym poczekał, to tylko trzy dni... ;)
  • edytowano February 2023
    Pożądliwe spojrzenia na befszyki to za jakieś 2 tygodnie jak ktoś godnie świętował i przepracował sumiennie karnawał.
  • trep napisal(a):
    Vlepiany przeze mnie nakłuwacz Biowin produkcji firmy Browin też jest polski a w dodatku sprawdzony przez forumkowicza.
    Kosztował 40 więc wysyłka za darmoszkię w programie smart.
    No i namówiłeś mnie. :) Kupiłam dzisiaj dokładnie ten za 4 dyszki. Jadłam u córki kotleta tak podziurawionego. Był trochę za gruby, to córka dodatkowo go trochę rozklepała. Nie jadłam w życiu tak dobrego kotleta i zaczął mi się marzyć ten dziurkacz. :)
  • Cyrylica napisal(a):
    trep napisal(a):
    Vlepiany przeze mnie nakłuwacz Biowin produkcji firmy Browin też jest polski a w dodatku sprawdzony przez forumkowicza.
    Kosztował 40 więc wysyłka za darmoszkię w programie smart.
    No i namówiłeś mnie. :) Kupiłam dzisiaj dokładnie ten za 4 dyszki. Jadłam u córki kotleta tak podziurawionego. Był trochę za gruby, to córka dodatkowo go trochę rozklepała. Nie jadłam w życiu tak dobrego kotleta i zaczął mi się marzyć ten dziurkacz. :)
    A jak się idealnie sprawdza przy marynowaniu mięsa.
  • Pożądliwe spojrzenia na befszyki to za jakieś 2 tygodnie jak ktoś godnie świętował i przepracował sumiennie karnawał.
    Ojtam ojtam, zawsze można oddać psu! :)
  • Berek napisal(a):
    Pożądliwe spojrzenia na befszyki to za jakieś 2 tygodnie jak ktoś godnie świętował i przepracował sumiennie karnawał.
    Ojtam ojtam, zawsze można oddać psu! :)
    =))
  • edytowano June 2023

    już palą się żółte lampki na stronach sprzedawców
    św. Jan coraz bliżej

    ups!

    miało byś w Spargelncajt

  • Podajcie dobrzy ludzie jakiś przepis na pyszną i ładną (efektowną?) surówkę do drugego. Goście ante portas.

  • edytowano 23 January

    Marchewka z jabłkiem starta na tarce, zdrowa i szybka a składniki i sprzęt łatwo dostępny, można tez użyć noża.

  • Najładniejsze są dwie kapusty i rzepa.

  • @los powiedział(a):
    Najładniejsze są dwie kapusty i rzepa.

    Dajesz.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.