Skip to content

A w Rosji dzień jak co dzień

18911131418

Komentarz

  • Ojtam, ojtam, czy to ważne? Ważne aby się bili. Na Białogród! A potem na Moskwę.

  • Przypomina mi się mowa Marka Antoniusza po zabiciu Cezara, więc trzeba czekać, co się z tego zamieszania wyłoni.
    Możemy sobie zasiąść nad rzeką.
    A spekulatywnie, to może być poświęcenie w celu wymuszenia pokoju, tz albo się Zachód dogada z rosją, taka jaka ona jest (czytaj: zaakceptuje jej żądania) albo będzie chaos i nie wiadomo kto będzie miał dostęp do guzików atomowych.

  • Putin przemawia i wspomina o dolsztosie. Coraz bardziej lubię Prigożyna. Lenina AD 1917 pewnie też bym lubił.

  • Po przemówieniu Putina Grupa Wagnera wydała komunikat: „Putin dokonał złego wyboru. Tym gorzej dla niego. Wkrótce będziemy mieli nowego prezydenta”.

  • @polmisiek powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Wagner się bije z Szojgu. Pucz? Ale czy przeciw Putinowi? Car dobry bojery złe?

    Fakt, że Prigożyn dowala Szojgu i Gierasimowi a oszczędza Putina wskazywałby, że to ustawka.
    Ale Putin i Prigożyn to ludzie mafii z Petersburga, Szojgu i Gierasimow to „obcy”, może to jest wytłumaczenie. Albo: to puszczanie oczka do służb, że ewentualny zamach stanu będzie miał ograniczony zasięg.
    Niestety, wszystkie informacje pochodzą od ruskich.

    Moja hipoteza: Wagner dogadał się z HUR

    Co to jest HUR?

  • @Przemko powiedział(a):
    Co to jest HUR?

    Wywiad Ukrainy

  • Hu the hell is Alice?

  • Wojskowa razwiedka Ukrainy

  • Hur raz już podał info , że za Bachmut gen Wagner chciał im podać dokładne namiary na pozycję rosyjskie.

    Tak że tego, żaby się gotują nawzajem

  • 500 km do Moskwy. Tydzień?

  • autostradą, 4 godziny.

  • @christoph powiedział(a):
    500 km do Moskwy. Tydzień?

    To jest tyle ile przejechali od wczoraj.

  • edytowano June 2023

    Piszą, że są w miejscowości Kaszyra - 2 godziny jazdy od Moskwy, nikt nie stawia oporu.
    I jeszcze;
    "Koszt bezpośredniego lotu do Antalyi z Moskwy wzrósł z 20 000 do 68 000 rubli w ciągu ostatnich dwóch godzin. Nie ma bezpośrednich lotów do Stambułu.
    Najbliższy bezpośredni lot do Erewania kosztuje 200 tysięcy rubli zamiast zwykłych 10 tysięcy."

  • edytowano June 2023

    @pantelej powiedział(a):
    Piszą, że są w miejscowości Kaszyra - 2 godziny jazdy od Moskwy, nikt nie stawia oporu.
    I jeszcze;
    "Koszt bezpośredniego lotu do Antalyi z Moskwy wzrósł z 20 000 do 68 000 rubli w ciągu ostatnich dwóch godzin. Nie ma bezpośrednich lotów do Stambułu.
    Najbliższy bezpośredni lot do Erewania kosztuje 200 tysięcy rubli zamiast zwykłych 10 tysięcy."

    Ale kto jest? Ilu?

  • edytowano June 2023

    No puczyści. nie wiem ilu i czy naprawdę tam są.
    Dla mnie ten bunt jakiś taki mało przekonujący, stawiam, że rosyjski deep state, realizuję stratę zanim będzie za późno.

  • @pantelej powiedział(a):
    "Koszt bezpośredniego lotu do Antalyi z Moskwy wzrósł z 20 000 do 68 000 rubli w ciągu ostatnich dwóch godzin.

    No wiadomo, wakacje.

  • loslos
    edytowano June 2023

    @pantelej powiedział(a):
    No puczyści. nie wiem ilu i czy naprawdę tam są.
    Dla mnie ten bunt jakiś taki mało przekonujący, stawiam, że rosyjski deep state, realizuję stratę zanim będzie za późno.

    Z całą pewnością rimejk filmu "Złoto dla zuchwałych" podoba się wszystkim z wyjątkiem lawinowo malejącej grupy przyjaciół Władimira Władimirowicza Putina. W roli Jewgienija Prigożyna Telly Savalas.

  • Co to jest HUR?

  • Wywiad wojskowy Ukrainy.

  • @pantelej powiedział(a):
    Wywiad wojskowy Ukrainy.

    Znałem pod nazwą GUR.

  • @pantelej powiedział(a):
    autostradą, 4 godziny.

    Było nie budować asfaltówek.

  • @los powiedział(a):

    @pantelej powiedział(a):
    "Koszt bezpośredniego lotu do Antalyi z Moskwy wzrósł z 20 000 do 68 000 rubli w ciągu ostatnich dwóch godzin.

    No wiadomo, wakacje.

    Ostatnie...

  • A jeżeli to już "wojny diadochów". Putin na intensywnej terapii lub nie żyje?

  • Wystarczy, że będzie poza Moskwą.

  • @Przemko powiedział(a):

    @pantelej powiedział(a):
    Wywiad wojskowy Ukrainy.

    Znałem pod nazwą GUR.

    A mnie ukraińska wikipedia pokazuje:
    (ukr.:) BYP, czyli po polsku Wojenna Ukraińska Rozwiedka

    Czyli jak po ukraińsku jest ten HUR/GUR? Nie potrafię znaleźć. Jeżeli to jest od słowa _Генеральнa _ (generalna, główna), to ”Г” transluje się na polskie "H".

  • edytowano June 2023

    @Przemko powiedział(a):

    @pantelej powiedział(a):
    Wywiad wojskowy Ukrainy.

    Znałem pod nazwą GUR.

    To typowy bład osób, kgore uczyly sie rosyjskiego - w ukrainskim alfabecie "Г"wymawia się jak "h". Tak jest też oficjalna, polska transliteracja. https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfabet_ukraiński
    Na "g" maja osobną literkę: "Ґ ".

  • @los powiedział(a):
    Wystarczy, że będzie poza Moskwą.

    Sam czy z sobowtórami? :)

  • @allium powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @pantelej powiedział(a):
    Wywiad wojskowy Ukrainy.

    Znałem pod nazwą GUR.

    To typowy bład osób, kgore uczyly sie rosyjskiego - w ukrainskim alfabecie "Г"wymawia się jak "h". Tak jest też oficjalna, polska transliteracja. https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfabet_ukraiński
    Na "g" maja osobną literkę: "Ґ ".

    Dzięki alium
    Kilkaset lat w jednym państwie, sąsiedztwo od wieków, czasem małżeństwa z obu stron.
    A takie braki.
    Brytole więcej chyba wiedzą o Pąkach i Hindu

  • @romeck powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @pantelej powiedział(a):
    Wywiad wojskowy Ukrainy.

    Znałem pod nazwą GUR.

    A mnie ukraińska wikipedia pokazuje:
    (ukr.:) BYP, czyli po polsku Wojenna Ukraińska Rozwiedka

    Czyli jak po ukraińsku jest ten HUR/GUR? Nie potrafię znaleźć. Jeżeli to jest od słowa _Генеральнa _ (generalna, główna), to ”Г” transluje się na polskie "H".

    Czyli WÓR!

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.