Skip to content

ChatGPT

18911131429

Komentarz

  • edytowano February 2023
    Rydygier napisal(a):
    To jest jakaś totalna bzdura.
    To nie służy do podawania prawdy:
    ChatGTP przewiduje jaki jest następny statystyczny wyraz w ciągu wyrazów. Tylko tyle (...) Nie jest w stanie posługiwać się nawet najprostszą logiką.
    Ja to rozumię ale nie rozumię po co się tyle razy podkreśla tę datę zaprzestania faszerowania internatem, skoro ona jest pomijalna.
  • trep napisal(a):
    Rydygier napisal(a):
    To jest jakaś totalna bzdura.
    To nie służy do podawania prawdy:
    ChatGTP przewiduje jaki jest następny statystyczny wyraz w ciągu wyrazów. Tylko tyle (...) Nie jest w stanie posługiwać się nawet najprostszą logiką.
    Ja to rozumię ale nie rozumię po co się tyle razy podkreśla tę datę zaprzestania faszerowania internatem, skoro ona jest pomijalna.

    Dla ogólnej zasady działania modelu to tak ale kontekstów powstałych po tej dacie model nie rozpozna.
  • wildcatter1 napisal(a):
    ... wytrenowany jest na bardzo dużym zbiorze (całym internecie), ...
    Że co????? ;)
  • romeck napisal(a):
    wildcatter1 napisal(a):
    ... wytrenowany jest na bardzo dużym zbiorze (całym internecie), ...
    Że co????? ;)
    Może nie dokładnie tak, twórcy nie podają oficjalnie jakich danych używali, ale w wywiadzie z rok temu Wojciech Zaremba opowiadał, że takie było założenie.
  • AI działa na zasadzie czarnej skrzynki.
    2.
    Co do 3 praw robotyki: są one przedmiotem beki i licznych utworów pokazujących ich absurd.

    >>Robot nie może zranić człowieka ani przez zaniechanie działania dopuścić do jego nieszczęścia.<<
    Mamy tu dopuszczenie do spożycia pączków np.
  • edytowano March 2023
    "Ci Polscy jako pierwsi na świecie złamali Chat GPT! To algorytm do tworzenia tekstów o którym mówi cały świat i który uważany jest za niezwykle dobry. Grupa kilkudziesięciu naukowców z Politechnika Wrocławska przeprowadziła największe jak dotąd na świecie badania nad tym chatem. Nikt tego do tej pory nie zrobił. Skierowała do niego ponad 38.000 zapytań z 25 różnych kategorii i doszli do jednej 1 konkluzji — algorytm od wszystkiego jest mistrzem … niczego.
    Sprawdzili, jak reaguje na sarkazm, czy rozumie żarty i umie wychwycić szerszy kontekst wypowiedzi. Wniosek? Im trudniejsze zadania, tym gorzej wypadał ChatGPT. Popełniał błędy, które wychwyciłby niemal każdy człowiek.
    Jak zwykle wzięli się za to Polacy. Zresztą ten Chat też został stworzony przez Polaka. Gratuluje zespołowi Politechniki tej pracy! Udostępniajcie ten tekst. Niech trafi do tych, którym algorytmy coraz silniej zasłaniają świat."

    Link do publikacji https://arxiv.org/pdf/2302.10724.pdf

    https://www.facebook.com/kawecki.maciej/posts/pfbid0vcYPu1zs36rL2a3Q1Ws3oM9xvTpPmBuWr5v2FjT1ZiH6otBx6xN9BNL7PhMyXh9Tl
  • Dzięki zaborom i komunie jesmy mistrzami sarkazmu, ironii i dwuznacznosci
  • Wysłałem to do znajomego informatyka, entuzjasty tego narzędzia (nie twierdzę w żaden sposób, że jego zdanie jest wartościowe, gdyż nie wiem), i odpisał mi:
    Powierzchownie rzuciłem okiem, i nie złamali raczej zaproponowali alternatywną metodę trenowania tej sztucznej inteligencji. Dzisiaj będę miał o tym webinar.
  • Tresowanie sztucznej inteligencji kluczem do sukcesu.
  • Jednak prawdziwej głupoty.
  • edytowano March 2023
    A tu popularyzator nauki rozmawia o tym, dlaczego to jest rewolucja:

    https://www.youtube.com/live/2_yQlynKo48?feature=share&t=60

    Wiele ciekawych aspektów poruszają, są konkrety i wyłuszczone pewne technikalia. Ja dodam, że doniosłym skutkiem powstania tego rodzaju narzędzi jest to, iż ludzie zaczęli się w reakcji na nie poważniej zastanawiać nad pewnymi fundamentalnymi pojęciami i dotąd mało uczęszczanymi obszarami niewiedzy. Ta interesująca rozmowa jest m. in. tego przykładem.
  • Te narzędzia powstały w XIX wieku a opisane zostały (z teorią) sto lat temu.
  • Natomiast pewne skutki następują teraz. Przykładowe narzędzie będące tematem wątku powstało/udostępniono w 2022.
  • Prawa grawitacji sformułował Newton w wieku XVIII ale rakiety doleciały na Księżyc ponad 200 lat później.
  • edytowano March 2023
    Otóż to. Jako się rzekło, mamy doniosłość idei i doniosłość jej praktycznych zastosowań. Nie znając się na pierwszym, skupiam się na drugim.
  • Elementy składające się na telefon komórkowy były znane, ale złożenie ich w jedno + podłączenie do Internetu zmieniło wiele.
    Fundacja OpenAI przez pół roku zbierała wpisy użytkowników ChatGPT3, łączyła je z danymi przypisanymi do kont, którymi się logowano (a zalogować się Gmailem czy kontem Microsoft jest najwygodniej). Wróci z lepszym produktem, bo tym jest - zwróćcie uwagę jak bardzo to jest podszykowane pod sprzedaż do B2B.
  • Czytaliście poprzednie Sieci? tam było napisane jak ten Czad był trenowany, a raczej jak moderowano to, co miał uznawać jako toksyczne treści. Jak zwykle, zabawka bogatych powstaje na cierpieniach ubogich.
    Sam byłem świadkiem, jak w ubiegłym tysiącleciu nauczono, gdzie na mapach (obrazki) znajdują się miejscowości (napisy i zakreślenie obszaru).
    Trzeba wiedzieć o czym się rozmawia.
  • Zbanowany we Włoszech
  • dyzio napisal(a):
    Zbanowany we Włoszech
    Ale że jak? Praktycznie - nie wejdzie się na stronę z terenu Italii?
  • romeck napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    Zbanowany we Włoszech
    Ale że jak? Praktycznie - nie wejdzie się na stronę z terenu Italii?
    https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/chatgpt-zakaz-wlochy-prywatnosc
  • 1 Apr
  • O, i Mateusz Salvini się wypowiedział, że ban jest be. (tamże w linku, inny artykuł już 2. kwietnia)
  • edytowano April 2023
    A mój syn1 zakochał się w Czacie DżiPiTi.
    Jest zafascynowany, gada do niego (pisze), zadaje mnóstwo pytań i chce się... nauczyć pracować tym nowym narzędziem.

    Mówi, że to taka rewolucja jak niegdyś (wyszukiwarka) GOOGLE. (Nie była pierwszą, lecz stworzono dla niej najlepsze algorytmy.)
  • chatgpt
    Jak było to sory, nadal mnie śmieszy!
  • - Dwa razy dwa?
    - Cztery.
    - Za dokładnie! Jeszcze raz. Dwa raz dwa...?

    (rossmówki, Ross & Fronczewski)
  • pięć!
    ale to dla zgredów
  • ChatLGBT to jest lewak, który nie wymachuje rękoma, czyli jakby nie było wyższa forma lewaka.

  • @christoph powiedział(a):
    pięć!
    ale to dla zgredów

    SIEDEM!!!

  • Kiedy miałem cztery lata, moja siostra była dwa razy młodsza. Teraz mam sto lat. Ile lat ma moja siostra?

    Jeśli teraz masz sto lat, a twoja siostra była dwa razy młodsza niż ty, kiedy miałeś cztery lata, to trzeba odjąć od twojego wieku 4 lata i pomnożyć wynik przez 2, aby dowiedzieć się, ile lat ma teraz twoja siostra.

    100 - 4 = 96

    96 * 2 = 192

    Odpowiedź: Twoja siostra ma 192 lata. Jednakże, jest to logicznie niemożliwe, ponieważ przekracza to maksymalną długość życia ludzkiego. Dlatego można stwierdzić, że to zagadka jest niemożliwa do rozwiązania.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.