Skip to content

Chodzi o to, byśmy to my sami zajebali red. Duklanowskiego

123457»

Komentarz

  • Właśnie. Jak kto chce zrobić krzywdę Kiszczakowi, to zabija Kiszczaka, prawda?

  • @KazioToJa powiedział(a):
    pewnie i Nitras, ale wygląda na próbę oczyszczenia Tuska, odcięcia go od tej sprawy. Równie wiarygodne jak zabicie św. ks. Jerzego by uderzyć w tamden Kiszczak/Jaruzelski.

    Zabicie ks. Jerzego miało również złamać kręgosłupy członkom Solidarności, zmusić ich do refleksji "dość zabijania, dość niepotrzebnych śmierci", sprawić by byli łagodniejsi w okolicach okrągłego stołu. Tak mówią stare solidaruchy, może i tak to zadziałało, ale raczej nie na całość społeczeństwa - nikt nie miał wcześniej morderczych zapędów i tak.

  • A kogóż to Solidarność zabijała lub chciała zabijać? Bo chyba mi pamięć szwankuje.

  • @los powiedział(a):
    A kogóż to Solidarność zabijała lub chciała zabijać? Bo chyba mi pamięć szwankuje.

    niestety nikogo, toteż skończyła jak skończyła

  • @los powiedział(a):
    A kogóż to Solidarność zabijała lub chciała zabijać? Bo chyba mi pamięć szwankuje.

    W kręgach okołoesbeckich (kapusie jawni czyli ORMO oraz tajni) oraz Nomenklatury były kolportowane listy z nazwiskami, których to Solidarność miała zaraz rozwalić.
    Sam to pamiętam, bo z ich dzieciami do szkoły chadzałem.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    A kogóż to Solidarność zabijała lub chciała zabijać? Bo chyba mi pamięć szwankuje.

    W kręgach okołoesbeckich (kapusie jawni czyli ORMO oraz tajni) oraz Nomenklatury były kolportowane listy z nazwiskami, których to Solidarność miała zaraz rozwalić.
    Sam to pamiętam, bo z ich dzieciami do szkoły chadzałem.

    No i te materiały w "Dzienniku Telewizyjnym". Z muzyką grozy w tle redaktor odwiedzał kryjówki, gdzie "S" chowała w skrzyniach broń do rychłego powstania.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    A kogóż to Solidarność zabijała lub chciała zabijać? Bo chyba mi pamięć szwankuje.

    W kręgach okołoesbeckich (kapusie jawni czyli ORMO oraz tajni) oraz Nomenklatury były kolportowane listy z nazwiskami, których to Solidarność miała zaraz rozwalić.
    Sam to pamiętam, bo z ich dzieciami do szkoły chadzałem.

    Ale trzymajmy się dosłownego znaczenia słów. Pytanie brzmiało: "kogo to Solidarność zabijała lub chciała zabijać?" a nie: "jakiej treści fałszywki rozpowszechniała esbecja?"

  • edytowano May 2023

    @Przemko powiedział(a):
    "Wróbelki ćwierkają, co następuje: autorem poronionego pomysłu ostatniego ataku na Papieża jest Sławomir Nitras (podobno wspólnie z kimś z kierownictwa TVN). Koncepcja powstała pod koniec 2022, gdy do Nitrasa docierają sygnały, że w Szczecinie dziennikarze ponownie zainteresowali się sprawą pedofila Krzysztofa F., pracownika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, działacza Platformy i aktywisty LGBT, współpracownika Gebkewicza i wyborczego męża zaufania Trzaskowskiego. Ponoć dużo nitek tej sprawy nie zostało jeszcze wyciągniętych. Nie wiemy, co Nitras sądzi na temat pedofilii, ale na pewno zdaje on sobie sprawę, że politycznie afery tego rodzaju są bardzo obciążające. Na początku 2023 Nitras, wraz ze swoją grupą młodszych działaczy Platformy, przekonał do pomysłu Trzaskowskiego. (...)

    Nie chciałbym się chwalić, ale ja bez żadnej "insajderskiej" wiedzy, jedynie na podstawie intuicji i logiki domyśliłem się tego:
    https://www.excathedra.pl/discussion/comment/458051#Comment_458051

  • ExCathedrowiczanie rulez! :)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.