Skip to content

Czy Prigożyn zajmie Moskwę?

2456

Komentarz

  • Dokładnie. Jakby kto chciał zatrzymać Prigożyna, już dawno temu zostałby on zatrzymany.

  • Uważajcie na Tatarów i Czeczenów.
    Oba narody bitne umiłowane kiedyś i do nie dawna w Polszcze.
    Azja i Kadyrow, podobne zachowanie

  • @los powiedział(a):
    Dokładnie. Jakby kto chciał zatrzymać Prigożyna, już dawno temu zostałby on zatrzymany.

    Rosja na granicy anarchii a 1 armia pancerna - rezerwa armii rosyjskiej, stoi sobie cichutko, w zamian za to wydają karabiny kadetom, być może uzbroją kolejarzy ; )

  • edytowano June 2023

    Armia nie będzie przeszkadzać Prigożinowi w zabiciu Putina? Oni mają większy wkurw na Szojgu jak już. A Prigożyna też nie lubią bo pokazuje ich mierną wartość.

  • Nie będą bez względu na sympatie i antypatie, bo żywy Putin może ich wysłać w okopy pod ogień Krabów i Himarsów. Martwy tego nie zrobi.

  • edytowano June 2023

    Sądzę, że Kolega się myli, jeżeli otrzymaliby taki rozkaz to powstrzymali by ruch Wagnerowców jednym batalionem (bgt)

  • Panta rei
    Słusznie

    Wojsko jest od słuchania rozkazów polityków
    Zamach majowy

  • @pantelej powiedział(a):
    Sądzę, że Kolega się myli, jeżeli otrzymaliby taki rozkaz to powstrzymali by ruch Wagnerowców jednym batalionem (bgt)

    To jest kolumna jadąca asfaltem, trudno o łatwiejszy cel.

  • A może GRU rozwala FSB?

    1. Pytanie pomocnicze, gdzie znajduje się większość/całość zdolnej do walki oddziałów ruskich? bo mi się wydaje, że na Ukrainie.
    2. Aby zatrzymać kilka/kilkanaście tysięcy zaprawionych w bojach kondotierów, potrzeba albo kilkadziesiąt milionów dolarów, albo kilkadziesiąt tysięcy twardego i wyekwipowanego wojska, albo kilkadziesiąt Kiloton.
    3. Cezar, Brutus, Marek Antoniusz ... no bez związku mnie najszło, więc armia może sobie czekać aż Pan z Cienia się objawi.
  • Skąd wiadomo ilu ich jedzie na Moskwę?

  • 25tys wojska potrzebowało by 4000 etatowych pojazdów, improwizowanych dwa razy tyle, potrzebowało by też zorganizowanego zaopatrzenia, kolumna na kilkadziesiat kilometrow.

  • Chyba już po wszystkim. Można się rozejść.

  • No i to by było na tyle.

  • Ludzie piszcie pełnymi zdaniami, co się stało?

  • Prigożin:

    „Chcieli zdemontować PKW Wagner. Wyszliśmy 23 czerwca na Marsz Sprawiedliwości. W ciągu dnia przeszliśmy prawie 200 km od Moskwy. W tym czasie nie przelaliśmy ani kropli krwi naszych bojowników Teraz nadeszła chwila, kiedy może się polać krew. Dlatego rozumiejąc odpowiedzialność za rozlew krwi rosyjskiej po jednej ze stron, zawracamy nasze konwoje i zgodnie z planem wracamy do obozów polowych”.

  • O, i Łukaszenka pośredniczył, ciekawe.

  • @pantelej powiedział(a):
    Sądzę, że Kolega się myli, jeżeli otrzymaliby taki rozkaz to powstrzymali by ruch Wagnerowców jednym batalionem (bgt)

    Ależ ja właśnie dokładnie to twierdzę.

  • Odpowiadałem Przemkowi.

  • I ja też tak myślę.

  • Odstawili teatrzyk? I to pośrednictwo Łukaszenki, można paść ze śmiechu.

  • Najchytrzej jak zwykle zachował się TikTok Generał - jego oddział kozochędożników po prostu zawieruszył się gdzieś po drodze...

  • Ale tu i tam pojawiają się informacje, że jakoś próbowano powstrzymać ten pochód Prigożyna, jakieś wysadzanie mostów i wiaduktów itp. Podobno Wagnerowcy zestrzelili 6 śmigłowców i jakiś samolot transportowy.

  • Oj tam oj tam. Parę rekwizytów dla niepoznaki.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • loslos
    edytowano June 2023

    Dziwne toto. Mgła wojny że oko wykol.

  • Ruskie mają inne rozumienie honorowego wyjścia z sytuacji.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • @los powiedział(a):
    Dziwne toto. Mgła wojny że oko wykol.

    Może kondotierzy podbili stawkę?
    Wobec wszystkich stron oczywiście... więc każdy ma swój przekaz.

  • edytowano June 2023

    @Przemko powiedział(a):
    Armia nie będzie przeszkadzać Prigożinowi w zabiciu Putina?

    @los powiedział(a):
    Nie będą bez względu na sympatie i antypatie,

    Mój syn1 pisze mi:

    No, słuchałem teraz opinii zachodnich specjalistów

    Ciekawa sprawa, bo na to wygląda, że w Rosji może faktycznie nawet nie być żadnej armii, nawet jeśli ta armia miałaby pozostać wierna Kremlowi

    Śmieszne są filmiki z Rostova, bo była tam konfrontacja między armią i Wagnerem, ale nikt do siebie nie strzelał, więc między żołnierzami i pojazdami pancernymi stoją ludzie z telefonami i nagrywają

  • edytowano June 2023

    Jakieś jednostki wojskowe przechodziły na stronę Wagnera nawet.

    Od puczu Janajewa minęło 30 lat i dalej nie wiemy kto za nimi stał, bo raczej nie oni sami. Za Prigożynem również ktoś stoi, raczej, on jest tylko narzędziem. Janajew próbował po użyć wojska (lub wojsko jego) a dzisiaj widzimy że nie ma potrzeby, najemnicy mogą wystarczyć. Ciekawe co teraz zrobi Putin, przy okazji sprawdził wierność dowodców wojskowych i administracyjnych.

  • Jaki to mechanizm myślowy każe widzieć w znaczących ludziach marionetki?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.