Skip to content

WYBORY 2023

18911131465

Komentarz

  • Za to trzeciemu światu spadło z 9,5% na 9. Blisko coraz bliżej.

  • Stronka 100konkretów pl ma co prawda favicon ale nie działa. Na X hulają te konkrety od kilku dni.
    1. Przywrócimy bezrobocie 14,4%
    2. Żeby było jak było
    3. itd

  • "Kretyni z Platformy postawili stronę http://100konkretow.pl na darmowym CMS i zapomnieli wyłączyć API, więc można sobie część z tych konkretów przeczytać:"

  • @trep powiedział(a):
    Za to trzeciemu światu spadło z 9,5% na 9. Blisko coraz bliżej.

    Im bliżej wyborów tym bardziej będzie spadać. Efekt HGW w wyborach prezydenckich 1995.

  • @trep powiedział(a):
    Śledzę kursy na sts. Wczoraj było PiS 35% ZiS 31%. Dziś po południu PiS 35,6% teraz 36,2%. ZiS stabilnie. Dodam, że ostatnie prezydenckie trafili bez pudła.

    Niemcy tak typują;

    "Na przełomie roku Polska straci prawie całą pomoc strukturalną UE, jeśli rząd PiS nie pójdzie na ustępstwa w sporze o praworządność z Komisją Europejską – pisze magazyn „Der Spiegel”"

  • edytowano September 2023

    @Przemko powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    @posix powiedział(a):
    "Koalicja Obywatelska stawia w nadchodzących wyborach na coraz większe osobliwości. - Reprezentuję Ostrą Zieleń, jestem aktywiszczem LGBT i aktywiszczem ekologicznym - powiedziała San Kocoń, kandydatka KO w wyborach do Sejmu, przedstawiająca się jako osoba niebinarna. /"

    K.. mać oni naprawdę chcą chyba przegrać te wybory.

    https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3236006,reprezentuje-ostra-zielen-jestem-aktywiszczem-lgbt-znamy-nowa-kandydatke-ko-do-sejmu

    Wcale bym tego nie wykluczał. Ich celem na te wybory jest podporządkowanie Lewicy, Hołowni i PSL. Być może nawet zechcą celowo sprowadzić ich pod próg.
    Co więcej, w perspektywie kilku lat, to wcale nie musi być nieracjonalne.

    Bo przejmą elektorat?

    Chodzi o przejęcie / podporządkowanie ich partii w ogóle.

    Wybory wygrywa PiS, albo Trzecia Droga, albo Lewica nie wchodzi do Sejmu. Jeśli nie uda się uzyskać dla rządu Morawieckiego większości (czyli np. skłonić Konfy i PSL do wyjęcia kart), to za kilka miesięcy są nowe wybory. Wtedy ze strony Tuska będzie nagonka, że porażka była, bo nie było wspólnej listy. Partia, która ostatnio nie weszła się na to zgodzi. Ta trzecia (czyli ta, co weszła w październiku) zostaje sama, ostatecznie też się zgadza. Oczywiście umowa przewidująca rozkład kasy dla koalicji jest skrajnie niekorzystna dla wszystkich innych poza PO. Przyspieszone wybory mogą wygrać, mogą przegrać, wtedy już w interesie PO jest niezmienianie tego układu co najmniej do 2025 r., ale reszta partii nie ma kasy. Oni mają jej dużo (dlatego też teraz prawie jej nie wydają, zauważcie) i mogą wydać na kampanię prezydencką w 2025 r. Bo to wtedy będą najważniejsze wybory - do tego czasu ewentualny rząd bez wsparcia prezydenta może oczywiście obsadzić ileś tam stołków, ale nie będzie w stanie zrobić żadnych reform wymagających zmiany ustawy.

    1. W polityce nie ma perspektywy kilku lat, bo to nie szachy, a pędzący tabun, więc pewne sterowanie jest ale predykcja działań już średnia, bo środowisko jest interaktywne, a życie chaotyczne.
    2. ZiS są strasznie wygłodzeni zarówno w sferze mentalnej, jak i materialnej, tam nie ma zgody na miesiące oczekiwania, że o latach nie wspomnę.
  • W 2005 r. też byli. I też przebierali nóżkami, w koalicji z PiS dostaliby bardzo dużo stołków, bo PiS miał węższe kadry, jak rządził sam musiał ściągać z zewnątrz. Ale Tusk kazał im czekać. I się doczekali.

    Nie wiadomo oczywiście, czy teraz historia się powtórzy, ale taka kalkulacja jest racjonalna.

    1. W 2005 roku Tusk zagrał na brak możliwości innej koalicji i boleśnie przegrał. Więc to była zagrywka, a nie świadoma decyzja o czekaniu. Boleśnie to odczuli, więc nikt tego nie zaryzykuje.
    2. Nikt nie kalkuluje na dwa lata do przodu. Możesz obstawić pewne pozycje ale to przezorność, a nie kalkulacja. Coś jak opcje walutowe.
  • Co do obecnej sytuacji, to PiS skutecznie odbiera tlen Onucom ale poprzez pracę u podstaw. Jak jeszcze zaczną Brauna pokazywać w TVP jako kandydata i dawać mu wolny mikrofon...

  • Była Kampania Stu Kwiatów Mao jest kampania Stu Obietnic Tuska. Une to som miszcze kampanijnych haseł. Debile i tyle

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Była Kampania Stu Kwiatów Mao jest kampania Stu Obietnic Tuska. Une to som miszcze kampanijnych haseł. Debile i tyle

    Było też 100 dni, w czasie których obiecał porozliczać pisowców :)

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Śledzę kursy na sts. Wczoraj było PiS 35% ZiS 31%. Dziś po południu PiS 35,6% teraz 36,2%. ZiS stabilnie. Dodam, że ostatnie prezydenckie trafili bez pudła.

    Fortuna daje 1,27 na Morawieckiego jako premiera po wyborach.

    sts 1,22 (może mniej ze względu na niższy payback), ale to nie ma znaczenia, bo wiadomo, że PiS wygrają i jakiś czas Morawer będzie premierem. Biega o to z jaką przewagą.

  • @pantelej powiedział(a):
    "Kretyni z Platformy postawili stronę http://100konkretow.pl na darmowym CMS i zapomnieli wyłączyć API, więc można sobie część z tych konkretów przeczytać:"

    Daesz!

  • @pantelej powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Śledzę kursy na sts. Wczoraj było PiS 35% ZiS 31%. Dziś po południu PiS 35,6% teraz 36,2%. ZiS stabilnie. Dodam, że ostatnie prezydenckie trafili bez pudła.

    Niemcy tak typują;

    "Na przełomie roku Polska straci prawie całą pomoc strukturalną UE, jeśli rząd PiS nie pójdzie na ustępstwa w sporze o praworządność z Komisją Europejską – pisze magazyn „Der Spiegel”"

    Arcyprzezabawne.

    Gdyby się zdarzyło, że partia PiS wygra ciecią kadencję, to Wujnia nie będzie miała pola do takich hopsztosów. Po wyborach to PiS będzie miał głębię strategiczną, nie Komisja.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @pantelej powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Śledzę kursy na sts. Wczoraj było PiS 35% ZiS 31%. Dziś po południu PiS 35,6% teraz 36,2%. ZiS stabilnie. Dodam, że ostatnie prezydenckie trafili bez pudła.

    Niemcy tak typują;

    "Na przełomie roku Polska straci prawie całą pomoc strukturalną UE, jeśli rząd PiS nie pójdzie na ustępstwa w sporze o praworządność z Komisją Europejską – pisze magazyn „Der Spiegel”"

    Arcyprzezabawne.

    Gdyby się zdarzyło, że partia PiS wygra ciecią kadencję, to Wujnia nie będzie miała pola do takich hopsztosów. Po wyborach to PiS będzie miał głębię strategiczną, nie Komisja.

    Zwłaszcza że Wujnia nie ma żadnych dywizji.

  • edytowano September 2023

    Za Pikusiem na fejsie.

    Smutna sprawa
    Pani Senyszyn złożyła do PKW 2740 podpisów. Z czego 1041 podpisów posiadało błędy eliminujące jak:
    -- Brak podpisu
    -- Brak imion i nazwisk wyborców
    -- Wpisanie innego nazwiska lub imienia
    -- Braku danych czy wielokrotny podpis tego samego wyborcy
    Delikatnie mówiąc ściema.
    W związku z czym, nie została zarejestrowana przez PKW

    ;)

  • Rozbijałaby głosy lewicy. Prawdopodobnie "oficjalna" lewica podłożyła jej lewe głosy.

  • tak było w pewnym mieście , kiedy to koledzy podłożyli skserowane listy poparcia dla kandydata na prezydenta. miał limit, ale do uwalenia

  • Mastalerek u Mazurka:
    1. Na listach PiS (w regionie łódzkim, co zaznaczał, ale z domyślną ekstrapolacją na całą Polskę) wszystkie frakcje zadowolone, no tylko nie będzie komu głosów zdobywać, bo niezależni i/lub pracowici jako zagrożenie zostali powycinani. Czyli 2 do 3% może być w plecy.
    2. W PSL odwrotnie, listy oparte na lokalsach, czyli niewidoczne w sondażach kilka procent do przodu. Czyli jak płaczliwy Szymuś dowiezie, to do Sejmu wejdą.
    3. PO i Konfa stawiają na wiosenne wybory, więc te obecnie to jedynie uwertura, dlatego tak słabe angażowanie sił.
    4. PiS ma szanse na samodzielna większość, ale musi ostro zabrać się do pracy w terenie.

  • No ciekawe jak na wybory to wpłynie.

    I taki komentarz, ktoś to potwierdza?

    "Jedną z istotniejszych ról w tym firmie, grał Józef Kondrat, stryj znanego bojownika i aktora Marka Kondrata."

  • Polscy aktorzy grający w tym filmie zostali skazani na infamię. Można o tym przeczytać w wiki, pod hasłem tytułu filmu.

  • edytowano September 2023

    Odnośnie 'Zimnej Wojny z Niemcami' prowadzonej przez PiS:
    Eksport
    2015 Niemcy 48,67 mld Euro
    2022 Niemcy 96,4 mld Euro
    198 % wzrostu względem 2015 roku
    Import
    2015 Niemcy 40,55 mld Euro
    2022 Niemcy 73,9 mld Euro
    182 % wzrostu względem 2015 roku
    Eksport
    2015 Ogółem 179,57 mld Euro
    2022 Ogółem 346,2 mld Euro
    192 % wzrostu względem 2015 roku
    Import
    2015 Ogółem 177,23 mld Euro
    2022 Ogółem 366,2 mld Euro
    206 % wzrostu względem 2015 roku
    Czyli eksport wzrósł % więcej niż całościowy, a import % zmalał w stosunku do całości. Pytanie więc brzmi: czego dotyczy ta Zimna Wojna?
    Sztab PiS mnie słyszy?

  • @trep powiedział(a):
    Polscy aktorzy grający w tym filmie zostali skazani na infamię. Można o tym przeczytać w wiki, pod hasłem tytułu filmu.

    Ale jajca, jednym z nich był stryj Marka: https://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Kondrat

  • edytowano September 2023

    Co oczywiście nie musi o niczym świadczyć. Ja ani moje życie nie mają nic wspólnego z życiem i poglądami mojego św. stryja. Podobnie ze mną i moimi synowcami - choć się staram, żeby miało.

  • Stryj kolegi został kanonizowany? Gratulacje.

  • Pytanie do Myszki Agresorki po ostatniej konwencji Kało:
    W jaki sposób można kogoś postawić przed Trybunałem Konstytucyjnym?
    oraz pytanie pomocnicze, jak osoba może być niezgodna z konstytucją?

  • edytowano September 2023

    śp. Przepraszam. Był partyjny.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Mastalerek u Mazurka:
    1. Na listach PiS (w regionie łódzkim, co zaznaczał, ale z domyślną ekstrapolacją na całą Polskę) wszystkie frakcje zadowolone, no tylko nie będzie komu głosów zdobywać, bo niezależni i/lub pracowici jako zagrożenie zostali powycinani. Czyli 2 do 3% może być w plecy.
    2. W PSL odwrotnie, listy oparte na lokalsach, czyli niewidoczne w sondażach kilka procent do przodu. Czyli jak płaczliwy Szymuś dowiezie, to do Sejmu wejdą.
    3. PO i Konfa stawiają na wiosenne wybory, więc te obecnie to jedynie uwertura, dlatego tak słabe angażowanie sił.
    4. PiS ma szanse na samodzielna większość, ale musi ostro zabrać się do pracy w terenie.

    Ja to osobiście bardzo wątpię w to "głosowanie na ludzi", zwłaszcza w wyborach na listy. Pokazywałem już kazus senatora Kopcia z okręgu cieszyńsko-żywieckiego.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.