Skip to content

WYBORY 2023

1111214161765

Komentarz

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Kultura w wykonaniu posła Szczerby:

    Jest pan po prostu prostym tępakiem, który myśli, że przyjechał do Warszawy i będzie warszawiakiem. Wszyscy wiedzą, że to jest słoik. Z bardzo dziwną rodziną

    podczas dyskusji z posłem Kaletą
    Ciekawe czy słoiki głosujące na PO, już się cieszą, że tak pisiora pojechał?

  • "Komisja Europejska nie przedłuża embarga na ukraińskie zboże
    Embargo na ukraińskie zboże do pięciu krajów Unii Europejskiej wygasa w piątek - przekazała Komisja Europejska."

    I cały misterny plan z Kołodziejczakiem poooszedł.

  • edytowano September 2023

    Podrzucam temat na wybory - pomysły Platformy na rozwój Polski. Zwijanie to mało powiedziane.

    https://www.salon24.pl/u/eska/398538,szukajcie-a-znajdziecie-res-publica-cd

  • Dziambor w trzecim świecie. Nie wiedzieliście?
    Dziambor, Płaczliwy Szymuś, Tygrysek i Ryżart.

  • https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/kandydaci?elections=sejm&szukaj=porozumienie

    To też mnie rozwaliło... partia jeszcze kilka lat temu miała wicepremiera, innego ministra i spore wpływy w rządzie. Dzisiaj mają 3 kandydatów i tak - każdy startuje z innej listy (BS, Konfa, TR).

    Z kolei wg wikipedii prezesem tej partii jest niejaka Magdalena Sroka.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Magdalena_Sroka_(ur._1979)

    Natomiast wg PKW w ogóle nie należy do żadnej partii (czyli ... jest prezesem partii, ale do niej nie należy?) i jest popierana przez PSL

    https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/kandydaci?elections=sejm&szukaj=sroka

  • No bo trzeba pokazać Kaczyńskiemu, że nie będzie nami rządził...

  • edytowano September 2023

    @trep powiedział(a):
    Dziambor w trzecim świecie. Nie wiedzieliście?
    Dziambor, Płaczliwy Szymuś, Tygrysek i Ryżart.

    R-Win Artur Dziadziambor zdradził liberalis dla czeciej drogi? Istne cuda, istne dziwy...

  • To też mnie rozwaliło... partia jeszcze kilka lat temu miała wicepremiera, innego ministra i spore wpływy w rządzie. Dzisiaj mają 3 kandydatów i tak - każdy startuje z innej listy (BS, Konfa, TR).

    Jeszcze mają kandydata Józefa Zająca, który startuje do senatu z KWW JÓZEFA ZAJĄCA.

  • edytowano September 2023

    Gwoli ścisłości, dotychczasowi posłowie Porozumienia (oprócz tych, co przeszli do Partii Republikańskiej) startują jako "bezpartyjni" z kilku list. I tak Bukowiec i Sroka z Trzeciej Drogi, Wypij z KO. Przy tym ostatnim jest to szczególnie zabawne, bo jak Porozumienie rozmawiało z Agrounią to z hukiem wystąpił, że z Kołodziejczakiem nie chce mieć nic wspólnego. Teraz startuje z jednej listy z Kołodziejczakiem.

  • Brzmi jak hasło wyborcze, ale, wybaczcie, nie skorzystam.

  • Wypij z KO?

  • Był jeszcze taki senator Pupa...

  • Był. Zdzisław jeśli się nie mylę.

  • Apropos
    Na trenera M. Piłka
    Zna się, bo kibicuje. Podał nawet drabinkę kibicowania😉

  • Zrozumiałem działanie Kało, bo się ostatnio zintensyfikowali. Wiadomo że ich programem *** *****, więc każda merytoryczna część kampanii to dla nich śmiertelne zagrożenie, dlatego aby to zamaskować będą rzucać czymkolwiek jak szympansy łajnem. To jest strategia, dlatego nie ma polemiki, problemów itp, jest obrzucanie łajnem bez względu na fakty.
    Teraz PiS musi znaleźć na to kontrstrategię, pamiętając, że utracił 5% wyborców, a dalsze 10% cały czas się waha.

  • Ale czy warto z tą kontrstrategią? Kało swoim wyrafinowanym programem i działaniami jest prawdziwym zwycięzcą: zamiast 30% wkrwionych elektorów mają 30% jeszcze bardziej wkrwionych elektorów i gratis łatkę niewybieralnych dla rosnącego odsetka pozostałych.
    Kaczyzmowi wydaje się nie ubywać, a i coś może przybywa dzięki narzędziom używanym, choć niespecjalnie chwalonym publicznie.
    Jeśli ci mityczni "niezdecydowani" są gotowi pójść za ośmiogwiazdkowym programem kało to powątpiewam czy głębia ich serduszek jest faktycznie tak "niezdecydowana".

  • @natenczas powiedział(a):
    Ale czy warto z tą kontrstrategią? Kało swoim wyrafinowanym programem i działaniami jest prawdziwym zwycięzcą: zamiast 30% wkrwionych elektorów mają 30% jeszcze bardziej wkrwionych elektorów i gratis łatkę niewybieralnych dla rosnącego odsetka pozostałych.
    Kaczyzmowi wydaje się nie ubywać, a i coś może przybywa dzięki narzędziom używanym, choć niespecjalnie chwalonym publicznie.
    Jeśli ci mityczni "niezdecydowani" są gotowi pójść za ośmiogwiazdkowym programem kało to powątpiewam czy głębia ich serduszek jest faktycznie tak "niezdecydowana".

    Z doświadczenia osobistego wnoszę, że każdy ma jakieś poglądy. Tylko nie każdy chce je wyrażać lub materializować bo łatwiej sobie ponarzekać.

    Niezdecydowani wyborcy to tacy polityczni wierzący-niepraktykujący.

  • Niezdecydowanych (tak deklarujących w sondażach) trzeba pomijać przy prognozach, po prostu. To mogą być różne osoby, np. wahające się między PO / Lewicą, jak i między PiS / niepójciem, PiS / PSL, zakamulfowana odmowa odpowiedzi itd. Nie ma narzędzi jak to oceniać, a empirycznie na razie się sprawdzało.

  • Żarty i pojęcia bez znaczeń da się szybko rozbić, bo służą tylko zwiadowi wahających się. Plakaty mijaliśmy i znajomy spytał na kogo głosuję. Rzuciłem ostrą deklarację (walka z zaborcami), na którą powinien zareagować blokiem i ogółami. Wszedłem w szczegóły (chodziło o zmniejszenie biurokracji w prowadzeniu działalności i obronę podatku marketowego w tsue) za każdym razem był odpór rozpuszczany potem w głowie blokującego i kończący się zgodą w szczegółac, a może to plakaty się skończyły.

  • Przeczytałem w dorzeczu wywiad z liderem PJJ Rafałem Piechem z Siemianowic Śląskich, i w całym wywiadzie, w negatywnym kontekście pada nazwa tylko jednej partii PiS. Tak więc ten tego....
    Druga sprawa, to czy możemy sobie pozwolić, na niszowym forum, na merytoryczne podsumowanie 8 lat rządów PiS, z naciskiemna ostatnie 4 lata?

  • edytowano September 2023

    W Polsce nie ma obecnie ŻADNEJ innej siły politycznej, która by była w stanie sprawnie rządzić. Każda koalicja bez PiSu doprowadzi do gigantycznego bałaganu, tu wsparcie niemieckie nic nie da. A więc jeżeli Konfederacja, czy podobne, pójdą drogą kolaboracji z PO, zderzą się ze ścianą niemocy i wyborcy dadzą im bana. Ale jacy wyborcy, jakie wybory, wg mnie, jedyną szansą dla antypisoskich ugrupowań będzie pauza na demokracji.

    Tak, spodziewajmy się walów wyborczych już w październiku, a jeżeli dojdą do władzy to zderzymy się z bardzo brutalnym chwyceniem za ryj. Uda się im ? A to już zależy WYŁĄCZNIE od nas, nie od PiSu. Oni zrobili swoje.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Przeczytałem w dorzeczu wywiad z liderem PJJ Rafałem Piechem z Siemianowic Śląskich, i w całym wywiadzie, w negatywnym kontekście pada nazwa tylko jednej partii PiS. Tak więc ten tego....
    Druga sprawa, to czy możemy sobie pozwolić, na niszowym forum, na merytoryczne podsumowanie 8 lat rządów PiS, z naciskiemna ostatnie 4 lata?

    Co to jest PJJ?

  • @Przemko powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Przeczytałem w dorzeczu wywiad z liderem PJJ Rafałem Piechem z Siemianowic Śląskich, i w całym wywiadzie, w negatywnym kontekście pada nazwa tylko jednej partii PiS. Tak więc ten tego....
    Druga sprawa, to czy możemy sobie pozwolić, na niszowym forum, na merytoryczne podsumowanie 8 lat rządów PiS, z naciskiemna ostatnie 4 lata?

    Co to jest PJJ?

    Polska Jest Jedna. Prywatna partia tego miłego pana.

  • @peterman powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Przeczytałem w dorzeczu wywiad z liderem PJJ Rafałem Piechem z Siemianowic Śląskich, i w całym wywiadzie, w negatywnym kontekście pada nazwa tylko jednej partii PiS. Tak więc ten tego....
    Druga sprawa, to czy możemy sobie pozwolić, na niszowym forum, na merytoryczne podsumowanie 8 lat rządów PiS, z naciskiemna ostatnie 4 lata?

    Co to jest PJJ?

    Polska Jest Jedna. Prywatna partia tego miłego pana.

    Ach, powiało latami 90.! Słodkie czasy.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @peterman powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Przeczytałem w dorzeczu wywiad z liderem PJJ Rafałem Piechem z Siemianowic Śląskich, i w całym wywiadzie, w negatywnym kontekście pada nazwa tylko jednej partii PiS. Tak więc ten tego....
    Druga sprawa, to czy możemy sobie pozwolić, na niszowym forum, na merytoryczne podsumowanie 8 lat rządów PiS, z naciskiemna ostatnie 4 lata?

    Co to jest PJJ?

    Polska Jest Jedna. Prywatna partia tego miłego pana.

    Ach, powiało latami 90.! Słodkie czasy.

    Ale że niby PPPP?

  • Gdyż jest tylko PiS i AntyPiS (pod różnymi nazwami).

  • @JORGE powiedział(a):
    W Polsce nie ma obecnie ŻADNEJ innej siły politycznej, która by była w stanie sprawnie rządzić. Każda koalicja bez PiSu doprowadzi do gigantycznego bałaganu, tu wsparcie niemieckie nic nie da.

    Ależ bracia Niemcy właśnie sobie życzą bałaganu w Polsce.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.