Skip to content

Powstanie w Ziemi Świętej.

2456712

Komentarz

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    Znaczna część terenów pierwotnego osadnictwa żydowskiego z XIX i XX w na terenie Palestyny została wykupiona z rak możnych rodów 'arabskich'.

    Jak widać nie tak znaczna skoro cały Zachodni Brzeg - nie.

  • Ponieważ znaczna część 'ekspertów' wieszczy upadek Izraela, to ja uważam, że Strefa Gazy zaliczy szybki i bezwzględny wpierdol, a kwatery zagraniczne Hamasu zaliczą serię wypadków naturalnych w postaci eksplozji wszelakich, a życie bojowników Hamasu stanie się tyleż intensywne co krótkie. Jak Bibi ma cojones i to z totalnymi się upora pod pozorem jedności w narodzie.

  • Dostarczą w ten sposób kontentu dla merdiów na dziesięć lat, bo nie sposób skaleczyć bojownika Hamasu bez nadziewania na bagnet dziesięciu niemowląt, armia izraelska będzie musiała do tych bojowników i niemowląt dołączyć też pewną liczbę dziennikarzy, co wygeneruje kontent dla merdiów na kolejne dziesięć lat. Najwięksi twardziele z wiceżydowskich "kościołów" wytrzymają w poparciu dla Izraela ale chyba tylko oni.

  • @los powiedział(a):
    Dostarczą w ten sposób kontentu dla merdiów na dziesięć lat, bo nie sposób skaleczyć bojownika Hamasu bez nadziewania na bagnet dziesięciu niemowląt, armia izraelska będzie musiała do tych bojowników i niemowląt dołączyć też pewną liczbę dziennikarzy, co wygeneruje kontent dla merdiów na kolejne dziesięć lat. Najwięksi twardziele z wiceżydowskich "kościołów" wytrzymają w poparciu dla Izraela ale chyba tylko oni.

    meetoo

  • Pierwszy blok mieszkalny w Strefie Gazy już dzisiaj się od izraelskiej rakiety przewrócił.

  • EU wstrzymała płatności do Gazy

  • W moim rodzinnym mieście jest wiele pustostanów należących do przedstawicieli narodu wybranego. One nie są wynajmowane ani w inny sposób na siebie nie zarabiają. Gdyby ktoś się zastanawiał dlaczego, to proszę:

  • ooo JE Paweł Jabłoński!

    z Raciborza!

    praca zdalna jest możliwa ...

  • Pytanie brzmi: jaki procent Polaków dowie się o akcji Błaszczaka i o odwołaniu lotów lufthansy? #mabenazaniedbana

  • Ależ, ależ. Na razie jest jeden wielki gęg że nie takie samoloty polskie państwo podstawiło, sojowego latte na pokładzie nie rozdawali. Jakżetotak!

  • @Przemko powiedział(a):

    czyly jak w Kabulu po wyjeżdzie Amików?

  • ...tak ogólnie to państwo Izrael w reakcjach na atak Hamasu zdaje się zmierzać ku samozaoraniu

  • @christoph powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    czyly jak w Kabulu po wyjeżdzie Amików?

    Kto to Amiki?

  • @trep powiedział(a):
    W moim rodzinnym mieście jest wiele pustostanów należących do przedstawicieli narodu wybranego. One nie są wynajmowane ani w inny sposób na siebie nie zarabiają. Gdyby ktoś się zastanawiał dlaczego, to proszę:

    ![](https://pbs.twimg.com/media/F7_OAuVWkAAckW2?format=jpg&name=900x900 ""

    Ale rozumiem, że to popieramy? W sensie chcemy rzutkich ludzi, którzy czują się w głębi Polakami i są w stanie ignorować swoje żydowstwo.

  • Dokładna analiza przebiegu działań od Wolskiego. Zablokowali mu na YT - wrzucił na TT
    https://x.com/wolski_jaros/status/1711285466895413416?s=20

  • Mossad był od początku legendowany. Od zdobycia referatu Chruszczowa w 1956. To zdobycie, imho (ale nie robiłem pełnej kwerendy źródeł) było grą wewnętrzną różnych frakcji (w tym z ważną rolą rodziny Baranowskich, byłych AL-owców obsługujących drukarnie w czasie PW) i Mossad został przy tym wykorzystany (możliwe, że Mossad wiedzał, że się ich wykorzystuje, ale było im to na rękę, bo pozwoliło sworzyć legendę). Historia oficjalna oparta o miłość sekretarki Ochaba do młodego dziennikarza, Wiktora Grajewskiego, który odkrywa swoje żydostwo i chce wspomóc państwo Izreal, jest sentymentalna, kulawa i robiona pod odbiorców filmów w stylu guy flicks, jak jakieś "Chłopiec w pasiastej piżamie" (nie oglądałem).

  • edytowano October 2023

    Taki trynd tera
    Sie nie oglonda
    i sie wypowiada

  • @adaho powiedział(a):
    Dokładna analiza przebiegu działań od Wolskiego. Zablokowali mu na YT - wrzucił na TT
    https://x.com/wolski_jaros/status/1711285466895413416?s=20

    52 minuty! Jakieś streszczenie?

  • edytowano October 2023

    jakoś nie umie wklejać

    iron dome w akcji
    ale nie dali rady na 5ooo hamasowych mikroHimarsów

    to zaproponowana oprzez min. Macierewicza taktyka chmary , stada lub roju.
    on mówił o dronach
    przeczytał to u Ernsta Juengera , niemieckiego weterana obu wojen , anarchy i pisarza w Szklanych pszczołach

  • @christoph powiedział(a):
    Taki trynd tera
    Sie nie oglonda
    i sie wypowiada

    Gwarantuję koledze, że najlepsza i jedyna szkoła recenzowania współcześnie to więzienny spacerniak, na którym sie opowiada kolegom z innych cel obejrzane wczoraj filmy czy przeczytane książki. Człowiek z wolności ogląda po kilkadziesiąt seriali, a żadnego nikomu nie opowie, bo wszyscy widzieli to samo.

  • @MiejSen powiedział(a):

    @christoph powiedział(a):
    Taki trynd tera
    Sie nie oglonda
    i sie wypowiada

    Człowiek z wolności ogląda po kilkadziesiąt seriali, a żadnego nikomu nie opowie, bo wszyscy widzieli to samo.

    ^this

  • @christoph powiedział(a):
    to zaproponowana oprzez min. Macierewicza taktyka chmary , stada lub roju.
    on mówił o dronach
    przeczytał to u Ernsta Juengera , niemieckiego weterana obu wojen , anarchy i pisarza w Szklanych pszczołach

    Myślę, że raczej w "Niezwyciężonym" Lema, ale za to znalazłem fajoską recenzję Młodszego:

    https://kulturaliberalna.pl/2019/06/11/pawel-majewski-recenzja-juenger-szklane-pszczoly-eumeswil/

    Nawet w obrazach zabiedzonych, spensjonowanych byłych frontowców przejawia się wciąż Jüngerowski kult mocnego ciałem i duchem młodego mężczyzny, herosa in nuce, którego dewizą mogłoby być zdanie „zniszczyłbym wszystko, gdybym nie wiedział, że tak nie wypada”.

  • edytowano October 2023

    Na razie nieśmiało ale Hezbollah coś tam wystrzeliwuje. Liczą, że żydzi się dadzą sprowokować i do nich też wlezą ?
    Ale zanim przyjdzie na to czas, żydy muszą zrobić genocide w strefie Gazy.

    Okopani i z silnym poparciem świata islamu, będą czekać?

  • @MiejSen powiedział(a):

    @christoph powiedział(a):
    Taki trynd tera
    Sie nie oglonda
    i sie wypowiada

    Gwarantuję koledze, że najlepsza i jedyna szkoła recenzowania współcześnie to więzienny spacerniak, na którym sie opowiada kolegom z innych cel obejrzane wczoraj filmy czy przeczytane książki.
    Człowiek z wolności ogląda po kilkadziesiąt seriali, a żadnego nikomu nie opowie, bo wszyscy widzieli to samo.

    !!!

  • Na ile to przeczytałem.... z czym Wy macie problem? Grupa terrorystów wchodzi na apolityczny festiwal, zabija kilkaset osób, kilka porywa. Jaka ma być niby reakcja państwa? Zwłaszcza że państwo ma akurat władze dość zaprzyjaźnione z naszymi.

  • Co do recenzji że spacerniaka, coś mi się wydaje, że dziś ludzie oglądają bardziej różne seriale i filmy niż w złotych czasach tv...

  • edytowano October 2023

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Na ile to przeczytałem.... z czym Wy macie problem? Grupa terrorystów wchodzi na apolityczny festiwal, zabija kilkaset osób, kilka porywa. Jaka ma być niby reakcja państwa? Zwłaszcza że państwo ma akurat władze dość zaprzyjaźnione z naszymi.

    Hamas twierdzi że to nie oni, że to propaganda, widziałem fragment rozmowy telewizyjnej.

    Ważne że ONZ jest na swoim miejscu i reaguje na odłączanie wody i prądu w Strefie Gazy nazywając to naruszeniem prawa międzynarodowego.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.