Skip to content

Co zrobią kapłani?

1235

Komentarz

  • A swoją drogą martwi mnie ten odlot x Seniuka. Myślałem, że to porządny człowiek.
    Paskudne to.
  • Wystrzegaj się tzw. porządnych ludzi. Ufać można tylko odlecianym wariatom.
  • Kurwie syny! A intencję o uwolnienie niesłusznie więzionego inwalidy w Lublinie zmienili...
    No jest tu moc, nie da się zaprzeczyć. Widać do faszystów i pisiorów reguły nie mają zastosowania.
  • Pewnie zawsze był taki, tylko nigdy nie miałem okazji się przekonać. Akurat nie trafiła się okazja. Moje przekonanie opierało się widać na pozorach
  • Po mszy parę prezydencką przed kościołem pożegnała około setka osób z białymi i czerwonymi różami. Skandowali: "Dziękujemy" i "Już tęsknimy".
    Tłum, panie dzieju, tłum!

    Ja tam róż nie widziałam. Jakieś lelije ino.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr dixit:
    Sprawa Mszy św. sprawowanej w kościele wizytek w Warszawie w intencji dziękczynnej za prezydenturę Bronisława Komorowskiego od momentu ujawnienia tej informacji budziła wiele kontrowersji. W tej sprawie pojawiło się wyjaśnienie Rzecznika Kurii Warszawskiej i Arcybiskupa Warszawskiego.

    W komentarzach mniej lub bardziej oficjalnych pojawiały się głosy z jednej strony sugerujące, że Msza św. miała być sprawowana z prośbą o błogosławieństwo dla państwa Komorowskich, a nie w intencji dziękczynnej prezydentury. Taką wersję usłyszałem osobiście od przedstawiciela Kurii. Z drugiej strony, Rzecznik Kurii przypominał o obowiązku przyjęcia intencji mszalnej przez kapłana i o potrzebie odpowiedniego komentarza teologicznego.

    Wydarzenia 6 sierpnia w kościele wizytek pokazały fałszywość owych informacji. Msza miała charakter nie proszący, nie przebłagalny, a dziękczynny. Owszem pojawił się w niej element przebłagania, ale… za wypowiedzi ludzi Kościoła oceniające krytycznie moralne aspekty prezydentury Komorowskiego. Ks. rektor kościoła Seniuk powiedział: „nie jesteśmy episcopoi (z gr. biskupi), my jesteśmy presbyteroi – kapłani (...) i czujemy odpowiedzialność za te niesprawiedliwości rzucane na pana. Wyobraźmy sobie, jak pana, panie prezydencie, ranią te słowa zwłaszcza dotyczące pana wiary, sumienia, wierności Kościołowi. Więc proszę przyjąć, panie prezydencie, pani Anno (...) i mówię to w imieniu, myślę, wielu kapłanów – przepraszamy was, prosimy o wybaczenie nam i także tym wszystkim, którzy nie wiedzą, co czynią”.

    Zacytowanie słów listu biskupów polskich do niemieckich i odniesienie ich do relacji Kościół katolicki – Komorowski jest po prostu skandaliczne. Jeśli ksiądz wypowiadający te słowa, był poczytalny, powinien bezwzględnie odpowiedzieć za zdeprecjonowanie słów polskiego episkopatu, za wykpienie ich powagi, za szkodliwą bezmyślność.
    Ostatnia odprawa w bunkrze... Ostatnia odprawa w bunkrze...

    Ocena Księdza Rektora i jego towarzyszy dotyczyła przy tym nie krytyki ze strony osób kościelnych zwracających skądinąd zasadne uwagi w zakresie polityki zagranicznej (mam prawo jak każdy obywatel postrzegać aktywność lub brak aktywności prezydenta w tej dziedzinie) czy polityki społecznej. Ta ocena dotyczyła krytycznych słów odnoszących się do „wiary, sumienia, wierności Kościołowi”. Warto może przypomnieć Księdzu Rektorowi kilka punktów Katechizmu Kościoła i jednoznaczne odstępstwa od tych punktów ze strony byłego prezydenta, warto zapytać jak pogodzić wierność Kościołowi z próbami wyrugowania Kościoła w przestrzeni publicznej dokonywanymi przez byłego prezydenta? Warto zapytać, czy ks. rektor Seniuk wie, co mówi, czy też powtarza to, co mówią niektóre media? Czy wie, że istnieje dla nas wierzących nie Urząd Nauczycielski GW i TVN, ale Urząd Nauczycielski Kościoła?

    Pytanie, które w tym miejscu się pojawia brzmi – czy kapłan miał obowiązek przyjęcia takiej intencji? Czy miał prawo taką intencję sprawować? Jeśli tak, to czy będzie mógł odprawić mszę w intencji dziękczynnej za szczęśliwą aborcję czy korzystnie przeprowadzony rozwód?

    Bardzo niepokojące jest owo przeciwstawienie biskupów i kapłanów. Skoro ks. Seniuk tak lubi język grecki, może warto, by przypomniał sobie, jaki jest źródłosłów podziału, dzielenia? Czy nie współbrzmi on z dia ballo? Bardzo bulwersująca jest ocena „kamiennego serca” ze strony ludzi Kościoła a nie ludzi Bronka. Mogę zgodzić się wszakże na opis „kamiennego serca”, którym osobiście się kieruję. Bo jest to serce, które pulsuje wczytane w kamienne tablice Dekalogu.

    http://www.fronda.pl/a/ks-prof-bortkiewicz-msza-w-kosciele-ss-wizytek-to-skandal-i-bezmyslnosc,55148.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
  • edytowano August 2015
    Chylę czoła! Brawo dla Ks. prof. Paweł Bortkiewicza.

    Na pohybel estetom i szamanom kościoła czerskiego!
  • edytowano August 2015
    Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr dixit:
    my jesteśmy presbyteroi – kapłani

    co to za - potoczne? - tłumaczenie prezbitera?
    kapłan to po łacinie sacerdos a po grecku - papas
    natomiast z łaciny prezbiter znaczy starszy
    to już lepiej chyba by wyszło na jesteśmy księżmi, gdzie potocznie jest ksiadz i jest biskup

    ===
    Ale - brawo!
    napisał co i ja :)
    Bardzo niepokojące jest owo przeciwstawienie biskupów i kapłanów.
    i na deser:
    Skoro ks. Seniuk tak lubi język grecki, może warto, by przypomniał sobie, jaki jest źródłosłów podziału, dzielenia? Czy nie współbrzmi on z dia ballo?
  • Gwoli precyzji. Te słowa wypowiedział x. Seniuk.
    Ks. rektor kościoła Seniuk powiedział: „nie jesteśmy episcopoi (z gr. biskupi), my jesteśmy presbyteroi – kapłani (...) i czujemy odpowiedzialność za te niesprawiedliwości rzucane na pana

  • A mnie martwi ks. Zięba na tej liście.

    Ten z klubu Bilderberga, kumpel Palikota (oprócz Dostatniego)?

  • Pomosty? Może po nocach dorabiał gdzieś nad wodą a potem był taki sterany, że w kościele kimał.
    Czy to nie jest przypadkiem aluzja do PO-jednania polskiego Kościoła hierarchicznego z moskiewskim Kiryłem?
  • Ta fotka aby na pewno z wczoraj? Była sygnowana danymi fotografa: "Imię Nazwisko (archiwum)"
  • A tak swoją szosą...

    Ci szamami kościoła czerskiego to już wystąpili z KK czy jeszcze udają że należą do wspólnoty?

    Bo na moje piniondze taka deklaracja to jawna SCHIZMA.

    I jeśli tak to co na to episkopat?
  • Zdradek może być pierwszym świętym tego nowego wyznania patrząc po jego ostatnich śmiałych ćwierknięciach.
  • A tak swoją szosą...

    Ci szamami kościoła czerskiego to już wystąpili z KK czy jeszcze udają że należą do wspólnoty?

    Bo na moje piniondze taka deklaracja to jawna SCHIZMA.

    I jeśli tak to co na to episkopat?
    Prosz
    W rozmowie z portalem niezalezna.pl pytany o całą sprawę ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej nie chce komentować kontrowersyjnych słów kapłanów.
    niezalezna.pl/69736-ksieza-sowa-luter-i-opiela-na-przekor-biskupom-przepraszaja-i-blagaja-komorowskiego-o-wybaczen
  • Znaczy nie stało się Nycz? Znaczy nabrali wody w usta?

    No kto by się sPOdziewał..........
  • W sumie to następnym krokiem jest odprawienie czarnej mszy w kościele.
  • E tam, raczej urządzanie w kościele filozoficznych wieczorków przy herbatce z soczkiem.
  • edytowano August 2015
    extraneus
    E tam, raczej urządzanie w kościele filozoficznych wieczorków przy herbatce z soczkiem.
    Ale to już prawie 10 lat temu było - np Lubelscy dominikanie "użyczyli dziedzińca" panu P. żeby sobie tam zorganizował zaręczyny z kandydatkę na drugą żonę - z pierwszą się rozwiódł....

  • To był jakiś quasi-ślub elegancko nazwany "święceniem obrączek." Braciaszków korumpuje się bardzo łatwo.
  • A msza dziękczynna za twórczość Nergala będzie?
  • Kuria warszawska żąda wyjaśnień od x. rektora. Stanowisko x. rektora zostanie opublikowane w jutrzejszej Wyborczej - podano przed sekundą w TVPInfo.

    Niech mnie ktoś uszczypnie, bo nie wierzę... a może to jest właśnie ta mądrość kościoła, która - tak mówią - pozwoliła mu przetrwać 2000 lat...
  • "Jako że Szatan jest stworzeniem Bożym, odprawienie czarnej mszy w kościele im. św. Bronisława od Budy Ruskiej celebruje radość Bożego stworzenia" - x. Andrzej Kalwin.
  • edytowano August 2015
    @Ombretta
    o_O
    Link?
  • Yanussonu: antycypuję rozwój doktryny kościoła księży-patriotów.

    A jeśli już linkujemy w tomacie, to:


    Ks. Kaczkowski na Woodstock 2015: "Z Jurkiem to chętnie bym poszedł do piekła!"


    http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,86274,18458216,ks-kaczkowski-na-woodstocku-2015-z-jurkiem-to-chetnie-bym.html
  • Ad x. Kaczkowskiego.
    Chyba przed śmiercią chce spróbować (prawie) wszystkiego... :/
    Dopiero co odprawił Mszę świętą (w formie nadzwyczajnej, czyli trydencką). Na ustach niesiony przez tradsów, a tu klops-and-owsiki.
  • To, co mówi x Kaczkowski jest niezrozumiałe, zwłaszcza, ze jedna nogą jest już w wieczności, a sprawiał wrażenie człowieka naprawdę wierzącego i mądrego. Nie śledziłam tych wszystkich woodstoków, ale tam przecież grały chyba również zespoły satanistyczne? Może x. K. kpi sobie z diabła i czuje się od niego mocniejszy? Moim zdaniem - to niebezpieczna gra.
  • edytowano August 2015
    Kuria warszawska żąda wyjaśnień od x. rektora. Stanowisko x. rektora zostanie opublikowane w jutrzejszej Wyborczej - podano przed sekundą w TVPInfo.

    Niech mnie ktoś uszczypnie, bo nie wierzę... a może to jest właśnie ta mądrość kościoła, która - tak mówią - pozwoliła mu przetrwać 2000 lat...
    Nie to nie jest mądrość kościoła. To rozkład i gangrena. Być może zbyt długo było OK. Być może szatan uśpił ludzi Kościoła swą pozorną bezczynnością. A pod powierzchnią jak kornik toczył zdrową tkankę.Teraz szatańskie szambo zaczyna wybijać ze wszystkich dziur.

    Mam nadzieję, wierzę bo taka jest wiara nasza że Bóg zawsze zwycięży, że nadejdzie właściwy czas i właściwy człowiek aby posprzątać tą stajnię Augiasza. Tak było już w przeszłości. Tak i teraz będzie.
    A na razie, nam nie pozostaje nic innego jak modlić się i baczyć na to co się wokoło nas dzieje abyśmy nie poddali się truciźnie. Jezus nie powiedział ze bedzie lekko. Wprost przeciwnie, ostrzegał że będziemy nawoływani przez takich co tylko udają pasterzy i będą chcieli zgubić owieczki swoje.

  • edytowano August 2015
    Jak się okazuje, nie ksiądz rektor ale Kazek dał głos w Gównie.

    Który to już raz łżekapłani znajdują schronienie pod skrzydłami żydowskiej gazety dla Polaków i kościół w Polsce ten przywilej (moc nadawania immunitetu jurysdykcyjnego fałszywym katolickim kapłanom) staliniąt uznaje!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.