Skip to content

Humer

1399400402404405450

Komentarz

  • Zechce Kolega sam ocenić:

    "PiS po 2015 r. namolnie instytucjonalizuje ruch pamięci „Wyklętych”, który wcześniej miał charakter całkowicie spontaniczny i oddolny. Dzieje się to niestety kosztem autentycznej pamięci o żołnierzach podziemia niepodległościowego, którzy przez dużą grupę młodych ludzi zaczęli być uznawani za część mitologii nielubianego obozu politycznego. Z tego punktu widzenia nikt po 1989 r. nie wyrządził pamięci o podziemiu niepodległościowym tak dotkliwej szkody."
  • Mianownik - ja, PiS, zupa
    Dopełniacz - mnie, PiSu, zupy
    Celownik - mi, PiSowi, zupie
    Biernik - mnie, PiS, zupę
    Narzędnik - mną, PiSem, zupą
    Miejscownik - mnie, PiSie, zupie
    Wołacz - ja! PiS! zupo!
  • Bez instytucjonalizacji nie ma nic trwałego. "Całkowicie spontanicznie i oddolnie" to nawet darmowej zupy na konferencji nie dostanie.
  • edytowano March 2023
    leobulero napisal(a):
    Czy poniższe rezonuje?
    Tak napisał kolega, niezłomny z NZS, który każdą wypowiedź a nawet zakupy w sklepie okrasza owym "Precz z komuną"


    "Niestety po dojściu do władzy PiS rządzący, przejęli to spontaniczne Święto, odsuwając na bok entuzjastów. To było zrobione w dobrej wierze i nadawało rangę uroczystościom, ale w efekcie młodzi się zniechęcili. Ale Święto jest i Dzień Pamięci zawsze będzie przyciągał polskich patriotów. A z czasem kolejni młodzi znów się zafascynują naszą historią. Cześć i chwała bohaterom!! Precz z komuną"
    Państwo polskie ma być najgorszym wrogiem Polaka. Chwalebne są tylko działania w kontrze do państwa polskiego. No chyba że to obce państwo, wtedy generalnie lepiej nie podskakiwać, tylko być Wielopolskim. Podstawa polskiego realpolitik. Elementarne.

    To w sumie bardziej o Warząchwi, bo o koledze kolegi za mało danych, chociaż cytat symptomatyczny.
  • Kilka stuleci treningu przez zaborców...
  • Metahumor. To jest śmieszne jak żałosny żart opowiedział i się upokorzył.

  • Strasznie to żalosne, wśród młodzieży dzisiejszej Skiba, Kukiz i Muniek to ikony obciachu dziaderstwa, boomerstwa, oportunizmu widząc ww performera trudno się nie zgodzić.
    (Kręgi AGieHowo studenckie)
  • A ten po podstawówce, Hołdys, ok?
  • Ten łysy staruszek?
  • polmisiek napisal(a):
    Metahumor. To jest śmieszne jak żałosny żart opowiedział i się upokorzył.

    https://twitter.com/ignacy_aw/status/1631756501885894657
    Skiba zatrzymał się na humorze jako tworzył na przełomie lat 80/90.
  • Wieprz
  • edytowano March 2023
    To jest ajent sb. Jak sb szykowało się do transformacji ustrojowej, utworzyło drugą Solidarnoś ale już ze swoimi na szczytach. Podobnie i zdublowało PA, nie bez kozery akurat w Łodzi, ze Skibą na czele na usługach władzi. Osoby, które z nim studiowały mówiły, że na studiach był bezkarny, chociaż nie uczył się i nic nie wiedział.

    Ale ućciwie muszę przyznać, że mieli swoje momenty. Dali koncert na strajku studenckim i to był fajny koncert. A może dałem się ponieść ogólnej atmosferze czasów?
  • trep napisal(a):
    To jest ajent sb. Jak sb szykowało się do transformacji ustrojowej, utworzyło drugą Solidarnoś ale już ze swoimi na szczytach. Podobnie i zdublowało PA, nie bez kozery akurat w Łodzi, ze Skibą na czele na usługach władzi. Osoby, które z nim studiowały mówiły, że na studiach był bezkarny, chociaż nie uczył się i nic nie wiedział.
    Całe to trójmiejskie środowisko muzyczno-komediowe cuchnęło bezpieką od samego początku. I nadal służą wiernie.
  • trep napisal(a):
    Podobnie i zdublowało PA, nie bez kozery akurat w Łodzi, ze Skibą na czele na usługach władzi.
    Alternatywą dla Pomarańczowej Alternatywy było Owsiakowe Towarzystwo Przyjaźni Chińskich Ręczników z okrzykiem 'Uwolnić Słonia'. Skiba bazował na pomysłach Majora, które to importował z Wrocławia, plus paru kreatywnych ludzi (np. moi kuple z FMW). Akcje w stylu 'Zwalczenie Inflacji' czy 'Obywatelu pomóż Milicji, pobij się sam' były kreatywne, nie pamiętam czy 'Bicie Piany przy Okrągłym Stole' też robił Skiba.
    Czy był kapusiem, to tego nie wiem, bo byłem za młody (liceum). Faktem jest, że Skiba się błyskawicznie skumał z Owsiakiem, ale to jedynie wątła poszlaka, a nie jakiś dowód.


  • edytowano March 2023
    Tamto było alternatywą a to kopią. Nie musi to źle świadczyć o kolegach - mogli dać się ponieść, nieświadomi, kto tym kieruje. Oczywiście mogli już sobie wtedy kpić z komuny i milicji, skoro była to podgotowka do transformacji ustrojowej.
  • Skiba współpracował z Majorem (w świetle moich wspomnień z tamtych lat), więc to nie była kopia, a oddział łódzki.
  • TPChR Owsiaka był rozprowadzany przez komunistyczną prasę "młodzieżową". Pamiętam przychylne artykuły.
  • Fydrych też mógł nie wiedzieć.
  • dyzio napisal(a):
    TPChR Owsiaka był rozprowadzany przez komunistyczną prasę "młodzieżową". Pamiętam przychylne artykuły.
    Już chyba o tym pisałem, ale pamiętam, jak w trójce owsik nawoływał młodzież, żeby pobiegła odprejować PKiN. W państwowym radiu? Redaktor jeszcze z czasów komuny? Nawołuje do wandalizmu? I do PKiN im. J. Dżugaszwilego?
  • loslos
    edytowano March 2023
    dyzio napisal(a):
    TPChR Owsiaka był rozprowadzany przez komunistyczną prasę "młodzieżową". Pamiętam przychylne artykuły.
    Takoż. Artykuły w itd. i Razem. Pamięć utrudnia kontakty z bliźnimi ale bywa też źródłem radości.
  • Eeeh, młodość, młodoś... Pamiętam ja, z jaką rossskoszą w VII czy też VIII kłasie podstawowego szkoła czytałem w szkolnej czytelni o tym TPChR! O, jakież to było ośświeżające! Prawie tak wesołe, jak opeści o pomarańczowych krasnalach ze Wrocławia! Tak było, tak było...
  • edytowano March 2023
    Ja słuchałam w Rozgłośni Harcerskiej.
    a "Na przełaj" pamietacie?
  • O ba!

    A "Świat Młodych"? To dopiero był periodyk, zwłaszcza w czwartki.
  • los napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    TPChR Owsiaka był rozprowadzany przez komunistyczną prasę "młodzieżową". Pamiętam przychylne artykuły.
    Takoż. Artykuły w itd. i Razem. Pamięć utrudnia kontakty z bliźnimi ale bywa też źródłem radości.
    Ech... Itd i Razem... Sobotnia klasyka mojego dzieciństwa. No Świat Młodych też się kupowało dla przyzwoitości
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Ja słuchałam w Rozgłośni Harcerskiej.
    a "Na przełaj" pamietacie?
    Sito i Sitek w RH byli chyba pierwszymi, którzy udzielali Owsiakowi anteny. Oni albo Trójka.
  • Oni, zatrujka była potem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.