Skip to content

Humer

1396397399401402450

Komentarz

  • Armata czołgowa i haubica używają różnej amunicji.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    A można prosić o źródło o tym, że brakuje amunicji NATOwskiej 105 mm? Bo czytałem jedynie że Niemcy chciały kupić od Brazylii. Ale Ukraińcy już używają haubic M119 i jakoś czymś strzelają.
    Ależ proszzzz...
    https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/leopardy-1-dla-ukrainy-ale-bez-amunicji
  • edytowano February 2023
    Z artykułu wynika że Niemcy nie mają/nie chcą dać. Też nowina. To przecież Niemcy. Pytanie czy w ogóle w Europie nie ma. W Grecji, w Turcji, albo i też w Kanadzie. Przecież w Europie jest kliku producentów takiej amunicji. Cockerill cały czas lansuje ten kaliber w propozycjach modernizacji różnego sprzętu. Jakby nie patrzeć jednak armata L7 to jest standard natowski, to nie jest francuska niskociśnieniowa 105 z AMX-10RC. To też są detale, których się nie widzi.
  • Ok, ale ja nie twierdzę że amunicja jest niedostępna w ogóle, tylko taki prezent jest dość kłopotliwy. Nie dość że kolejny system, logistyka, szkolenia itp - to jeszcze chcesz pan amunicję to se pan załatw.
  • Wolski twierdzi, że te Leopardy 1 to gorzej niż T62, tak więc ten tego... oczywiście że lepiej mieć cokolwiek niż niż nic ale kurestwo Niemców w całej krasie (nikt nam nie zagraża, mamy nowoczesne czołgi, ale damy przestarzałe szroty, aby ruski mógł łatwiej wytłuc Ukraińskich czołgistów)
  • edytowano February 2023
    "Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny (FEDERA) zajęła się sprawą zgwałconej kobiety z niepełnosprawnością intelektualną, której szpitale miały odmówić aborcji ( zabicia swojego dziecka ). Początkowo informowano, że ofiara ma 14 lat - później okazało się, że pokrzywdzona to 24-letnia kobieta. FEDERA przeprosiła za błąd i zapewniła, że pozostałe informacje dotyczące sprawy są prawdziwe."

    No no, tylko o 10 latek się machnęli.
  • to nie jest Kadyrow za 1)
    wnioskodawcą nie był uwielbiany kiedyś S. Twardoch za 2)
  • W sumie nie wiem - to fejk czy nie?
  • Kolejny świetny aktor, który zrujnował sobie życie przez alkohol i narkotyki.

    image
  • los napisal(a):
    W sumie nie wiem - to fejk czy nie?
    może być...
  • Wydało się.
  • los napisal(a):
    W sumie nie wiem - to fejk czy nie?
    Takie czasy.
  • ms.wygnaniec napisal(a):Wolski twierdzi, że te Leopardy 1 to gorzej niż T62, tak więc ten tego...
    Nie wiem czy Koledze chodzi o T-72 czy T-64, ale leopard 1 jest oczywiście gorszy od obu. Bo T-64 jest po stronie ukraińskiej i jest dobrze apgrejdowane (i lepsze od wielu kacapskich T-72, o których Bartosiak - hłe, hłe - twierdził że nasze T-72 jest gówno przy nich - no, ale to Bartosiak). A T-72 nawet w dość prymitywnej wersji występującej u kacapów - i tak jest lepsze, bo po prostu w Leosia nikt po wprowadzeniu dwójki (w przeciwieństwie do T-72) nawet nie udawał że inwestuje na poważnie.
    ms.wygnaniec napisal(a):oczywiście że lepiej mieć cokolwiek niż nic ale kurestwo Niemców w całej krasie (nikt nam nie zagraża, mamy nowoczesne czołgi, ale damy przestarzałe szroty, aby ruski mógł łatwiej wytłuc Ukraińskich czołgistów)
    Oby na czas przyszły czołgi z prawdziwego zdarzenia, aby te hitlerowskie prezenty mogły spokojnie pozostać na tyłach. Chyba że ktoś je puści na kacapskie oddziały pozbawione broni przeciwpancernej.
  • Bo Bartosiak to geopolityka, on naucza z wyżyn o prawach historii i nie zniża się do jakiegoś żelastwa.
  • TecumSeh napisal(a):
    image
    Losie, to ty?
    Jak mogłeś?

    👣

    🐾
    🐾

  • "Spieszmy się kochać liderów. Tak szybko spadają z piedestału" ;-)
  • Szybko poszło.

    image
  • Epitafium:
    Tutaj lezy Jan parobek
    Pan postawil mu nagrobek

    dopisek:
    Gdy stawiales mu nagrobek
    Jan juz nie byl twoj parobek.
    Ty nie byles jego panem
    caluj go wiec w dupe
    Amen.
  • edytowano February 2023
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Epitafium:
    Tutaj lezy Jan parobek
    Pan postawil mu nagrobek

    dopisek:
    Gdy stawiales mu nagrobek
    Jan juz nie byl twoj parobek.
    Ty nie byles jego panem
    caluj go wiec w dupe
    Amen.
    przypomniał sie mnie nagrobek / tablica w kościele katolickim w Petersburgu, gdzie ca upamiętnił króla Stasia
    podpisał sie jako przyjaciel i udzielający gościny


    St. II August
    Król Polski, Wielki Książę Litewski
    wymowny przykład zmienności doli
    pomyślną rozumnie, przeciwną mężnie znosił
    zmarł w Petersburgu 1 lutego 1798 roku
    w 66. roku życia

    Paweł I Samodzierżca
    i cesarz Wszechrosji
    przyjacielowi i gościowi
    położył
  • Zaiste, wymowny przykład, ten Staś. Tu trafnie napisał pan Paweł.
  • Sam też miał zmienność losu i to dość gwałtowną ;-) choć na warunki rosyjskie, dość typową.
  • polmisiek napisal(a):
    Ukraiński humor w Polsce, mi się podoba (chodzi o to, że trudno się wymawia "sześć pięćdziesiąt" (jak się nie wie, że te "ć" to opcjonalne, przynajmniej na południu)):

    https://twitter.com/typical_poland/status/1620691025126916096
    Padłę!
    (dopiero dziś jestem przy 3. lutego, choć jest już 16.)
  • Z Wikipedii zaś dowiedziałem się, że Paweł I uważał króla Stasia za swojego ojca.
  • romeck napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Ukraiński humor w Polsce, mi się podoba (chodzi o to, że trudno się wymawia "sześć pięćdziesiąt" (jak się nie wie, że te "ć" to opcjonalne, przynajmniej na południu)):

    https://twitter.com/typical_poland/status/1620691025126916096
    Padłę!
    (dopiero dziś jestem przy 3. lutego, choć jest już 16.)
    https://typicalpoland.com/language/komplimenty/
  • elektryk, to i

    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.