Skip to content

Humer

1395396398400401450

Komentarz

  • pieńdziesiąt
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ć w pięćdziesiąt nie jest opcjonalne tylko zakazane.
    No dobra. Ale jest z „t” w 3,30? W Krakowie też zakazane.
  • Ja mówię:

    czszy czszydzieści

    czszynaście

    pińcet pińdziesiąt

    sześdziesiąt

    szejset

    dziewińcet

    👣

    🐾
    🐾

  • Dziwna sprawa, ale jak kto mówi czysta czydzieści czy, to słabnie moja wiara w jego możliwości intelektualne.
  • Na Rakowcu mówimy czszy czszydzieści a nie "czy czydzieści" więc jest dla nas nadzieja.
  • Ale czszysta czszydzieści czszy już OK.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dziwna sprawa, ale jak kto mówi czysta czydzieści czy, to słabnie moja wiara w jego możliwości intelektualne.
    Krakofobia?
  • Kraków przereklamowany.
    przepraszam PŁ
  • treba pa hardkoru
  • edytowano February 2023
    Co Ci co chadzają na dwór mogą wiedzieć o metafizyce liczby czydzieściczy... :D

    Przeprosiny przyjęte ;)
  • edytowano February 2023
    Nie ma przypadku w tym, że najlepsze kawałki Budki Suflera spośród jej czech wokalistów śpiewał akurat Romuald Czystaw..
  • edytowano February 2023
    Usańczycy zestrzelili kitajski balon spajski...
    "Jak chiński szpiegowski balon mógł przelecieć przez całą Europę niezauważony?!"
    image

    Komęty pod tweetem przecudne.


  • edytowano February 2023
    Ukrył się przed oczami Europejczyków nie przelatując nad Europą.

    image
  • Niesamowite, że pozwolili temu misiu nad całą Ameryką przelecieć. Cóż to, nie mieli na Alasce obrony plot?
  • edytowano February 2023
    Przypuszczam, że specjalnie zrobili show żeby zdusić węża w kieszeni Kongresu
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Niesamowite, że pozwolili temu misiu nad całą Ameryką przelecieć. Cóż to, nie mieli na Alasce obrony plot?
    Jest taki dziennikarz GP, który na YouTubie dość ładnie - i jak dla mnie przekonująco - "rozkminia" amerykańską politykę.
    Nagrał też odcinek o balonie:

    Stawia kilka hipotez dotyczących zachowania USA w tej sprawie, m. in.:
    - Amerykanie pozwolili balonowi latać, żeby sprawdzić gdzie tajsze chińscy go poślą. Bo to pośrednio wskaże co jest dla nich interesujące - a taka wiedza też się w działaniach wywiadowczych przydaje.
    - zestrzelenie nad morzem zmniejsza prawdopodobieństwo "sprywatyzowania" resztek balonu, który przecież nie spadnie cały w jednym miejscu.
    - Takie "zabawy balonowe" zdarzały się już wcześniej i Amerykanie z różnych powodów udawali, że balonów nie widzą. Teraz przelot nagłośniły media, więc balon musiał zostać zestrzelony.
  • .A ja słyszałem - co ma wielki sens, że balon guzik tam uzyska, i naprawdę zagrożenia tak naprawdę nie ma. Co nie oznacza oczywiście że należy pozwolić mu latać z przyczyn oczywistych - ale zestrzelamy nad morzem żeby nie upadł komuś na głowę (co też ma sens).
  • edytowano February 2023
    Czy było to wypuszczanie politycznego balona próbnego, nadymanie balona chińskich mocarstwowych oczekiwań, czy może robienie w balona światowej opinii publicznej w sytuacji gdy sztucznie napompowany balon chińskiej gospodarki zdaje się pękać?
  • Tu jeszcze nie ma, a można to oglądać w nieskończonoś.

  • Właśnie dzisiaj zaśmiewaliśmy się z tego do łez z żoną
  • image

    👣

    🐾
    🐾

  • ."plany dostarczenia Ukrainie w ciągu dwóch lat 178 czołgów Leopard 1"
    I podobno nie ma do nich amunicji.

    Wiem, że chyba już było. Ale tak mnie to śmieszy. I to wszystko powiedziane oficjalnie z pompą, że pomagamy
  • posix napisal(a):
    ."plany dostarczenia Ukrainie w ciągu dwóch lat 178 czołgów Leopard 1"
    I podobno nie ma do nich amunicji.

    Wiem, że chyba już było. Ale tak mnie to śmieszy. I to wszystko powiedziane oficjalnie z pompą, że pomagamy
    A mnie nie - niektórzy się serio nabierają.
    Detale w rodzaju braku amunicji, czy też że to czołgi gorsze niż T-72 - tego większość nie widzi, albo nie rozumie, a za jakiś czas to już w ogóle będą pamiętać jednostki.

    Pozostanie jedno wielkie "pomagaliśmy! słaliśmy czołgi!"
  • A można prosić o źródło o tym, że brakuje amunicji NATOwskiej 105 mm? Bo czytałem jedynie że Niemcy chciały kupić od Brazylii. Ale Ukraińcy już używają haubic M119 i jakoś czymś strzelają.
  • Szumu jest sporo. To najtańsza broń a czasem bywa skuteczna.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.