Skip to content

Humer

1397398400402403450

Komentarz

  • Inspirowane ostatnim tomatem drobiarskim

  • KM lubi oglądać program nasz nowy dom. W dzisiejszym odcinku zrobili dom małżeństwa z czwórką dzieci. Ostatnie sceny to zawsze wprowadzenie lokatorów do wnętrza i rejestrowanie ich reakcji, radości, wzruszenia, zdumienia. Tak i dziś pani domu nie może wyjść z podziwu, rozgląda się po lokalu z niedowierzaniem, po czym mówi:
    - Taki dar od Boga!
    Następuje konsternacja, pani patrzy poza kadr i poprawia się:
    - Polsatu!

    Od razu przypomina się dowcip o góralu i spalonej chałupie.
  • edytowano February 2023
    Bardzo specyficzne. POTUSowie grają w Minecrafta (głosy stworzone przez AI):


    A tu Jordan Peterson:


    Dziwne czasy idą.
  • edytowano February 2023
    polmisiek napisal(a):
    Bardzo specyficzne. POTUSowie grają w Minecrafta (głosy stworzone przez AI):
    https://twitter.com/weirddalle/status/1627440780796219392

    A tu Jordan Peterson:
    https://twitter.com/weirddalle/status/1625636145039126530

    Dziwne czasy idą.
    Jest niezwykle ciekawe, czy w świecie, gdzie w realu ZiS stosuje doktrynę ****konia i opiera kampanię wyborczą na fejkach, ich powszechność im nie zaszkodzi? Na zasadzie: teraz już naprawdę nie wiadomo co jest prawdą a co nie, to nie zwracamy uwagę na przekaz, tylko jak nam się żyje.

    p.s. pod tymi tweetami jest więcej dobrego fejkowego lolkontentu. Na razie tylko głosie, ale za tydzień głosie połączą z twarzami.
  • Ale będą jaja gdy PiS wygra bo ludożerka przestraszy się , że PO zabierze mięso i każe jeść robaki...
  • Czajkowski jest do tego zdecydowanie zdolny. Tusk też tylko najpierw musi Befehl dostać.
  • dyzio napisal(a):
    Ale będą jaja gdy PiS wygra bo ludożerka przestraszy się , że PO zabierze mięso i każe jeść robaki...
    Lepiej być nie mogło =))
  • Mania napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    Ale będą jaja gdy PiS wygra bo ludożerka przestraszy się , że PO zabierze mięso i każe jeść robaki...
    Lepiej być nie mogło =))
    Śmiejesz się, a już rozmawiałem z takim lekkim zwolennikiem PO, który po harcach Trzaskosia mówi, że nie ma na kogo głosować. Te robale staną im w gardle.
  • janosik napisal(a):
    Mania napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    Ale będą jaja gdy PiS wygra bo ludożerka przestraszy się , że PO zabierze mięso i każe jeść robaki...
    Lepiej być nie mogło =))
    Śmiejesz się, a już rozmawiałem z takim lekkim zwolennikiem PO, który po harcach Trzaskosia mówi, że nie ma na kogo głosować. Te robale staną im w gardle.
    Trzaskowski na prezydenta! :D
  • image

    👣

    🐾
    🐾

  • janosik napisal(a):
    Mania napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    Ale będą jaja gdy PiS wygra bo ludożerka przestraszy się , że PO zabierze mięso i każe jeść robaki...
    Lepiej być nie mogło =))
    Śmiejesz się, a już rozmawiałem z takim lekkim zwolennikiem PO, który po harcach Trzaskosia mówi, że nie ma na kogo głosować. Te robale staną im w gardle.

    Na gardle.
  • edytowano February 2023
    janosik napisal(a):
    rozmawiałem z takim lekkim zwolennikiem PO, który po harcach Trzaskosia mówi, że nie ma na kogo głosować.
    No a na Kosiniaka albo Kamysza nie może głosować?
  • Zjedz robaki zanim one zjedzą ciebie ;)
  • Po "nieformalnym" "zakulisowym" nakręcaniu bączka Trzaskowski dostał całe 40 sekund spotkania z Bidenem.
  • dyzio napisal(a):
    Ale będą jaja gdy PiS wygra bo ludożerka przestraszy się , że PO zabierze mięso i każe jeść robaki...
    Jaja także mają być "na kartki". ;)

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Mania napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    Ale będą jaja gdy PiS wygra bo ludożerka przestraszy się , że PO zabierze mięso i każe jeść robaki...
    Lepiej być nie mogło =))
    Śmiejesz się, a już rozmawiałem z takim lekkim zwolennikiem PO, który po harcach Trzaskosia mówi, że nie ma na kogo głosować. Te robale staną im
    w gardle.
    Na gardle.

    Podgardle w salcesonie jako kiełbasa kampanii wyborczej PiS! ;)
  • Twaróg, sery, pasta jajeczna, serek topiony, serek wiejski, sałatka warzywna, majonez. Pamiętajcie! Ambitny cel to 0kg rocznie.

    Przy tym jest to kolejna chora ideologia, gdyż zamiana kaloryj odzwierzęcych na roślinne zwiększy globcio.
  • Kiełbasa wyborcza będzie w tym roku potężniejsza niż kedykolwiek
  • Spaghetti bolognese - mięcho mielone, spaghetti carbonara - jaja, ser żółty, boczek; pizza wszelka - ser żółty, do tego salami, szynka itd; hamburgery - mięcho mielone; KFC - kurczaki.

    Znikłyby wszystkie tzw. szybkie albo popularne potrawy.

    Pamiętam, że parówki (które ponoć są i tak potrawą jarską) zostały zastąpione swego czasu w hot-dogach pieczarkami. Ale wszystkiego się nie da.
  • Parówki mogą zostać. Czy tam w ogóle jest mięso? ;-)
    Bułki z pieczarkami pamiętam - funkcjonowały od końca lat 70. XX w. do upadku PRL-u.
  • Parówki od bidy z boczniaka. Grzyb nas ocali, hehe.
  • edytowano February 2023
    trep napisal(a):
    , że parówki (które ponoć są i tak potrawą jarską)
    Brzost napisal(a):
    Parówki mogą zostać. Czy tam w ogóle jest mięso? .
    Przecież to kiełbasa!
    →"wędlina drobno-mielona parzona, homogenizowana, czyli w skrócie "parówka". I na przykład te dla dzieci mają przepisowy skład (czyli zawartość mięsa w kiełbasie).

    Polska Norma (PN)
    PN –A- 82007:1996

    PN-V-74028 parówka śląska kl.I
    wyrób wieprzowo - wołowy, wędzony lub nie, parzony, drobno rozdrobniony,
    w skład którego wchodzi:
    – mięso wieprzowe peklowane kl. III –55%
    – mięso wołowe peklowane kl. II lub kl. I –25%
    – tłuszcz wieprzowy drobny –20% niż 1,5g na 1kg, gotowego wyrobu.
    minimum 9 % białka,
    maksymalnie 35 % tłuszczu.

    •••
    Dodam, że kaszanka to też rodzaj... kiełbasy! Smacznego! :)

    Dodam2, że parówki Berlinki (Animex Foods, Morliny): to 71 % mięsa; tłuszcz 21 %, białko 13 %. Smacznego2!
  • peterman napisal(a):
    Parówki od bidy z boczniaka. Grzyb nas ocali, hehe.
    Kiedyś chyba jadłem jakiś produkt wędlinopodobny z boczniaka. Nawet zjadliwe.
  • Brzost napisal(a):
    Bułki z pieczarkami pamiętam - funkcjonowały od końca lat 70. XX w. do upadku PRL-u.
    Stoisko z pieczarkami w bułce, to najsłynniejsze było na Nowomiejskiej tuż przy Rynku. Na murach siem pijało i ciepłą bułeczką zakanszało ;)
    Uświadomiłem sobie, że klasyczne zapiekanki (takie jak na Wery-Kostrzewy przy Grójeckiej) odpadają z powodu sera żółtego.

  • Grzyby podobnie jak mięso maja smak umami dlatego tak chetnie uzywane są jako zamiennik.

    Ja dzisiaj do postnego barszczu dodałam parę prawdziwków, żeby lepiej smakował (choć nie powinien)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.