Skip to content

Dobra wiadomosc z rana

1121122124126127131

Komentarz

  • Co jest gorsze: neoplatonizm czy materializm?
  • Czy ja wiem? Św. Augustyn potrafił jakoś "ochrzcić" Platona.
  • Przynajmniej jest poszukiwanie jakiejś transcendencji. Dobre i to.
  • Takiej jak w islamie: obcy, zimny, odległy i okrutny bóg.
  • Brzost napisal(a):
    Czy ja wiem? Św. Augustyn potrafił jakoś "ochrzcić" Platona.
    Kolega Los pytał o NEOplatonizm stworzony przez Plotyna kilkaset lat po Platonie, a nie o samego Platona.
  • Wiem, że są ważniejsze sprawy na świecie - wojna na Ukrainie, liczba zdrajców i ich popleczników w Polsce, głód w Afryce - ale te życzenia też są dobre, na którymś tam miejscu.

  • Fala grupowych zwolnień, jaka dotknęła "Wyborczą" jesienią - to nie wszystko. W styczniu Agora zamknie trzy swoje tygodniki ukazujące w kujawsko-pomorskiem, zlikwiduje lokalne grzbiety w dużych miastach i zamknie piątkowe tygodniki w dziewięciu innych ośrodkach - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. W ten sposób wydawca wdraża oszczędności: zwolnienia grupowe były tylko jednym - początkowym - elementem tych oszczędności. W wydaniach papierowych „Gazety Wyborczej" ukazujących się w największych polskich miastach poza Warszawą (a więc w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu) od poniedziałku do czwartku czytelnicy od stycznia znajdą treści lokalne tylko w głównym grzbiecie "Wyborczej" – zlikwidowane bowiem zostaną osobne „grzbiety” z lokalnymi treściami. Ale to nie koniec. Zniknie także codzienna sekcja „Prosto z miasta", publikowana w głównym grzbiecie „GW”, a zawierająca najciekawsze teksty redakcji lokalnych. Od stycznia 2023 r. publikowana będzie zaledwie raz w tygodniu - w piątek, ale za to w powiększonej objętości (dwie kolumny).
    Źródło, tego miłego newska. A jako bonus, w środku lament odchodzących. Miłe jest to, że oni dalej nic nie rozumieją.
  • Fala grupowych zwolnień, jaka dotknęła "Wyborczą" jesienią - to nie wszystko. W styczniu Agora zamknie trzy swoje tygodniki ukazujące w kujawsko-pomorskiem, zlikwiduje lokalne grzbiety w dużych miastach i zamknie piątkowe tygodniki w dziewięciu innych ośrodkach
    Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!
  • Mało!
  • edytowano January 2023
    A oni się nie przenoszą do wirtualu? Żeby nie było tak, że mimo tej naszej radości siła oddziaływania w gruncie rzeczy ta sama co i kiedyś.

    To z maja minionego roku: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-subskrypcja-cyfrowa-cena-jak-zamowic-ile-zarabia-agora-zarzad (jest tu między innymi o zwiększającej się liczbie cyfrowych subskrybentów).
  • Połowa polskich rektorów zapisała tam hurtem studentów i pracowników - każdy po kilkadziesiąt tysięcy.
  • Motes napisal(a):
    A oni się nie przenoszą do wirtualu?
    W zalinkowanym materiale jest info, że ilość cyfrowych też spada.

  • edytowano January 2023
    Tymczasem słynna "Internetowa Lista Ateistów i Agnostyków im. Kazimierza Łyszczyńskego"
    "z powodów organizacyjnych, została zawieszona do odwołania."

    http://lista.racjonalista.pl/

    Najpierw zaginął Agnosiewicz (stracił wiarę?), potem racjonalista.pl "zwiądł jak lilija" a teraz zniknęli ludzie.

    Już tylko celebrytoapostaty zostały jak Himilsbach z angielskim?
  • * Himilsbach z angielskim nie został.
  • Ateizm wymaga dużej dyscypliny umysłowej. Celebryci zostaną z tabletkami i psychiatrami w optymistycznym scenariuszu a z wóda i dragami w tym mniej optymistycznym, taki koszt tego piaru
  • Wbrew pozorom nie jest to bardzo dobra wiadomość.
    Dominującą postawą jest obecnie obojętność (cicha apostazja, jak ją nazywał Benedykt).
    Ateizm wymaga zaangażowania, a na to współczesny człowiek nie ma ochoty.

    No i obojętnego człowieka trudniej jest obudzić niż źle zaangażowanego nawrócić.
    "Obyś był zimny albo gorący"...
  • Ateizm wymaga ciągłego wysiłku woli i intelektu w celu utrzymania stanu aktywnej niewiedzy i niedostrzegania rzeczywistości.
  • Inż napisal(a):
    Wbrew pozorom nie jest to bardzo dobra wiadomość.
    Dominującą postawą jest obecnie obojętność (cicha apostazja, jak ją nazywał Benedykt).
    Ateizm wymaga zaangażowania, a na to współczesny człowiek nie ma ochoty.

    No i obojętnego człowieka trudniej jest obudzić niż źle zaangażowanego nawrócić.
    "Obyś był zimny albo gorący"...
    Coś w tym jest. Podobnie rozmyślałem wczoraj
  • Chyba zapomnieli skasować strony o ateistycznych sakramentach:

    http://ceremonie.racjonalista.pl/

    Na księdza można sobie wynająć nawet samego Mariuszka-Ateuszka!
  • Te wydania cyfrowe GazWybu to miał być taki sukces, a jak przyszło do realnego raportowania to:
    image
  • Czy 'sprzedaż E-wydania uwzględnia (wlicza) pronumeraty?
  • romeck napisal(a):
    Czy 'sprzedaż E-wydania uwzględnia (wlicza) pronumeraty?
    Zgaduję, że tylko prenumeraty, bez jakiś 'jednorazowych' dostępów. Czyli miało być czysta tysięcy, a zostało tysiąc czysta ;) Jestem pod wrażeniem kreatywnego księgowania 'płatnego dostępu'

  • Czysta wyborna! ;)
  • edytowano March 2023
    Po 7 latach batalii, Natalia Nitek Płażyńska wygrała w SN z byłym niemieckim pracodawcą Hansem G., znanym min z tego, że "najchętniej rozstrzelałby wszystkich Polaków".

    Brawo!
  • edytowano March 2023
    '
  • No dopsz, a jakie wyńki tego sondage?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.