Skip to content

Zdjęcie dnia

1149150152154155241

Komentarz

  • edytowano July 2020
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Flaga sześciokolorowa.
    W zasadzie po prawdzie ośmiokolorowa.

    Jej twórca (projektant flag!) wymyślił 8 barw (i ich znaczeń), ale brak różu (wogóle wtedy taki kolor nie był produkowany), a potem na jakiejś imorezie chciano powiesić kolory na dwóch patykach, pół na pół, więc zostało sześć!

    Jednak w 2003 roku, na 25-o lecie marszu lgbt, twórca wrócił do ośmiu kolorów i niesiona była (wstęga) przeogromna ośmiobarwna 'tęcza'.

    Ale pop-kultura i biznes już przemieliły 'sześć kolorów' i jest wszechobecna 'szóstka'.
    Ładne torby letnie, mam ochotę nawet taką kupić sobie i wypisać na nich... cnoty teologalne! :)


    mój tweet ze zdjęciem:


    flaga lgbt posiada 8 (osiem) kolorów!

    na fotce twórca flagi Gilbert Baker na paradzie w San Franisco (! Świętym Franciszku) w 2003 roku (25. lecie zaprojektowania flagi) oraz znaczenie kolorów wg Bakera https://t.co/0oNjCJYIoi

  • edytowano July 2020
    Jaki to "Spirit" i jakim żółtym pierwiastkowej zalatuje to wiemy
  • Co to za "orange for healing" jak się leczyć nie chcą?
  • MarianoX napisal(a):
    Jaki to "Spirit" i jakim żółtym pierwiastkowej zalatuje to wiemy
    Tomek napisal(a):
    Co to za "orange for healing" jak się leczyć nie chcą?
    A o turkusową magię się nie pytają, a?
  • edytowano July 2020
    Tomek napisal(a):
    Co to za "orange for healing" jak się leczyć nie chcą?
    Tu chodzi nie tyle o leczenie konwencjonalne, ale raczje o medycynę alternatywną czyli nierzadko po prostu okultystyczną

    Poszlaki:

    image
    image

    Czyli wracamy do "Spirit", którego reprezentantem był pewien Szymon wymieniany w Biblii, z którym to z kolei Szymon Piotr zawzięcie polemizował.
  • edytowano July 2020
    @Mariano,

    daty wskazujo, że koledzy po fachu (wróżki itp) nie poinformowali ich, żeby się nie wygłupiali bo w tym czasie Korona będzie ich udziałem>)
  • balbina napisal(a):
    @Mariano,

    daty wskazujo, że koledzy po fachu (wróżki itp) nie poinformowali ich, żeby się nie wygłupiali bo w tym czasie Korona będzie ich udziałem>)
    image
  • :===)))))
  • edytowano July 2020
    Gruzja dziś - oczy się robią mokre...
    image
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Małoletnie dziewuszki.


    Co zaniedbaliśmy?
    Edukację.

    A co do małoletnich dziewuszek, to orane było od czasu kedym był małoletnim chłopięciem. Z niedowierzaniem przeglądaliśmy w liceum pismo "Dziewczyna", któreho jasnym celem była produkcja gupich bździągiew.

    Zresztą, nie tylko myśmy zaniedbaliśmy, tylko płynęliśmy z głównym ściekiem. Wielgi Szatan też zaniedbał, obczajta:

    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Owszem. Po tych wstrzasajacych filmach ( jest ich cala seria), chce sie krzyknac:
    Nauczyciele abdykowali!
    Ci w szkole, ci w domu.
    Bo nie kazdy indagowany na tych filmikach jest ewidentnym swirem. Ale ci nawet normalni bezmyślnie powtarzali regułki, podane przez hohsztaplerow w massmediach czy na uniwersytetach. Odbyla sie socjotechniczna operacja na ich mozgu, a oni tego nawet nie dostrzegli.
    Pocieszajace, ze po sokratejskich pytaniach wiekszosc z nich nie ucieka w cynizm tylko zauwaza swoja niespojnosc.
    Gdzie byli ich nauczyciele?!

    Czasem wystarczy jedno zdanie, krotka uwaga, ktora uporzadkuje myslenie, ukaze rzecz w innym swietle. Pamietam naszego licealnego belfra od polskiego (czlowiek po doktoracie) omawialsmy przy jakiejs tam okazji, moze filmu, romans i mezalians Zygmunta Augusta z Barbara Radziwiłowną. Podniosły sie głosy, ze milosc jest najwazniejsza. Love is love - jak dzisiaj mowia panienki plci obojga. Nauczyciel sie skrzywil i powiedzial tylko: Zygmunt August był królem i obowiazki mial królewskie - dynastyczne i państwowe.
    I wystarczyło. Bańka egzaltacji prysła.
  • Nauczyciele wcale nie abdykowali.
    Są na pierwszej linii frontu. Oczywiście frontu walki z katolicką ciemnotą.
    Poza nielicznymi wyjątkami.
    Pracującymi na ogół w szkołach niepublicznych.
  • A tymczasem u nas

    image
  • Maupa w czerwonym na balustradzie.
  • ale, że nie spadł ?
    w takiej pozycji chyba niełatwo utrzymać równowagę, na takiej wąskiej poręczy
  • Ja tylko się dziwię że nie znalazł się tam na dole jeden sprawiedliwy z cegłówką... ja mam alibi, jak już pisałem byłem naonczas na Placu Wilsona.
  • edytowano August 2020
    Sarmata1.2 napisal(a):
    Ja tylko się dziwię że nie znalazł się tam na dole jeden sprawiedliwy z cegłówką... ja mam alibi, jak już pisałem byłem naonczas na Placu Wilsona.
    Ponoć psiarnia błyskawicznie weszła do jego mieszkania i jak podkreślali, nie chodziło o to że im flaga przeszkadzała, a o jego bezpieczeństwo.
  • edytowano August 2020
    image
    (translator)
    W odległej galaktyce (Niemcy) Hubert Zitt, profesor na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Zweibrücken i znany z wykładów Star Trek i Gwiezdne Wojny, wraz z małym zespołem przekształcił Obserwatorium Zweibrück Stowarzyszenia Nauk Przyrodniczych w gigantyczny R2- D2 - i jest nie z tego świata.
    https://www.thesciearth.com/2020/07/this-german-professor-repainted-his.html?m=1
  • I co, pozwał go Disney?
  • image

    Statek i jego kapitan.
  • Genialne.
  • Mania napisal(a):
    Genialne.
    Genialne byłoby gdyby jeszcze pruł fale calą naprzód (w honorowej asyście delfinów i albatrosów).
    Na kotwicy jest tylko OK...
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Genialne.
    Genialne byłoby gdyby jeszcze pruł fale calą naprzód (w honorowej asyście delfinów i albatrosów).
    Na kotwicy jest tylko OK...
    Dyziu, Ymmd!

    Dwóch żydów idzie nowym Jorkiem, nad ulicą rozpięta lina, linoskoczek idzie po niej i gra na skrzypcach.
    Josele mówi : tja, Paganini to on nie jest
  • ;))

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano August 2020

    Za twittem Andrzeja Poczobuta dziennikarza, członka Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi. Fotka z obecnych protestów .

    image
  • Co nam to mowi o Białorusinach? Czy sa narodem b. porządnym i szanujacym dobro wspolne? Czy po prostu nie chca dac slużbom pretekstu ("niszczenie mienia") do aresztowania ?
  • uhrr napisal(a):
    Co nam to mowi o Białorusinach? Czy sa narodem b. porządnym i szanujacym dobro wspolne? Czy po prostu nie chca dac slużbom pretekstu ("niszczenie mienia") do aresztowania?
    Zniewolone społeczeństwo.

    I nie piszę "naród', bo po prawdzie to nie wiem, czy jest - potomkowie Rudinów, Polaków, Litwinów, a po IIWW i Rosjan & reszty poradzieckich nacji...

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.