Skip to content

Zdjęcie dnia

1191192194196197241

Komentarz

  • Ole!

    Mazowiecki już od dawna towarzyszy Geremkowi.
  • los napisal(a):
    Ole!

    Mazowiecki już od dawna towarzyszy Geremkowi.
    Ci na zdjęciu też tak wyglądają, że aż chce się powiedzieć "Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie".
  • Nie mogę znaleźć watką /wątka o Canalettcie
    A tu takie coś w Warszawie!

    Z fb wernisazeria

    Dziś będzie o przepięknej wystawie „Bernardo Bellotto. W 300. rocznicę urodzin malarza” w @zamek.krolewski.warszawa, która jest efektem współpracy Zamku oraz Staatliche Kunstsammlungen w Dreźnie, dwóch muzeów mających najwięcej wspaniałości tego artysty.

    Jeżeli ktoś jest przekonany, że już widział tę wystawę w Dreźnie, to błądzi niczym dziecko w nokturnie, bo wystawa w Warszawie nie jest powtórzeniem imprezy w Gemäldegalerie Alte Meister, tylko jej nową wspaniałą odsłoną. W dodatku to pierwsza w dziejach polskiego muzealnictwa tak wielka prezentacja twórczości Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, genialnego portrecisty miast i jego mieszkańców. Jest moc.

    Bo „Bernardo Bellotto. W 300. rocznicę urodzin malarza” to prawie 150 obrazów, grafik, rysunków i szkiców ze wszystkich okresów twórczości Bellotta, tak że można porównać, jak zmieniał mu się styl albo czy szkic różni się od finalnego obrazu, bo różnie z tym bywało. I owe 150 prac jest zaprezentowanych w blokach odpowiadającym miastom, w których w danych momencie artysta rezydował. A było ich mrowie
  • Proszę o podpisy pod zdjęciami. Lubię wiedzieć, co widzę.
  • edytowano September 2022
    To zdjęcie greckich myśliwców, w rzeczywistości tej grafiki na nich nie ma, tu jest opisana rzecz: https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/wizerunek-swietego-jerzego-na-greckim-mysliwcu-ani-tego-ani-innego-swietego,1073205.html
  • Przemko napisal(a):
    w rzeczywistości tej grafiki na nich nie ma
    Dziękuję. Tak myślałem, ale nie chciałem tak bez dowodu dręczyć kolegi trepa swoją podejrzliwością.

  • Ze świętymi lepsze, niż z bocianem.
  • Wiadomo. Najlepsze!
  • mirage2000 - najładniejszy odrzutowiec ever
  • łatwiej zauważyć i w takie dzieło sztuki trafić
    jednak w cerkwi/kościele wisieć nie będzie
  • A to co?
  • Miłoś.
  • edytowano September 2022
    Hrechorowicz cykną sobie fotkę a potem znalazła się ona na okładce płyt I love you - T-Love.
  • Ja tam widzę dwie całujące się kobiety.
    Mydle się?
  • Zapytam.
  • Dlaczego mamy się interesować prywatnym zdjęciem nieznanych nam osób?
  • marniok napisal(a):
    Ja tam widzę dwie całujące się kobiety.
    Mydle się?
    To chłopak jest, widać po grabie
  • Chłopak z dziewczyną ofkors. Zdjęcie zrobione przy okazji realizowania zlecenia dla Życia Warszawy. Wysłano mnie, żebym sfotografował kawałek łąki na Żoliborzu
  • los napisal(a):
    Dlaczego mamy się interesować prywatnym zdjęciem nieznanych nam osób?
    Ech, mnioś to najważniejsza rzecz na świecie!
  • Ja na tym zdjęciu widzę jak starsza osoba płci żeńskiej całuje ewidentnie młodszą osobę płci męskiej. Miłość licealno-podstawówkowa?

    Chociaż w tym wieku rozwój płci bywa czasem bardzo różny więc może też być to miłość z tej samej klasy, ale wtedy jednak raczej podstawówkowa. Rówieśnicy tych widzów z boku?
  • Wygląda, jak gra w butelkę. Miłoś to raczej nie tak publicznie. :)
  • Tomek napisal(a):
    Ja na tym zdjęciu widzę jak starsza osoba płci żeńskiej całuje ewidentnie młodszą osobę płci męskiej. Miłość licealno-podstawówkowa?

    Chociaż w tym wieku rozwój płci bywa czasem bardzo różny więc może też być to miłość z tej samej klasy, ale wtedy jednak raczej podstawówkowa. Rówieśnicy tych widzów z boku?
    Chłopak i dziewczyna zdecydowanie
  • No przecież zacytowałem odpowiedz autora zdjęcia.
  • Komentarz do zdjęcia - gdzieś w odległej galaktyce ...
  • Przepiękne

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.