Skip to content

Zdjęcie dnia

1193194196198199241

Komentarz

  • Może by jednak rusycyści napisali otwartym tekstem co i jak, a nie tak się krygować.
  • Jeżeli dobrze rozszyfrowałam, to napis przekazuje informację, że Putin (PTN) udał się (p jak 'piszow', poszedł) na wulgarnie nazwany narząd męski (nch).
  • Kilka przyśpiewek w zadanym temacie, btw w 2014 używałem na Ukrainie takiego samego z napisem ПТН ХЛО Putin chujło. Uwaga dla kupujących - nadruk tylko na pierwszym metrze bieżącym.
    https://useraudio.net/search/птн-пнх
  • Dwa dni temu na własne oczy widziałem między piasecznem a warszawą.

    Potraktowałem jako dobry znak ;-)

    image
    image
  • Teraz:

    image
  • U mnie prawie całkowite zachmurzenie więc muszę wierzyć na słowo, że jest zaćmienie ;-)
  • Ja spałem po nocce, lecz od czego FB?
    Today’s (25th October) partial solar eclipse captured at 09.34 UT in Ha light from Kent, UK, with my Lunt LS152THa, and Altair Hypercam 174M cooled camera. This was imaged between rain showers and thick clouds. Notice the moon occulting the large prominence.
    image
  • Kurna, niezłą Zorkę Pięć ma ten kolo!
  • edytowano October 2022
    c.d. zaćmienia słońca

    foto: Radosław Pietraga, Lądek Zdrój

    image
  • romeck napisal(a):
    Ja spałem po nocce, lecz od czego FB?
    Today’s (25th October) partial solar eclipse captured at 09.34 UT in Ha light from Kent, UK, with my Lunt LS152THa, and Altair Hypercam 174M cooled camera. This was imaged between rain showers and thick clouds. Notice the moon occulting the large prominence.
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    To chyba ciasteczka TaGo...
  • Co to za sztandar?
  • Brzost będzie wiedział.
  • Ok. 100 tys. drzewek.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Myślałem, że Orzeł Biały zaćmił słońce w ramach pracy.
  • trep napisal(a):
    Brzost będzie wiedział.
    O, to może też będzie wiedział, czy onże lasek jest modrzewiowym?
  • Korona.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    trep napisal(a):
    Brzost będzie wiedział.
    O, to może też będzie wiedział, czy onże lasek jest modrzewiowym?
    Nie, nie jest modrzewiowym. Nie byłem tam wprawdzie osobiście (choć w tym roku działaliśmy nieopodal, ale bardziej na południe). Z uwagi na żyzność siedliska ową kompozycję posadzono z wykorzystaniem dwóch najmniej wymagających gatunków, czyli sosny zwyczajnej i brzozy brodawkowatej. Modrzew występuje u nas z reguły jako domieszka i to na glebach nieco żyźniejszych.
    https://lipusz.gdansk.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/3B3l/content/dendroglif-godla-polski
  • Korona jest jednak laskiem modrzewiowym.
  • edytowano October 2022
    Ano faktycznie. Ale biorąc pod uwagę odsetek całości, to pozostaje jako domieszka. Zresztą z tego co widzę jak się zagłębiłem w temat, nie jest to takie najsłabsze siedlisko, skoro ma być potem podsadzany buk.
  • Kto to?
  • edytowano October 2022
    Adamowiczowa i Dulkiewicz, jak widać DanzIg. :)
  • Chyba montaż
  • Możliwe. Dulkiewiczowa ma jakoś tak nienaturalnie wygiętą rękę.
  • Brzost napisal(a):
    Możliwe. Dulkiewiczowa ma jakoś tak nienaturalnie wygiętą rękę.
    Od ciągłego hailowania tak się jej wygła.
  • Przemko napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Wybory uzupełniające w Północnym Minehead w hrabstwie Somerset :)
  • Brzost napisal(a):
    Kto to?
    Przemko napisal(a):
    Adamowiczowa i Dulkiewicz, jak widać DanzIg. :)
    Czyli kto to?

    Wiem, mogie wrzucić w szatkownicę gugiel i nawet w pierwszym odruchu tak zrobiłem ale jak wyszło, że Adamowiczowa umarła w 1965 r. to dalej już nie chciało mi się marnować czasu na jakieś nic nie znaczące babsztyle.
    SMSPF.

    👣

    🐾
    🐾

  • Złodziejki i zdrajczynie, polityczki ZiS. Dulkiewicz zastąpiła Adamowicza, prezia Gdańska (z taśm Nojmana - jedynego, na którego były takie twarde dowody, że można by go było w kajdankach wyprowadzić). Adamowicz jednak formalnie nie był w strukturach ZiS. Być może nie chciał się dzielić to go zabili. Miał b. wiele mieszkań. Adamowiczowie kupili je za pieniądze, które dziadek zarobił w niemczech, gdzie pracował przymusowo w czasie wojny. Przywiózł ich całą walizkę a niezależny swąd uznał, że to tłumaczenie jest git. Blondynka to wdowa po Adamowiczu. Europosłanka już legitnie w strukturach ZiS. Wyjątkowa kreatura. Wielki przeciwnik Polski. Dulkiewicz nie lepsza.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.