Skip to content

Zdjęcie dnia

1196197199201202241

Komentarz

  • Mania napisal(a):
    image
    No co poradzisz. Przy pięknej kobiecie każdy robi się trochę głupszy i to zaraz widać.
  • Czekamy na zdjęcia z imprezy
  • widzę, że miłość polsko-fińska kwitnie :)
  • Tomorrow:

    image

    👣

    🐾
    🐾

  • Massakra
    Gwizdkiem
  • image

    Białoruś, okolice Lidy(kiedyś Polska)
    Rok 1993
  • Elektryfikacja!
  • christoph napisal(a):
    Norylsk?
    Norylsk. Zdjęcie krąży w internatach z podpisem "Norylsk, tam nie ma wojny". Zachęceni tym komentarzem dziś rano przy porannej kawie obejrzeliśmy na google street view kilka miejscowości wschodniej rosji (w tym Norylsk z teletubisiami). Niezapomniane przeżycia. Fajna jest np. miejscowość Gaz Sale z hostelem Gas Vegas. Ale w zasadzie każde, w którym jechało auto gógli.

    p.s. Ja mieszkam blisko Łodzi. Tam też nie ma wojny ale rządzi PO i ulice są jak po bombardowaniu s-300 albo s-400.
  • edytowano December 2022
    Koham!
    Pisałem bez podglądania w göglach
  • image

    image

    Śnieg spadł. Ale tylko na ścieżki. Jak to możliwe?
  • Spadł wszędzie ale na ścieżkach ziemia ubita więc nie wsiąkał i się nie roztapiał.
    A tak w ogóle to mało u Was tego śniegu.
  • Jest trochę więcej. To stare zdjęcie.
  • image

    Ten Salah grabi sobie na twitterze. Zamieścił to zdjecie i tylko "Merry Christmas!"
  • O un nie muślin czasem a?
  • O co chodzi w tym zdjęciu?
  • edytowano December 2022
    Bardzo ładne zdjęcie, kompozycja. Wyskoczyło mi na tt.

    Poza tym wywołało irytację muslimów na Salaha (przecie muslima), który opatrzył je podpisem "Merry Christmas!"
  • dyzio napisal(a):
    Bardzo ładne zdjęcie, kompozycja. Wyskoczyło mi na tt.

    Poza tym wywołało irytację muslimów na Salaha (przecie muslima), który opatrzył je podpisem "Merry Christmas!"
    Kojarzy mi się z przebieraniem się Lewandowskiego w skórzane portki.
  • Dla mnie to zdjęcie jest po prostu piękne
  • Globalne ocieplenie daje się we znaki Amerykanom

    image
  • Dlaczego dziwi nas śnieg w zimie? Bo stał się taką rzadkością. A dlaczego stał się rzadkością?
  • Przemko napisal(a):
    Dlaczego dziwi nas śnieg w zimie? Bo stał się taką rzadkością. A dlaczego stał się rzadkością?
    Większość problemów społecznych, z którymi walczy współczesna lewica (czyli właściwie zachodni świat) nie istnieje. Np. dyskryminacja kobiet. A kiedy ludzie zaczynają to rozumieć - przesuwa się definicja kobiety i dyskryminacji. W efekcie mamy kompletną dekompozycję życia społecznego. I pytanie, czy to było celem, czy tylko tak wyszło, w wyniku procesu ucieczki przed ujawnieniem pustki aktualnego stanu.

    Po wybuchu wojny na Ukrainie zobaczyliśmy w pełnej krasie dalekosiężny plan niemiecki gospodarowania energią w Europie. Plan, w którym gra ekologią, była jednym z kluczowych czynników powodzenia. Gra była prowadzona na poziomie makro (prawodawstwo unijne ), propagandowym, ale też i poprzez finansowanie organizacji ekologicznych. Dodajmy przy bardzo aktywnym wsparciu Rosji.

    Powiedz mi Przemko, czy to tylko Niemcy i Ruscy wykorzystali do własnych planów autentyczny problem, czy może go wykreowali ? I właściwie na co my patrzymy, co się dzieje na świecie, bo właściwie to już nie wiem czy patrzymy realnie.
  • Teraz to już jest tak:

    Globalne ocieplenie jest faktem. Dane pokazują to niezbicie. Oczywiście GLOBALNE nie oznacza "wszędzie i w każdym momencie" lecz średnio. Są "przeciwnicy" "globalnego ocieplenia" czy też "teorii globalnego ocieplenia". Oni często "walczą" z "teorią" poprzez pokazywanie lokalnych anomalii. Wtedy "zwolennicy" "teorii" pokazują dane globalne, uśrednione.

    W ten sposób omija się szerokim łukiem sedno problemu. A są dwa takie sedna:

    1. Czy poprzez działania administracyjne można "zahamować" lub "odwrócić" trend klimatyczny? Zwłaszcza poprzez działania lokalne (Europa)?
    2. Czy warto próbować hamować trend? Jakie są koszty "hamowania" a jakie są koszty ocieplenia. Jakie są korzyści z "hamowania"?

    Tych tematów "zwolennicy" "globalnego ocieplenia" w ogóle nie poruszają - dla nich to tematy tabu.

    A może trzeba wydawać takie krocie, jak się obecnie wydaje, ale nie na próby "zahamowania" trendu lecz na walkę z negatywnymi skutkami?

    Jaja kobyły menażer tak bym do tego podszedł.

    Przemku, czy znasz jakieś dobre naukowe opracowanie, które porusza takie kwestie?
  • JORGE napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Dlaczego dziwi nas śnieg w zimie? Bo stał się taką rzadkością. A dlaczego stał się rzadkością?
    Większość problemów społecznych, z którymi walczy współczesna lewica (czyli właściwie zachodni świat) nie istnieje. Np. dyskryminacja kobiet. A kiedy ludzie zaczynają to rozumieć - przesuwa się definicja kobiety i dyskryminacji. W efekcie mamy kompletną dekompozycję życia społecznego. I pytanie, czy to było celem, czy tylko tak wyszło, w wyniku procesu ucieczki przed ujawnieniem pustki aktualnego stanu.

    Po wybuchu wojny na Ukrainie zobaczyliśmy w pełnej krasie dalekosiężny plan niemiecki gospodarowania energią w Europie. Plan, w którym gra ekologią, była jednym z kluczowych czynników powodzenia. Gra była prowadzona na poziomie makro (prawodawstwo unijne ), propagandowym, ale też i poprzez finansowanie organizacji ekologicznych. Dodajmy przy bardzo aktywnym wsparciu Rosji.

    Powiedz mi Przemko, czy to tylko Niemcy i Ruscy wykorzystali do własnych planów autentyczny problem, czy może go wykreowali ? I właściwie na co my patrzymy, co się dzieje na świecie, bo właściwie to już nie wiem czy patrzymy realnie.
    Ważny wpis.
  • JORGE napisal(a):
    czy to tylko Niemcy i Ruscy wykorzystali do własnych planów autentyczny problem, czy może go wykreowali ? I właściwie na co my patrzymy, co się dzieje na świecie, bo właściwie to już nie wiem czy patrzymy realnie.
    Zapominamy że polityka i wojna to to samo tylko realizowane innymi środkami. Silniejsi narzucają kierunki i początek starcia i dalej się toczy, albo się poddajemy albo próbujemy walczyć. Czasami poddanie się jest lepsze bo chronimy życie dla przyszłego starcia a czasami nie. Wywrócenie stolika czasem to dobre rozwiązanie a czasem nie. Wojna na Ukrainie spadła nam Polakom z nieba, ciekawe czy wykorzystamy.
  • edytowano December 2022
    Parys uważa, że dopóki będzie trwać wojna na Ukrainie będziemy z tego korzystać, jak skończy się jakimś pokojem wtedy wjadą na całego znowu Niemcy.
  • loslos
    edytowano December 2022
    Pewnie będą próbować. I bierni będą obrabiani a kto się ruszy, ten będzie miał szansę coś zyskać, jak to w życiu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.