Skip to content

Zdjęcie dnia

1199200202204205241

Komentarz

  • Najwyżej półskarpetki.
  • Ten androgynizm ani mnie ziębi, ani grzeje, tj. jego wymowa symboliczna, bo nasz szansonista pewnie sobie nie zdaje z niego sprawy, tylko papuguje oryginał sprzed pół wieku, bardziej świadomy w tej materii. Natomiast to papugowanie żenuje mnie nieprawdopodobnie. To wstrząsanie „kołtunerią” facecikiem na obcasach (tak, tutaj akurat w mokasynach) i w makijażu, futerkami i fikuśnymi fryzurkami jest dzisiaj stokroć bardziej kołtuńskie niż słuchanie Zenka, oglądanie Ekstraklasy z piwem w ręku czy wieszanie sobie na ścianie obrazu z jeleniami na rykowisku.
  • Motes napisal(a):
    Ten androgynizm ani mnie ziębi, ani grzeje, tj. jego wymowa symboliczna, bo nasz szansonista pewnie sobie nie zdaje z niego sprawy, tylko papuguje oryginał sprzed pół wieku, bardziej świadomy w tej materii. Natomiast to papugowanie żenuje mnie nieprawdopodobnie. To wstrząsanie „kołtunerią” facecikiem na obcasach (tak, tutaj akurat w mokasynach) i w makijażu, futerkami i fikuśnymi fryzurkami jest dzisiaj stokroć bardziej kołtuńskie niż słuchanie Zenka, oglądanie Ekstraklasy z piwem w ręku czy wieszanie sobie na ścianie obrazu z jeleniami na rykowisku.
    Który oryginał, Bowie?
  • Przemko napisal(a):
    Który oryginał, Bowie?
    Tak.
  • Brak spodni trochę zwraca uwagę ale rozumiem, że to taki wyraz artystyczny.
    Może zapomniał założyć. Każdemu się może przytrafić w sumie...

  • Ale fryz to ma jak mój Papcio pisiont lat temu.
  • los napisal(a):
    Nie widzę pierwiastków żeńskich: brak makijażu, koszula z klasycznym kołnierzykiem, szeroki krawat w stonowanych kolorach zawiązany four-in-hand, buty w kolorze dobranym do krawata, takież skarpetki (skarpetek nie nosi się do mokasynów!), nogi niewydepilowane. Brak spodni trochę zwraca uwagę ale rozumiem, że to taki wyraz artystyczny.

    image

    image

    image

  • Andre Previn

    image

    Mireille Mathieu

    image
  • Ślizgi do urzygu.
  • no nie no ta butelka na wodę z lurd - nietrafiona i niepodobna
  • edytowano January 2023
    Ten kobieton z fryzem pazia to do tematu psychjatryk a nie humer zdjęcie dnia.
  • Nie. Nie trawię, żeby nie wiem co.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ale fryz to ma jak mój Papcio pisiont lat temu.
    Nie, no. Pińdziesiąt lat temu wszyscy tak chodzili. Albo pióra takie jak Rafl albo takie same tylko z przedziałem na środku. Ja osobiście miałem przedział. Do tego koszula z długim kołnierzykiem, spodnie rozszerzane u dołu tzw. dzwony, kurtka szwedka i drewniaki. Największy szpan. :D

    👣

    🐾
    🐾

  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ale fryz to ma jak mój Papcio pisiont lat temu.
    Nie, no. Pińdziesiąt lat temu wszyscy tak chodzili. Albo pióra takie jak Rafl albo takie same tylko z przedziałem na środku. Ja osobiście miałem przedział. Do tego koszula z długim kołnierzykiem, spodnie rozszerzane u dołu tzw. dzwony, kurtka szwedka i drewniaki. Największy szpan. :D
    Kurdesz, takimście starym dziadem kmotrze? :-0
  • Ten Ralf i jego peruka to mega tandeta

    Nigdy laski na takie cos nie leciały...

    Owszem moje koleżanki z oazy leciały na podobną fryzurę ale to był święty Franciszek z filmu Zefirellego:
    image
    Nawet skorzystałem na tym towarzysko bo miałem wtedy taką samą fryzurkie...

    Ale takich karykatur jak Ralf to wtedy nie było.
  • Myślałem, że Ralfik to zdrobnienie od Rafalali, a tu...
    Ralph (pronounced /rælf/ RALF; or /reɪf/ RAYF,[1]) is a male given name of English, Scottish and Irish origin, derived from the Old English Rædwulf and Radulf, cognate with the Old Norse Raðulfr (rað "counsel" and ulfr "wolf").
  • Wilk zaradny?
  • Ralph Sherwin -- (25 October 1550 – 1 December 1581) was an English Roman Catholic priest, executed in 1581. He is a Catholic martyr and saint.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Ralph_Sherwin

    Nie wiedziałem, że jest święty Ralf, i to męczennik z czasów zbrodniczej Elżbiety I, która jeszcze kusiła go biskupstwem, gdyby zaparł się Prawdziwej Wiary.

    Dodajmy, że narodził się dla Nieba na tyburnijskim drzewie, czyli szubienicy, która była potrójna, żeby szybciej robota szła.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Tyburn
    image

    Dziś obok miejsca kaźni stoi klasztor, w którym odbywa się wieczna adoracja:

    https://www.tyburnconvent.org.uk/

    Ołtarz w jego kaplicy zdobi kopia drzewa:

    image

    Dodajmy jeszcze, że św. Ralfa kanonizował św. Paweł VI w roku 1970.
  • Elżunia - ukatrupiła 300 000 własnych poddanych czyli kilka procent, skuteczność zbliżona do Stalina. Nie dziwota, że te angielskie cwele tak ją czczą.
  • image
    nie zdjęcie, a obrazek, angielski
    ciekawe postaci zgromadzone wokół stolika do podziału
    I rozbiór Polski
  • Przez całą historię Niemcy znaczyło tyle co Austria a Prusy były poza Niemcami. Dopiero od niedawna jest inaczej.
  • to jasne
    ale ciekawym jest udział Francji z własnym nożem, choć bez widelca (to myśmy im pokazali drugi sztuciec)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ale fryz to ma jak mój Papcio pisiont lat temu.
    Nie, no. Pińdziesiąt lat temu wszyscy tak chodzili. Albo pióra takie jak Rafl albo takie same tylko z przedziałem na środku. Ja osobiście miałem przedział. Do tego koszula z długim kołnierzykiem, spodnie rozszerzane u dołu tzw. dzwony, kurtka szwedka i drewniaki. Największy szpan. :D
    Kurdesz, takimście starym dziadem kmotrze? :-0

    Starym ale nie tak bardzo.
    No bo wicie, jakby tak wziąść rok, pedzmy, 1973 to taka była moda. I wtedy wszyscy tak chodzili - od dziesięcioletniego pętaka do trzydziestoletniego zgreda. Można powiedzieć - dwa pokolenia. Ja się łapałem w obrębie tej dolniejszej granicy, w każdem bądź razie średnia połowa podstawówki, bo pamiętam, że dziewczynki już mnie interesowały. Musiałem dobrze szpanować bo mnie ganiały i prosiły żeby im się wpisywać do jakiegoś dennego pamiętnika a potem z wypiekami, w najwększej tajemnicy czytały kuleżankom moje wypociny, hehe:

    Jutro dam ci różę
    Pojutrze fijołka
    Jak mnie pocałujesz
    To zrobię fikołka.

    Albo:

    W piątek dam ci różę
    W sobotę fijołka
    A w niedzielę dam ci buzi
    Aż spadniesz ze stołka.

    Takie (i inne) głupoty wymyślałem, ale działało.

    PS. Przyszło mi na wspomnienia więc może opiszę moje doświadczenia z podrywania koleżanek w podstawówce.


    ;)

    👣

    🐾
    🐾

  • christoph napisal(a):
    to jasne
    ale ciekawym jest udział Francji z własnym nożem, choć bez widelca (to myśmy im pokazali drugi sztuciec)
    Anglia i Holandia były o krok od wypowiedzenia Rosji wojny, Francja odmówiła udziału w sojuszu. Pewnie dlatego.
  • Filiżanka wczoraj zadeklarowała mnioś do świata (w tym i do wasz):

    image
  • Interesujący fotogram dopłynął dzisiej do mnie necikiem:

    image

    Spyta ktoś, czemu błaźnie wklejasz fotkie skrzyżowania dwóch dróg gruntowych. Pretensja ukryta za tem pitanjem jest jednak nieuzasadnioną, gdyż takie oto objaśnienje dotarło z fotką razem:
    Ciekawostka:
    Oto skrzyżowanie 17 rurociągów wysokociśnieniowych, które przewożą gaz z Autonomicznego Okręgu Jamalskiego- Nienickiego.
    Ten okręg zapewnia aż 90% produkcji gazu w Rosji i przez to miejsce, mierzące 300x300 metrów, przepływa prawie cały transportowany z regionu gaz.
    Około 40% energii elektrycznej w Rosji pochodzi z gazu, a prawie wszystkie elektrownie, fabryki metalowe i inne duże zakłady zasilane są za pomocą gazu.
    Miejsce to jest kluczowe dla rosyjskiej gospodarki.
    Gdyby ktoś chciał pozwiedzać: 65.358356 73.429458
    Tak tedy, gdybyście chcieli spotkać Nieńców, to najlepiej tamże właśnie. Jeszcze mapka podglądowa:

    image

  • edytowano January 2023
    Czyli gdyby hipotetycznie wybuchł tam pożar to byłoby źle, znaczy dobrze? 2900 km w linii prostej od Kijowa, daleko.
  • Nie wiedziałem, że Jamburg jest w Nienieckim Okręgu Autonomicznym.
  • Forumek bawi i uczy!
  • A ci Niemcy to dobrzy ludzie czy nie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.