Skip to content

Zdjęcie dnia

1213214216218219235

Komentarz

  • Dagerotyp ma 173 lata, ale zobaczyłem go dziś rano, więc to jest moje zdjęcie dnia.

  • edytowano July 2023

    @pantelej powiedział(a):
    Musiało być dawno, sam nie pamiętam będących w użyciu wozów "żelaznych", za mojej młodości używano już "gumowych" - tych nie topiono.

    Żelaźniaki wyszły z mody chyba jakoś pod koniec lat sześćdziesiątych...

  • Pewnie tak, sam pamiętam w latach 80' taki wóz u dziadków, dogorywał w łopianach za obórką a jako, że osadę nabyli w 74 lub 75, domniemam, że wehikuł dotarł tam na własnych kołach.

  • Huntaway...!

    Kocham te psy.

  • edytowano July 2023

  • @Berek powiedział(a):
    Huntaway...!

    Kocham te psy.

    Australijska dzicz; ściskają te owce w małych zagrodach tak jak by im brakowało terenu. Nasze owce na Podhalu mają chyba lepszy żywot.

  • edytowano July 2023

    Przecież to korytarz do przeganiania z zagrody do zagrody... One tam nie mieszkają. Gromadzi się je na strzyżenie lub dla wykonania pewnych zabiegów itd.

    Tu fajny filmik o kulisach pracy wielkiej farmy owczej. Ciekawe, że w samej strzyżarni mają psa który z twarzy jest do niczego niepodobny :) o małym temperamencie, żeby nie przestraszył zwierząt zanadto w małej przestrzeni.

    Jak widać, owce przez przeważającą większość czasu są na ogromnych pastwiskach.

    P.S. "Get the lamb! Get the lamb! Be famous on youtube!" :D

  • Wogle, wszystkim autystom polecam tę allegrowiczkę.

    Na początek parę słów od tej pani:

    Można też nabyć książki.

  • Taaak, kobieta - legenda. :)

  • "Polska, Warszawa, 31 lipca 1957. Uroczystości Powstania Warszawskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
    Po raz pierwszy władze komunistyczne zezwoliły na udział żołnierzy Armii Krajowej, pielęgniarek i łączników. Stąd emocjonalna siła zdjęć."

  • Macierewicz to jest?

  • No a kto? Wyluzowany Maciarewicz.

  • Wyluzowany na 100% bo to wczesne lata 60 muszą być. A takie piórska, wąsik i ogólna aparycja to nawet pod kuniec lat siedemdziesiątych nie były obciachem. My, małolaty w latach 60 - tych i wczesnech 70 - tych dostając dychę na fryca od matki z przypominajką "po męsku z grzywką" nigdy nie mieliśmy wyboru.
    Moja babcia na takich maciarewiczów na ulicy mówiła: "bikiniarz". My na dzielni, chociaż małoletnim pętakiem byłem, mówiliśmy na nich "mandoliniarze", nie wiem dlaczego, a po paru latach wszyscy zaczęli ich naśladować.
    Chałwy mu, Macierewiczu!

    Wpis ku pamięci, bo tego to prawie nikt już nie pamięta.

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano August 2023

    Bikiniarz musowo nosił pekaesy, jak Elvis Presley

  • U nas na Fabrycznym cezurą było otwarcie basenu odkrytego w latach 70tych. Wtedy bardzo dużo chłopaków zapragnęło imponować wyglądem. Wytworzyła się wokół basenu specyficzna subkultura młodzieżowa. Włosy hipisowskie, kulturystyka ( prawdziwy szał), dżinsy. Bardziej sportowcy, w swoim trzonie stroniący od alkoholu i palenia, nie mówiąc już o narkotykach. Schludni. Choć byli nazywani bandą nie kojarzę ich z rozbojami. Dopiero poxniej w latach 90tych niektórzy stworzyli tzw. kraśnicka mafię. W siedemdziesiątych i osiemdziesiątych byli wśród nas bardzo wpływowi i praktycznie wszyscy jakoś otarliśmy się o te bandy.

  • "Łekno. Ulica średniowiecznego miasta. Czekamy na datowanie, odsłonięcie całości i imponderabilia. Badania prowadzi Muzeum Regionalne w Wągrowcu pod kierownictwem Marcina "Docenta" Krzepkowskiego."

  • Budynek po prawej też ma swoje lata.

  • Myślałem, że się jej orzechy rozsypały.

  • Focia super, ale buty tej pani są denne.

  • Kolano niepotrzebnie wyeksponowała.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Kobiety mi imponują po prostu. Patrząc na zdjęcie widziałem tak jak Szturmowiec. Kolana i butów nie załuważyłem nawet.

  • To jakiś antynazista?

  • Tak, do tego ponoć pechowy pasage'er.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.