Skip to content

Zdjęcie dnia

12425272930237

Komentarz

  • edytowano April 2016
    Ależ chrześcijanie również noszą nakrycia głowy- jarmułki, birety - choć tylko kapłani.

    Raczej piuski i birety. Jarmulka to typowo żydowskie nakrycie glowy choć kształtem bardzo podobne do piuski. A czy obowiązuje zasada symetrii i w dobie akumenizmu i coraz częstszych wizyt żydów w świątyniach katolickich ściągają oni mycki przed wejściem do kościołów ?

  • extraneus napisal(a):
    Ja też nie, dzisiaj na TT ktoś przypomniał.

    Ojciec chrzestny Beksińskiego major Franciszek Orawiec został zamordowany w Katyniu. Franciszek Orawiec był stryjem Bronisławy Orawiec-Loffler, która zginęła 10.04.2010 w Smoleńsku...

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Orawiec
    Jaki zbieg okoliczności. Dziś oglądałem film Życie za życie, potem zerknąłem na notkę o św. Maksymilianie na Wiki a stamtąd na uratowanego Gajowniczka a tam:

    "Franciszek Gajowniczek był zawodowym żołnierzem. W kampanii wrześniowej walczył w stopniu sierżanta w 36 pułku piechoty Legia Akademicka. 28 września 1939 po kapitulacji twierdzy Modlin dostał się do niemieckiej niewoli. Zbiegł, po czym próbował przedrzeć się na Węgry. W styczniu zatrzymał się w należącym do rodziny Orawców (mieszkała tam m.in. Aniela Orawiec-Stapińska) pensjonacie Marluan w Poroninie stanowiącym punkt przerzutowy Związku Walki Zbrojnej, gdzie wkrótce został aresztowany przez gestapo[a], a wraz z nim Helena i Bronisław Orawcowie (w wyniku starań rodziny później uwolnieni)[1][b]."
  • Umieściłem obraz Beksińskiego na swoim profilu FB:
    Obraz pt. KATYŃ namalowany przez Zdzisława Beksińskiego.

    Ojciec chrzestny Z. Beksińskiego major Franciszek Orawiec został zamordowany w Katyniu.
    F. Orawiec był stryjem Bronisławy Orawiec-Loffler, która zginęła 10. kwietnia. 2010 w Smoleńsku...
    F. Orawiec był bratem Bronisława, u którego w domu schronił się żołnierz Franciszek Gajowniczek. Razem potem trafili do obozu Auschwitz, gdzie Gajowniczka przed śmiercią uratował... ojciec Kolbe.
  • Nie ma przypadków...
  • @Extraneus

    wstrzasajacy obraz!

    kazdy kto chce robic film o Katyniu, powinien udac sie na pustkowie z tymze malunkiem.
  • edytowano April 2016
    image
    Marta... Agata wszystko widzi... :-O
    A wuja udaje, że nie widzi... ;))
  • Dom bez kantów
    image
  • Frekwencja - Msza św.- stadion Inea - Poznań, 16 IV 2016
    image
  • Byłem tam.
  • Brzost napisal(a):
    Byłem tam.
    W którym sektorze i rzędzie? :D
  • Numer krzesełka? :D
  • marniok napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Byłem tam.
    W którym sektorze i rzędzie? :D
    D4, rząd 28, numer krzesełka 11 :-) Trybuna im. T. Anioły. Nad nami była wielka flaga Polski z napisem "Civilization of life and love"
  • Bułgaria 18 IV 2016
    image
  • Że to co? Bólgarian fut in da balls? U la la.......

    Bólgarzy zawsze fałlowali w fut ball'u
  • edytowano April 2016
    oto Zdjecie dnia dzisiejszego w dojczeinternet: zdjecie z niemieckiego zoo
    image

  • :D
    i co, ma trafić w to wiadro?!
    =))

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • 8-}

    a wiesz Aniu, ze nie wpadlam na to;))
  • Wiosna na Górze Św. Anny - aleja czereśniowa.
    image
  • pienkne ale najbardziej chcialabym tam byc w lipcu: uwielbiam czeresnie!
  • balbina napisal(a):
    pienkne ale najbardziej chcialabym tam byc w lipcu: uwielbiam czeresnie!
    To tak jak ja - chciałabym mieć choć jedno takie drzewko. To jest zdjęcie z przedwczoraj, na południu jest wcześniejsza wegetacja. A te drzewa są prywatne i liczą sobie (jak się dowiedziałam) prawie pół wieku. Takie stare a tak pięknie kwitną i owocują. Cudo.
  • Delegacja rządu Fidżi z wizytą w Chinach
    image
  • edytowano April 2016
    To żarty? Uśmiałam się setnie, choć nieładnie śmiać się z ludzi.
  • Dlaczego żarty? Tak się tam chodzi ubranym w oficjanym stylu. Jest gorąco i wilgotno. Musi być przewiew żeby nabiał nie spleśniał.....
  • Spódnica - tradycyjny strój na Fidżi.
  • Mania napisal(a):
    Spódnica - tradycyjny strój na Fidżi.
    Oczywiście, co widać na załączonym obrazku
    image

  • edytowano April 2016
    image

    Zdjęcie płk Szendzielarza złożone ze zdjęć zrobionych podczas dzisiejszych uroczystości pogrzebowych.
  • no, temu panu na pierwszym planie glodowka na pewno sie przyda
    a czy prztulajacy pania to Diakon Miszk?
  • balbina napisal(a):
    no, temu panu na pierwszym planie glodowka na pewno sie przyda
    a czy prztulajacy pania to Diakon Miszk?
    W rzeczy samey. Onci.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.