Skip to content

Zdjęcie dnia

14445474950241

Komentarz

  • Nie wszyscy zasłużyli na jarmułki?
    image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano October 2016
    image
  • Nieeeeee no, znowu mi nie chce wklejać zdjęć. W każdym razie chciałem wstawić zdjęcie skromnego nagrobka Feliksa Konecznego z cmentarza na krakowskim Salwatorze
  • dzięki!!! od kilku lat planuję ten nagrobek nawiedzić...
  • Rzeźba wykuta w skale przez ojca, który stracił nienarodzone dziecko i żonę w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę.
    image
  • Klaudia z Puław
    image
  • Jasna Góra 15 X 2016
    image
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    dzięki!!! od kilku lat planuję ten nagrobek nawiedzić...
    Łatwo trafić.
  • Maniu,

    w ktorym miejscu jest Wystawienie?
    miedzy aleja wiodacej do klasztoru a murami klasztornymi?

    w Czestochowie bylam baaardzo dawno temu...

  • Maniu, też widzisz na tym zdjęciu białą postać przy monstrancji? Może to tylko moje złudzenia, ale światło zbyt mocno odcina się od ciemności jak na oświetlenie reflektorami.
    Monstrancja jest w miejscu serca tej białej Postaci.
  • balbina napisal(a):
    Maniu,

    w ktorym miejscu jest Wystawienie?
    miedzy aleja wiodacej do klasztoru a murami klasztornymi?

    w Czestochowie bylam baaardzo dawno temu...

    A nie wiem, trzeba by spytać mmarię, która tam była.
  • Mania napisal(a):
    balbina napisal(a):
    Maniu,

    w ktorym miejscu jest Wystawienie?
    miedzy aleja wiodacej do klasztoru a murami klasztornymi?

    w Czestochowie bylam baaardzo dawno temu...

    A nie wiem, trzeba by spytać mmarię, która tam była.
    Owszem.
  • KAnia napisal(a):
    Maniu, też widzisz na tym zdjęciu białą postać przy monstrancji? Może to tylko moje złudzenia, ale światło zbyt mocno odcina się od ciemności jak na oświetlenie reflektorami.
    Monstrancja jest w miejscu serca tej białej Postaci.
    No, tajemniczo to wygląda. Reflektory musiały być umieszczone na górze. Gdyby były na dole, snop światła nie miałby takich konturów.

  • edytowano October 2016
    Mania napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Maniu, też widzisz na tym zdjęciu białą postać przy monstrancji? Może to tylko moje złudzenia, ale światło zbyt mocno odcina się od ciemności jak na oświetlenie reflektorami.
    Monstrancja jest w miejscu serca tej białej Postaci.
    No, tajemniczo to wygląda. Reflektory musiały być umieszczone na górze. Gdyby były na dole, snop światła nie miałby takich konturów.

    Wyglądało normalnie. Przynajmniej z mojego miejsca. Komentarzy żadnych nie słyszałam.
  • edytowano October 2016
    Na filmie to wygląda inaczej. Reflektory jednak od dołu i z boku i snujący się dym kadzidła. Jak to dym, przybierał różne kształty. Jak chmury. Może i jakieś lasery pionowo w górę?
    Zobaczcie na filmie. Czas od 4 godziny i 13 minuty.



    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Wreszcie przypomniałam sobie, kogo przypomina mi rzepa

    image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ale chyba tylko z charakteru, a nie wyglądu. Jego Nadęta Rzeplińskosc nadęta właśnie jest, a ten na obrazku mizerniutki
  • Dordogne, Francja

    image
  • Kamienne prowansalskie i normandzkie domki... Poezja.
  • W życiu by na coś takiego nie dostali pozwolenia na budowę!
  • edytowano October 2016
    dach beznadziejny, te dachówki pasują jak świni dzwonek
    powinien byc taki mniej więcej
    image

    albo taki
    image
  • Nie ma jak prowincja. Wypieszczony Falsztat, Austria.
    image
  • Ełk też całkiem-całkiem.
    image
  • marniok napisal(a):
    dach beznadziejny, te dachówki pasują jak świni dzwonek
    powinien byc taki mniej więcej
    Może i powinien, ale w Prowansji nie ma łupków.
  • przemk0 napisal(a):
    marniok napisal(a):
    dach beznadziejny, te dachówki pasują jak świni dzwonek
    powinien byc taki mniej więcej
    Może i powinien, ale w Prowansji nie ma łupków.
    ten dach od budynku gospodarczego obok po lewej ma coś na kształt łupka - jesli mnie wźrok nie myli....
  • edytowano October 2016
    image

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • KAnia napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Początek drogi we Francji. Lewackie dzierżymordy i kłamcy oraz pseudokonserwatysci od Sarkozego mają katolików i generalnie przyzwoitych ludzi gdzieś. Trzeba z nimi wygrać w wyborach, a przyzwoici Francuzi nie mają na razie swojej reprezentacji politycznej. No bo Front Narodowy rusofili chyba nią nie jest.
  • edytowano October 2016
    Rafał napisal(a):
    Trzeba z nimi wygrać w wyborach, a przyzwoici Francuzi nie mają na razie swojej reprezentacji politycznej. No bo Front Narodowy rusofili chyba nią nie jest.
    Reprezentacja chyba jest, tylko bardzo słaba na razie i się rozłamuje.
    A właściwie to ruch jednego lidera, który też już ma swoje lata (nawiasem mówiąc pochodzi z Wandei "co w jakiś sposób jego krok tłumaczy mi"):

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_dla_Francji
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Philippe_de_Villiers

  • Brzost napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Trzeba z nimi wygrać w wyborach, a przyzwoici Francuzi nie mają na razie swojej reprezentacji politycznej. No bo Front Narodowy rusofili chyba nią nie jest.
    Reprezentacja chyba jest, tylko bardzo słaba na razie i się rozłamuje.
    A właściwie to ruch jednego lidera, który też już ma swoje lata (nawiasem mówiąc pochodzi z Wandei "co w jakiś sposób jego krok tłumaczy mi"):

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_dla_Francji
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Philippe_de_Villiers

    Skoro o panu Filipie wspominamy, to nie zapomnijmy wspomnieć o takim oto drobnym drobiazgu, który umknął uwadze polskich redaktorów Wikipedyjej:

    Le 14 août 2014, il s'entretient avec Vladimir Poutine en Crimée pour signer un accord sur le projet de création de deux parcs inspirés du Puy du Fou à Moscou et en Crimée. Il déclare que Poutine est le plus grand chef d'État actuel
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.