Skip to content

100 dni PAD i następne wybory

edytowano October 2019 w Forum ogólne
Mówi się, że najważniejsze są pierwsze sto dni...
Choć jeden mówił, że faceta poznaje się po tym jak kończy, a nie zaczyna. :)
===

Oglądałem na żywo relację z zaprzysiężenia Andrzeja Dudy.
Jestem pod miłym wrażeniem.
Najbardziej zapadło mi w pamięć słowa o tym,
że będzie prezydentem niezłomnym!
Jako, że to słowo ma silne skojarzenie z żołnierzami niezłomnymi,
uwierzyłem, ze będzie walczył o Polskę do krwi ostatniej.
Otagowano:
«13456799

Komentarz

  • "Po owocach (a nie słowach i deklaracjach) ich poznacie." Tę biblijną przypowieść chyba trzeba cały czas przypominać
  • ledwo PAD zaczął prezydenturę a juz zaczyna się

    Marzec 2015 A. Duda jako kandydat o in vitro :
    "Ta metoda jest bardzo kontrowersyjna i chciałbym, żeby na ten temat rozmawiać. Jeżeli już mamy dyskutować, dobrze dyskutujmy, bo ta sprawa jest społecznie ważna - tylko prowadźmy rzetelną dyskusję, a nie polityczną nagonkę, tak jak to się dzieje. Jestem zdecydowanie przeciwny tej metodzie, w tej postaci, w której ona jest realizowana dzisiaj. Osobiście jako człowiek wierzący jestem w ogóle przeciwny. Uważam to za metodę nienaturalną, to jest również metoda sprzeczna z nauką Kościoła [Katolickiego], ale jest potrzebna tutaj regulacja, generalnie regulacja kwestii bioetycznej. Dyskusja trwa od lat, tylko mamy taki sposób działania obozu rządzącego Polską od 8 lat, że ten problem wyciągamy jest zawsze wtedy, kiedy oni mają jakiś problem. Po to, żeby odsuwać na bok realne, rzeczywiste, poważne problemy, które dotyczą większości polskiego społeczeństwa."

    Sierpień 2015 A. Duda jako prezydent elekt o in vitro
    "W związku z tym te procedury in vitro są potrzebne, tylko one powinny być tak przygotowane i tak przeprowadzane, aby - po pierwsze - w sensie prawnym była zagwarantowana godność ludzka i życie ludzkie, zgodnie z naszą konstytucją, a z drugiej strony, by było w odpowiedni sposób nadzorowane to, czy prawo jest realizowane
    Natomiast same procedury, uważam, powinny być, bo małżonkowie zasługują na tę możliwość, by móc mieć dzieci, a wielu ludzi dzisiaj ma z tym problem "
  • Bo widzi Marniok jest tak:

    Nie biega o to że "w szkle" jest złe bo nienaturalne i nie w pozycji misjonarskiej, przy zgaszonym świetle, nastąpiło poczęcie. Złe jest zabijanie poczętych "w szkle" istnień ludzkich bo są niepotrzebne, bo są z defektem, bo cośtam i śmośtam. Więc co szokującego PAD powiedział? Czyżby to że: zgodnie z prawem (naszą konstytucją). No to git. Prawo się ustali i będzie zgodne.
  • zła selekcja zarodków ale samo in vitro ok?

    nooooo powiem żem w szoczku
  • Nie nie nie. To jest tak:

    Chcecie "w szkle"? - pyta się PAD - Ależ oczywiście, ale musi być tak aby tylko one powinny być tak przygotowane i tak przeprowadzane, aby - po pierwsze - w sensie prawnym była zagwarantowana godność ludzka i życie ludzkie, zgodnie z naszą konstytucją, a z drugiej strony, by było w odpowiedni sposób nadzorowane to, czy prawo jest realizowane - mówi PAD

    Ahaaa? Nie dasię mówicie? - mówi PAD. No cusz....to zapraszam do tanga horyzontalnego a w szkle na razie wódeczkę da się legalnie.

    Tak ja to rozumiem. Zgrabny lobik piłeczka na kort przeciwnika.

    Może się myle ------ też bardzo możliwe.
  • karkołomne ale możliwe - cóż polityka....
  • edytowano August 2015
    No co Marniok...Marniok myślał że polityka to taka łopatologia stosowana? :D

    PAD musi być teraz ostrożniejszy niż saper daltonista i nieuchwytny jak maślany wegorz.
  • i dlatego On jest Prezydentem a marniok to marniok
  • A Fatus jest fat :)

    Wybraliśmy? Wybralismy.
    To pozwólmy mu robić to do czego go wybraliśmy.
  • no przecież...
    powyższe wklejki to nie moja robota, znalazłem i jako przykład podkopywania osoby Prezydenta Dudy podaje
  • OK ja wiem :)
  • dobrze że przynajmniej Ty
    dziękuje
  • ad rem

    Obejrzałem również celebrę przejęcia armii RP.
    Mocne przemówienie - lepsze niż przed Izbami! - mówił jak przywódca, wręcz jak... Piłsudski!
    ===

    Takiego otwarcia prezydentury jeszcze w Polsce nie było.
    Na plus dnia "jeden" jest jego rozmach, tłumy na ulicach w stolicy
    oraz... miny POsłów.

    W telewizji zaskoczenie na plus i szacunek wobec już nie-elekta.
    Nawet gość z 300polityki chwalił prezydenta.
    ===

    ad marniok: invitro nie wchodzi w dzień "jeden" więc zostawmy na swój czas. :)
  • Tak, przejęcie armii było piękne i wzruszające.
    Ta konnica towarzysząca prezydentowi...
    Ten dzień był odwrotnością tego, co było na KP 10 kwietnia.
  • A pamiętam dzień inauguracji Kwacha. Pod Sejmem było mas ze 200-300 osób. Darliśmy się "magister, magister" a potem "wyłaź szczurze" itp. Poza nami nikt go nie witał
  • No i co lupusie? Podarliście sobie japę, podarliście, a Olek zlał to ciepłym mociem. I dwie kadencyjki przebimbał i przepił pod Żyrandolem. A gdyby Prostituta pozwalała, to byłaby i trzecia, z paluszkiem w bucie
  • Nie byłoby. Dzięki p. red. Szechterowi, oby pił wiecznie! ;-PPP
  • tyle, że sobie japę podarliśmy :) to nasze

    Ale wspominam o tem bo wczoraj pierwszy raz tłum ludzi witał nowego prezydenta.

    Wcześniej takiej fety nie było. Pod Sejmem LK witał spory tłumek ale takich parad nie było. Jak było z Wałkiem nie pamiętam (poza momentem zaraz po wyborach - zdrowie wasze itd)
  • Taką fetę mieli tylko Padarewski i Piłsudski po przyjeździe do Polski.
  • Taką fetę mieli tylko Padarewski i Piłsudski po przyjeździe do Polski.
    Jednak raczej nie. Wtedy było tysiące tłumów.
    Z drugiej strony - nie było ani telewizji ani internetu i nie trzeba było wyściubiać głowy z domu.
    Trzeba by sprawdzić i porównać oglądalność tvp info i tvp 1.
  • edytowano August 2015
    dzień drugi
    image
    i nowości:
    - dyrektor generalny administracji
    - biuro ds Polaków za granicą.
  • Na razie jednoznacznie można ocenić, że wszystkie funkcjonariuszki kancelarii mają tragiczne nogi w porównaniu z prezydentową, a funkcjonariusze są (niemal wszyscy) niżsi i (wszyscy) brzydsi od prezia.
    Prawdopodobieństwo skandali i romansów jest znikome :)
  • Prawdopodobieństwo skandali i romansów jest znikome
    ASZdziennik nadaje: łamiąca wiadomość - prezio Duduś zdradza żonę z kucharzem. Co na to pani preziowa? Ukoiła swój żal w ramionach ogrodnika.
  • A. Surówka jest całkiem-całkiem i nie ma takich tragicznych nóg. Może to wina fotki, a może w porównaniu do Agatowych tak to wygląda?
  • Na razie jednoznacznie można ocenić, że wszystkie funkcjonariuszki kancelarii mają tragiczne nogi w porównaniu z prezydentową, a funkcjonariusze są (niemal wszyscy) niżsi i (wszyscy) brzydsi od prezia.
    Prawdopodobieństwo skandali i romansów jest znikome :)
    Są też w większości niżsi od prezydentowej :) No ale to nie drużyna koszykarska ma być tylko zespół fachowców
  • w spekulacjach wolę ograniczać się do tego, co wiadome

  • edytowano August 2015
    prof. Cenckiewicz o likwidacji WSI:
    Prezydent* przeprowadził to niespełna trzy miesiące od zaprzysiężenia, to najlepszy czas na realizację bardzo trudnych w odbiorze medialnym reform.
    *prezydent Lech Kaczyński
    Tak jakoś skojarzyłem - ale teraz "niespełna trzy miesiące" to po-psl u nogi...
  • edytowano August 2015
    W debacie udział wzięli likwidatorzy WSI oraz Jarosław Kaczyński.


  • A. Surówka jest całkiem-całkiem i nie ma takich tragicznych nóg. Może to wina fotki, a może w porównaniu do Agatowych tak to wygląda?
    Nie, Prezydentowa po prostu wie, jak stanąć (na obcasie - nie na baczność!) :)
    No i jest kilka innych elementów: jasne buty do jasnych rajstop optycznie wydłużają nogi, do tego jasny kostium nie przecina sylwetki; wysoki wzrost oczywiście też nadaje smukłość.

    Natomiast pozostałe panie są "przecięte" za kolanem czernią (czy ciemnym granatem), która sama z siebie dodaje kilogramów. Do tego dochodzą jeszcze czarne buty do jasnych rajstop (efekt: krótsze nogi) i w przypadku dwóch pań bardziej masywna sylwetka.
    Zresztą jest tak, jak być powinno: Prezydentowa ma się pięknie prezentować, a urzędniczki nie muszą "wyglądać", one mają tylko dobrze pracować.
    To tak na marginesie ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.