Skip to content

100 dni PAD i następne wybory

1235799

Komentarz

  • edytowano October 2015
    I pierwsze weto pezydenta. ustawy o uzgodnieniu płci.
    prezydent.pl
    Jeśli Sejm weto odrzuci - PAD musi ustawę podpisać.
    W Sejmie potrzeba jest 3/5 posłów przy 50% obecnośći.
    Chyba nie ma szans? PSL raczej przeciw (ustawie)?

    dodano
    :
    poniedziałek, 5. października - w Sejmie PO zwiera szyki...

  • Kolejna znakomita nominacja prezydenta:
    Wiesław Johann, prawnik, członek Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku został wybrany przez Andrzeja Dudę jako jego reprezentant w Krajowej Radzie Sądownictwa.
  • edytowano October 2015
    romeck napisal(a):
    KAnia nie wkleiła:
    a tu zdjęcie nr 22
    nie, chodziło mi o zdjęcie z Obamami (z Michelle), jest w linku
  • PO chciało odrzucić weto w ten piątek.
    Jednak tego nie zrobi.
    Policzyli głosy.
    :D
  • yanusson napisal(a):
    PO chciało odrzucić weto w ten piątek.
    Jednak tego nie zrobi.
    Policzyli głosy.
    :D
    Wazne że się starali. Wyborcy to zapamiętają. Stawiam na 3:1 na korzyść zwolenników weta Prezydenta.
  • edytowano October 2015
    Rafał napisal(a):
    Wazne że się starali. Wyborcy to zapamiętają.
    PO się starała osiem lat. Wyborcy to zapamiętają.
    Czyli co - 3:1 w wyborach 25.10.2015 na korzyść PO???
    =

    Wyborcy zauważą, że PO-PSL nie jest w stanie odrzucić weta PAD!

  • No toż piszę, że 3:1 dla PiS.
  • edytowano October 2015
    Rafał powtórzył:
    No toż piszę, że 3:1 dla PiS.
    Aaaaa, jeszcze raz przeczytałem kolegi post. Źle przeczytałem!
    Sorry :)
  • edytowano November 2015
    Właśnie minęło 100 dni (pierwszych) urzędowania.

    Właśnie dziś rozpoczyna się (pierwsze) 100 dni nowego rządu.
    (Nie będę otwierał nowego wątku pt. 100 dni, bo już jest o rządzie BSz.)

    ====
    Może to zwlekania z różnymi sprawami, to było czekanie na zaprzysiężenie na prezesa rady ministrów byłej szefowej sztabu wyborczego kandydata ne prezydenta?

    No bo za zewnątrz prezydentowanie wygląda ładnie i "się-dzieje",
    tylko z tego co wiem, 90% prezydenckich urzędników (pewnie ze sprzątaczkami na czele) to scheda po POprzedniku...

    We TiVi już widziałem małe podsumowanie, ale takie po łebkach - bardziej historia PADa
  • Pewnie z ruchami kadrowymi jest oczekiwanie na nowy budżet Kancelarii. A być może (w każdym razie chciałbym) na jakąś specustawę typu 99% podatku od odpraw...
  • No to WIWAT NASZ PREZYDENT!!!
  • No to WIWAT!

    I do roboty.
  • GMYZ pisze, że Pan Prezydent ułaskawił KAMIŃSKIEGO!
    Musiał KAMIŃSKI zrezygnować z apelacji; i dobrze, załatwili to szybko i sprawnie! Brawo!
  • edytowano November 2015
    Gut
    P.S. Współczesna wersja hasła "Bić q... i złodziei".
  • Byłoby nieźle z tym ułaskawieniem. Jasna manifestacja.
  • Właśnie podały to WSIoki w swoich "Fucktach", oczywiście jako bulwersujący i kontrowersyjny news dnia...
    Im bardziej będą się wściekać, tym lepiej. To oznacza bowiem, że tracą nerwy, a punktowe ciosy wymierzane są celnie
  • Niemniej jednak to, że - jak mówią w telewizorach, podkreślam - KAMIŃSKI nie cofnął przed ułaskawieniem swojej apelacji, jest co najmniej niefortunne.
  • Brawo! Ich nie należy przekonywać, ich należy zastraszać. "Ułaskawię Kamińskiego i zrobię jeszcze wiele rzeczy, po których was trafi szlag. A wy co na to zrobicie, he?"
  • Jest moc.
  • edytowano November 2015
    "Mam smoka i nie zawaham się go użyć".

    sam jestem w szoku , bo nie wiedziałem jak potężne, królewskie i ludowe narzędzie ma Prezydent... w zasadzie to złe sądy mogą skoczyć
  • peterman napisal(a):
    No to WIWAT!

    I do roboty.
    Najwyraźniej posłuchał i się wziął :))

  • Zaczęło się. ;D


    image
  • 5 sędziów TK także ma być powołanych od nowa, ustawa wpłynęła ponownie do laski marszałkowskiej. Idzie na ostre.
  • Tak trzeba!
  • Wszystko co ostre trzeba załatwić od razu. Wycie byłoby i tak, więc nie ma co się szczypać.
  • O ile sprawa MK to kwestia relacji osobistych to nie sądziłem, że poważą się na złamanie TK.
  • peterman napisal(a):
    Wszystko co ostre trzeba załatwić od razu. Wycie byłoby i tak, więc nie ma co się szczypać.
    A kumulacja wiekszej ilości radykalnych posunięć daje dodatkową szansę kilku szczęśliwych zejść na zawał.
  • Z TK może nie być łatwo. Chyba, że to jest do negocjacji, ale z kim ?
  • Nie. To jest sygnał do panów swędziów - jak pójdziecie na wojnę z rządem, to w odzyskanej telewizji będziemy przez miesiąc grzać zbrodnie sądowe ze szczególnym zwróceniem uwagi na skrzywdzone dzieci a potem zaprosimy milion ludzi na demonstracje pod waszymi mieszkaniami, policji na wszelki wypadek nie będzie. Jak chcecie być na pierwszej linii frontu, to przypomnijcie sobie, co żołnierzy frontowych spotyka.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.