Skip to content

100 dni PAD i następne wybory

1246799

Komentarz

  • edytowano September 2015
    Wizyta w Wielkiej Brytanii.


    Nie wiem co wypisać z wizyty, tak bała udana.
    Nie wiemy o czym rozmawiano off record i co z tego wyniknie za rok, za pięć lat.
    Więc tylko "pudelkowo": Pierwsza dama wyglądała jak rodzona Brytyjka, Prezydent zagadywał po miejscowemu, tłumy Polaków z wyśpiewanym polskim hymnem zrobiły na angolach wrażenie.
    PAD z Krzywonosem* wyglądali jak dwóch mężów stanu. Równych mężów.

    *Cameron - ze szkockiego/gelickiego, nazwisko klanowe: krzywy/koślawy/haczykowaty nos

    fotka za Manią z sąsiedniego wątku
    image
  • Wizyta w Wielkiej Brytanii.


    Pierwsza dama wyglądała jak rodzona Brytyjka, .
    Pierwsza Dama wyglądała o kilka klas lepiej niż rodzona Brytyjka.
  • Wizyta w Wielkiej Brytanii.


    Pierwsza dama wyglądała jak rodzona Brytyjka, .
    Pierwsza Dama wyglądała o kilka klas lepiej niż rodzona Brytyjka.
    Tak.
    O dziwo, bardzo przypomina Dianę.

    image

    image

    Może nawet niedokładnie z twarzy, ale z gestów. Ma w sobie to "coś".

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • To prawda, ale też Diana nie była typową Brytyjką :)
    I może to dlatego rodzina królewska schowała się ze strachu do mysiej dziury w tym swoim pałacu? ;)
  • PAD spełnia wyborczą obietnicę.
    Zawarłem umowę ze społeczeństwem, że wiek emerytalny zostanie obniżony, że złożę w tej sprawie jako prezydent RP inicjatywę ustawodawczą. Dziś ten dzień, kiedy ustawę składam. (...) Ten, kto został wybrany w wyborach ,realizuje to, do czego się zobowiązał. Chciałbym, by stało się to regułą na przyszłość (...)
    image
    I taki "żarcik" na koniec oświadczenia:
    Mam nadzieję, że ta ustawa zostanie uchwalona jeszcze w tej kadencji Sejmu. Koalicja rządząca pokazała wielokrotnie w ciągu 8 lat, że można ustawę zrealizować bardzo szybko.
  • A kto to jest "typowa Brytyjka"? Angielka, Szkotka, czy Walijka?
  • edytowano September 2015
    A kto to jest "typowa Brytyjka"? Angielka, Szkotka, czy Walijka?
    cuzamen-do-kupy :) Mnie chodziło o modę "wyjściowo-oficjalną". (A co z Irlandkami?)
  • (A co z Irlandkami?)
    Irlandia Północna jest wymieniona w nazwie państwa osobno ;-)

  • Co z tym błędnym obliczeniem w komentarzu do ustawy emerytalnej? Dosyć niefajnie się to przedstawia, niestety. Zupełnie nie wnikałam w meritum, ale błąd wydaje się dosyć, hm, elementarny. Rozumiem, że nauka nie poszła w las i przyjęto słuszną strategię przemilczenia ;)
  • mmaria napisal(a):
    Co z tym błędnym obliczeniem w komentarzu do ustawy emerytalnej? Dosyć niefajnie się to przedstawia, niestety. Zupełnie nie wnikałam w meritum, ale błąd wydaje się dosyć, hm, elementarny. Rozumiem, że nauka nie poszła w las i przyjęto słuszną strategię przemilczenia ;)
    Jak można ocenić błąd nie wnikając w meritum ?

    JORGE>
  • edytowano September 2015
    Na podstawie opisu. I osobistego wykształcenia. Ale nie muszę się znać na wszystkim. Brak komentarza też wiele mówi. A co, ekonomiści strony rządowej mylą się?
  • JORGE napisal(a):
    mmaria napisal(a):
    Co z tym błędnym obliczeniem w komentarzu do ustawy emerytalnej? Dosyć niefajnie się to przedstawia, niestety. Zupełnie nie wnikałam w meritum, ale błąd wydaje się dosyć, hm, elementarny. Rozumiem, że nauka nie poszła w las i przyjęto słuszną strategię przemilczenia ;)
    Jak można ocenić błąd nie wnikając w meritum ?

    JORGE>
    W tym akurat aspekcie wyobraźnia ludzka nie zna żadnych granic
  • edytowano September 2015
    Czy może mi ktoś odpowiedzieć merytorycznie, bez szydery?
  • Doradcy prezydenta
    W czwartek podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda powołał doradców. Akt powołania na stanowiska Doradcy Prezydenta RP otrzymały Urszula Doroszewska oraz Barbara Fedyszak-Radziejowska; na stanowiska Doradców Społecznych Prezydenta RP powołani zostali Paweł Mucha, Andrzej Pawlikowski, Irena Zofia Romaszewska, Zdzisław Sokal i Andrzej Zybertowicz. Ponadto, prezydent wręczył Zdzisławowi Sokalowi akt powołania na przedstawiciela Prezydenta RP w Komisji Nadzoru Finansowego.
    http://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-doradcow/art,1,prezydent-powolal-doradcow-i-doradcow-spolecznych.html
    Czy Los może skomentować ostatnią nominację? Z wiki takie coś: Z. Sokal 13 marca 2007 powołany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na stanowisko członka zarządu NBP. Jego kadencja zakończyła się 13 marca 2013. Powołany w skład Polskiego Komitetu Standardów Rachunkowości oraz rady Międzynarodowego Banku Współpracy Gospodarczej w Moskwie.

  • Znakomite przemówienie prezydenta na forum ONZ.
    http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,11,wystapienie-prezydenta-rp-w-debacie-generalnej-70-sesji-zgromadzenia-ogolnego-narodow-zjednoczonych.html
    Szkoda, że przy niemal pustej sali. Ciekawe, czy jakieś poważne media światowe jeszcze w ogóle zauważają i jakoś komentują tę fasadową organizację?
  • Ten Kaczyński ma niezłego pilota;)
  • edytowano September 2015
    A które było przy pełnej? (Przemówienie po Baraku Husejnie.) Nawet we TVP powiedziano i pokazano, że sala pełna.
    =
    No i to miejsce przy stole! Tam chyba nie ma przypadków? Nie losuje się miejsc?
  • edytowano September 2015
    Ten stół to rzeczywiście chyba istotny sygnał. Co do przemówienia to niestety media, szczególnie amerykańskie, interesują się chyba tylko sprawami strategicznymi i amerykańskimi.Resztę traktują jako malo istotne szczegóły. Nie przeceniałbym więc odbioru tego przemówienia. Ono jest ważne dla nas w Polsce, moze trochę w Europie, i z pewnością będzie odnotowane przez doradców i think tanki. To wszystko będzie mieć znaczenie jeśli spełnione bedą dwa warunki: PiS wygra i Polska stanie się godna zaufania i przewidywalna dla USA oraz jeśli USA mają lub będą mieć jakiś plan na nowy układ sił w naszej części Europy - definitywną degradację Rosji jako supermocarstwa i osłabienie przywództwa Niemiec w UE. Wtedy powstanie przestrzeń dla innych partnerów i lidera Międzymorza. W dotychczasowej polityce demokratów było dokładnie odwrotrnie i silna Polska w kontrze do tandemu rosyjsko-niemieckiego była przeszkodą.
  • romeck napisal(a):
    A które było przy pełnej? (Przemówienie po Baraku Husejnie.)
    Z pewnością żadne. Stąd moje dalsze rozważania.
    romeck napisal(a):
    Nawet we TVP powiedziano i pokazano, że sala pełna
    To miłe, chociaż nieprawdziwe:) Oglądałam transmisję w TVR, można ją tam zresztą pewnie nadal obejrzeć.
    W niczym nie umniejsza to znaczenia naszego prezydenta i roli, jaką odgrywa. Świetnie, choć być może niechcący(?) przysłużył się nam Siemoniak, podkreślając u Olejnikowej, że PAD siedział przy stoliku nr 1. Nie wiem, czy TV pokazała zdjęcia.


  • mmaria napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Nawet we TVP powiedziano i pokazano, że sala pełna
    To miłe, chociaż nieprawdziwe:)
    TVP1 Wiadomości 18:30 prowadzący: Ziemiec

  • Marek Magierowski dołącza do Biura Prasowego i Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta RP.
  • edytowano September 2015
    Jedna rzecz, a przechyliła szalę na rzecz zwycięstwa PiS-u jesienią:

    PAD po prawicy (!) Baracka Obamy, a z drugiej strony PBO - Putin.
    Zdjęcia nie zabije żadne szczekanie POwców i ich mediów.
    Oglądałem TVP2 Panoramę - napis na pasku brzmiał: Duda, Obama i Putin przy jednym stole.

    Dziękuję za wpisy w wątku. Mnie juz wystarczy (na pierwsze 100 dni).
    :)


    image

    ps. Nawet Siemioniak nie chcąc chwalić PADa, tylko rządy PO, powiedział był:
    nie siedział przy stoliku nr 77, tylko nr. 1. Po cholerę to mówił? :)
  • edytowano September 2015
    romeck napisal(a):
    mmaria napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Nawet we TVP powiedziano i pokazano, że sala pełna
    To miłe, chociaż nieprawdziwe:)
    TVP1 Wiadomości 18:30 prowadzący: Ziemiec


    ??? I co z tego?

    Edit - odpuszczam, bo nie rozumiem tego fragmentu dyskusji i nie zamierzam tego ciągnąć dalej.
  • Romeck mówi, że Wiadomości na Jedynce pokazały tę informację jak należy. Zajrzałem na stronę TVP i widzę że Tadla przeszła do TVP, kapitalnie po prostu.
  • edytowano October 2015
    KAnia nie wkleiła:
    a tu zdjęcie nr 22
    image

    edit: @KAnia, poprawiłem na poprawne zdjęcie

  • A to juz bylo?

  • PAD u krakoskich startupowcow:
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.