Skip to content

Naszło mnie straszne widzenie rano

1246

Komentarz

  • przemk0 napisal(a):
    DMC napisal(a):
    Polska jest najbardziej rozbrojonym społ. w Europie, a to już o czym świadczy.
    O czym konkretnie? Czy posiadanie oznacza z automatu umiejętność posługiwania? Czy umiejętność posługiwania oznacza z automatu posiadanie? Ja poznałem trochę środowisko strzeleckie i przynamniej w Warszawie wygląda to tak, że ci najbardziej rozsądni strzelający po kilka razy w tygodniu broni nie chcą posiadać. Dlaczego? Bo kumają czacze, nie? Mają rodziny i takie tam.
    A co tam, jak jechać to jechać!

    Pro-gun Florida mom is accidentally shot by her four-year-old son while driving after the boy found her pistol in back seat - just a day after she bragged about his shooting skills

    Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3484064/Pro-gun-poster-girl-shot-four-year-old-son-driving-Florida-boy-pistol-seat-truck.html#ixzz4ABF3Z4e9
    Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    DMC napisal(a):
    Osiągnijmy poziom militaryzacji naszych sąsiadów - Czech, Niemiec, Skandynawii - USA nie muszą być dla nas żadnym przykładem.
    Ostrożnie, gdyż akurat Szwecja i Norwegia to najbardziej - po Serbii i Szwajcarii - uzbrojone państwa w Europie. Zaraz po nich Francja, Austria i Niemcy. Czesi mają połowę tego, co powyższe kraje.
    Bulanda ze 20 razy mniej.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Number_of_guns_per_capita_by_country
    I w tej kategorii jesteśmy na szarym końcu Europy, jedynie przed Rumunią.
    I dlatego w takim państwie jest niemożliwe, żeby ktoś poszedł i wszystkich gdzieś powystrzelał, bo zaraz dostałby odpór... a nie czekaj ;)
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    DMC napisal(a):
    Osiągnijmy poziom militaryzacji naszych sąsiadów - Czech, Niemiec, Skandynawii - USA nie muszą być dla nas żadnym przykładem.
    Ostrożnie, gdyż akurat Szwecja i Norwegia to najbardziej - po Serbii i Szwajcarii - uzbrojone państwa w Europie. Zaraz po nich Francja, Austria i Niemcy. Czesi mają połowę tego, co powyższe kraje.
    Bulanda ze 20 razy mniej.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Number_of_guns_per_capita_by_country
    I w tej kategorii jesteśmy na szarym końcu Europy, jedynie przed Rumunią.
    I dlatego w takim państwie jest niemożliwe, żeby ktoś poszedł i wszystkich gdzieś powystrzelał, bo zaraz dostałby odpór... a nie czekaj ;)

    Czekaj czekaj, a się doczekasz. Wiadomy pan Anders poszedł na spotkanie bardzo konkretnie dobranego grona.
  • edytowano May 2016
    Jeżeli broń ma być dostępna na zasadach
    ms.wygnaniec napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    jeżeli w Polsce ma być powszechnie dostępna broń to cały proces powinien trwać 25-50 lat.
    Czy w Polsce jest powszechnie dostępne prowadzenie samochodu? JORGE być logiczny, proszę.

    Jest. Mamy jedynie ograniczenia wiekowe (dobrze), sprawnościowe (niezbyt wymagające) i prawne (zabranie uprawnień w paru przypadkach). Ale cały czas nie rozumiem ?

  • Konkretnie dobranego czyli jakiego? Przecież to nie była partia proponująca zaostrzenie kryteriów posiadania broni.
    Wbrew rojeniom trve prawicy schemat prawica-broń tak, lewica-broń nie występuje raczej tylko w USA, gdzie jest efektem przypadku.
  • JORGE napisal(a):
    Jeżeli broń ma być dostępna na zasadach
    ms.wygnaniec napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    jeżeli w Polsce ma być powszechnie dostępna broń to cały proces powinien trwać 25-50 lat.
    Czy w Polsce jest powszechnie dostępne prowadzenie samochodu? JORGE być logiczny, proszę.

    Jest. Mamy jedynie ograniczenia wiekowe (dobrze), sprawnościowe (niezbyt wymagające) i prawne (zabranie uprawnień w paru przypadkach). Ale cały czas nie rozumiem ?

    Bo z bronią jest podobnie, są pewne ograniczenia ale dość logiczne.

  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Część panów zapewne też uważa (niekoniecznie w tym wątku), że jest to gadżet podnoszący seksualną atrakcyjność.
    W Gruzji ponoć jest taki schemat myślowy, że facet bez broni to pedał.
  • Brzost napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Część panów zapewne też uważa (niekoniecznie w tym wątku), że jest to gadżet podnoszący seksualną atrakcyjność.
    W Gruzji ponoć jest taki schemat myślowy, że facet bez broni to pedał.
    Wąsy nie wystarczą?
  • Nie wiem. Tak mówiła Urszula Doroszewska.
  • JORGE napisal(a):
    Zupełnie inną sprawą jest utrzymanie wolnego dostępu do broni (jak w USA), a wprowadzenie na nowo, po wielopokoleniowym rozbracie. Okres przejściowy (z patologiami) by mógł spowodować, że społeczeństwo by samo ograniczenia wprowadziło ponownie. Dlatego to jest idiotyzm, jeżeli w Polsce ma być powszechnie dostępna broń to cały proces powinien trwać 25-50 lat.
    bez kozery dam pińset
  • edytowano May 2016
    Ten wątek zaczął się od ostrego trollowania, co nie przeszkodziło z jego jeszcze większym zdebilnieniu. Zero konkretów po stronie przeciwników obecnego stanu prawnego.
    Przeszkadza on komuś? To proszę wskazać albo główne bolączki, albo upragniony stan.
    Bo jak na razie argumenty przeciw obecnej UoBiA wskazują na walkę ze swoją niewiedzą na ten temat za pomocą urojeń.
    Ktoś, kto nie chce rozmawiać o rzeczywistości, faktach, sam sobie odbiera głos.
  • edytowano May 2016
    KAnia napisal(a):
    gardło poderżnie
    ... no zawsze można próbować poderżnąć gardło dronowi-"samobójcy" samonaprowadzającemu na podczerwień... jeśli się zdąży, hehe

    ale pod warunkiem że podrzynający przeżyje wcześniej wybuch atomówki i ucieknie z konclagru
    (żeby nie było - życzę powodzenia!)

    tymczasem dzielny tomvinci, wygrawszy zakład, deklaruje świętowanie stypy po Polsce, w bezpiecznej odległości oczywiście

    cały czas mam nadzieje, ze ten strumień świadomości , ktory mi przelatuje przez łepetynę nigdy nie będzie miał nic wspólnego z rzeczywistością,
    nie zależy mi na tragedii Ojczyzny, jestem jeno przewrażliwiony ciąglym nadrywaniem mi anusa przez kolejne rządzące ekipy,
    glosowalem na Dude (w pierwszej turze na Brauna) i PIS jednak nie zamierzam w zwiazku z tym skakać jak szympans w lunaparku do końca kadencji bo jest 500 zl i filmy o żołnierzach wykletych,
    zauważam jeno, ze co do pryncypiów nic sie nie zmienia, uklad pookrągłostołowy trwa w najlepsze: brak jednego wyroku za jakąkolwiek z miliona afer, brak ujawnienia aneksu i zbioru zastrzeżonego,
    brak ekshumacji, brak fundamentalnych zmian uwalniajacych Polaków z niewoli postkomuny, chociażby uwonlienie od banksterki i prawo do broni,
    dlatego nie bedę swietował wygranej swojego zakładu a uwentualnie porażkę, na ktorą to zapraszam do pubu w London, żeby łatwiej było przylecieć
  • edytowano May 2016
  • trochę off topic ale ważne
    skoro Mniemce krytykują to znaczy ze jest dobrze, bardzo dobrze
    jak zwykle nieoceniony złonet daje wiadomości pierwszej jakości

    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/faz-polska-kraj-w-goraczce-militarnej/csnbed
    koment jak się nasuwa to..na pohybel skurwysynom
  • Ja pierdolę jaranie się bronią to jakieś mokre sny kucoprawicy. Wyrobienie sobie pozwolenie na broń jest analogiczne do zrobienia prawa jazdy. I to pod względem czasu, kosztów i wymogów, a jakoś nikt nie podnosi postulatu liberalizowania prawa o ruchu drogowym.
  • Waski napisal(a):
    Ja pierdolę jaranie się bronią to jakieś mokre sny kucoprawicy. Wyrobienie sobie pozwolenie na broń jest analogiczne do zrobienia prawa jazdy. I to pod względem czasu, kosztów i wymogów, a jakoś nikt nie podnosi postulatu liberalizowania prawa o ruchu drogowym.
    ---

    Poza kucoprawactwem.
  • Waski napisal(a):
    Ja pierdolę jaranie się bronią to jakieś mokre sny kucoprawicy. Wyrobienie sobie pozwolenie na broń jest analogiczne do zrobienia prawa jazdy. I to pod względem czasu, kosztów i wymogów, a jakoś nikt nie podnosi postulatu liberalizowania prawa o ruchu drogowym.
    widział kolega w Polsce salon samochodowy? .... nu, szybka odpowiedź, a widział kolega w Polsce sklep z bronią jaki powyżej wstawiłem...?
    dwa. ilu zna kolega włascicieli aut? ...nu...? a ilu zna kolega prywatnych włascicieli Glocka, broni maszynowej itd. ktorzy to trzymają w domu?
    ja znam te odpowiedzi, więc używając kolegi języka, niech mnie tu kolega nie pierdoli

  • Nie ma popytu to nie ma podaży.
  • Lat, czy wpisów?
    tomvinci napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Zupełnie inną sprawą jest utrzymanie wolnego dostępu do broni (jak w USA), a wprowadzenie na nowo, po wielopokoleniowym rozbracie. Okres przejściowy (z patologiami) by mógł spowodować, że społeczeństwo by samo ograniczenia wprowadziło ponownie. Dlatego to jest idiotyzm, jeżeli w Polsce ma być powszechnie dostępna broń to cały proces powinien trwać 25-50 lat.
    bez kozery dam pińset
  • edytowano May 2016
    Dziś właśnie PAD podpisał nowa ustawę o IPN, jak myślicie państwo czy jest tam coś o zbiorze zastrzeżonym?
    Pytanie retoryczne oczywista, co to zatem oznacza, ze nie ma? To oznacza, ze paru starszych panów w typie Waszczykowskiego (dup wołowych) bedzie za naszymi plecami dilować z obcą agenturą na terenie Polski w liczbie 100 tys. (Sam Mosad - 40 tys)
    To zaś oznacza, że ludzie ci wynegocjują co będą chcieli a kosztem bedą nasze przep. życiorysy.
    To jest właśnie to co nazywam oderwaniem PISu od społeczeństwa i za to my i PIS będziemy mieli straaaaaaaaasznie prze........
    Jakie mogłoby być alternatywne rozwiązanie? Widzę tylko jedno. PIS powinien wierch agentury wymordować. Nie przesłyszeliście się państwo. WYMORDOWAĆ.
    Na zasadzie zdrajcy ojczyzny giną.
  • tomvinci napisal(a):
    tak to widzę:
    http://www.championfirearms.com/v/vspfiles/assets/images/champion firearms group_photo.jpg
    w każdym miescie powiatowym i wojewódzkim
    Dobrze, to już wiemy CO, a teraz po co?
    I co to ma być w konkretach ta "reforma Wilczka dwójka"?
  • tomvinci napisal(a):
    tak to widzę:
    http://www.championfirearms.com/v/vspfiles/assets/images/champion firearms group_photo.jpg
    w każdym miescie powiatowym i wojewódzkim
    Świetnie, a na jakim etapie wyrobienia sobie pozwolenia na broń kolega jest? Pytam całkiem poważnie. Jeszcze prościej: kiedy kolega był ostatnio na strzelnicy?
  • tomvinci napisal(a):
    Jakie mogłoby być alternatywne rozwiązanie? Widzę tylko jedno. PIS powinien wierch agentury wymordować. Nie przesłyszeliście się państwo. WYMORDOWAĆ.
    Miło się takie rzeczy pisze, ale w gruncie rzeczy to takie bezpłodne internetowe napinanko.

    PiS nikogo nie WYMORDUJE, ergo to zdrajcy Narodu.
  • edytowano May 2016
    Bo ten tekst jest pisany od tyłu. Kończy się - dlatego PiS to chuje -, a później trzeba dopisać początek. Nie zawsze wychodzi, inaczej, prawie zawsze to jest bełkot. Przerabiamy to już od kilkunastu lat przecie ...
  • siedzi se kurna wygodnie na emigracji i z wyzyn swojej wyzszosci rozlicza rodakow kogo powinni w ojczyznie wymordowac i dlaczego jeszcze tego nie zrobili. na pewno jest na to jakis termin psychologiczny
  • No cóż, wątek na poziomie szczegółu (dostęp do broni) najlepiej podsumował kol. yanusson
    yanusson napisal(a):
    Bo jak na razie argumenty przeciw obecnej UoBiA wskazują na walkę ze swoją niewiedzą na ten temat za pomocą urojeń.
    A na poziomie ogólnym JORGE:
    JORGE napisal(a):
    Bo ten tekst jest pisany od tyłu. Kończy się - dlatego PiS to chuje -, a później trzeba dopisać początek.
  • edytowano June 2016
    Ok. Rozważam prawo do broni. Nie mam takowego, póki co zorientowałem się, że broń w Anglii jak najbardziej można posiadać i czas oczekiwania na pozwolenie jest różny w różnych częściach kraju. W Devon to średnio 3 mce. Są oczywiście sklepy takie jak w Teksasie.
    Jednak dodam, że nie mam wielkiego ciśnienia na zakup broni ponieważ Anglia jest mocarstwem atomowym i jej sojusze mają charakter B. Poważny. Nie ma w Anglii przesmyku suwalskiego ani obwodu kaliningradzkiego za węgłem. Jak podleci jakieś ruskie gówno to podrywane są Typhoony, które mają prawdziwe rakiety a nie kupione w zabawkarskim.
    Cały mój wyjazd generalnie był ucieczką z miejsca, w którym poza ustawionym przez którąś z agentur coparoletnim głosowaniem większość nie ma na nic żadnego wpływu.
    Stad moja gorycz i jednocześnie uwaga z jaką przypatruje sie rządom najlepszej z możliwych opcji.
    Co do zaś mojego pisarstwa na tym forumie, jestem zdania, ze nie jesteśmy tu od tego żeby siem klepać po plecach i bawić w mniej lub bardziej zchierarchizowane koteryjki, jeno korzystać z wolności słowa i walić prosto z serca co w duszy gra. Zdaje sobie sprawę, ze to moze być czasem nieprzyjemne w czytaniu, ja jednak wciąż wierzę, że fundamentalne zmiany w Polsce sa możliwe i że może kiedyś bedzie można wrócić i dlatego warto klapcić- uczyć się.
    I dlatego też tak mnie wk. Ia oprtunizm nowych władz co do pewnych kluczowych kwestii. Mam nieodparte wrażenia jakby PIS myślał, ze teraz juz bedzie rządził wiecznie a tymczasem ta przygoda moze miec finał tego lata. Dlatego alarmuje i pytam sie. Odpowiedzi kolegów zaś utwierdzają mnie w pewności, ze nastał jakiś okres kwazisamozadowolenia. Uważam , ze jest to B. Niebezpieczne. W tej chwili PIS korzystając z tej okazji że jest przy władzy powinien oddać ludziom - obywatelom co sie da, tak żeby to było nieodwracalne.
    Co do zaś do powrotu do reformy Wilczka rozumuję jak St. Michalkiewicz - znieść wszystkie ograniczenia nałożone na te ustawę od momentu jej powstania - uwolnić potencjał ludzki a nie bajać coś o jakieś innowacyjności wpompowywanej w struktury spasionych chciwych działaczy partyjnych po wcześniejszym odebraniu ludziom 2 bilionów.
    I nie wiem na co jeszcze miałem odpowiedzieć. Moze poźniey.
  • edytowano June 2016
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    tomvinci napisal(a):
    Jakie mogłoby być alternatywne rozwiązanie? Widzę tylko jedno. PIS powinien wierch agentury wymordować. Nie przesłyszeliście się państwo. WYMORDOWAĆ.
    Miło się takie rzeczy pisze, ale w gruncie rzeczy to takie bezpłodne internetowe napinanko.

    PiS nikogo nie WYMORDUJE, ergo to zdrajcy Narodu.
    Żadne napinanko. To wynik zimnej analizy logicznej. Głównym przeciwnikiem PISu na terenie kraju są obce służby - byłe WSI, bnd, Mosad , CIA. Z punktu widzenia prawa jeżeli ktoś jest współpracownikiem obcego wywiadu, jest zdrajca i należy mu sie najwyższa dostępna kara. Jeżeli nie mozna tego przeprowadzić w sadzie bo agentura ma swich ludzi w sądach to trzeba ich wybić potajemnie. Cackanie sie z nimi, pamiętajmy ze oni podpisując te cyrografy podpisywali na smierć i zycie - więc nigdy nie ustąpią, zatem cackanie sie z nimi skończy sie utratą władzy. Tak na logikę.
    Pytanie jest tylko jedno: co w sytuacji gdy Szydło jest agentem CIA, a wszystko na to wskazuje...
    Generalnie, niesłychanie mylnym może być pogląd, że żyjemy w czasach pokoju.
  • edytowano June 2016
    tomvinci napisal(a):
    Głównym przeciwnikiem PISu na terenie kraju są obce służby
    Nie, Polacy, tzn. ci którzy głosują na PO itd.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.