Skip to content

Film Smoleńsk

13

Komentarz

  • los napisal(a):
    ferb napisal(a):
    Tak w ogóle, to jak dajecie, kto jest jego pierwowzorem? Mi kojarzy się trochę z Kraśko i Lisem ;-) Ale oni byli wtedy w publicznej.
    Miszczak. Wróg nr jeden a w każdym razie z niskim numerem.

    albo Pieczyński, szef Faktów, rzyciowy partner po Hanki.
  • Bezczelne są cały czas te k...y i zuchwałe!
    "Jak ustalił portal wPolityce.pl, Aldona Struzik, odtwórczyni roli Ewy Błasik w filmie „Smoleńsk” Antoniego Krauzego, została wyrzucona z pracy w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu."
    http://wpolityce.pl/kultura/309006-nasz-news-aldona-struzik-po-10-latach-wyrzucona-z-pwst-we-wroclawiu-czy-poszlo-o-role-ewy-blasik-w-filmie-smolensk
  • wszystkim zagorzałym krytykom filmu Smoleńsk qpamienci:
    Jak ustalił portal wPolityce.pl, Aldona Struzik, odtwórczyni roli Ewy Błasik w filmie „Smoleńsk” Antoniego Krauzego, została wyrzucona z pracy w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu.
    Struzik pracowała jako wykładowca w PWST przez ostatnie dziesięć lat. Wykładała interpretację wiersza. Po tym, gdy przyjęła rolę w filmie Krauzego, atmosfera zaczęła się zagęszczać, aż wreszcie jej kontrakt nie został przedłużony na kolejny rok akademicki.
    http://wpolityce.pl/kultura/309006-nasz-news-aldona-struzik-po-10-latach-wyrzucona-z-pwst-we-wroclawiu-czy-poszlo-o-role-ewy-blasik-w-filmie-smolensk
  • @KAnia: "dla osiągnięcia dramatyzmu wystarczyłoby zestawić wyłącznie autentyczne, dokumentalne nagrania - to jest taki ładunek dramatyzmu, że byłby trudny do wytrzymania dla każdego widza. mam wrażenie, że intencją twórcy było coś zupełnie odwrotnego - nalanie oliwy na tę polską ranę "

    To prawda, ale wtedy film byłby dokumentalny a nie fabularny. Po prawdzie - na mnie filmy Anity Gargas i Ewy Stankiewicz (a nawet trzy pierwsze odcinki Zamachu Smoleńskiego G. Brauna) robią większe wrażenie.

    Fakt - film porządkuje fakty. Nam nic nowego nie powie, ale gdyby tzw "statystyczny widz" miał taką wiedzę jak my, to PiS rządziłby niepodzielnie od 2010 roku (bo poprzedni rząd nie dotrwałby do 2011).

    Natomiast @Kaniu - krytyka filmu to jedno a to że s*syny szykanują jak tylko mogą wszystkich którzy przyczynili się do powstania tego filmu - to zupełnie inna sprawa.

    Ja poszedłem na ten film i poszedłbym tak czy inaczej w hołdzie twórcom. A także po to by dać sygnał że temat nośny i oczekuję kolejnych filmów w temacie. Fabularnych ale i dokumentalnych.
  • edytowano September 2016
    ad. fatus

    prawym klawiszem na zdjęcie i "zapisz adres obrazu"
    i wtedy adres na forum w ikonie obrazka
    image
  • Eden napisal(a):
    Bezczelne są cały czas te k...y i zuchwałe!
    "Jak ustalił portal wPolityce.pl, Aldona Struzik, odtwórczyni roli Ewy Błasik w filmie „Smoleńsk” Antoniego Krauzego, została wyrzucona z pracy w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu."
    http://wpolityce.pl/kultura/309006-nasz-news-aldona-struzik-po-10-latach-wyrzucona-z-pwst-we-wroclawiu-czy-poszlo-o-role-ewy-blasik-w-filmie-smolensk
    Krauze w jednym z wywiadów mówił, że miał problem ze skompletowaniem ekipy (nietylko aktorów). Ponoć osoby, które wstępnie się zgadzały, potem nagle odmawiały. Rzekomo były groźby ze strony środowiska, że jeśli wezmą udział w pracy nad tym filmem, nigdzie indziej angażu już nie dostaną.
  • No więc obejrzałem - z opóźnieniem. Nie jestem znawcą sztuki kinematograficznej, więc nie umiem powiedzieć czy film jest dobry czy słaby, w każdym razie mnie się generalnie podobał. Natomiast oczywiście przekona tylko przekonanych, bo sam widziałem wychodzących z kina emerytów, po których spłynęło jak po gęsi i coś tam marudzili o jątrzeniu, mąceniu ludziom w głowach i podgrzewaniu nastrojów.

    Nawiasem mówiąc, na ścianie kina ktoś nagryzmolił sprayem napis: "Wajdę otruł Kaczyński". A idąc Marszałkowską w stronę kina minąłem się z Kijowerem. Albo jego bardzo udanym sobowtórem. Szkoda że nie byłem parę minut wcześniej, może to on nabazgrał?
  • Brzost napisal(a):
    No więc obejrzałem - z opóźnieniem. Nie jestem znawcą sztuki kinematograficznej, więc nie umiem powiedzieć czy film jest dobry czy słaby, w każdym razie mnie się generalnie podobał. Natomiast oczywiście przekona tylko przekonanych, bo sam widziałem wychodzących z kina emerytów, po których spłynęło jak po gęsi i coś tam marudzili o jątrzeniu, mąceniu ludziom w głowach i podgrzewaniu nastrojów.

    Nawiasem mówiąc, na ścianie kina ktoś nagryzmolił sprayem napis: "Wajdę otruł Kaczyński". A idąc Marszałkowską w stronę kina minąłem się z Kijowerem. Albo jego bardzo udanym sobowtórem. Szkoda że nie byłem parę minut wcześniej, może to on nabazgrał?
    Jak kolega oglądnął w Lunie to bardzo możliwe że napotkał kolega z nieprzyjemnością alimenciarza. Podobno rezyduje niedaleko. Wiefiurki szepczą nienawistnie że w okolicy al. Róż. (czyżby Adaś mu wynajał swoją hawirę???) ale to ploty tylko....


    Jesłi kolega był w poniedziałek to dzień dla emerytów (taniey) a że lokalne parafianie chodzą gromadnie do Luny w niedzielę (zniszka do 10zeta na hasło Zbawiciel) to w poniedziałek kino nawiedza lokalna postUbecja..... no i ten tego kolega :)
  • Nie. Byłem we wtorek czyli dziś i też było po 10 zł nie tylko dla emerytów (chyba że wyglądam ;-) ). A miejsce rzeczywiście predestynuje do spotykania ciekawych1 osób bo moje dziecię kilka lat temu natknęło się w tym miejscu na samego Aadasia.
  • Brzost napisal(a):
    Nie. Byłem we wtorek czyli dziś i też było po 10 zł nie tylko dla emerytów (chyba że wyglądam ;-) ). A miejsce rzeczywiście predestynuje do spotykania ciekawych1 osób bo moje dziecię kilka lat temu natknęło się w tym miejscu na samego Aadasia.
    To lipa jak jusz po dychu. A w sumie może i lepiey. Każdy może zobaczyć a co po niektórych szlag trafi i gitara :D
  • jeśli ktoś nie widział filmu lub chciałby sobie przypomnieć

    https://gloria.tv/video/c8A2PbQKm1Qm3iWK1zkKXZ8k7
  • O, dziękuję marniokowi. Wczoraj obejrzałam. Film skromny formalnie, ale cały czas trzyma w napięciu. W sumie- świetna robota.
  • mnie sie podobał, konwencja i sposób przedstawienia tematu, sugestywny
    oczywiście można było zrobić wiecej i lepiej ale nic straconego na przyszłość i inną wersje filmu
  • Jakby ktoś chciał się wykosztować, to jest już DVD. Cena oficjalna 30 zł, od jakichś 25 można kupić.
    Oczywiście hejt na ten film jest ciągle żywy.
    Jakby ktoś chciał ocenić, to podaję 2 linki:
    1. http://www.filmweb.pl/film/Smoleńsk-2016-650957
    2. http://www.imdb.com/title/tt6038600/
    Wydaje mi się, że w kontekście pokazu berlińskiego odpuszczenie sobie tego 2-go linku było błędem.
  • edytowano November 2023

    @Brzost powiedział(a):
    No więc obejrzałem - z opóźnieniem. Nie jestem znawcą sztuki kinematograficznej, więc nie umiem powiedzieć czy film jest dobry czy słaby, w każdym razie mnie się generalnie podobał. Natomiast oczywiście przekona tylko przekonanych, bo sam widziałem wychodzących z kina emerytów, po których spłynęło jak po gęsi i coś tam marudzili o jątrzeniu, mąceniu ludziom w głowach i podgrzewaniu nastrojów.

    Nawiasem mówiąc, na ścianie kina ktoś nagryzmolił sprayem napis: "Wajdę otruł Kaczyński". A idąc Marszałkowską w stronę kina minąłem się z Kijowerem. Albo jego bardzo udanym sobowtórem. Szkoda że nie byłem parę minut wcześniej, może to on nabazgrał?

  • tak, mącenie wody - w atmosferze oskarżeń o nieprawdę, te prawdziwe też wyglądają absurdalnie.

    Państwo jest w rękach pajaców i ludzi złej woli, potrzebujemy jakieś centrum, które ręczyłoby za prawdę przekazu. Widziałam dzisiaj jak Bosak powiedział, że nikt z nim nie rozmawiał o koalicji. No i czemu? Bo z chciwymi pajacami nie rozmawiamy czy bo udajemy, że pracujemy nad koalicją rządową?

    PS
    w filmie Smoleńsk jest początek - sfilmowane relacje pilotów JAKa, i to jest najlepsza część tego filmu, bardzo emocjonalna. Potem jest "jak wyszło tak wyszło", ani bardzo źle, ani bardzo dobrze.

  • Nie oglądałem, ale podobno dobry.

  • Ale cie zbesztali w komentach, hehe.

    A tak wogle to czytasz to co piszesz?
    Nie odnoszę się do merituma, jak dla mnie OK, ale te nie używanie spacji międzydwoma wyrazamiw każdymprawie zdaniujest straszniewkurzające.
    Widzimy, że obgarniasz cały polski internat, szanuję i podziwiam, więc jak chcesz żeby cię brali na serio to pisz gramatycznie i poprawiaj błędy. No cheba, że ci się spacja zacina (ten długi klawisz na dole) to kup se nowy komput.

    👣

    🐾
    🐾

  • loslos
    edytowano November 2023

    Starczy klawiaturę.

  • Trzeba było zamieścić lepszą.

  • "Smoleńsk" mówi o Rosjanach to co słowianofile mówili. Baba Ruska nad mogiłą opowiada Polce o mądrości ruskiego ludu i jego wiedzy i przenikliwości. Ruski lud ma żywą wiedzę o władcach i ich oszustwach. Ruski lud jest nośnikiem oświecenia. To jest mega i jedyna wada wewnętrzna tego filmu, czyli to co najgorsze narodziło się w historii świata (ruskie prawo do subiektywizmu) w pigułce. Pozostałe wady są zewnętrzne i wynikają z wad narodu.

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Trzeba było zamieścić lepszą.

    Najgłupsza możliwa odpowiedź na krytykę.

    Krytykujesz PiS Smoku? Trzeba było se założyć lepszą partię.

  • Jest to słuszna reakcja na brak konstatacji, że lewaki zakwiliły ugodzone celnie ostrzem mej syntezy. I na nadmierne przywiązywanie uwagi do pierdół, wynikłych z badziewności tamtejszego edytora.

  • Zakwiliły i jaki skutek? Ocena wzrosła z 2,2 na 2,3? Więc lewaki ostatecznie górą. Poza tym tak na poważnie to film "Smoleńsk" jest ważny, ale na pewno nie jest arcydziełem filmowym, więc ta dycha to tak prętem po klatce. I demonstracja, że nie chodzi o uczciwą ocenę tylko o walkę ideologiczną. Więc lewacy mogą krzyknąć "A my wygraliśmy tą walkę naszymi jedynkami" i będą mieli rację.

  • Zmierzyli się z swoją wewnętrzną nikczemnością. 2. Ocena by wzrosła jakby pisiory zagłosowały

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Ocena by wzrosła jakby

    Jakby to by. Ale jest jaka jest i to lewaki mogą się napawać kolegi bezsilnością, bo to jednak oni tymi jedynkami wygrali.

  • Filmweb to lewacki portal. Odzwierciedlenie warszawki.

  • @trep powiedział(a):
    Filmweb to lewacki portal. Odzwierciedlenie warszawki.

    Filmweb jest taki, jak jego użytkownicy. Zresztą byś się zdziwił czytając komcionautykę tamtejszą, która jest rozmaita.
    W każdym razie jest materiał, żeby zrobić odbańkowienie. Ale trzeba chcieć.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.