Skip to content

Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy <br />2017 - 2018

edytowano January 2018 w Forum ogólne
Trzeba przyznać, że ludziska w Małopolsce nadal ogłupiałe, niczym z najciemniejszego sztetla.

Dopiero zayebanie PO i ZSL w samorządach pozwoliłoby pchnąć sprawy naprzód.

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/wosp-gra-juz-po-raz-25-zobacz-co-bedzie-sie-dzialo-w-malopolsce/

Na szczęście Kurka trzyma łapę na pulsie i zapowiada kolejne wyroki dla 'Jurka' w bieżącym roku.

https://mobile.twitter.com/kontrowersje
Otagowano:
«13456717

Komentarz

  • Dziś o 10 rano ciężko było przejść przez Rynek w Krakowie, bo robili jakieś próby na scenie (gitara i perkusja) i aż się mury trzęsły. Ciekawe jak było to słychać w pobliskich kościołach (Mariackim, Wojciecha i Barbary).
    Rozumiem, że na Rynku się różne imprezy odbywają (choć zazwyczaj nie tak głośne), ale czy muszą już od rana tak hałasować?

    Oprócz tego pełno zbieraczy z serduszkami, nahalni. Dodatkowo, co przykre, pełno ludzi starszych na mieście (zapewne przyszli do kościoła) z ponalepianymi serduszkami. Gdzie te mohery?
  • Póki w samorządach siedzi PO i PSL (lub komitety lokalne pro- ) to wciąż "będzie się grało".

    Na plus w Piekarach - mniej wolontariuszy uczniów, za to PIERWSZY RAZ widziałem z puszkami zapite mordy bez zębów - piszę na serio! - strach podchodzić do meneli! I tak sobie pomyślałem, że to już schyłek....
    A, w kościele na mszy widziełem tylko kilka serduszek nalepionych na ubraniach. Jeszcze dekadę temu wejść na mszę bez "oderu" to był niemal wstyd!
  • Na dworcu w Warszawie zatrzęsienie owsików byłem dzisiaj przypadkiem z tragarzami oj musiałem zdrowo się nagimnastykować z odmowami datku. Jako jedyna osoba na dworu bez serduszka miałem branie..
  • A ja tylko widziałem grupkę w parku na jednym z dojść do kościoła. I nie zaczepiali mnie.
  • Brzost napisal(a):
    A ja tylko widziałem grupkę w parku na jednym z dojść do kościoła. I nie zaczepiali mnie.
    A u mienja w cerkowli byli i zaczepiali.

  • Biedne dzieci. Zostały wciągnięte w system i nawet jeśli się to rodzicom nie podoba, dzieci muszą zdobyć gdzieś godziny za wolontariat. Dopiero niedawno to sobie uświadomiłam.
  • Zastanawiam się nad sensem i wartością takiego wolontariatu, skoro istnieje obowiązek
  • Będzie nowy rekord?
  • edytowano January 2017
    Wytłumaczenie ludziom, że Owsiak chuj jest niewykonalne. Dla świętego spokoju bym tego nie ruszał, szczególnie że chyba inicjatywa (poprawcie jeżeli się mylę) weszła w proces zwoju niż ro. Teraz tendencja może się odwrócić.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Będzie nowy rekord?
    Prawie co roku jest, przynajmniej na papierze bo wglądu do ksiąg nima no więc...
  • JORGE napisal(a):
    Wytłumaczenie ludziom, że Owsiak chuj jest niewykonalne. Dla świętego spokoju bym tego nie ruszał, szczególnie że chyba inicjatywa (poprawcie jeżeli się mylę) weszła w proces zwoju niż ro. Teraz tendencja może się odwrócić.
    Zgoda. Można odprać mózgi kilku, kilkudziesięciu, kilkuset nawet członkom sekty - ale paru milionom? Nie ma szans. Może nadejdzie jeszcze dzień, gdy sami zawiedzeni wyznawcy pazurami rozedrą 'Jurka' na strzępy.
  • dziwne w regionach w tym roku zbiórki mniejsze np. Dolny sląsk 278 tys do 400 tys w ubiegłym, serduszko nr 1 sprzedane za połowę ubiegłorocznej ceny a tu nagle wlały się skądś milijony i ogłaszają rekord
  • Nie ma jak zweryfikować tych liczb.
  • Brzost napisal(a):
    A ja tylko widziałem grupkę w parku na jednym z dojść do kościoła. I nie zaczepiali mnie.
    U nas na teren parafii nie wchodzą, czatują pod bramą ;)
  • edytowano January 2017
    kto chodzi po ulicach w taką niedzielę jak dzisiejsza?
    wiadomo, katolicy idący na mszę św.

    ciekawe, czy nazwą zajął się jakiś językoznawca - bo to przecież potworek językowy, jakaś straszna nowomowa:
    "wielka orkiestra" - to jeszcze rozumiem, megalomania i niespełnione marzenia o artyzmie
    "świątecznej" - o jakie tu święto może chodzić?
    świątecznej pomocy" - tzn. pomoc tylko od święta? ale komu ta pomoc, w czym? szpitalom w zaopatrzeniu medycznym? NFZ-owi, ministrowi zdrowia?
    przecież nie pacjentom, bo ci płacą całe życie składki na NFZ, żeby móc się leczyć w chorobie
    "orkiestra pomocy" - kompletny bezsens
    "orkiestra świątecznej pomocy" - jw.

    w negatywnej ocenie tej hucpy nie chodzi o lepkie ręce mętnego typa owsiaka, nawet nie o demoralizowanie woodstockowe polskiej młodzieży (bo tam nie jadą przypadkowi niewinni młodzi ludzie, ale już wyselekcjonowana negatywnie grupa), ale o robienie Polakom wody z mózgu
    a pralnia brudnych pieniędzy to odrębne zagadnienie - dla CBA, nie dla postronnego obserwatora
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    A ja tylko widziałem grupkę w parku na jednym z dojść do kościoła. I nie zaczepiali mnie.
    U nas na teren parafii nie wchodzą, czatują pod bramą ;)
    U nas też oczywiście poza bramą.
  • JORGE napisal(a):
    Wytłumaczenie ludziom, że Owsiak chuj jest niewykonalne. Dla świętego spokoju bym tego nie ruszał, szczególnie że chyba inicjatywa (poprawcie jeżeli się mylę) weszła w proces zwoju niż ro. Teraz tendencja może się odwrócić.
    Też mi się tak wydaje.
  • Owsiak nie będzie żył wiecznie. Potem może ktoś uczczciwszy to dzieło przejąć, kontynuować i przy okazji zlikwidować opakowanie ideologiczne "róbta co chceta".
  • Gerwazy napisal(a):
    Owsiak nie będzie żył wiecznie. Potem może ktoś uczczciwszy to dzieło przejąć, kontynuować i przy okazji zlikwidować opakowanie ideologiczne "róbta co chceta".
    O tak, "zięć" z córeczkami już przebierają nóżkami...
  • A teraz pytanie: który z ramienia bandy pójdzie na 'prezia': król żebraków czy Wielki Karakuł?
  • edytowano January 2017
    Nie ukrywam, że mi odpowiadałaby taka wizya, by następcą Jurka był ktoś kogo wskaże "dobra zmiana"... No bo skoro są kwity, których część ujawniono... Zostawi się nawet może ludowi "mit św. Jerzego" :)
  • edytowano January 2017
    Pod kościołem parafialnym kilkunastu, w porywach do dwudziestu kilku nastolatków. Spęd z okolicznych szkół, gdzie grono ma kontakty wieloletnie z "działaczami" i "wolontariuszami" od "inicjatyw społecznych" - która to już śpiewka z ngo w refrenie?

    Działacze zaganiają młodych nauczycieli, pedagodzy zaś mogą napisać w papierach, że wykazali się aktywnością i kręci się biznesik. Co oni będą robić kiedy im Owsiaka zabiorą?

    PS popularność serduszek w tym roku była mniejsza.
  • Gerwazy napisal(a):
    Owsiak nie będzie żył wiecznie. Potem może ktoś uczczciwszy to dzieło przejąć, kontynuować i przy okazji zlikwidować opakowanie ideologiczne "róbta co chceta".
    Po Owsiaku cała inicjatywa upadnie.
    Dlaczego?
    Ano dlatego, że ona nie ma dokładnie żadnego racjonalnego uzasadnienia.

    Inicjatywa miała sens przy "komunistycznej" organizacji służby zdrowia (szpital dostaje z rozdzielnika ileś-tam kasy na rok i ma się tym rządzić, robiąc co może. Każda dodatkowa kasa lub sprzęt to iluś-tam więcej bądź lepiej obsłużonych chorych).
    Przy "rynkowej" organizacji służby zdrowia (szpital jest samodzielną jednostką zarabiającą na siebie i właścicieli leczeniem, a dostaje kasę za każdego chorego obsłużonego w ramach kontraktu z NFZ) dodatkowa kasa jest tylko niezasłużonym zyskiem właściciela wybranego szpitala, nie mającym wpływu na ilość i jakość usług. A w skali globalnej wręcz pogarsza system, bo psuje rynek i stawia na przegranej pozycji szpitale "niewybrane".

  • A kto powiedział że celem szpitala nie jest zysk?

    Co do WOŚP to w tym roku się złamałem i dałem 2,67 gr.
  • to już wiem skąd ten nick
  • No, skąd?
  • z marniowania piniędzów
  • Nikt.
    Ja tylko twierdzę, że inicjatywa Owsiaka, widziana jako to, czym rzekomo ma być, jest anachroniczna i w obecnym systemie nie ma racji bytu.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    z marniowania piniędzów
    Podoba mnie się...Bo to prawda :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.