Skip to content

Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy <br />2017 - 2018

2456717

Komentarz

  • krzychol66 napisal(a):
    Przy "rynkowej" organizacji służby zdrowia (szpital jest samodzielną jednostką zarabiającą na siebie i właścicieli leczeniem, a dostaje kasę za każdego chorego obsłużonego w ramach kontraktu z NFZ) dodatkowa kasa jest tylko niezasłużonym zyskiem właściciela wybranego szpitala, nie mającym wpływu na ilość i jakość usług.
    Nawet gorzej - często ten sprzęt jest bagażem niepotrzebnym, kurzy się nieużywany bo szpital nie oferuje tego typu usług. Były takie przypadki, nawet w CZD coś takiego się wydarzyło.
  • edytowano January 2017
    przez 25 lat nie daliśmy z rodziną na ten rodzaj owsiakowej "dobroczynności" nawet 1 gr
    wolimy płacić na Caritas

    i sądzę, że gdyby więcej Polaków postępowało podobnie, Owsiak już dawno musiałby wziąć się do uczciwej pracy
    a służba zdrowia nie byłaby wcale gorsza - pewnie nawet dużo lepsza, bo bez marnotrawstwa
  • W mojej rodzinie jak u Kani.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • NIGDY nie dałem na "serduszko".
  • Ja tam nie mogę się pochwalić takim kryształowym kombatanctwem ;-) Na początku w ogóle nie interesowałem się co to jest. Zbierają to zbierają, parę złotych wrzucałem. Znielubiłem kilkanaście lat temu, gdy zacząłem słyszeć wypowiedzi Owsiaka w mediach. Definitywnie przestałem wrzucać gdy dowiedziałem się że z tego dofinansowują Wódstok. I moje najstarsze dziecko miało nieprzyjemności w szkole, gdy nie chciało zostać wolontariuszką.
  • Są dobre strony wolontariatu...
    ... mój kolega (nie on jeden zapewne) miał na piwko i papierosy, dzięki wytrząśniętej prowizji z puszeczki.
  • Mógł się czuć usprawiedliwiony. W końcu słuchał nauk "róbta co chceta" ;-)
  • W sumie to najbardziej mnie zniechęciła ta nachalność i "gwałcenie moralne".
    Taką mam naturę że nie lubię być gwałcony ;-) Z podobnych motywów czasem okazuję asertywność wobec molestujących mnie 2-3 razy w tygodniu łzawymi mailami organizacji po tzw naszej stronie. Parę adresów już zablokowałem.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    A ja tylko widziałem grupkę w parku na jednym z dojść do kościoła. I nie zaczepiali mnie.
    U nas na teren parafii nie wchodzą, czatują pod bramą ;)
    U mnie bramy nie ma więc stoją w kruchcie.
  • Najwyższy czas na ogrodzenie terenu parafii.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Najwyższy czas na ogrodzenie terenu parafii.
    Teren parafii jest ogrodzony, a ściana wejściowa świątyni jest tegoż ogrodzenia przedłużeniem.

  • edytowano January 2017
    Znaczy teren parafii kończy się na drzwiach do kościoła? Trzeba w tę jedną niedzielę zamknąć wejście główne. Ze względu na oszczędności w ogrzewaniu świątyni, oczywiście.
    Nie ma bocznego wejścia?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Znaczy teren parafii kończy się na drzwiach do kościoła? Trzeba w tę jedną niedzielę zamknąć wejście główne. Ze względu na oszczędności w ogrzewaniu świątyni, oczywiście.
    Nie ma bocznego wejścia?
    imageNo, ale gdzie Koleżanka chce grodzić? Wszak kościół stoi na rogu dwóch ruchliwych ulic.

  • edytowano January 2017
    @Brzost: "Ja tam nie mogę się pochwalić takim kryształowym kombatanctwem"

    To już po Tobie:)
    Też dawałem. Do czasu aż obejrzałem sobie sprawozdania finansowe. Szesnaście milionów w nieruchomościach - z pamięci i na szybko.

    Przemocy psychicznej i szantażowi moralnemu zdecydowanie nie - dla zasady.
    Na fejsie każą nie dającym podpisywać świstki że się sprzeciwiamy byśmy byli leczeni sprzętem od wośp - tak to obecnie wygląda.
    Odpowiadam, żeby najpierw wolontariusze spierdalali spod kościołów, wtedy porozmawiamy.



  • TecumSeh napisal(a):
    Na fejsie każą nie dającym podpisywać świski że się sprzeciwaimy byśmy byli leczeni sprzętem od wośp - tak to obecnie wygląda.
    Tzn. kto każe? Kierownictwo fejsa?
  • Nie, moralni szantażyści-ochotnicy. Jest to standardowa odpowiedź na jakąkolwiek krytykę WOŚP.
  • edytowano January 2017
    Dokładnie. Mechanizm wyparcia.
  • Kiedyś dawałem, przestałem po tym jak jeden z wolontariuszy pochwalił mi się ile wyjął z puszki...No a przedwczoraj tak te bidoki na mrozie stały...Żal mi ich, bo i zdrowie tracą i pewnie też w nieświadomości na temat wałków Owsiaka są
  • No teraz to trzeba dawać takie oświadczenie do podpisania:

    image
  • Oj tam nieświadomości.
    Pudzianowski bodajże czy ktoś taki napisał, że nawet jak coś tam Owsiak bierze, to i tak spoko, bo w większości pomaga.

    No i historie z cyklu "gdyby nie WOŚP, mój syn już by nie żył" też składaniją do dawania "nawet jeżeli".
    Imho - zostawić to w cholerę, jak to ktoś napisał. Szkoda nerwów.

    Owsiak najprawdopodobniej umrze nierozliczony, w glorii chwały dla wielu. Nie on jeden, i nie najgorszy z nich wszystich.
  • Gdyby nie wierni wchodzący/wychodzący z kościołów - cienko by Owsiak śpiewał.
  • Pozwoliłem sobie napisać na wykopie do znanego funkcjonariusza WOŚP:
    @rineo: W 2015 (tak dla naprzykładu) NFZ wydał na leczenie Polaków (a przynajmniej planował wydatki) 69 352 241 tys. zł (69,3 MLD zł). Pieniądze te zarobiły poszczególne podmioty mające umowę z NFZ na leczenie i za część tych pieniędzy kupiły sobie potrzebny im sprzęt.

    W 2015 roku WOŚP zebrała podobno oszałamiającą kwotę 53 mln 109 tys. 702 zł.
    Czyli 0,074% kwoty, jaką NFZ wydał na leczenie Polaków.

    Takie są proporcje i takie jest rzeczywiste znaczenie WOŚP.
    Na razie są 3 minusy, pewnie jakaś setka pęknie.
    Niemniej - myślę, że to powinien być dobry argument przeciwko natrętom - szantażystom.
  • Dzisiaj w minęła 20. Zaproszeni Matka Kurka i Owsiak. Wielgucki zatweetował, że będzie.
  • alcor napisal(a):
    Dzisiaj w minęła 20. Zaproszeni Matka Kurka i Owsiak. Wielgucki zatweetował, że będzie.
    Plany zmienione. Będzie o 'totalnej', a MK pisze, że w tym temacie nie czuje się tak kompetentny jak inni. Czyli o królu żebraków będzie innym razem.
  • Pozdrawiamy Gminę Wolbrom!

    image
  • W tym roku chyba jednak coś pękło. W niedzielę po mszy wybraliśmy się na krakowski rynek wrzucić parę groszy do puszki i zobaczyć jak wygląda impreza. Do puszki nie wrzuciliśmy - bo nikogo z puszką po drodze nie spotkaliśmy. Na scenie grał jakiś 3 ligowy mało znany zespół. Pod sceną nie za wielu ludzi. Dosyć luźno. Zupełnie nie przypominało to ubiegłorocznej imprezy. Wg mnie - totalna porażka. I tak jak ktoś powiedział - gdyby nie ludzie wychodzący z kościołów - nie mieli by co zbierać.
  • wyniki oglądalności
    lepiej niż rok temu
    wydaje mi się, że w całym politycznym zamieszaniu w Polsce
    wiek widzów jest taki sam jak wiek "studentów" na dzisiejszym ogólnokrajowym strajku :)
    Więc Orkiestra jescze parę ładnych lat pogra, bo coraz większy procent "darów" dla szpitali są urządzenia dla 65+

  • romeck napisal(a):
    wyniki oglądalności
    lepiej niż rok temu
    wydaje mi się, że w całym politycznym zamieszaniu w Polsce
    wiek widzów jest taki sam jak wiek "studentów" na dzisiejszym ogólnokrajowym strajku :)
    Więc Orkiestra jescze parę ładnych lat pogra, bo coraz większy procent "darów" dla szpitali są urządzenia dla 65+

    "I niech pan pamięta o emerytach!"
  • Trzeba by porównać wyniki oglądalności ogólnie, być może finał w TVN ma większą oglądalność bo TVN ma generalnie większą oglądalność niż TVP. Nie chce mi się wierzyć że ludożerka ot tak chętniej obglądała finał gdy był transmitowany właśnie przez TVN.
  • Przemko napisal(a):
    Trzeba by porównać wyniki oglądalności ogólnie, być może finał w TVN ma większą oglądalność bo TVN ma generalnie większą oglądalność niż TVP. Nie chce mi się wierzyć że ludożerka ot tak chętniej obglądała finał gdy był transmitowany właśnie przez TVN.
    Tvn24 - 10 godzin na wizji. Odliczając 20 minut każdej godziny na reklamy i autopromocje - nie można nie było oglądać Orkiestry na tej stacji!
    Plus aktywacja KODowej "młodzieży": i przed telewizorem i do puszek/aukcji/datkòw.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.