Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1119120122124125675

Komentarz

  • Trzeba przyznać że wdzięczne z nas szczurki laboratoryjne.
  • Brzost napisal(a):
    Kochaś Zawieya nazywał się Staś Trębaczkiewicz jeśli się nie mydlę.
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Pierdykam, Guział za nie tęczowego biega? Ale dżondra.
    Pierwszy, który Ursynowiu wsadził w odbyt tęczową flagę, a następnie ją przed urzędem dzielnicy rozwieszał.

    No więc mamy Czaskoskiego z pedałem Rabiejem oraz Jakiego z pedałkarzem Guziałem. Te kretyny z PiSu myślą, że głosy się dodają.
  • No ale tag-team jest jak sie patrzy, trzeba przyznać, Hulk Hogan byłby dumny ;)
  • loslos
    edytowano September 2018
    qiz napisal(a):
    Pierwszy, który Ursynowiu wsadził w odbyt tęczową flagę, a następnie ją przed urzędem dzielnicy rozwieszał.

    No więc mamy Czaskoskiego z pedałem Rabiejem oraz Jakiego z pedałkarzem Guziałem. Te kretyny z PiSu myślą, że głosy się dodają.
    Mieszkaniec Woli zagłosuje na diabła przeciw Czaskoskiemu. Po raz kolejny miałem rozmowę: Panie jak dojechać do Wola Parku? Jedziesz pan prosto do Placu Bankowego, tam na trzecim piętrze jest gabinet Bufetowej, wchodzisz pan i wyrzucasz ją przez okno.

    Najkrótsza droga do Wola Parku z Ulrychowskiej (50 m w linii prostej) jest przez Bemowo.
  • randolph napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Niech się pocałuje w dupę. Tacy właśnie są polscy przedsiębiorcy "rodzinni" z korzeniami w głębokiej komunie. On się postarzał a młode pokolenie pewnie woli odpoczywać albo inwestować w towary luksusowe lub dotcomy. A niżej laurka o tych rodach. Trochę już zakurzona z Polityki. Dobrze jednak że zakurzona bo można się zorientować kto zacz i jak są przywiązani do kraju i do biznesu. Raptem kilka lat minęło. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/210109,1,koncern-jako-biznes-rodzinny.read
    Pochodzenie nie ma nic do rzeczy, bo Kulczyk, bo Solaris (dwa przykłady w dwie różne strony),

    Jest coś w Polakach, co każe im zaprzestać walki o ogień i w spokoju, dośmiertnie pożywać co się nazbierało. Długo myślałem, że to odreagowanie na niekończące się szarpaniny ze skarbówką i urzędactwem, ale to mylny choć bardzo sugestywny wniosek. Rodzime szczupaki i okonie biznesu chcą odpocząć, ich progenitura nie rokuje jako przedłużenie gatunku, monetyzacja własnego sukcesu przez giełdę jest trudna i nie wiadomo czy dzieło życia przetrwa późniejsze zawirowania dziejowe. Stąd pomysł oddawania w dobre ręce, za dobre pieniądze. Solaris sprzedany w szczycie koniunktury, może dlatego, że cena najwyższa, może dlatego że w nadchodzącej perspektywie widać jakąś bidę na horyzoncie.

    Nie sądzę aby we wszystkich Polakach. W zamożnych i bogatych Polakach i to aktualnie i nie wszystkich ale większości. Trzeba spokojnie przeanalizować kto w Polsce doszedł w ciągu ostatnich 30 lat do majątku. To nie jest trudne i będzie odpowiedź. To w większości albo szumowina, albo agentura albo bardzo słabiutki materiał ludzki z przypadku czy słup. Przykro ale tak. Niech się Koleżeństwo biznesowe nie obraża. Nie wszyscy ale większość. Dlatego jeszcze długo nam przyjdzie poczekać na polski prywatny biznes patriotyczny , fachowy i skuteczny. Dlatego z niechęcią ale muszę poprzeć pisowskie pomysły etatystyczne i własność państwową. Mimo wszystko Obajtek lepszy niż Kulczyk. Nieprzyjemny, ale tamten bardziej. Główne ryzyko że głupszy i może z Kulczykiem przegrać.
  • Zmarła Krystyna Grzybowska, wdowa po ś.p. nieodżałowanym Macieju Rybińskim, matka Aleksandry.
    RIP
  • To smutne, lubiłem czytać Panią Krystynę.

    RIP
  • edytowano September 2018
    No więc walka o sądy wkracza w kolejny etap. Idzie to w kierunku sądownictwa totalniaków
    w podziemiu oraz na wychodźctwie z instancjami odwoławczymi w SN Niemiec oraz w TSUE.
    A spór o podział władz, suwerenność państw i definicje suwerena, jego ograniczenia i źródła prawa staje się istotnym, jeśli nie najważniejszym, sporem współczesnym wykraczającym daleko poza polskie podwórko.
    Chętnie bym to zobaczył w osobnym wątku. To jednak nie moja dziedzina i materia w której nie orientuję się dobrze, a przynajmniej oczytania mi brak. Może by forumowi prawnicy to podjęli? Ja wiem że jest ryzyko mojej nawalanki z rozumem, ale ciekaw jestem podstaw i waszych opinii.
  • edytowano September 2018
    P.prof.s.n.p.p.? Gersdorf mówi ze ppMMto faknyfacet, na kawę wpadł
  • "Ponieważ spotkanie było bardzo sympatyczne, dobra kawa, natomiast jak się umawiam z kimś, że nie przekazuję informacji dalej, to dotrzymuję tego słowa. Nie wiem, czy tam ktoś jakoś za bardzo nie próbuje tutaj pani profesor jakoś ciągnąć za język, ale trzymam się naszych ustaleń - powiedział premier Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na piątkowe oświadczenie Małgorzaty Gersdorf."
  • No tak, oświadczyła mu się kobiecina.
    Czarna polewkę dostanie?
  • "Marine Le Pen została skierowana przez francuski sąd na badania psychiatryczne. Wszystko w ramach postępowania dotyczącego zamieszczenia przez szefową Frontu Narodowego „brutalnych zdjęć”, przedstawiających zbrodnie islamistów, w tym ścięcie głowy amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya."

    https://wpolityce.pl/polityka/413360-lewica-i-liberalowie-nie-cofna-sie-przed-zadnym-swinstwem
  • Wynalazek fizyków z Białegostoku może zrewolucjonizować systemy komputerowe
    Dzięki rozwiązaniu opracowanemu przez fizykom z Uniwersytetu w Białymstoku zapis informacji w komputerach będzie o wiele bardziej wydajny. Rozwiązanie uzyskało teraz ochronę Amerykańskiego Urzędu Patentowego.
    Metoda ultraszybkiego zapisu fotomagnetycznego, opracowana przez fizyków z Uniwersytetu w Białymstoku - dr. hab. Andrzeja Stupakiewicza, prof. UwB oraz dr. Krzysztofa Szerenosa - otrzymała ochronę Amerykańskiego Urzędu Patentowego" - poinformowano na stronie Uniwersytetu w Białymstoku. Uczelnia jest właścicielem wynalazku. To pierwszy amerykański patent w jej historii. Cała procedura patentowa trwała tylko rok.
    W 2017 r. praca zespołu z UwB ukazała się w czasopiśmie "Nature". Badacze tłumaczyli wtedy, że udało im się ominąć barierę w szybkości oraz wydajności zapisu informacji. Dzięki temu dane na dyskach komputerowych można będzie zapisywać tysiąc razy szybciej niż dotąd, a w dodatku komputery będą bardziej energooszczędne.

    Badacze z Polski w swojej publikacji pokazali, że istnieje materiał nieprzewodzący (granat itrowo-żelazowy domieszkowany jonami kobaltu, YIG:Co), w którym - aby przełączyć jeden bit - wystarczy jeden impuls lasera. Przełączenie bitu w tym materiale jest procesem odwracalnym - można je wykonywać wiele razy. Prof. Stupakiewicz i dr Szerenos mówili, że przy zapisie 1 bitu informacji system zużywałby naprawdę niewiele energii - nawet 10 tys. razy mniej, niż wchodząca na rynek najnowsza technologia STT-MRAM, i nawet miliard razy mniej, niż współczesne dyski twarde.

    Jak wyjaśniają przedstawiciele UwB, patent zawiera już część wyników, które zostały już opublikowane na łamach tygodnika "Nature", a także nowe wyniki, prezentujące koncepcję budowy systemu do zapisu danych oraz parametry nośnika informacji. "Patent zawiera 17 zastrzeżeń, które pozwolą na skuteczną ochronę wynalazku" - informują przedstawiciele UwB.
    https://www.wnp.pl/tech/wynalazek-fizykow-z-bialegostoku-moze-zrewolucjonizowac-systemy-komputerowe,330853_1_0_0.html
  • Polska Grupa Energetyczna i Polski Koncern Naftowy Orlen zadeklarowały wsparcie dla swych klubów - PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock - ukaranych karą grzywny przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF). Oba zespoły w inauguracji Ligi Mistrzów wystąpiły w strojach z zakrytymi logotypami Nord Stream 2, sponsora rozgrywek.
    https://gazownictwo.wnp.pl/orlen-i-pge-wespra-zaklejanie-reklam-nord-stream-2,331041_1_0_0.html
  • Brawo fizycy, brawo piłkarze ręczni, brawo dobra zmiana !
  • Bara bara bara, riki tiki tak, jeśli masz ochotę daj mi jakiś znak - na PGE.
    Denne to i łokropne, ale mniej szkodliwe niż satanistyczne techno, które jest prawdziwym g...nem.
  • edytowano September 2018
    Zablokowałem ostatecznie wszystkie skurwiałe portale typu interia, wp, onet. I tak wchodziłem tam tylko czytać nagłówki, ale dość już, to nie jest mój świat, nie mam zamiaru tracić ani sekundy dziennie na tego typu gówna. Powiedzcie, gdzie mogę znaleźć suche info ? Strona PAP mi każe zapytać się mailem o dostęp, znając życie jest komercyjna cena, nie dla ludków pojedynczych. Coś, gdzieś ? Interesują mnie właściwie krótkie info dotyczące kluczowych spraw- rozbił się samolot w Warszawie, SLD wygrał wybory, rekordowo niskie bezrobocie, wartość złotówki, odkryto planetę X, Rosja ogłosiła przyłączenie Białorusi itp.
  • https://naszdziennik.pl
    http://www.radiomaryja.pl

    poza tym możesz sobie ustawić na twitterze te źródła, o których (albo od których) chcesz coś wiedzieć
    kancelaria sejmu, prezydent.pl, rzecznik rządu, gov.pl itd.
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Neue_Zürcher_Zeitung
    czyta to pół śwata, nie są w allljansach z USA ani w UE, więc piszą pod siebie, czyli inaczej niź wzyscy dookoła
  • JORGE napisal(a):
    Zablokowałem ostatecznie wszystkie skurwiałe portale typu interia, wp, onet. I tak wchodziłem tam tylko czytać nagłówki, ale dość już, to nie jest mój świat, nie mam zamiaru tracić ani sekundy dziennie na tego typu gówna. Powiedzcie, gdzie mogę znaleźć suche info ? Strona PAP mi każe zapytać się mailem o dostęp, znając życie jest komercyjna cena, nie dla ludków pojedynczych. Coś, gdzieś ? Interesują mnie właściwie krótkie info dotyczące kluczowych spraw- rozbił się samolot w Warszawie, SLD wygrał wybory, rekordowo niskie bezrobocie, wartość złotówki, odkryto planetę X, Rosja ogłosiła przyłączenie Białorusi itp.
    TV TRWAM.
  • Pilne24.pl
    WIADOMOŚCI Turystka skarżyła się, że była molestowana seksualnie. Usłyszała wyrok 8 lat więzienia
    ShareZapisz
    REKLAMA



    7-MINUTOWY FILM ZAMIESZCZONY W SIECI SPOŁECZNOŚCIOWEJ STAŁ SIĘ PODSTAWĄ DO ARESZTOWANIA I SKAZANIA 24-LETNIEJ LIBANKI NA 8 LAT WIĘZIENIA.
    Mona el-Mazboh będąc na wakacjach w Egipcie postanowiła podzielić się w sieci swoimi przeżyciami z tych wakacji. W tym celu wrzuciła do sieci filmik na którym uskarża się na to co ją spotkało w Egipcie. Film szybko rozprzestrzenił się w sieci. Kiedy turystka już miała wracać do kraju została aresztowana na lotnisku w Kairze.

    Sąd w sobotę w szybkim trybie skazał ją na 8 lat więzienia za rozpowszechnianie fałszywych pogłosek działających na szkodę egipskiego społeczeństwa oraz za atakowanie religii. W nagraniu Mona el-Mazboh narzekała, że podczas poprzedniego pobytu w Egipcie została okradziona, a podczas tego była molestowana seksualnie przez taksówkarzy i mężczyzn na ulicy. Narzekała na obsługę w restauracjach w trakcie ramadanu. Nazwała Egipt „sku…ńskim krajem” i krajem „alfonsów i żebraków”.

    29 lipca ma się odbyć rozprawa przed Sądem Apelacyjnym.

    http://pilne24.pl/turystka-skarzyla-sie-ze-byla-molestowana-seksualnie-uslyszala-wyrok-8-wiezienia/

    https://mobile-reuters-com.cdn.ampproject.org/v/s/mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN1JX0NJ?amp_js_v=a2&amp_gsa=1&usqp=mq331AQECAFYAQ==#referrer=https://www.google.com&amp_tf=Źródło: %1$s&ampshare=https://www.reuters.com/article/us-egypt-politics/lebanese-tourist-sentenced-to-eight-years-in-prison-for-facebook-post-against-egypt-idUSKBN1JX0NJ

  • JORGE napisal(a):
    Zablokowałem ostatecznie wszystkie skurwiałe portale typu interia, wp, onet. I tak wchodziłem tam tylko czytać nagłówki, ale dość już, to nie jest mój świat, nie mam zamiaru tracić ani sekundy dziennie na tego typu gówna. Powiedzcie, gdzie mogę znaleźć suche info ? Strona PAP mi każe zapytać się mailem o dostęp, znając życie jest komercyjna cena, nie dla ludków pojedynczych. Coś, gdzieś ? Interesują mnie właściwie krótkie info dotyczące kluczowych spraw- rozbił się samolot w Warszawie, SLD wygrał wybory, rekordowo niskie bezrobocie, wartość złotówki, odkryto planetę X, Rosja ogłosiła przyłączenie Białorusi itp.
    Dlaczego nie rp.pl? Z pewnym dystansem można czytać. Zwłaszcza nagłówki.
  • edytowano September 2018
    Wszystkie telewizje odpadają, nie mam telewizora, ale też i nie o to mi chodzi. Generalnie zgadzam się, że media o. Rydzyka są w sumie najbardziej rzetelne. Co do rp.pl sprawdzę, ale po co mi komentarze ? Chcę suchego info, opinie dziennikarzyn i czy innych takich mam w dupie. Nie chcę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.