Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1121122124126127675

Komentarz

  • Sorki, ale Rp.pl to syf jest.
  • Głupi niedźwiedziu...

    A mogła nie przypominać o swym istnieniu.
  • Mania napisal(a):
    Kałmuk napisał list do córki Kurki: http://marcinmatczak.pl/index.php/2018/09/28/list-do-corki-piotra-wielguckiego/
    Stepowy radca chce sprowokować młodą.

    Takiego wała.
  • Nie bardzo wiem po co to "ułatwienie" i dla kogo.
  • To jest nowy poziom inwigilacji obywateli, przedstawiamy jako osiągnięcie i ułatwienie życia codziennego.
  • Zryte łby macie. Przecież noszenie tych dokumentów jest bez sensu. Wszystko w bazach, żadna tam inwigilacja, chcieliśmy elektrykę to ją mamy ...
  • Jorge ok.

    Żyjemy w czasach wszechobecnej inwigilacji (przynajmniej potencjalnie). Telefony, internet, kamery. Inwigilacji dokonują państwa, instytucje i osoby prywatne. Takie czasy. Ale niby co z tego dla mnie wynika?

    To że istnieje dajmy na to PESEL wpływa jakoś negatywnie na moje życie albo ogranicza moją wolność?
  • Celnik, ale tu nawet nie o to. Po co dublować ? Mam dowód, więc jak coś wiadomo kim jestem. W bazie jest, że mam prawo jazdy. Po nr rejestracyjnym zaś można stwierdzić czy jest OC i czy samochód ma ważne papiery. I tyle, po prostu dziś łatwo jest zidentyfikować, nie trzeba noszenia ze sobą papierów identyfikacyjnych na wszystko, wystarczy jeden.
  • JORGE napisal(a):
    Celnik, ale tu nawet nie o to. Po co dublować ? Mam dowód, więc jak coś wiadomo kim jestem. W bazie jest, że mam prawo jazdy. Po nr rejestracyjnym zaś można stwierdzić czy jest OC i czy samochód ma ważne papiery. I tyle, po prostu dziś łatwo jest zidentyfikować, nie trzeba noszenia ze sobą papierów identyfikacyjnych na wszystko, wystarczy jeden.
    Wiadomo, każdy ma ze sobą smartphone`a z internetem to raz, po drugie - zawsze trzeba wzywać policję, to dwa.
  • Tak się składa że ja nie mam dostępu do tej bazy. Jak jest wypadek strony wymieniają dane. Jak je sprawdzić? Musi być do tego policja zawsze?
  • Rafał napisal(a):
    Tak się składa że ja nie mam dostępu do tej bazy. Jak jest wypadek strony wymieniają dane. Jak je sprawdzić? Musi być do tego policja zawsze?
    Policję i tak warto wezwać, żeby potem nie było tłumaczeń "podpisałem w stresie" albo i "nie mój podpis" (a serio podpis na stojąco na masce może wyglądać inaczej niż na siedząco, na papierze z podkładką itd.).

    Aha, jak Kolega nie ma ubezpieczenia to faktycznie problem, bo jak ma - to już problem ubezpieczyciela. Do ustalenia danych ubezpieczenia wystarczy nr rejestracyjny, a ten wozi się cały czas.
  • Czuje smród
  • A teraz?
  • Lepiej. Ale jak się tu dostał?
  • żeby był jeszcze taki admin w Polsce i tego Skrzypczaka...
  • Niech nadaje.
  • Polscy siatkarze rozpaczliwie bronią tytułu. Finał MŚ o 21:15 w TVP 2.
  • Nieno, jestem w stanie uwierzyć, że naprawdę tak zapowiedzieli :D
  • Zerknijcie tez na wyścig o mistrzostwo świata w kolarstwie gdzie jadą nasi:

    https://sport.tvp.pl/38998783/kolarstwo-mistrzostwa-swiata-innsbruck-wyscig-elity-mezczyzn
  • robert.gorgon napisal(a):
    Polscy siatkarze rozpaczliwie bronią tytułu. Finał MŚ o 21:15 w TVP 2.
    dlaczego rozpaczliwie?
  • uhrr napisal(a):
    robert.gorgon napisal(a):
    Polscy siatkarze rozpaczliwie bronią tytułu. Finał MŚ o 21:15 w TVP 2.
    dlaczego rozpaczliwie?
    bo podskakiwali i robili dziwne miny :D A mogli przecież stać spokojnie.
  • JORGE napisal(a):
    Zryte łby macie. Przecież noszenie tych dokumentów jest bez sensu. Wszystko w bazach, żadna tam inwigilacja, chcieliśmy elektrykę to ją mamy ...
    wszystko w bazach, a bazy... nie połączone ze sobą!!!

    ostanio zgubiłem prawo jazdy,

    jadę do piekarskiego urzędu, składam dokumenty - a na drugi dzień, że nie mogą mi wyrobić, bo mnie nie ma w bazie (piekarskiej), mam się udac do urzędu, który wystawiał.
    ?
    przeszukuję pokłady pamięci komputera, bo kiedyś robiłem skan
    przeszukuję, nie ma. Gdzie ja to wyrabialem???

    Jadę do Katowic do Głównego Urzędu - odstałem w kolejce, a urzędnik przy komputerze -
    nie mamy pana palta i co nam pan zrobi! (Uczyłem sie jazdy w Sosnowcu - po znajomości u znajomego znajomego - a mieszkałem jeszcze w Katowicach lub już w Bytomiu)

    ?
    gadam jak facet w desperacji z młodym urzędnikiem za ladą: tak-tak-i-tak...
    Hm, kiedy? w 1999? A gdzie pan wtedy był ZAMELDOWANY, nie mieszkał, ale zameldowany?

    !!!
    w Myśliborzu!
    - no to trzeba do Myśliborza... - Nosz &#$#%&^$!!! Dopiero co dwa dni temu wróciłem (a tydzień przed wyjazdem byłem w UM w Piekarach - nie mógł mi tego tamten Pan-Za-Ladą wtedy powiedziec????

    -zzzzzz -zzzzzz -zzzz
    - no dobra - westchnął katowicki - zadzwonimy do wydziału w Myśliborzu i się dowiemy.
    - Super!
    - ...jeśli odbiorą...

    dryń dryń--------------- acha, dziękuję.
    tak, wystawiono w 1999 w Myśliborzu

    //UWAGA, teraz najważniejsze!/

    urzędnik: - Ale w zasadzie, przy podaniu o wystawienie DUPLIKATU prawa jazdy NIE TRZEBA podawać, gdzie był wydawany stary, bo już to nie jest wymagane; należy TYLKO podać przyczynę wniosku - u pana: zagubienie.

    T H E E N D

    wnioski
    1. jaka baza? jak internet? elektryka telefoniczno-miedziana, jak sprzed stu laty - dryń-dryń
    2. urzędnicy.... :/
  • Za mało mamy urzędników. Trzeba zatrudnić więcej.
  • Maria napisal(a):
    Lepiej. Ale jak się tu dostał?
    Nocusz, mea culpa, zarejestrował się i napisał że głosował na PiS. Zwykle nowych wpuszczamy jeśli nie są robotami.
  • To jest moim zdaniem kwestia podejścia. Niektórzy chcą załatwić problem, a inni załatwić petenta (który stanowi problem). Jasne, że urzędnicy mają ku temu większą predylekcję, ale dotyczy to również prywaciarzy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.