Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1124125127129130675

Komentarz

  • Brudziński won!
    Co od dawna postuluję. I to z wielu powodów.
    A tu niektórzy chcą go na widzieć na stanowisku premiera 8-X
    Napisałam "Boże uchowaj", ale to chyba wbrew przykazaniu jest, więc się wycofuję.
  • edytowano October 2018
    JoJo skompromitował się wczoraj do imentu.

    A wystarczyło nie otwierać gęby... Nawet Bosak to zrozumiał.

    Mało tego - dzisiaj brnie dalej w pyskówę z Kurakiem :(

    https://mobile.twitter.com/Matka_Kurka/status/1051402206719762432
  • @ISzafranska
    5 godz.5 godzin temu
    Więcej Irena Szafrańska podał/a dalej Man of War...saw
    I chcecie mi powiedzieć, że to nie była prowokacja? Za dużo takich widziałam w tym miejscu na demonstracjach w stanie wojennym.
    Tak czy owak szefostwo @MSWiA_GOV_PL wraz z @PolicjaLubelska zapewniły Żukowi reelekcję. Bardzo serdecznie dziękuję Państwu, bardzo serdecznie.
  • edytowano October 2018
    kurak:
    "Ludzie widzieli też dziesiątki innych akcji, rzucanie się na samochody, udawanie trupa, ale nigdy nie widzieli przy lewackich zadymiarzach armatki wodnej, pały, gazu, granatów hukowych. Jeśli przyjąć, że istnieje chuliganeria prawicowa i lewicowa, co jest oczywiste, to prawicowa władza chuliganerii lewicowej nie spuściła nigdy takiego łomotu, jaki spuściła chuliganerii prawicowej. Nie koniec na tym, po łomocie, prawicowy przedstawiciel władzy krzyczy, że robota została wykonana perfekcyjnie, bo wszyscy chuligani muszą być potraktowani tak samo. Trzeba tłumaczyć, co się po takim zajściu i dictum musi stać? Każdy duży obóz polityczny zawiera w sobie wiele frakcji, grup i grupek i zawsze koszula będzie bliższa ciału. Chuligani? Dobrze, ale to nasi chuligani i już pal sześć, że nasi dostali, najgorsze, że śmiertelnych wrogów noszono na rękach i nigdy nie spałowano.

    Fatalny obrazek polityczny prawicowa władza zafundowała najszerzej rozumianemu obozowi prawicy i tu nie ma żadnego znaczenia, że „narodowcy” stają na głowie, aby zaistnieć, lewacy robią dokładnie to samo, ale z nimi władza obchodzi się jak z jajkiem. W tej bitwie jedynym zwycięzcą jest prezydent Lublina z PO, ograł wszystkich, łącznie z grupką LGBT, której chciał się pozbyć. Przegranych jest wielu, na pierwszym miejscu prawicowa władza, bo w polityce nie bije się swoich, nawet jeśli są chuliganami! Władza stłukła swoich, dostała pochwały od wrogów i w pełnym samouwielbieniu zameldowała wykonanie zadania, nie zwracając uwagi na gwizdy własnego elektoratu. Pełna polityczna kompromitacja. Kto nie rozumie tych mechanizmów, niech sobie z polityką da spokój i jedzie na ryby"
  • Narodził się kolejny bojownik o demokrację - Misiek Nożownik!

    https://fakty.interia.pl/prasa/news-tvn24-pawel-m-misiek-wyszedl-z-aresztu,nId,2644892

    Kon-sty-tucja!
    Kon-sty-tucja!
    Kon-sty-tucja!
  • http://www.radiomaryja.pl/informacje/w-pe-w-brukseli-europoslowie-pis-otworzyli-wystawe-polska-walczaca-ktora-nie-podobala-sie-wladzom-parlamentu/

    „Następnie przedstawiono ultimatum, że należałoby skorygować – zdaniem władz PE – kontrowersyjne treści. Po pierwsze, że Francja i Anglia opuściły Polskę we wrześniu 1939 roku” – wyjaśnił."

    „Tu padała propozycja skorygowania tej informacji, że nie Niemcy tylko wojska niemieckie” – powiedział europoseł."

    „Elementy tej wystawy, według służb PE, miały razić uczucia niektórych. Obawialiśmy się, że tu w PE chce się fałszować historię XX-wieku” – powiedział."
  • posix napisal(a):

    „Tu padała propozycja skorygowania tej informacji, że nie Niemcy tylko wojska niemieckie” – powiedział europoseł."
    Bunt Wehrmachtu przeciw Hitlerowi, który jako wegetarianin i miłośnik zwierząt nikomu nie chciał zrobić krzywdy? Jaki piękny rewizjonizm...

  • Dziwne, że nie nazistowskie.
  • Sędziowie, znaczy ich stowarzyszenia, dziś:
    "My, sędziowie Rzeczypospolitej Polskiej oświadczamy, że pozostaniemy sędziami unijnymi do momentu oficjalnego wyjścia Polski z Unii Europejskiej"
    Dodam od siebie że z pewnością i po tym momencie.Unia może na nich liczyć. Znaczy obecne elity unijne mogą.
  • W czwartek Stany Zjednoczone zawiesiły import wieprzowiny z Polski z powodu afrykańskiego pomoru świń - informuje Reuter.
  • edytowano October 2018
    No to TSUE zgodnie z przewidywaniami zawiesił nam nasze prawo, a przynajmniej tak donoszą i tak mu się zdaje że może:
    https://wpolityce.pl/polityka/417346-tsue-zawiesza-przepisy-ustawy-o-sn

    A Pani rzecznik mówi że my praw europejskich przestrzegamy. Czyli co? Gersdorf z powrotem na stolec ?

    Aha i to orzeczenie, jak na TSUE expresowe, zupełnie przypadkowo pojawia się dwa dni przed wyborami w Polsce i równocześnie ze zmasowanym pomawianiem medialnym polskich władz o dążenie do Polexitu.

    Mówiąc losem rzeczywiście chcą nas zajebać i to szybko. Są zdeterminowani i jadą po bandzie i chyba przed niczym co w ich mocy się nie powstrzymają. Jedyna nadzieja że mało w ich mocy. Kłopot w tym że mamy w Polsce silną partię zdrady narodowej oraz u steru rządów partię posłusznych miernot rządzonych przez autorytarnego wodza, tracącego kontakt z rzeczywistością, w wieku emerytalnym z bolącym kolanem wespół z nieudacznym synowcem zakumplowanym z tymi z partii zdrady i zapatrzonym w tych co nas chcą zajebać.
  • Wujnia właśnie dała PiSowi parę procent więcej w wyborach. Chyba że MM, Ciaputowicz albo inny uwol coś chlapnie.
  • edytowano October 2018
    Exspectans napisal(a):
    Wujnia właśnie dała PiSowi parę procent więcej w wyborach. Chyba że MM, Ciaputowicz albo inny uwol coś chlapnie.
    To jest optymistyczna interpretacja. Może jednak tak. No bo jeśli Polacy są już jewropejczykami to się wystraszą i zagłosują na partie "proeuropejskie' - nieważne że w wyborach do gmin i województw ale wiadomo o co chodzi ( na marginesie - większość ludzi jest niebywale głupia w potocznym znaczeniu i zachowuje się nieracjonalnie, czyli jak mawia los zgodnie ze swoją naturą , a nie interesem a nie jakby chciał rozum zgodnie z trendem czy współczynnikiem korelacji lub cokolwiek mierzalnego i logicznego) Jeśli jednak zachowają się po swojemu irracjonalnie, zgodnie z polską naturą, to znaczy że zagłosują na tych którzy są atakowani i na indeksie czyli na PiS znowuż nieważne że to wybory w gminie, a nie do PE, ważne że jakieś wybory i można się wypowiedzieć. Jednym z istotnych wyjątków będzie Łódź bo tu zagłosują na Hankę bo kłamała i została za to skazana. Nieważne że przez sąd, który kochają bo broni konstytuty i nienawidzi PiS, a nie przez wraży PiS. Nieszczęsne moje miasto dawniej włókniarsko - robociarskie, a obecnie eksporter słoików do Warszawy oraz centrum prekariatu z shared service centers.
  • A mnie martwi ze amerykańska firma w chińskich rękach nie będzie mogła wysyłać polskiego mięsa do USA
  • Rafał napisal(a):
    obecnie eksporter słoików do Warszawy
    Ale mi Kolega pojechał przypadkiem :D

  • Exspectans napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    obecnie eksporter słoików do Warszawy
    Ale mi Kolega pojechał przypadkiem :D

    Sam byłem słoikiem, no słojem, przez 14 lat.
  • christoph napisal(a):
    A mnie martwi ze amerykańska firma w chińskich rękach nie będzie mogła wysyłać polskiego mięsa do USA
    Słabo bo będą nas truli.
  • Rozmowy ministra Jacka Czaputowicza z ministrem spraw zagranicznych Libanu Gebranem Bassilem
    - Dzisiejsze rozmowy niewątpliwie dadzą impuls dla zdecydowanego rozwoju dialogu politycznego oraz korzystnej współpracy dwustronnej z Libanem – oświadczył szef polskiej dyplomacji na konferencji prasowej po spotkaniu ze swoim libańskim odpowiednikiem.
    Przedmiotem piątkowego spotkania Jacka Czaputowicza z Gebranem Bassilem były kwestie wsparcia Polski dla Libanu w związku z napływem uchodźców z Syrii, sytuacja na Bliskim Wschodzie oraz rozwiązanie konfliktu syryjskiego, a także zagadnienia relacji dwustronnych.



    Minister Czaputowicz podkreślił znaczenie Libanu dla strony polskiej, jako jednego z sześciu priorytetowych krajów Polskiej Pomocy Rozwojowej. – Chciałbym przypomnieć, że od 2019 r. Liban zostanie włączony do grona krajów priorytetowych polskiej współpracy rozwojowej. W ten sposób będziemy mogli w większym stopniu wesprzeć władze i społeczeństwo libańskie dotknięte napływem uchodźców z Syrii – zapewnił minister. Strona polska zadeklarowała także gotowość do rozwoju współpracy w obszarze zaawansowanych technologii, inteligentnych rozwiązań miejskich, technologii informacyjnych, komunikacyjnych, medycznych, elektromobilności i start-upów, wskazując, że właściwym prowadzącym do tego krokiem będzie zorganizowanie misji przedstawicieli polskiego sektora prywatnego do Libanu. Przekazano także gotowość Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do rozszerzenia współpracy z Libanem, w tym w zakresie wymiany studentów.



    Podczas rozmów ministrowie poruszyli również kwestie dotyczące bezpieczeństwa regionalnego, ze szczególnym uwzględnieniem konfliktu w Syrii oraz aktualnego stanu bliskowschodniego procesu pokojowego, a także kwestie relacji transatlantyckich i polityki rosyjskiej w regionie. – Liban zajmuje ważne miejsce na mapie Bliskiego Wschodu i odgrywa ważną rolę w stabilizacji tego regionu – zaznaczył minister Czaputowicz, podkreślając wsparcie Polski dla Libanu, jako kraju o istotnym znaczeniu dla stabilności Bliskiego Wschodu, w tym ważnego partnera UE w zakresie dialogu dotyczącego bezpieczeństwa i walki z zagrożeniami terrorystycznymi.



    W trakcie piątkowego spotkania w Warszawie ministrowie podpisali także Memorandum o Porozumieniu między Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP a Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Emigrantów Republiki Libańskiej o Ustanowieniu Mechanizmu Dwustronnych Konsultacji.



    W ramach wizyty w Polsce szef libańskiej dyplomacji odbył również rozmowy z ministrem-członkiem rady ministrów Beatą Kempą, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim, ministrem inwestycji i rozwoju Jerzym Kwiecińskim oraz z sekretarzem stanu, szefem Gabinetu Politycznego Prezydenta RP Krzysztofem Szczerskim.
    https://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/c/MOBILE/aktualnosci/wiadomosci/rozmowy_ministra_jacka_czaputowicza_z_ministrem_spraw_zagranicznych_libanu_gebranem_bassilem
  • Kempa jest od zatrzymywania uchodzców, a min pracy od ich sprowadzania
  • Agnieszka Dudzińska jednak nie będzie Rzecznikiem Praw Dziecka, gdyż albowiem jej kandydaturze niemal jednogłośnie sprzeciwił się senat.
    To chyba pierwszy raz, kiedy nasz senat sprzeciwił się naszemu sejmowi.
    Ktoś wie dlaczego?
    Cytowaną przez Kochan wypowiedź p. Agnieszki znam, ale to chyba nie o to chodzi.
  • edytowano October 2018
    christoph napisal(a):
    Kempa jest od zatrzymywania uchodzców, a min pracy od ich sprowadzania
    Pracowników to raczej my będziemy wysyłać do Libanu.
    Natomiast problem może być ze studentami.

    Przecież sam Morawiecki powiedział


    Skąd biorą się w Polsce imigranci?

    "Przystępujemy do weryfikacji, skąd się pojawiają te osoby. Na pewno nie jest to nielegalnie. Muszą mieć jakieś legalne możliwości przyjazdu. Jeden, o którym słyszałem to przyjazd niby na studiowanie. Ta osoba potem stara się znaleźć miejsce. Chcemy uszczelnić wszelkie mechanizmy"
    https://wpolityce.pl/m/polityka/415280-morawiecki-dla-wpolscepl-nie-zejde-z-drogi-naprawy-rp

    EDIT: Libanu nie Libii.

    "Przekazano także gotowość Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do rozszerzenia współpracy z Libanem, w tym w zakresie wymiany studentów. "


    https://polakzagranica.msz.gov.pl/Liban,-,ostrzezenie,dla,podrozujacych,15w392927.html
  • A niemiecki portal dla Polaków wp.pl od kilku dni trąbi że Kurski poleci. No bo prymitywna TV i podobno przyczynił się do słabego wyniku w samorządowych. A zastąpić ma go mój ulubiony Prezes Obajtek. Cos tam wiewiórki wiedzą czy fake?
  • U Matki Kurki wyczytali, hehe.
  • Rafał napisal(a):
    A niemiecki portal dla Polaków wp.pl od kilku dni trąbi że Kurski poleci. No bo prymitywna TV i podobno przyczynił się do słabego wyniku w samorządowych. A zastąpić ma go mój ulubiony Prezes Obajtek. Cos tam wiewiórki wiedzą czy fake?
    Dobrze by było. TVP powinna być na ciud wyższym poziomie niż TVNczy Polsat a nie ścigać się w głupocie.
  • Ja już nie wiem, jak trafiać do czaszki mieszkańcom terenu między Odrą a Bugiem. Nie jestem w stanie zrozumieć głosującego na Czaskoskiego, łączy mnie z nim biologia, choć bym się nie zdziwił gdyby nie.
  • raste napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    A niemiecki portal dla Polaków wp.pl od kilku dni trąbi że Kurski poleci. No bo prymitywna TV i podobno przyczynił się do słabego wyniku w samorządowych. A zastąpić ma go mój ulubiony Prezes Obajtek. Cos tam wiewiórki wiedzą czy fake?
    Dobrze by było. TVP powinna być na ciud wyższym poziomie niż TVNczy Polsat a nie ścigać się w głupocie.
    Byłoby znacznie gorzej. Wiele wskazuje że to agresywny pasożyt. Pod takim nachalna propaganda i ostentacyjna głupota raczej by się nasiliły.
  • los napisal(a):
    Ja już nie wiem, jak trafiać do czaszki mieszkańcom terenu między Odrą a Bugiem. Nie jestem w stanie zrozumieć głosującego na Czaskoskiego, łączy mnie z nim biologia, choć bym się nie zdziwił gdyby nie.
    Z głosującym czy z Czaskowskim? ;)

    A serio - nie trafisz. To byty płynące równolegle do nas. Nie przyjmują żadnych argumentów logicznych, ich ścieżka na takie jest otorbiona. Żadnych szczelin.

  • los napisal(a):
    Ja już nie wiem, jak trafiać do czaszki mieszkańcom terenu między Odrą a Bugiem. Nie jestem w stanie zrozumieć głosującego na Czaskoskiego, łączy mnie z nim biologia, choć bym się nie zdziwił gdyby nie.
    Ależ to proste!
    I wielokrotnie przez Szanownego Losa opisywane, choć w formie ponurej anegdoty, że gdyby Jarosław Kaczyński potępił samobójstwa mielibyśmy ich, szczególnie w Warszawie „wysyp”.
    Mieszkam od paru lat w stolicy. W pracy i w domu otaczają mnie wyborcy PO. Dawno nie widziałem takiego wzmożenia i mobilizacji jak przed wyborami samorządowymi. Paradoksalnie to dobra i widoczna kampania Jakiego sprawiła, że moje lemingi poczuły, że może on wygrać, stąd mobilizacja i odpuszczenie sobie lansu z głosowaniem na jakieś ruchy miejskie i inną drobnicę. Głosowali przeciw PiS. Reszta nie miała znaczenia.
    Są inteligentni ale głupi.
    Większość to przyjezdni, głównie z dalszej lub bliższej prowincji. Strasznie się tego wstydzą i za wszelką cenę chcą być wielkomiejscy i warszawscy. Wszystko, co kojarzy im się z domem (tradycja, religia, polskość itp) jest „złe”, a wszystko, co reprezentują ich rodzice i dziadkowie to ciemnota i zacofanie.
    „Aspirują” do „wielkiego świata”...
  • Aż tyle tego jest?
  • Achtung! Andżela zapowiedziała zrzeczenie się przywództwa w partii.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.