Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1120121123125126675

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    Wszystkie telewizje odpadają, nie mam telewizora, ale też i nie o to mi chodzi. Generalnie zgadzam się, że media o. Rydzyka są w sumie najbardziej rzetelne. Co do rp.pl sprawdzę, ale po co mi komentarze ? Chcę suchego info, opinie dziennikarzyn i czy innych takich mam w dupie. Nie chcę.
    Zainstaluj sobie Feedly na telefonie. Tam się dodaje wiadomości ze stron. Ja mam PAP, Nasz Dziennik, wgospodarce.pl i forsal. No i jeszcze trojmiasto.pl i jakieś sportowe
  • Bo Tusk nie r
    JORGE napisal(a):
    Powiedzcie, gdzie mogę znaleźć suche info ? Strona PAP mi każe zapytać się mailem o dostęp, znając życie jest komercyjna cena, nie dla ludków pojedynczych. Coś, gdzieś ? Interesują mnie właściwie krótkie info dotyczące kluczowych spraw- rozbił się samolot w Warszawie, SLD wygrał wybory, rekordowo niskie bezrobocie, wartość złotówki, odkryto planetę X, Rosja ogłosiła przyłączenie Białorusi itp.
    Komunikaty Trumpa ukazują się najpierw tu: twitter.com
  • JORGE napisal(a):
    Chcę suchego info,
    No to właśnie na http://www.radiomaryja.pl w podstronie Informacje (a dalej podział na Polska i Świat) masz suche, najważniejsze informacje.


  • Mania napisal(a):
    Bara bara bara, riki tiki tak, jeśli masz ochotę daj mi jakiś znak - na PGE.
    Denne to i łokropne, ale mniej szkodliwe niż satanistyczne techno, które jest prawdziwym g...nem.
    Disko
    JORGE napisal(a):
    Wszystkie telewizje odpadają, nie mam telewizora, ale też i nie o to mi chodzi. Generalnie zgadzam się, że media o. Rydzyka są w sumie najbardziej rzetelne. Co do rp.pl sprawdzę, ale po co mi komentarze ? Chcę suchego info, opinie dziennikarzyn i czy innych takich mam w dupie. Nie chcę.
    Całkowicie zgadzam się z Twoją linią. Nie powinno się robić z głowy śmietnika.

    Jednak wiem, że wielu ludzi (znajomi, praca itp.) wchłania to medialne gówno i ono kształtuje ich światopogląd, więc chcę poznać jego treść, by się im przeciwstawić. Może to błąd, nie wiem...
  • Na pierwszej stronie są dwa fotogramy pana Mateusza. Nie zachęca.
  • Lato się skończyło :(

  • JORGE napisal(a):
    Wszystkie telewizje odpadają, nie mam telewizora, ale też i nie o to mi chodzi. Generalnie zgadzam się, że media o. Rydzyka są w sumie najbardziej rzetelne. Co do rp.pl sprawdzę, ale po co mi komentarze ? Chcę suchego info, opinie dziennikarzyn i czy innych takich mam w dupie. Nie chcę.
    Może jednak jeszcze TVP Info?
    Ma zwięźle prowadzoną stronę:
    https://www.tvp.info/

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Maria napisal(a):
    Lato się skończyło :(

    Niestety. Znów trzeba nosić skarpetki i cieplej się ubierać... Jedyna pociecha, że są jeszcze gruntowe pomidorki i inne płody ziemi.
  • Bardzo brakuje społeczno-politycznego odpowiednika 90minut.pl. Zarówno w treści jak i formie.
    Mediom z Torunia chyba najbliżej do tego wzorca.
  • edytowano September 2018
    natenczas napisal(a):
    Bardzo brakuje społeczno-politycznego odpowiednika 90minut.pl. Zarówno w treści jak i formie.
    Mediom z Torunia chyba najbliżej do tego wzorca.
    Tak właśnie, 90 minut to dobry przykład. Dość pieprzenia. Co zrobię z informacją, jak ją zrozumiem to już moja sprawa. Do niczego nie są mi potrzebne komentarze, rozkminianie, opinie, sam sobie z tym poradzę. A nawet jak nie, to kompletnie nie ufam w intencje, wiedzę i obiektywność różnego rodzaju wszystko wiedzących geniuszy. Przyjrzałem się chyba całemu spektrum, z prawdziwkami na jutubie włącznie. Nie ma to żadnego sensu.
  • AnnaE napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Wszystkie telewizje odpadają, nie mam telewizora, ale też i nie o to mi chodzi. Generalnie zgadzam się, że media o. Rydzyka są w sumie najbardziej rzetelne. Co do rp.pl sprawdzę, ale po co mi komentarze ? Chcę suchego info, opinie dziennikarzyn i czy innych takich mam w dupie. Nie chcę.
    Może jednak jeszcze TVP Info?
    Ma zwięźle prowadzoną stronę:
    https://www.tvp.info/
    To jest znakomite medium wojenne. Potrzebuję bardziej sucho.
  • JORGE napisal(a):
    Potrzebuję bardziej sucho.
    Masz wymagania.
    Chyba potrzebujesz sekretarki/rza, która będzie Ci codziennie przygotowywała serwis prasowy.
    Za stosunkowo niewielkie pieniądze pewnie ktoś taki się znajdzie. W końcu to praca na zlecenie i poprzez sieć.
    Może nawet na forum ktoś by się dał zatrudnić?
    Dla mnie
    +
    za pomysł :)
  • edytowano September 2018
    Maria napisal(a):

    Masz wymagania.
    Chyba potrzebujesz sekretarki/rza, która będzie Ci codziennie przygotowywała serwis prasowy.
    Za stosunkowo niewielkie pieniądze pewnie ktoś taki się znajdzie. W końcu to praca na zlecenie i poprzez sieć.
    Może nawet na forum ktoś by się dał zatrudnić?
    Dla mnie
    +
    za pomysł :)
    To jest strona o piłce nożnej.
    http://www.90minut.pl/

    To jest strona w założeniu o piłce nożnej:
    http://weszlo.com/

    Póki co, jeżeli chodzi o przedmiot przez nas omawiany mamy tylko strony w założeniu dotyczące wiadomości.
  • Problem polega na tym, że w dzisiejszych czasach każda, nawet pozbawiona ocen, informacja o jakimś wydarzeniu, zdaniem mediów ma walor polityczny. "Wszystko jest polityką".
  • Zdanie mediów jest pomijalne, a 'walor polityczny' chyba nienajistotniejszy.
    Problem to wciskanie odbiorcy cudzych oczu do patrzenia na świat (niezależnie youtubowy prawdziwek czy zmanierowana dzienni--rwa, z prawej czy lewej strony) oraz używanie informacji jako nośnika emocji, czyli faktycznego towaru sprzedawanego przez portale.
  • @Jorge nie chciałam być złośliwa. Po prostu nie ma takich stron, jakich oczekujesz. I pogódź się z tym.
    Albo stwórz taką stronę. Klikalność na miarę setek tysięcy, w ciągu kilku tygodni. Może tygodnia. Gwarantuję.

    Szukałam takiej strony w języku polskim. Bezskutecznie.
  • los napisal(a):
    Na pierwszej stronie są dwa fotogramy pana Mateusza. Nie zachęca.
    ja naet boje sie otwierac lodówkę
  • Moja lodówka jest chwilowo zapełniona resztkami weselnymi, więc Don Matteo nawet gdyby chciał to się nie zmieści :D
  • Bym wszelako zważał na pierogi, czy aby nie poobgryzane!
  • Keep your hands off my pierogi!

  • SigmundvonBurak napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Zablokowałem ostatecznie wszystkie skurwiałe portale typu interia, wp, onet. I tak wchodziłem tam tylko czytać nagłówki, ale dość już, to nie jest mój świat, nie mam zamiaru tracić ani sekundy dziennie na tego typu gówna. Powiedzcie, gdzie mogę znaleźć suche info ? Strona PAP mi każe zapytać się mailem o dostęp, znając życie jest komercyjna cena, nie dla ludków pojedynczych. Coś, gdzieś ? Interesują mnie właściwie krótkie info dotyczące kluczowych spraw- rozbił się samolot w Warszawie, SLD wygrał wybory, rekordowo niskie bezrobocie, wartość złotówki, odkryto planetę X, Rosja ogłosiła przyłączenie Białorusi itp.
    Dlaczego nie rp.pl? Z pewnym dystansem można czytać. Zwłaszcza nagłówki.
    Raczej dla jaj. Politycznie udają obiektywnych i to tak koszmarnie, że to jest aż śmieszne.
    Natomiast mają sporo newsów prawniczych (z kuriozalnym komentarzem... no dobra daleko od Madzi Kryszkiewicz z DGP, ale jednak), a ekonomiczne są nawet niezłe.
  • https://www.tvp.info/39165421/milion-dolarow-za-potwierdzenie-hipotezy-riemanna-jest-odpowiedz
    Jesli rzeczywiście gość rozwiązał zagadkę, to ciekawe jak się to przełoży na kryptologie, czyli nasze życie codzienne, banki, karty, bezpieczenstwo transmisji w sieci itp.
  • loslos
    edytowano September 2018
    89 lat. Szacunek dla wieku ale też dla praw przyrody. Dużo soli attyckiej.

    Edit. Są już komentarze matematyków. Jest to niestety praca z biologii a nie z matematyki.
  • los napisal(a):
    Jest to niestety praca z biologii a nie z matematyki.
    Znaczy się co, staruch zwariował na stare lata?
  • https://www.tvp.info/39168170/admiral-unrug-wyrusza-w-ostatni-rejs-uroczystosci-w-brescie

    A zaś adm. Unrug podległ exhumacji i już za tydzień odbędzie się jego pogrzeb na Oksywiu!
  • loslos
    edytowano September 2018
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Jest to niestety praca z biologii a nie z matematyki.
    Znaczy się co, staruch zwariował na stare lata?
    Żeby od razu zwariował... Zwykła skleroza. To co pisze to niestety zwykła bzdura.
  • peterman napisal(a):
    A tymczasem w Al-Bruxellah...

    https://wpolityce.pl/m/polityka/413761-granda-verhofstadt-sprowadzil-kozlowska-do-brukseli
    To może Polska powinna sprowadzić jakiegoś wydalonego przez Niemców neo-nazistę albo terrorystę na rozmowy o łamaniu praw człowieka w Niemczech.
  • edytowano September 2018
    Jakiś pechowy wypadek Guja też byłby nie od czapy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.