Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1139140142144145675

Komentarz

  • Maria napisal(a):
    Mastodonci napisal(a):
    Węgierski premier Viktor Orbán podpisał 5 grudnia dekret, na mocy którego 476 prorządowych redakcji zrzeszyło się w ramach jednej fundacji. Oligarchowie, którzy byli posiadaczami tych mediów, po prostu zrzekli się ich na rzecz Fundacji Prasy i Mediów Europy Centralnej
    Wolność prasy?

    Do nas też idzie nowe.
    Tajna (póki co) lista preferowanych wydawnictw ministra Gowina zakłada, że "Naukowcy, którzy opublikują książki w wydawnictwie znajdującym się poza tą listą, nie będą mogli zaliczyć danej publikacji do swego dorobku naukowego i nie dostaną za nią punktów, nawet jeżeli będzie to praca naukowa z przypisami, odpowiednim warsztatem oraz recenzją. O naukowości pracy nie będzie już decydowała treść, ale fakt obecności na nowej liście ministerialnej."
    https://wpolityce.pl/polityka/426562-prof-nowak-katastrofalna-reforma-dla-polskiej-humanistyki
    Słuszną linię ma nasza władza, c'nie?

  • Psor Kucharczyk zaistniał u Karnosi? Wielkie nieba!

    Szkoda tylko, że trzeba było do tego aż takiej katastrofy...
  • Na tt ćwierkają, że red. Żakowski miał powiedzieć w radiu, że - oceniając po wczorajszym posiedzeniu Rady Warszawy - opozycja po przejęciu władzy będzie jeszcze mniej demokratyczna niż PiS.
  • Z nadzieją peedział.
  • No właśnie podobno z przyganą.
  • Z nadzieją upozowaną na przyganę. Czy wygląd ci on na dżentelmena, który by chciał pozwolić motłochowi na jakieś decyzje?
  • Żakowski po prostu chciałby władzy, która słucha ludzi. Oczywiście "właściwych" ludzi, o bardzo konkretnych nazwiskach.

  • Pigwa napisal(a):
    Żakowski po prostu chciałby władzy, która słucha ludzi. Oczywiście "właściwych" ludzi, o bardzo konkretnych nazwiskach.

    Tak mi się też wydaje. To rasowy lewak, który PiS-u oczywiście nienawidzi ale za PO eufemistycznie mówiąc nie przepada.
  • To musi mieć twardą rzyć, Żakower ten.
  • Jakże mi go szkoda... ;)
  • los napisal(a):
    Mastodonci napisal(a):
    Piotr Kaczorek w 2013 r. pożyczył w SKOK Wołomin 160 tys. zł, ale przez kolejne co najmniej cztery lata nie spłacał zaciągniętego kredytu – ustalił Onet. Według raportu przygotowanego przez biegłego, który wyceniał majątek SKOK Wołomin, do 1 lipca 2017 r. Kaczorek zalegał – łącznie z odsetkami karnymi – na kwotę ponad 200 tys. zł. Dziś pracuje w CBA, które bada nieprawidłowości w SKOK-u.
    Piotr Kaczorek zaciągnął kredyt w SKOK Wołomin w czerwcu 2013 r. Był wówczas rzecznikiem prasowym Starostwa Powiatowego w Wołominie, w którym rządzili ludzie związani z PiS. Pożyczył 160 tys. zł.
    Proszę się bardziej starać. Nie łykamy niczego na poziomie Aborczej. Przedawkowaliśmy i wytworzył się nam odruch wymiotny.
    Biuro Kontroli i Spraw Wewnętrznych Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęło postępowanie wyjaśniające mające na celu szczegółowe i dogłębne wyjaśnienie okoliczności sprawy związanej z kredytem. Na czas trwania postępowania wyjaśniającego pracownik został zawieszony w czynnościach służbowych – czytamy w oświadczeniu przekazanym Onetowi przez CBA. To efekt publikacji Onetu, w której ujawniliśmy, że rzecznik tej instytucji wziął kredyt w SKOK Wołomin i przez lata go nie spłacał.
  • peterman napisal(a):
    To musi mieć twardą rzyć, Żakower ten.
    Jak na czekistę przystało ;-)
  • Nie wiem czy było (wiadomość z dwunastego grudnia):
    http://m.fronda.pl/a/brawo-msz-udzielilo-azylu-norwezce-silje-garmo,119517.html

    Jestem pozytywnie zaskoczony.
  • edytowano December 2018
    Psoferor Ciaputek przeprosi Norwegów?
  • Pięknie.
    Dać azyl z mocnym politycznym uzasadnieniem
    I przeprosic
    "sorry, musieliśmy to zrobić. Wicie. Prawa człowieka"
  • Właściciel kopalni w Karwinie oligarcha Zdenek Bakala zasiada w radzie programowej fundacji śp. Jana Kulczyka, gdzie ekspertami są min. dziennikarz „Gazety Wyborczej” Witold Gadomski, były doradca Kwaśniewskiego prof. Witold Orłowski i ekonomista powiązany z PO Janusz Jankowiak.

    https://mobile.twitter.com/sbalcerac
  • Czyn się liczy, tłumaczenia są drugorzędne. Podobnie jak braku czynu nie zastąpią najdoskonalsze elukubracje.
  • uhrr napisal(a):
    Znakomity, cudowny, wspaniały, qwa, qwa, qwa


    http://m.niezalezna.pl/251253-jean-reno-na-wigilii-w-polsce-kolejny-znakomity-spot-polskiej-fundacji-narodowej
    Tylko z tym śniegiem ściemniają ;-)
  • jakos nie widac w tym (znakomitym, jak napisała zależna) spocie ani słow "Boze narodzenie" ani "Polska". Pytam wiec po co on powstał i ile wynosila gaża Jeana Reno? Moze Rdesinski by wyjasnil, a moze sam pan Gliński? Tylko czy ktos ich zapyta?

    Powoli "qwa!" staje sie stalym zawołaniem niegdysiejszego kaczopisiora ;)
  • uhrr napisal(a):
    jakos nie widac w tym (znakomitym, jak napisała zależna) spocie ani słow "Boze narodzenie" ani "Polska".
    Dostosowują się do odbiorcy ;-)
    BTW, wczoraj wysłałem życzenia swoim zagranicznym znajomym, używając słowa "Christmas". Uzyskałem dwa maile zwrotne. Szwedka przekazała mi "season greetings" a Dunka odpowiedziała po Bożemu, ale ona jest "nasza", ma męża z Białegostoku i dwie córeczki - Zosię i Marynię :-)
  • randolph napisal(a):
    Nie wiem czy było (wiadomość z dwunastego grudnia):
    http://m.fronda.pl/a/brawo-msz-udzielilo-azylu-norwezce-silje-garmo,119517.html

    Jestem pozytywnie zaskoczony.
    I ja. Po prawdzie nie wierzyłem że MSZ wzniesie się na takie wyżyny. Chwała Ciaputkowi!
  • Sezon na jeleni jest w Szfecji cały rok, więc wszystko się zgadza.
  • Czyli piosenkę powinni sobie przypomnieć?

  • edytowano December 2018
    Adam Gwiazda
    Adam Gwiazda
    @delestoile

    Watykan nie udzieli azylu prześladowanej pakistańskiej chrześcijance Asii Bibi ani jej rodzinie. Sekretarz Stanu, kard. Pietro Parolin powiedział, że "to wewnętrzna sprawa Pakistanu". A powiedział to podczas konferencji poświęconej zagadnieniom migracji
  • To po Norwezce Asia?
  • christoph napisal(a):
    To po Norwezce Asia?
    Szkoda że trudniej będzie tę rodzinę ukryć...
  • edytowano December 2018
    Muzułmańskich "uchodźców" pewnie by chętnie przyjął, ale prześladowanych chrześcijan - kto to widział?

    Jprdl...
  • rdrrdr
    edytowano December 2018
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4867167/ziemia-jalowa-opowiesc-o-zaglebiu

    Ktos zna/czytal/moze wyrazic opinie? Jeszcze kilka lat temu na FR pani zostalaby nazwana bolszewikiem a ostatnio slyszalem z nia wywiad i to gdzie? w TOK FM!

    EDIT: i pierwsza opinia

    "Naturalnie, wspaniałym zjawiskiem były sytuacje, w których wielki zakład pracy budowano jednocześnie z całą infrastrukturą. Dbano o osiedla dla robotników, były przyzakładowe żłobki, przedszkola, kolonie dla dzieci i darmowe stołówki. Były robotnicze domy kultury, kina i radiowęzły. Problem polegał na tym, że przez to właśnie upadł PRL."
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.