Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1136137139141142675

Komentarz

  • Czy przejęcie grupy Radio Zet to początek tzw. repolonizacji mediów?
    Na wiosnę od Francuzów holding odkupili Czesi. Teraz chcą się pozbyć polskich aktywów.
  • Mastodonci napisal(a):
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił m.in., że chce, aby "wspólnym wysiłkiem doprowadzić do tego, by za 15-20 lat w Polsce było tak, jak na zachód od naszych granic".
    .........
    Muzułumańskie gangi? Las minaretów? Masowe gwałty na białych kobietach w sylwestra? ossohozi?
    Czemu zakładasz że JK myśli o negatywnych aspektach tzw zachodu?
    Równie dobrze może mieć na myśli np.dostęp do służby zdrowia i jej rozwój albo poprawę jakości i poziomu życia przez rozwój infrastruktury np.drogowej, rzecznej. Rozwój budownictwa mieszkaniowego lub zwyczajny socjal albo warunki płacowe pracobiorców.
  • marniok napisal(a):
    Mastodonci napisal(a):
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił m.in., że chce, aby "wspólnym wysiłkiem doprowadzić do tego, by za 15-20 lat w Polsce było tak, jak na zachód od naszych granic".
    .........
    Muzułumańskie gangi? Las minaretów? Masowe gwałty na białych kobietach w sylwestra? ossohozi?
    Czemu zakładasz że JK myśli o negatywnych aspektach tzw zachodu?
    Równie dobrze może mieć na myśli np.dostęp do służby zdrowia i jej rozwój albo poprawę jakości i poziomu życia przez rozwój infrastruktury np.drogowej, rzecznej. Rozwój budownictwa mieszkaniowego lub zwyczajny socjal albo warunki płacowe pracobiorców.
    Może i Zachód ma pewne plusy, ale chodzi o to, żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
  • Zachód jest zły w jednym - zatracił zupełnie kierunek. We wszystkim innym - od chodników po organizację wielkich firm jest nieporównanie lepszy. Nieporównanie. Zachowajmy zasady i skopiujmy małpio i niewolniczo wszystkie detale z Zachodu, nie ma ani jednego, który na to nie zasługuje. Będziemy rządzić światem.
  • Rafał napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    qiz napisal(a):
    kult cargo
    No to lemingi - wyborcy platfusów, ale chyba nie mohery.
    Jarosław jak najbardziej.
    No jakże? Taki subtelny i wybitny erudyta? No przecież musiał coś liznąć z makroekonomii i socjologii. No nie da się uwierzyć że Power Point przemówił do niego mocniej i głębiej niż klasycy i tęgie umysły. Można uwierzyć że umysły klasy Tuska, Schetyny, Petru, Nowaka czy nawet Kukiza są zdolne do rozumienia prostych piktogramów i krzyczących haseł, a twierdzeń i wywodów dłuższych niż zdań pięć już nie, szczególnie jeśli jeszcze będzie odwołanie do jakichś abstrakcyjnych wartości. No ale żeby JarKacz tak samo to jest niemożliwe bez założenia o uzależnieniu od narkotyków albo szybko postępującej sklerozie. Ja rozumiem że on może zakładać że my jesteśmy debilami, ale przecież nie może zakładać że da się zawiesić działanie praw natury w tym ekonomii.

    Przecież Kaczor zawsze był prozachodni. Naprawdę mam wrażenie, że niektórzy po prostu przespali III RP i nic z niej nie pamiętają. A to i tak najkorzystniejsze wytłumaczenie.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    qiz napisal(a):
    kult cargo
    No to lemingi - wyborcy platfusów, ale chyba nie mohery.
    Jarosław jak najbardziej.
    No jakże? Taki subtelny i wybitny erudyta? No przecież musiał coś liznąć z makroekonomii i socjologii. No nie da się uwierzyć że Power Point przemówił do niego mocniej i głębiej niż klasycy i tęgie umysły. Można uwierzyć że umysły klasy Tuska, Schetyny, Petru, Nowaka czy nawet Kukiza są zdolne do rozumienia prostych piktogramów i krzyczących haseł, a twierdzeń i wywodów dłuższych niż zdań pięć już nie, szczególnie jeśli jeszcze będzie odwołanie do jakichś abstrakcyjnych wartości. No ale żeby JarKacz tak samo to jest niemożliwe bez założenia o uzależnieniu od narkotyków albo szybko postępującej sklerozie. Ja rozumiem że on może zakładać że my jesteśmy debilami, ale przecież nie może zakładać że da się zawiesić działanie praw natury w tym ekonomii.
    Przecież Kaczor zawsze był prozachodni. Naprawdę mam wrażenie, że niektórzy po prostu przespali III RP i nic z niej nie pamiętają. A to i tak najkorzystniejsze wytłumaczenie.

    Ależ niech Kolega nie będzie taki enigmatyczny. Proszę o całość. jakie tez są te mnie korzystne wytłumaczenia.I jak je wywieść ze stwierdzenia że Kaczor był prozachodni.
  • los napisal(a):
    Zachód jest zły w jednym - zatracił zupełnie kierunek. We wszystkim innym - od chodników po organizację wielkich firm jest nieporównanie lepszy. Nieporównanie. Zachowajmy zasady i skopiujmy małpio i niewolniczo wszystkie detale z Zachodu, nie ma ani jednego, który na to nie zasługuje. Będziemy rządzić światem.
    No nie wiem czy to wykonalne. Znaczy nie wiem czy to się nie wyklucza. Te szczegóły często wywodzą się ze złych założeń i niegodziwych celów i czynią zło. Tak więc jeśli przez lepszy rozumiemy skuteczniejszy to bliżej prawdy jeśli jednak bliższy dobru to znacznie mniej.

    Co do doskonałości Zachodu w każdym czy nawet zdecydowanej większości szczegółów to nie podzielam tego poglądu. Co do jego przewagi nad nami jeszcze w mniejszym stopniu. Przyznaję że w wielu detalach, nazwijmy je technicznymi i organizacyjnymi, jest lepszy znaczy sprawniejszy. W zapewnieniu dobra wspólnego nie był jednak nigdy szczególnie sprawny i w widoczny oraz spektakularny sposób traci tę sprawność na naszych oczach. Karnawał w Kolonii oraz żółte kamizelki we Francji i degradacja Greków to widoczne i świeże dowody.
  • Porządek panuje w Łunii.
    Marokańczyk odpalił jakąś bombę przy Parlamencie w Strasburgu, doszło do strzelaniny, trwa polowanie na zamachowca. Europosłowie spędza noc w budynku Parlamentu.

    @ZbigniewKuzmiuk Kończy się właśnie ostatnia debata w PE ale wszystko wskazuje na to, że przyjdzie nam nocować w budynku Parlamentu , nie można wyjść z PE, transport parlamentarny nie funkcjonuje.

    A francuska ministerka Rozwoju o nazwisku Loiseau oświadczyła, że obywatele francuscy są zaniepokojeni stanem sądownictwa w Polsce . :((
  • Im większy "porządek" będzie tam panował, tym bardziej będą odwracać uwagę "zaniepokojeniem" Polską czy Węgrami.
  • Brzost napisal(a):
    Im większy "porządek" będzie tam panował, tym bardziej będą odwracać uwagę "zaniepokojeniem" Polską czy Węgrami.
    Ale z drugiej strony łatwiej im będzie popełnić błąd.

  • los napisal(a):
    rozpoznanie tutejszych
    Jeżeli nawet nie kompleksy (aka kult cargo) tylko rozpoznanie tutejszych, tedy w ramach rozpoznania należałoby rowniez zauważyć, ze wdzięczności elektoratu za to nie będzie.
  • Nawiązując do tezy rozuma że Kaczor jest prozachodni zwracam uwage że Zachód nie jest od dłuższego czasu prozachodni.
    Co do samego użycia tej tezy prze rozuma wyżej to dość czytelny chwyt erystyczny. Tezę ogólną i dość oczywista ale nie związana z meritum. Z jej potwierdzenia nieuprawniony wniosek co do meritum czyli błędu adwersarzy. Szkoda czasu na takie gry.
  • loslos
    edytowano December 2018
    randolph napisal(a):
    los napisal(a):
    rozpoznanie tutejszych
    Jeżeli nawet nie kompleksy (aka kult cargo) tylko rozpoznanie tutejszych, tedy w ramach rozpoznania należałoby rowniez zauważyć, ze wdzięczności elektoratu za to nie będzie.
    Generalnie nie będzie. Jakby Pan Prezes Szanownemu Elektoratowi przychylił nieba, jakimś cudem sprawił, że Polska stałaby się najbogatszym państwem świata, to Szanowny Elektorat by sobie pomyślał tak: Skoro tyle dostałem od tego prymitywa i chama Kaczyńskiego, to ile dostanę od kulturalnego i uczciwego Schetyny?

    Jak napisałem wyżej - we wszystkich bez wyjątku sprawach szczegółowych Zachód ma rację a jeśli Polacy inaczej postępują, to się mylą. Jedyną przewagą Polaków nad Zachodem jest to, że w sprawach zasadniczych zwykle mają rację a zachodniacy często nie.

    Na Zachodzie wszystkie bez wyjątku partię dopieszczają elektorat swój a nie wrogi, tekst "muszą na nas zagłosować" nikomu do głowy by nie przyszedł. Kaczyński postępując inaczej szykuje klęskę.
  • Z księgi przysłów: Wdzięczność ma krótkie nogi.
    Biorą. Należy im się. O łaskawcy w mig zapominają. Waleni w du...wrzeszczą. Na moment zmieniają obiekt uczuć. Biorą od niego. Należy im się. O łaskawcy...itd.
    Przykro, że to o moich rodakach.
  • los napisal(a):
    Na Zachodzie wszystkie bez wyjątku partię dopieszczają elektorat swój a nie wrogi, tekst "muszą na nas zagłosować" nikomu do głowy by nie przyszedł. Kaczyński postępując inaczej szykuje klęskę.
    W Bawarii Franciszek Józef Struś miał doktrynę "Na prawo od CSU tylko ściana", nu ale jakoś się rozejszła po kościach. Wogle jednak czasy pani Anieli to robienie dobrze elektoratom Zielonych i innych lewaqff. Tak więc CSU stała się cieniem samej siebie, zaś CDU umacnia się jako "ostatnia ludowa partia centrum, no... może też troszkę bardzo umiarkowanej centroprawicy". Efekt? Wzrost Wale Frajer, a blobalnie także Alternatywy, gdyż CDU za zbyt bezalternatywną biega.

    Chętnie bym się wsłuchał w objaśnienie przyczyn upadku, a jest on wielki, SPD.
  • Proszę czytać wszystkie słowa: swój elektorat.
  • Cóż mogę uczynić poza podziękowaniem za tradycyjnego spierdalaja? Już kedyś utyskiwałem, że to gówniana metoda dyskutowania.
  • Trzeba po prostu przyjąć do wiadomości, ze mieniecka czarna reakcja jest jednak nieco zazieleniona i zaróżowiona.
  • Rafał napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    qiz napisal(a):
    kult cargo
    No to lemingi - wyborcy platfusów, ale chyba nie mohery.
    Jarosław jak najbardziej.
    No jakże? Taki subtelny i wybitny erudyta? No przecież musiał coś liznąć z makroekonomii i socjologii. No nie da się uwierzyć że Power Point przemówił do niego mocniej i głębiej niż klasycy i tęgie umysły. Można uwierzyć że umysły klasy Tuska, Schetyny, Petru, Nowaka czy nawet Kukiza są zdolne do rozumienia prostych piktogramów i krzyczących haseł, a twierdzeń i wywodów dłuższych niż zdań pięć już nie, szczególnie jeśli jeszcze będzie odwołanie do jakichś abstrakcyjnych wartości. No ale żeby JarKacz tak samo to jest niemożliwe bez założenia o uzależnieniu od narkotyków albo szybko postępującej sklerozie. Ja rozumiem że on może zakładać że my jesteśmy debilami, ale przecież nie może zakładać że da się zawiesić działanie praw natury w tym ekonomii.
    Przecież Kaczor zawsze był prozachodni. Naprawdę mam wrażenie, że niektórzy po prostu przespali III RP i nic z niej nie pamiętają. A to i tak najkorzystniejsze wytłumaczenie.
    Ależ niech Kolega nie będzie taki enigmatyczny. Proszę o całość. jakie tez są te mnie korzystne wytłumaczenia.I jak je wywieść ze stwierdzenia że Kaczor był prozachodni.

    Mniej korzystne jest takie, że Kolega nie przespał III RP i pamięta, co Kaczyński opowiadał, zwłaszcza do czasu koalicji w 2005 r., ale z tego nic nie zrozumiał. A czemu to mniej korzystne? Zapomnieć czegoś to każdemu się przecież zdarza, zwłaszcza po 13 latach, ale większość w Polsce rozumie po polsku. Chyba.
  • Zacytuję siebie wyżej z usunięciem literówek jako odpowiedź Koledze, bo chyba Kolega mnie nie czyta:

    "Nawiązując do tezy rozuma że Kaczor jest prozachodni zwracam uwagę że Zachód nie jest od dłuższego czasu prozachodni.
    Co do samego użycia tej tezy przez rozuma wyżej to dość czytelny chwyt erystyczny. Wrzuca tezę ogólną i dość oczywistą ale nie związaną z meritum. Z jej potwierdzenia wyciąga nieuprawniony wniosek co do meritum czyli błędu adwersarzy. Szkoda czasu na takie gry."

    Kaczor jest prozachodni i ja jestem prozachodni. To jednak nie ma nic, albo bardzo mało, do moich zarzutów wobec PiS i Kaczora i ich polityki. Bo prozachodniość to pojemne określenie i trzeba by jest bliżej zdefiniować. Możemy sobie Kaczor i ja być prozachodni, ale przecież to nie oznacza akceptacji dla nieograniczonej i promowanej imigracji islamskiej, sądokracji czy dominacji LGBT w edukacji. A to krytykowałem. Na czym prozachodniośc polega możemy pogadać w osobnym wątku. Z pewnością nie na bezkrytycznym przyjmowaniu wszystkiego co na Zachodzie się dzieje i stamtąd płynie. Więc z potwierdzenia ogólnej tezy że Kaczor jest prozachodni nie wynika że moja krytyka jest niesłuszna i że nie rozumiem po polsku. Tradycyjnie odmawiam szczegółowej kwerendy po wypowiedziach Kaczora sprzed ponad 10 lat. Mamy rok 2019 i dopiero trzeci rok kadencji u władzy. Jeśli coś się liczy w tej sprawie do ocen to obietnice sprzed ostatnich wyborów.To raz, a dwa ze te tanie chwyty erystyczne znowu prowadzą Kolegę dalej czyli w kierunku chamskiego epitetowania. Brzydko się Kolega bawi i znowu nie panuje nad sobą. Zimną wodę zalecam w dużej ilości. Można pić i polewać głowę.
  • Kaczor jest prozachodni, bo uwalił zakaz aborcji i nie rzucił kasy na wsparcie upośledzonych dzieci. Za to jego synek przepieprza duuużo więcej na erektlomobilnoźdź i ennowacje.
  • No jeśli Kolega sformułowanie "zawsze był prozachodni" rozumie "powiedział coś prozachodniego na wiecu podczas ostatniej kampanii" to faktycznie obawiam się, że Kolega nie posługuje się językiem polskim.
  • qiz napisal(a):
    Kaczor jest prozachodni, bo uwalił zakaz aborcji i nie rzucił kasy na wsparcie upośledzonych dzieci. Za to jego synek przepieprza duuużo więcej na erektlomobilnoźdź i ennowacje.
    Za aborcją - w sensie wyjątków - też był, przecież sprawdźcie sobie, że PC w 1993 r. było za kompromisem. Zdania nie zmienili, jeszcze w 2001 r. oficjalny ówczesny ideolog wczesnego PiSu Ujazdowski mówił, że kompromis ok, to samo poprawki prezydenckie w 2007 r. ... a że w międzyczasie trochę przypadkiem a trochę nie dostali antyaborcyjny elektorat po d. ZChN i LPR, to częściowo retoryka się zmieniła.
  • A to w Polsce nie ma aborcji na życzenie?
  • Rekomunizacja Warszawy idzie pełną parą. Zniknie ul. Inki i nie tylko...
    image
  • Co za menda ten Trzaskowski. Ale że nawet KOR mu podpadł?
  • Chyba sądu adminnistracyjnemu. Przepis przed logiką.
  • Totalnej pozostaje już tylko wojna ideologiczna, oczywiście przeciw tradycji narodowej i chrześcijańskiej, i obrona zdobyczy postubecji. Żenada i anachronizm. Społeczeństwa Zachodu idą w dokładnie odwrotnym kierunku.
  • Gryzoń właśnie twitnął.

    https://mobile.twitter.com/delestoile/status/1073155643358482432

    Edwardzie Czesaku, ty wuju! I to z Tarnowa :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.