Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1133134136138139675

Komentarz

  • Mastodonci napisal(a):
    Robienie biznesu w czarnej Afryce to prosta droga do ekonomicznego samobójstwa. Oni z zasady nie płacą.
    A nie można brać akredytywą?
  • Można. Tylko tych też nie płacą.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mastodonci napisal(a):
    Robienie biznesu w czarnej Afryce to prosta droga do ekonomicznego samobójstwa. Oni z zasady nie płacą.
    A nie można brać akredytywą?
    A jakim bankom można tam ufać... ta bieda w Afryce nie bierze się z niczego.
  • ta bieda w Afryce nie bierze się z niczego.
    Pytanie, komu ta bieda jest na rękę.
    Swoją drogą ktoś tu na forum pisał, że Chińczycy tam weszli jak w masło i robią to, co Amerykanie u siebie na plantacjach w XIX w., tylko na miarę wieku obecnego.
  • Exspectans napisal(a):
    ta bieda w Afryce nie bierze się z niczego.
    Pytanie, komu ta bieda jest na rękę.
    Swoją drogą ktoś tu na forum pisał, że Chińczycy tam weszli jak w masło i robią to, co Amerykanie u siebie na plantacjach w XIX w., tylko na miarę wieku obecnego.
    Tak, przejmowanie gruntów rolnych to najlepsza opcja jeśli chodzi o rozliczenia w Afryce... neokolonializm to przyszłość.
  • Mastodonci napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mastodonci napisal(a):
    Robienie biznesu w czarnej Afryce to prosta droga do ekonomicznego samobójstwa. Oni z zasady nie płacą.
    A nie można brać akredytywą?
    A jakim bankom można tam ufać... ta bieda w Afryce nie bierze się z niczego.

    No przecie że bańkom korespądętom. Koledze jak dziecięciu niewinnemu mam tłomaczyć?
  • Nowi biskupi
    Nominaci otrzymają sakrę biskupią 5 stycznia 2019 r. Metropolita krakowski wręczył im krzyże pektoralne: z roku jubileuszowego 2000 dla ks. prof. Mastalskiego, z 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II dla ks. dra Ślusarczyka.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mastodonci napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mastodonci napisal(a):
    Robienie biznesu w czarnej Afryce to prosta droga do ekonomicznego samobójstwa. Oni z zasady nie płacą.
    A nie można brać akredytywą?
    A jakim bankom można tam ufać... ta bieda w Afryce nie bierze się z niczego.
    No przecie że bańkom korespądętom. Koledze jak dziecięciu niewinnemu mam tłomaczyć?

    A które banki u nas oferują?
  • edytowano December 2018
    http://niezalezna.pl/forum/248489-praworzadnosc-zagrozona-absurdalny-raport-przyjety-choc-czesc-komisji-sie-pod-nim-nie-podpisala

    Tyle zdziałał przez rok europejski Matołusz do spółki z ciapowatym Ciaputowiczem. Równie dobrze można było jechać kursem rządu Bełaty, efekt byłby nie gorszy od obecnego, a uniknęlibyśmy zacofania, wstydu i hańby. Owa świadomość dociera stopniowo do każdego, nawet najciężej kapującego obywatela RP (numerek proszę wstawić samemu) vide komentarze pod spodem.

    A zamilczeć lub zagadać się tego już nie da.
    A wybory do okraglaka za pasem.
    A nikt nie lubi głosiować na nosicieli bronzowych porciąt.
  • Mastodonci napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mastodonci napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mastodonci napisal(a):
    Robienie biznesu w czarnej Afryce to prosta droga do ekonomicznego samobójstwa. Oni z zasady nie płacą.
    A nie można brać akredytywą?
    A jakim bankom można tam ufać... ta bieda w Afryce nie bierze się z niczego.
    No przecie że bańkom korespądętom. Koledze jak dziecięciu niewinnemu mam tłomaczyć?
    A które banki u nas oferują?

    Bo ja wiem? Pewnie Bekało.
  • ChNiNK!

    Przynajmniej raz zachowali się w 1/4 przyzwoicie i zrobili wywiad po tym, jak rżną inspiracje do tekstów z jego twittów dniem i nocą.

    https://wpolityce.pl/swiat/423944-gwiazda-protest-zoltych-kamizelek-nie-wypala-sie
  • peterman napisal(a):
    ChNiNK!

    Przynajmniej raz zachowali się w 1/4 przyzwoicie i zrobili wywiad po tym, jak rżną inspiracje do tekstów z jego twittów dniem i nocą.

    https://wpolityce.pl/swiat/423944-gwiazda-protest-zoltych-kamizelek-nie-wypala-sie
    !
    już nie zaglądałem od czterech miesięcy do nich ani razu!

    tylko twitter i m. in. Gryzoń vel Gwiazda

  • alleluja i do przodu...
    Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek o rejestrację nowej partii politycznej Ruch Prawdziwa Europa. Za ugrupowaniem stoi ojciec Tadeusz Rydzyk. - Ojciec dyrektor od zawsze popiera osoby, które robią dobre rzeczy – dla ojczyzny i dla Kościoła – ale nie angażuje się w popieranie konkretnych partii -
  • Mastodonci napisal(a):
    alleluja i do przodu...
    Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek o rejestrację nowej partii politycznej Ruch Prawdziwa Europa. Za ugrupowaniem stoi ojciec Tadeusz Rydzyk. - Ojciec dyrektor od zawsze popiera osoby, które robią dobre rzeczy – dla ojczyzny i dla Kościoła – ale nie angażuje się w popieranie konkretnych partii -
    Ciekawe - czy chodzi o rozbijanie prawicy, dyscyplinowanie JarKacza, czy może pojawia się wyczekiwana alternatywa dla PiSu? Podskórnie czuję, że będzie to efemeryda.
  • Czy youtubowy chór śpiewający Ojcu zasili..?

    Górale w ramach pokuty po spowiedzi wielkanocnej wnieśli i wznieśli krzyż na Giewont cie.

    Idą święta i nawet politycy pójdą do spowiedzi.....
    Może to jest droga do utrzymania jedności?
    Lider spowiada...
  • Jak dla mnie to jest porażka. Serio serio, powinni jeszcze jedną kadencję odczekać.
  • edytowano December 2018
    Jeszcze 4 lata?
    Najstarszy do czekania to chyba Ziobro. Reszta już nie ma cierpliwości. Mają swoje lata

    Nie apropos
    Czy kto wie jak tam zabawa na karczmie piwnej w Brzeszczach?
  • Exspectans napisal(a):
    Podskórnie czuję, że będzie to efemeryda.
    Taka sama jak komitet mojego proboszcza 4 lata temu. Poparcie miał na tyle małe że nie wszedł do Rady Dzielnicy, ale na tyle duże że wystarczyło aby PiS-owi uniemożliwić zdobycie większości w Radzie. I sprzątnąć sprzed nosa mandat porządnemu parafianinowi, który startował z listy PiS.
  • dlaczego o. Rydzyka?

    za tysol. pl
    Podstawą programową partii ma być inicjatywa "Europa Christi" powstałą z inspiracji ks. infułata Ireneusza Skubisia redaktora naczelnego Niedzieli.
  • i kto to jest?

    niosek o rejestrację partii "Ruch Prawdziwa Europa" złożył w sądzie okręgowym w Warszawie europoseł Mirosław Piotrowski
  • edytowano December 2018
    christoph napisal(a):
    <
    Czy kto wie jak tam zabawa na karczmie piwnej w Brzeszczach?
    http://www.wzz.org.pl/?skelMod=ModNews&nid=231

  • edytowano December 2018
    romeck napisal(a):
    dlaczego o. Rydzyka?

    tv republika
    4.12.2018 godz 18

    .@Macierewicz_A o partii o. #Rydzyka:

    Rozmawiałem z o. Rydzykiem kilka dni temu, nic o tym nie wiedział. Mamy do czynienia z próbą stworzenia faktu medialnego. Nic nie wiem i nie wydaję mi się, aby o. #Rydzyk coś wiedział. Być może to #FakeNews
  • Jeśli może powstać patriotyczna partia z potencjałem na kilkanaście procent - to czemu nie? LPR bis.
  • Mastodonci napisal(a):
    Jeśli może powstać patriotyczna partia z potencjałem na kilkanaście procent - to czemu nie? LPR bis.
    I w pakiecie Koń bis? Dzięki, jednego już nam starczy.
  • edytowano December 2018
    Mastodonci napisal(a):
    Jeśli może powstać patriotyczna partia z potencjałem na kilkanaście procent - to czemu nie? LPR bis.
    Nie no jasne, tylko że odbierze ona PiS przywilej d'Hondta za największą ilość głosu. W obecnej sytuacji lepsze jest rozbijanie Totalnej przez pedałów, chłopów, robotników i ruchy miejskie.

    Zresztą, nie ma co wzniecać się, gdyż Antwan pisze, że o. Rydzyk mówi, że o niczym nie wie.
  • O. Tadeusz potrafi się pięknie dziwić
  • edytowano December 2018
    W tej kadencji głupotą, a nawet zbrodnią, jest budowanie jakiejkolwiek partii, która w założeniu ma przejmować głosy PiSu - jakiekolwiek głupoty oni teraz robią, to jest to nic przy tym co zrobi tzw. opozycja po powrocie do władzy.

    EDIT: W sumie same truizmy napisałem.
  • romeck napisal(a):
    i kto to jest?

    niosek o rejestrację partii "Ruch Prawdziwa Europa" złożył w sądzie okręgowym w Warszawie europoseł Mirosław Piotrowski
    Łajka tak:
    Mirosław Mariusz Piotrowski (ur. 9 stycznia 1966 w Zielonej Górze)

    Był m.in. stypendystą Instytutu Herdera i Fundacji Adenauera. W 2003 objął stanowisko profesora KUL, został kierownikiem Katedry Historii Najnowszej w Instytucie Historii tej uczelni[2]. Prowadzi wykłady w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, współpracuje z „Naszym Dziennikiem”, Telewizją Trwam i Radiem Maryja jako felietonista w audycji Myśląc Ojczyzna. W pracy naukowej zajmuje się stosunkami polsko-niemieckimi w XX wieku, europejską chadecją, historią najnowszą Polski (w tym stosunkami państwo-Kościół), organami bezpieczeństwa PRL.

    W 2009 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, uzyskując 84 904 głosy[4]. W VII kadencji został członkiem grupy Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy. Nie przystąpił do PiS, a w styczniu 2012 opuścił delegację tej partii w PE. W 2014 został jednak ponownie jej kandydatem, z powodzeniem ubiegając się o poselską reelekcję z wynikiem ponad 73 tys. głosów[5]. Niespełna cztery miesiące po wyborach, podobnie jak w poprzedniej kadencji, wystąpił z delegacji PiS[6].

    W listopadzie 2018 założył partię Ruch Prawdziwa Europa[7].
  • Fajny obrotowy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.