Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1132133135137138675

Komentarz

  • Jak kto chce do Naczelnika na służbę, musi przejść prosty test. Musi przespacerować około 100m w linii prostej na otwartej przestrzeni. Jeśli mu się to nie uda, bo w trakcie przechadzki został wzięty żywcem do Nieba, to zdał. W przeciwnym przypadku tylko zadeklarowana wrogość do Naczelnika daje jako takie gwarancje bezpieczeństwa.
  • Maria napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    B. szef knf zatrzymany przez cba!
    I pocusz ten wykrzynik? .
    I tak skromnie. Mialy byc trzy, by wyrazic ogrom rozemocjonowania mego mła
  • Jak powiedxial pan jarrrosław, przede wszystkim scigac swoich.
    Wiec scigajją "swoich", na "nie swoich" bidaki nie mają już sily. :))
  • uhrr napisal(a):
    Maria napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    B. szef knf zatrzymany przez cba!
    I pocusz ten wykrzynik? .
    I tak skromnie. Mialy byc trzy, by wyrazic ogrom rozemocjonowania mego mła


    Nosz...
    Na przyszłość stawiaj czy!!!
    Nie będę się wófczas czepiać :D
  • randolph napisal(a):
    Jakiś bieżący sondaż ...
    PiS z olbrzymią przewagą: 38%
    PO daleko w tyle: 30%

    KNF-y, Czaputowicze, Morawieckiego pasmo nieustających sukcesów na wszystkich frontach, wliczając Brexit ...

    Bimbajcie sobie dalej - jak mawiał do klasy mój wychowawca z podstawówki.
    No właśnie, dla Waszej Kochanej Beatki 37,54% to był wielki sukces, dla złego "pana Matousza" 38,2% z sondażu to totalna porażka.
  • Wielgi sukces polegał nie na procentach ale na równoczesnym zaistnieniu kilku różnych okoliczności.

    Peło miało mniej procent niż obecne trzydzieści, a rozdrobnienie głosiów opozycji dało Pisowi więcej mandatów niżby wynikało z prostego przelicznika procentowego.

    Wtedy sukces dawał samodzielną większość, w obecnym sukcesie z sondażu brakuje do niej kilku(nastu) głosów. Kolega to wszystko wie i doskonale rozumie.

  • @Rozum nakręcasz się!
    bo kto tu opierał się w ocenach PBSz i PMM na tych procentach? kto?

    (a PBSz nie była "moja" akurat, w ścisłym kierownictwie partii wg mnie nie ma ludzi przypadkowych i nie pro-PJK i nie działających wg zasad PJK)
  • Tak z ciekawości to jakie są te zasady PJK? I nieco złośliwie - a czy on ma jakieś zasady w stosunku do współpracowników?
  • edytowano November 2018
    romeck napisal(a):

    @Rozum nakręcasz się!
    bo kto tu opierał się w ocenach PBSz i PMM na tych procentach? kto?

    (a PBSz nie była "moja" akurat, w ścisłym kierownictwie partii wg mnie nie ma ludzi przypadkowych i nie pro-PJK i nie działających wg zasad PJK)
    Nie chodzi mi o sekowanie osób, a o zwalczanie błędnych przekonań, więc kto to już sobie sam poszukaj. Przekonania, że Szydło uzbierałaby więcej głosów niż Morawiecki pojawiało się tu nieraz.

    Jeszcze raz: nie winię osób, bo każdy może się mylić, może np. pod wpływem emocji przyjmować jedna dane chętniej niż inne.

    @Randolph,
    1. jak rozumiem chodzi o sondaż dla "Faktu", przeliczenia na mandaty tam nie znalazłem, akurat taki wynik (czyli cztery wchodzące przy czym Kukiz minimalnie) może, choć nie musi dać PiSowi magiczne 231 mandatów
    2. z sondażu wynika, że wynik PiS jest w granicach błędu statystycznego powieleniem wyniku wyborczego, tyle że PO wchłonęła jeśli nawet nie całą Kropkę, to przynajmniej jej elektorat - wynik PO+N z 2015 r. to też w okolicach 30%, rozumiem że ruchy konsolidacyjne po stronie opozycji to też efekt "bimbania rządu" - ryli?
  • Z aktualności - wiewiórki donoszo, że właśnie do 26 r. wstrzymano nabór do WOT, że o Legii Akademickiej nie wspomnę. W końcu wojna za miedzą, nie u nas, więc po co te ukochane wojska niesławnej pamięci Antuana rozwijać, c'nie?
  • Maria napisal(a):
    Z aktualności - wiewiórki donoszo, że właśnie do 26 r. wstrzymano nabór do WOT, że o Legii Akademickiej nie wspomnę. W końcu wojna za miedzą, nie u nas, więc po co te ukochane wojska niesławnej pamięci Antuana rozwijać, c'nie?
    Siarkowska będzie wiedziała.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    /do mnie, romecka/
    Nie chodzi mi o sekowanie osób, a o zwalczanie błędnych przekonań, więc kto to już sobie sam poszukaj. Przekonania, że Szydło uzbierałaby więcej głosów niż Morawiecki pojawiało się tu nieraz.

    Jeszcze raz: nie winię osób, bo każdy może się mylić, może np. pod wpływem emocji przyjmować jedna dane chętniej niż inne
    uff, OK.

  • rdrrdr
    edytowano November 2018
    Prawdopodobnie idzie nowe, czyli wraca stare.
  • Maria napisal(a):
    Z aktualności - wiewiórki donoszo, że właśnie do 26 r. wstrzymano nabór do WOT, że o Legii Akademickiej nie wspomnę. W końcu wojna za miedzą, nie u nas, więc po co te ukochane wojska niesławnej pamięci Antuana rozwijać, c'nie?
    W Małopolsce nabór do WOT idzie pełna parą. Do tego stopnia, że ledwo wyrabiają się ze szkoleniami - syn znajomych kilka tygodni temu składał papiery i dowiedział sie, że najbliższy wolny termin Szkolenia podstawowego to marzec 2019.
    Co do Legii Akademickiej, to o jej wygaszeniu wiewiórki ćwierkają od dawna. Głownie z tego powodu, że organizacyjnie to formuła niedopasowana do realiów. W zasadzie wszyscy ochotnicy zgłaszali się na "moduły oficerskie", tyle, że oficer po (w sumie) około 4-miesiećznym kursie to takie niewiadomoco - ani oficer ani szeregowy. Tym bardziej, że sam WOT przyciąga sporo wykształconych ludzi (w MBOT ok 30 % jest po studiach lub w trakcie, a wg tego co mówi płk Goncerz w załączonym wywiadzie jest też trochę doktorów i doktorantów). Do tego od żołnierzy LA - w odróżnieniu od WOT - nie wymaga się stałego bycia "w gotowości".

    Wywiad z płk Goncerzem dowódcą Małopolskiej Brygady OT
  • allium napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Z aktualności - wiewiórki donoszo, że właśnie do 26 r. wstrzymano nabór do WOT,
    W Małopolsce nabór do WOT idzie pełna parą. Do tego stopnia, że ledwo wyrabiają się ze szkoleniami - syn znajomych kilka tygodni temu składał papiery i dowiedział sie, że najbliższy wolny termin Szkolenia podstawowego to marzec 2019.
    No winc właśnie ma ustać - takie są wieści z posiedzenia komisji i plany rządu na najbliższe lata. Jeśli macie znajomych, którzy się chcą zaciągnąć, to jest to ostatni moment. Chyba, że gorący sprzeciw twórcy WOT spowoduje cud. W co wątpię.
  • https://www.defence24.pl/zielone-swiatlo-usa-dla-pierwszej-fazy-homara-dywizjon-himars-bez-offsetu
    Kupujemy wyrzutnie i rakietki; szkoda, że nie będzie produkcji rakietek w Polsce, tak jak pan Antoni powiedział, ale nie ma już pana Antoniego w MON, więc rakietki wyprodukuje dla nas przemysł amerykański.
  • No szkoda, ale czy mamy potencjał na budowę tych rakietek? No i chodzi o czas. Warto mieć te rakietki jak najszybciej bo sytuacja się zagęszcza.
  • Początkowo i tak tych rakietek będziemy mieć na 3 dni wojny. Początkowo, znaczy się, za jakieś 3 lata.
    Czy mamy potencjał? Niby mamy, ale w polskiej zbrojeniówce hasłem przewodnim jest: "nic się tutaj już nie uda, tylko nędza, tylko wóda".
  • te rakietki to na 15 sierpnia będą się dobrze prezentować... i po to są kupowane.
  • Duda będzie mógł pokrzyczeć do mikrofonu na tle rakietek lub tylko je przywołując w imaginacji słuchaczy swoim pohukiwaniem.
  • Po wspólnocie wyimaginowanej
    Imaginowane rakiety?


  • Roger Waters w Meksyku ostrzegał przed rządem PiS. "Przeciwstawiajcie się Kaczyńskiemu"

    Ciekawe co teraz zrobia Idianie z Mexico ?
  • Przeciwstawią się Kaczyńskiemu. Who the f*ck is Alice?
  • Lepsza wojna z Meksykiem niż z Rosją albo Niemcami.

    A Waters to jest dopiero wzorcowy Europejczyk z samego zgniłego jądra Europy. Ten to żyje w wirtualu i być może też w oparach jego wzmacniaczy. Prawda że z tego wirtualu wciąż dostatnio żyje w realu.
  • Robienie biznesu w czarnej Afryce to prosta droga do ekonomicznego samobójstwa. Oni z zasady nie płacą.
  • Póki polskie państwo płaciło nie było źle.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.