Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1143144146148149675

Komentarz

  • jak sie zrobi miejsce w przyrodzie, to dziki se przejdą,
    odstrzal po polskiej stronie tylko zachęci do prejścia te, które przeżyły na Białej Rusi.
    gadałę ze specami od migracji
    zwierzęcych. lepiej wybudować autostraadę wzdłuż granicy
    i ogrodzić
  • lepiej wybudować autostraadę wzdłuż granicy
    i ogrodzić
    Mamy A1.
    Wprawdzie nie na granicy ale jest. Plus łatwe do kontroli przejścia dla zwierzyny na niej.
  • edytowano January 2019
    1.
    Jarosław Kaczyński: Przekop Mierzei Wiślanej oznacza suwerenność gospodarczą, ale także militarną
    2.
    Komisja Europejska może wstrzymać przekop Mierzei Wiślanej – podaje Radio Zet, powołując się na Michała Kanię, dyrektora biura prasowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. [..] w piśmie wydanym przez KE znajduje się zapis o „wstrzymaniu robót budowlanych do czasu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości”. Unijni urzędnicy będą chcieli przeanalizować decyzję wydaną przez dyrekcję w Olsztynie i rozważyć argumenty, które przemawiają za przekopem.
    Obecna władza pozwoliła sobie raz wejść na głowę, więc Brukselka próbuje i będzie próbowała tej sztuki przy każdej okazji. Ciekawe co będzie tym razem, zwłaszcza że rok jest wyborczy.
  • edytowano January 2019
    Wszystko co się da będzie. Będą prowokować do działań antyunijnych aby móc twierdzić że PiS chce Polexitu i aby przegrał, znaczy mało wygrał kolejne wybory. A PiS albo będzie musiał na prowokacje odpowiadać ostro ze skutkiem jak napisałem, albo ustępować ze skutkiem w postaci demobilizacji twardego elektoratu i brakiem przejść nowego bo po co skoro PO zrobi to samo lepiej.

    Z pewną irytacją muszę więc odłożyć moje pretensje do nich na po wyborach lub głosować na koalicjanta. Niestety nie ma go. Co do taktyki walki z tymi gnojkami to wydaje się że teraz już rzeczywiście kluczenie, przewlekanie, udawanie głupich itp aby dojechać do wyborów bez konfrontacji i bez kapitulacji. Równocześnie intensywne akcje dyplomatyczne i medialne jak wczorajsze spotkanie z Salvinim i budowa koalicji europejskich na po wyborach do PE. Potem zależnie od wyniku wyborów do PE. Jak wygra establishment to ostra konfrontacja, jak przegra to też ale na polu UE, jak się osłabi to dalsza gra ale ostrzejsza.
  • Strategia obronna wzięta ze swiata zwierząt, tzn. symulowanie martwego trupa nie jest na razie skuteczna, bowiem hieny i padlinie nie podarują. A po uformowaniu nowego PE w, ewentyalnie, korzystniejszym układzie nie wiem czy bedzie latwo pozbyć sie smrodu łatwej ofiary.
    Pod warunkiem, ze pis przezyje.
  • uhrr napisal(a):
    Strategia obronna wzięta ze swiata zwierząt, tzn. symulowanie martwego trupa nie jest na razie skuteczna, bowiem hieny i padlinie nie podarują.
    Jessto strategia typowa w świecie banksterstwa, gdzie ku zdziwieniu publiki nie prowadzi się walki. Są intrygi, są kradzieże, jest zgniatanie słabszych przez silniejszych ale wojna jest zredukowana. Jak wiemy, wojna składa się z trzech faz: negocjacji przed bitwą, bitwy właściwej i negocjacji po bitwie. W finansach z wojny usuwa się męczącą, kosztowną i w sumie niepotrzebną fazę środkową. http://www.fronda.pl/blogi/taki-los/handel-jako-wojna-prowadzona-innymi-srodkami,266.html

    Zaatakowany pan Mateusz po prostu usuwa się a sam atakuje tylko tych, którzy są słabi i mają innych wrogów, vide niedawno Chrzanowski, teraz Glapiński.

  • Apropos negocjacji i bitew, to niezmiernym jestem fanem sułtana Marokka, któremu krur fhąsuski zbumbardował ze statków jakieś nadbrzeżne miasta. I pyta się dany sułtan posła:
    - A wieleż krur Luj zapłacił za dane bumbardowanie?
    - Bez kozery pięć milionów liwrów.
    - Ech, szkoda że nie powiedział, bo sam bym te miasta za połowę danej kwoty wyburzył!
  • edytowano January 2019
    To nie mieści się w żadna rubryka!



    Jarek Olechowski
    @OlechowskiJarek
    Szanowni Państwo, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody. Dlatego wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje


    https://mobile.twitter.com/baspiela



  • Obejrzałem filmik. Z takimi przyjaciółmi jak pan Olechowski wrogów nie potrzebujemy.
  • Jacyś chorobliwi i nadwrażliwi filosemici z nich.
  • A Chińczyka aresztowali. Po jaką cholerę?
  • A kto tej zgody nie udzielił? Może da się jeszcze zaskarżyć?
  • los napisal(a):
    Obejrzałem filmik. Z takimi przyjaciółmi jak pan Olechowski wrogów nie potrzebujemy.
    Wygląda na to, że gamoń nie miał wyjścia.

    https://mobile.twitter.com/malpawzielonym/status/1083860497697591298
  • los napisal(a):
    Obejrzałem filmik. Z takimi przyjaciółmi jak pan Olechowski wrogów nie potrzebujemy.
    Odstrzelili coś bardzo ważnego, czyli udany sposób na pozbawianie partii antypolskiej teflonu poprzez ośmieszanie ich przywar. Debile. To tak jakby Niemcy w 1939 roku zrezygnowali z użycia Sztukasów, bo dźwięk syreny płoszy zwierzęta.
  • edytowano January 2019
    Była w Niemczech sprawa Bömmermanna.
    Średni komik, ale powiedział coś o Erdoganie i kozach. Turcja chciała jeśli nie wydania gościa to przynajmniej ukarania po turecku.
    Był sąd, w ramach satyry mógł tak powiedzieć. Za to już nie wyjedzie na wakacje do Antalyi.
    Zrobić sąd powołać experta, może nawet Wildsteina i powiedzieć że ok
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    Obejrzałem filmik. Z takimi przyjaciółmi jak pan Olechowski wrogów nie potrzebujemy.
    Odstrzelili coś bardzo ważnego, czyli udany sposób na pozbawianie partii antypolskiej teflonu poprzez ośmieszanie ich przywar. Debile. To tak jakby Niemcy w 1939 roku zrezygnowali z użycia Sztukasów, bo dźwięk syreny płoszy zwierzęta.
    Przede wszystkim okazali się pajacami, którym kadrami zarządzają wrogowie.

    Sprawa super dęta - banknot ma 2 cm długości, naprawdę trzeba mnóstwo wyobraźni, by dostrzec na nim sześcioramienną gwiazdę. A nawet jeśli jest, to co? Gwiazda szeryfa też jest sześcioramienna.

    Smoczy Język straszne rzeczy zrobił z Rohirinów.
  • Zadziwiająca głupota i serwilizm.




  • Prawo i Sprawiedliwość podał/a dalej Tweeta
    Mateusz Morawiecki
    Mateusz Morawiecki
    @MorawieckiM
    Polska traktuje kwestię pokoju na Bliskim Wschodzie jako jedno z najistotniejszych wyzwań polityki zagranicznej i obronnej. Powstrzymanie walk w tym newralgicznym regionie jest kwestią fundamentalną, jeśli chodzi o zapewnienie stabilizacji i bezpieczeństwa całego świata.

    https://mobile.twitter.com/MorawieckiM/status/1083809375402295296
    Israel Foreign Min.
    Israel Foreign Min.
    @IsraelMFA
    This week, the #EU enacted the first sanctions against the Iranian regime since the nuclear deal, responding to multiple #terror acts across the continent.

    #Iran's terrorism across Europe is a wake-up call for the international community.

    https://mobile.twitter.com/IsraelMFA/status/1083024674219610117
    Ostatnio to chyba działało w drugą stronę.

    http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-09-23/rzad-iranu-oskarza-holandie-danie-i-wielka-brytanie-o-wspieranie-terrorystow-wezwano-ambasadorow/
  • Turcja będzie kontrolować północ Syrii razem z rosyjskimi wojskami. Kurdowie będą mieli tak czy tak ciepło.
  • christoph napisal(a):
    Turcja będzie kontrolować północ Syrii razem z rosyjskimi wojskami. Kurdowie będą mieli tak czy tak ciepło.
    Nie chwalmy dnia przed początkiem radzieckiej ofensywy.
  • Dyplomatycznej i 3,14 ® OWEJ
  • Nie, mówię o tej zwyczajnej. W gębie taysze radzieccy są mocni.
  • christoph napisal(a):
    Turcja będzie kontrolować północ Syrii razem z rosyjskimi wojskami. Kurdowie będą mieli tak czy tak ciepło.
    To się zmienia jak w kalejdoskopie
    W 2017

    Turcja przegrała swoją szansę na odegranie decydującej roli w konflikcie syryjskim. Jej agresywne działania doprowadziły do wzmocnienia przeciwników lokalnych (Asada i Kurdów) oraz poparcia ich przez potęgi światowe (Rosja i USA). Dodatkową ceną dla Ankary jest zaognienie wewnętrznego konfliktu z Kurdami w Turcji. Nie ulega zatem wątpliwości, że Turcja w swej polityce syryjskiej poniosła dotkliwą porażkę. – pisze pisze dr hab. Maciej Münnich, prof. KUL, z Instytutu Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

    https://www.defence24.pl/turecka-porazka-w-syrii
    2019
    Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że tureckie przygotowania do kolejnej ofensywy przeciwko terrorystom w Syrii zbliżają się do końca. Erdogan nie przyjął doradcy prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa, Johna Boltona, który w związku z tym opuścił Ankarę.
    Erdogan poinformował o zaawansowanych przygotowaniach do ofensywy kilka godzin po tym, jak John Bolton spotkał się z przedstawicielami tureckich władz domagając się od nich gwarancji, że Turcy nie zaatakują kurdyjskich sojuszników USA po zapowiedzianym przez Trumpa wycofaniu się wojsk USA z Syrii.
    W odpowiedzi minister obrony Turcji oświadczył, że Turcy nie mają zamiaru atakować Kurdów, lecz jedynie walczyć z terrorystami. Za terrorystów Turcja uważa jednak kurdyjskich sojuszników USA z Powszechnych Jednostek Ochrony (YPG).

    Teraz Erdogan oświadczył, że Ankara "nie może czynić żadnych koncesji". I zapowiedział, że terroryści w Syrii "zostaną ukarani".

    Prezydent Turcji skrytykował też Boltona domagającego się gwarancji dla Kurdów i odmówił spotkania z nim.
    https://www.rp.pl/article/20190108/SWIAT/190109466
    Trzecia wojna światowa w Syrii i Iraku (MAPA)
    Source: gefira.org
    https://gefira.org/pl/2017/12/15/trzecia-wojna-swiatowa-w-syrii-i-iraku-mapa/
  • edytowano January 2019

    .
  • edytowano January 2019
    Oskar Maria Bramski
    @awdaniec47

    Zmarła Irena Dziedzic. Miała 93 lata. Odeszła 5 listopada 2018r, ale informację podano dopiero teraz. Pogrzeb odbędzie się 14 stycznia w Laskach o godz.13.
    10:49 - 12 sty 2019

    R.I.P.
  • +++

    Dość dziwna jednak zwłoka z podaniem informacji. Przeczytałem również że pogrzeb będzie 14 stycznia. O co chodzi?
  • Rafał napisal(a):
    +++

    Dość dziwna jednak zwłoka z podaniem informacji. Przeczytałem również że pogrzeb będzie 14 stycznia. O co chodzi?
    Miałem przypadek w rodzinie że matka mojej dalszej kuzynki kilka miesięcy stała w domu w urnie, zanim kuzynka zorganizowała pogrzeb.
  • Poznałam ją kiedy miała 70 kilka lat, wyglądała świetnie, młodzieńczo. I choć nie należę do ułomków (170 wzrostu), byłam przy niej drobna, a tak dużych dłoni i stóp nie widziałam u żadnej kobiety. Pozostało mi sympatyczne wrażenie, była inteligentną kobietą.
  • Rafał napisal(a):
    +++

    Dość dziwna jednak zwłoka z podaniem informacji. Przeczytałem również że pogrzeb będzie 14 stycznia. O co chodzi?
    Nie mogła powtórzyć się wtopa jak z Czesławem. Dokumenty, wszystkie skrytki w garsonierach, daczach, u znajomych, adwokatów, testamenty, skrytki bankowe. W końcu to dziennikarka, a jak w pamiętnikach było coś za dużo o kimś?
  • Prezydent Gdańska raniony nożem. Jest w szpitalu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.