Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1145146148150151675

Komentarz

  • Marsz odwołany. I słusznie!

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Marsz odwołany. I słusznie!
    Bardzo słusznie. Doszłoby do jatek.

    A, siostra, która przez chwilę (dłużej nie dała rady) słuchała pą prezidenta doniosła mojej osobie, że zmarły był bohaterem narodowym.
    Czekam na ulicę Jego imienia.
  • W odróżnieniu od Marka Rosiaka, który był nikim.
  • Właśnie.
    Że o kilkudziesięciu ofiarach Smoleńska nie wspomnę. Bo po co...
  • edytowano January 2019
    W Warszawie trzy dni żałoby.
    Jagże mi żal. K. Jandy oczywiście.
  • Maria napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    Marsz odwołany. I słusznie!
    Bardzo słusznie. Doszłoby do jatek.

    A, siostra, która przez chwilę (dłużej nie dała rady) słuchała pą prezidenta doniosła mojej osobie, że zmarły był bohaterem narodowym.
    Czekam na ulicę Jego imienia.
    Aż mdli.
    Niech im ktoś powie, że całość już robi wrażenie zagłuszania wyrzutów sumienia.
    Mdli jak sztuczny miód.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Bardzo się bałam, że w Gdańsku dojdzie dzisiaj do sprowokowanych rozrób. Ponad 16-tysięczny tłum teoretycznie łatwo popchnąć w wiadomym kierunku. Tymczasem ludzie po raz kolejny nie dali się wplątać w zawieruchę, na którą tak bardzo liczą i do której dążą totalsi.
    Kto wie, czy to nie był przełomowy moment.

    Jest 2.07 - chyba już wreszcie mogę spokojniejsza pójść spać. Do tej pory byłam "na nasłuchu" i modliłam się.
    Dobranoc :)
  • Jak i ja.
    Spokojnej nocy.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Nie przyszło mi do głowy że mogliby tak to wykorzystać. Na szczęście ludzie tego nie chcą.
  • Wczoraj pod wieczór nieciekawie to wyglądało. Ale chyba nie ma takiej siły nośnej. Przyznam, że już mnie to wszystko męczy, te ciągle nakręcane histerie. PiS zrobił chyba spory błąd strategiczny - zamiast iść na sądy, trzeba było załatwić media.
  • Exspectans napisal(a):
    Wczoraj pod wieczór nieciekawie to wyglądało. Ale chyba nie ma takiej siły nośnej. Przyznam, że już mnie to wszystko męczy, te ciągle nakręcane histerie. PiS zrobił chyba spory błąd strategiczny - zamiast iść na sądy, trzeba było załatwić media.
    Obawiam się, że to by było nie do przeprowadzenia. USańcy by się nie zgodzili.
  • Zbombardowali by? Żydkom USańcy pozwalają na wszystko, bo Żydkowie mają jaja.
  • peterman napisal(a):
    Exspectans napisal(a):
    Wczoraj pod wieczór nieciekawie to wyglądało. Ale chyba nie ma takiej siły nośnej. Przyznam, że już mnie to wszystko męczy, te ciągle nakręcane histerie. PiS zrobił chyba spory błąd strategiczny - zamiast iść na sądy, trzeba było załatwić media.
    Obawiam się, że to by było nie do przeprowadzenia. USańcy by się nie zgodzili.
    A na sądy się Wujnia nie zgodziła.

    Zawsze dupa z tyłu. Nic tylko przykryć się gazetą i spokojnie, nie wzbudzając paniki odczołgać się w stronę cmentarza.
  • Bracia Niemcy mają inne plany, brakuje im paszy dla zwierząt futerkowych.

    Kiedy znużony trudem zapinania i odpinania guzików obywatel kładzie się w kącie, by sobie spokojnie zdechnąć, świat odpowiada: Nie tak łatwo, pomęczysz się.

    Życie to walka, możemy tylko wybrać czy w ofensywna, defensywna czy w rozpaczliwym okrążeniu.
  • edytowano January 2019
    los napisal(a):
    Zbombardowali by? Żydkom USańcy pozwalają na wszystko, bo Żydkowie mają jaja.
    A tu pełna zgoda. I wracamy, że tak peem, ab ovo.
  • edytowano January 2019
    Z tym ze jednak sądy pierwsze. Nawet gdyby zignorować USA i Wujnię w sprawie mediów sądy by nie pozwoliły.

    Powtarzam, już nieco nudząc, że najpewniej i Wujnia (niemiecka klasa polityczna robiąca zjednoczenie i rozszerzenie Wujni) i USA były prawdziwymi gwarantami porozumień okrągłego stołu i nadal pilnują ich wypełnienia. Ich istotą było dokonanie demontażu realnego socjalizmu w Polsce i Europie Centralnej bez wojny i rozlewu krwi. Do tego potrzebna była współpraca lokalnych komunistów oraz ich służb. Celem było przejęcie politycznej kontroli nad obszarem z rąk ZSRR - Rosji, a ceną utrzymanie pozycji ekonomicznej i bezkarności tychże komunistów i ich służb. Oczywiście dominującą pozycję ekonomiczną miały uzyskać i uzyskały koncerny z krajów gwarantów. Dla komunistów to nie była strata bo w czasach RWPG kontrolę też sprawowali obcy - Rosjanie tyle że poprzez nieefektywną gospodarkę centralnie planowaną, a nie "rynek". Robota była misterna bo konieczne było uzyskanie poparcia opozycji antykomunistycznej. Uzyskano je eliminując jej patriotyczną i prospołeczną większość z realnej polityki poprzez postawienie na jej postkomunistyczną część przeżartą komunistyczną agenturą.
    W ciągu 30 lat sytuacja się nieco zmieniła, co oczywiste w tak długim okresie. Przede wszystkim Niemcy, ich elita, powróciły do swoich dawnych megalomańskich ambicji i co gorsza metod ich realizacji. Te metody to flirty z Rosją i opanowanie ekonomiczne i polityczne Mitteleuropy w celu jej eksploatacji. Do tego potrzebny jest im sojusz z Rosją i wypchnięcie USA z Europy jak najdalej i jak najbardziej. USA pod rządami demokratów de facto akceptowały taki deal w zamian za współpracę przeciw Chinom i minimalizację kosztów imperium. Zmiana w polityczna w USA oraz postępujący kryzys Wujni otwiera nowy etap. Gwaranci są w dość ostrym sporze więc Europa Centralna, a szczególnie Polska, zyskuje na znaczeniu. Nie znaczy to że gwaranci zamierzają dobrowolnie zezwolić jej na samodzielność. Nie znaczy to też że interesy zbudowane z establishmentem okrągłostołowym umarły, a grzechy popełnione wspólnie z nim nie są udokumentowane. Najwyraźniej PiS i idąca za nim Dobra Zmiana ocenił nisko swoją pozycję negocjacyjną po rozpoznaniu walką. Poświęcił swój zwiad w postaci rządu Szydło i wycofał się z większości potencjalnych frontów. Postawił na amerykańskiego gwaranta i liczy na jego zwycięstwo w sporze z europejskim. Od sojusznika - mecenasa oczekuje obecnie tylko przejęcia roli PO w dawnym układzie. To nie jest pewne bo, jak zaznaczyłem wyżej, interesy z establishmentem peowskim nadal funkcjonują. Być może kolejnym zadaniem Morawieckiego jest ich dyskretne i zorganizowane przejęcie ale z gwarancjami dla gwarantów Magdalenki. To trudne bo ci jak też zaznaczyłem są w sporze, a establishment peowski ma dużo kwitów.

    Pomimo rozpaczliwych i histerycznych ruchów i propagandy oraz mordów politycznych nie wydaje się jednak aby powrót do rządów peowskiego establishmentu w sojuszu z niemiecką klasą polityczną był możliwy. Raczej chodzi o jakąś Magdalenkę - bis, czyli spacyfikowanie patriotyczno-narodowej części Dobrej Zmiany i "ucywilizowanie" reszty pod wodzą jakiegoś sprawnego i przewidywalnego oportunisty. A któż to może być?
  • Jestem już zmęczona. Nie włączam telewizji, nie czytam w internecie. Zresztą blokują możliwość dodawania komentarzy, a sami zamieszczają najgłupsze i najbardziej histeryczne i jątrzące wypowiedzi głupków polityków.
  • Dwu osób mi brakuje w tej histo(e)rii.
  • los napisal(a):
    Dwu osób mi brakuje w tej histo(e)rii.
    No, Pan Mateusz coś tam bąknął na początku...
  • loslos
    edytowano January 2019
    On nie jest od puszczania bąków, on ma się przedstawić jako ojciec narodu. Drodzy obywatele, nasi wrogowie zaczęli nas mordować ale nie obawiajcie się - jesteście w dobrych rękach, wskaźniki gospodarcze są znakomite, armia niezwyciężona, z zamachowca wyciśniemy, kto kazał mu podnieść rękę na państwo polskie, a wszystkich pozostałych potencjalnych zamachowców zapuszkujemy, zaczynamy od Grzegorza Schetyny, bo wygrażał różnym osobom.

    Tak, wiem, on nie lubi być kojarzony z nieprzyjemnymi zdarzeniami i wtedy znika.

    Brakuje mi przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego, który by się wypowiedział o nienawiści, kogo ona zabiła, i nie mówiąc kto za nią odpowiada (tu znaczące skrzywienie ust), wezwał do pojednania pod przewodem.

    Pąprezidą natomiast się sprawdził. On chyba lubi takie rzeczy. I Kurski tv reaguje właściwie.

    Acha, i Jojo się sprawdził puszkując co bardziej wylewne lemingi.
  • W Gdańskim sądzie apelacyjnym Policja zatrzymała mężczyznę z nożem. Mężczyzna obierał nożem jabłko, nie zachowywał się agresywnie.
    Słuszna linie ma nasza policja. Dobre zagospodarowanie.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A na sądy się Wujnia nie zgodziła.

    Zawsze dupa z tyłu. Nic tylko przykryć się gazetą i spokojnie, nie wzbudzając paniki odczołgać się w stronę cmentarza.
    Aż mi się przypomniało:
    A gdy wszystkich już skażą na fałszywym sądzie
    Na podstawie fałszywych dowodów fałszywi sędziowie
    Zapanuje w końcu prawdziwy spokój
    Stare kobiety będą spokojnie umierać w kolejkach
    Fabryki bez strajków zwiększą produkcję kalekich odwłoków
    Zmęczony naród zamknie powieki
    By oddychać ciszą cmentarzy

    A jednak się nie sprawdziło.
    Teraz się też nie sprawdzi. Tylko pokolenie wychowane na kompleksach musi odejść.
  • peterman napisal(a):
    W imieniu JarKacza coś tam zabulgotała pani Mazurek.
    Bąki za niego też puszcza? Są rzeczy, które trzeba robić samemu.
  • Na to wychodzi...
  • "14 stycznia 2019 r. zginął tragicznie śp. Paweł Adamowicz. Przez 20 lat prezydent Gdańska, działacz opozycji demokratycznej. Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego męża, ojca i brata. Niech odpoczywa w pokoju" - brzmi treść nekrologu, który Jarosław Kaczyński zamieścił w "Rzeczpospolitej", w "Dzienniku Bałtyckim" i w "Gazecie Polskiej Codziennie".

    Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pawel-adamowicz-nie-zyje/aktualnosci/news-jaroslaw-kaczynski-zamiescil-w-prasie-nekrolog-po-smierci-pr,nId,2784425#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  • Szczerze? Podoba mi się postawa Kaczora - bez histerii i poczucia winy.
  • Poczucia winy? Winien jest co najmniej tyle co Polska inwazji AD 1939.

    Jego psim obowiązkiem jest wygarnąć, kto tu naprawdę nienawiść siał.
  • KAnia napisal(a):
    W Gdańskim sądzie apelacyjnym Policja zatrzymała mężczyznę z nożem. Mężczyzna obierał nożem jabłko, nie zachowywał się agresywnie.
    Słuszna linie ma nasza policja. Dobre zagospodarowanie.
    Az tak źle to chyba nie było. Ktoś pewnie zgłosił więc zareagować musieli.
    https://mobile.twitter.com/PomorskaPolicja/status/1085106195940208645
  • edytowano January 2019
    los napisal(a):
    Poczucia winy? Winien jest co najmniej tyle co Polska inwazji AD 1939.

    Jego psim obowiązkiem jest wygarnąć, kto tu naprawdę nienawiść siał.
    Naprawdę myślisz, że to dobry moment na wygarnianie? Daleka jestem od tego, żeby myśleć, że Kaczor jest czemuś winien, ale ci, którzy teraz jazgoczą, takie sprawiają wrażenie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.