Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1175176178180181674

Komentarz

  • strona STOP ACTA2


    Artykuł 11 (teraz 13)

    znany również jako podatek od linków (#linktax) to dzieło korpo-lobbystów. Prowadzi on do powstania nowego prawa autorskiego na rynku prasowym. W oparciu o to prawo wymagane będzie posiadanie licencji od wydawcy treści, dla każdego, kto będzie chciał użyć nawet niewielkiego fragmentu publikacji lub artykułu. Odnosić sie to będzie również do zajawek przy linkach (tzw. snippetów), które przedstawiają krótki fragment danego artykułu, jego tytuł oraz obrazek.


    Artykuł 13
    (teraz 17)

    znany równiez jako #uploadfilters, przerzuca odpowiedzialność za treść postów oraz komentarzy z autora na właściciela danej platformy. Narzuca narzędzie, które ma w założeniu pomóc właścicielowi takiego portalu w filtrowaniu treści – automatyczną infrastrukturę filtrującą, do której podłączona będzie cała strona. Taki filtr będzie cenzurować całą udostępnianą treść, którą uzna za naruszenie praw autorskich PRZED zamieszczeniem danego posta czy przed upublicznieniem komentarza.

    ====

    niebezpiecznik. peel
    Powinni to nazwać “lex Youtube”

    Nie jest tajemnicą, że artykuł 13 został opracowany z myślą o Youtube, na życzenie przemysłu rozrywkowego. Organizacje takie jak IFPI (międzynarodowa federacja przemysłu fonograficznego) wierzą, że ograniczenie dostępności treści na YouTube spowoduje nagły szturm konsumentów na sklepy z treściami online i usługi płatne. Lobbyści przemysłu nagraniowego przez lata przekonywali polityków, że istnieje coś takiego jak “luka wartości” (value gap) i da się tę lukę zasypać mechanizmami antypirackimi. To jednak osobny temat, który tutaj ledwie sygnalizujemy.
  • acta2

    w temacie Karnkowski na TT

    Krzysztof Karnkowski @karnkowski
    07:02 - 26 mar 2019

    Największe obawy związane z ACTA2 mam nie jako konsument czy czytelnik, a jako twórca. Działając całe życie poza zaiksem, obawiam się, że za chwilę nie będę mógł publikować swoich utworów, ale widać tego wymaga dobrobyt Tomków Lipińskich i innych Kościkiewiczów 1/2

    możliwe też, że moje utwory znikną z portali, na których są za moją zgodą lub też będą mogły być publikowane, jeśli portale zapłacą haracz - nie mi, a instytucji, która mnie nie reprezentuje i reprezentować nie będzie. Pytanie, kto wtedy będzie złodziejem...? 2/2
  • Budyń jak zwykle w punkt.
  • Co łączy Cimoszewicza z Bronisławem Komorowskim?
    [...] Lasy Państwowe postanowiły rozwiązać umowę z Włodzimierzem Cimoszewiczem. [...] Dzisiaj opuszczona leśniczówka w niczym nie przypomina przytulnego domku z materiału TVN-u. Wyprowadzając się, Włodzimierz Cimoszewicz postanowił zabrać wszystko, co da się wynieść. Z kuchni zniknęły nie tylko meble, samowar oraz inne pamiątki, lecz także piec. Powyrywano gniazdka i instalację elektryczną. Zabrano drzwi, ościeżnice i parapety. Zerwano nawet… boazerię. To o tyle dziwne, że raz użytych paneli nie da się ponownie wykorzystać. To, co zrobiono, to totalna demolka. Widać to po ganku, który wycięto, aby wynieść część większych rzeczy. Zapiekłość była tak wielka, że zerwano nawet elewację z budynku gospodarczego.
    https://niezalezna.pl/265014-co-cimoszewicz-zostawil-w-lesniczowce-ruina-ujawnia-gazeta-polska-zobacz-zdjecia
  • czerwony plebs
  • Można założyć, że była omotana starego typu pajęczyną podsłuchową.
    Swoją drogą, dobrze że kupy w salonie nie zostawił.
    Pamiętacie w jakim stanie ruskie zostawili nam mieszkania po wyprowadzeniu z Polski swoich wojsk?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • genów sowieckiego człowieka nie oszukasz
  • To jak pewna szkoła katolicka, która wychodzac z miejskiego budynku zostawiła tylko kable i rury w scianach
  • edytowano March 2019
    Jeśli chodzi o szkoły i najmy budynków od miasta, to znając takie sytuacje, sądzę że miasto wyrzuciło ich bez dania racji po roku czy dwóch i nie chciało zwrócić kosztów remontu.
  • randolph napisal(a):
    Co łączy Cimoszewicza z Bronisławem Komorowskim?
    [...] Lasy Państwowe postanowiły rozwiązać umowę z Włodzimierzem Cimoszewiczem. [...] Dzisiaj opuszczona leśniczówka w niczym nie przypomina przytulnego domku z materiału TVN-u. Wyprowadzając się, Włodzimierz Cimoszewicz postanowił zabrać wszystko, co da się wynieść. Z kuchni zniknęły nie tylko meble, samowar oraz inne pamiątki, lecz także piec. Powyrywano gniazdka i instalację elektryczną. Zabrano drzwi, ościeżnice i parapety. Zerwano nawet… boazerię. To o tyle dziwne, że raz użytych paneli nie da się ponownie wykorzystać. To, co zrobiono, to totalna demolka. Widać to po ganku, który wycięto, aby wynieść część większych rzeczy. Zapiekłość była tak wielka, że zerwano nawet elewację z budynku gospodarczego.
    https://niezalezna.pl/265014-co-cimoszewicz-zostawil-w-lesniczowce-ruina-ujawnia-gazeta-polska-zobacz-zdjecia
    Przypomniało mi to anegdotę mojego śp. Ojca, jak to w 1968 zaprosili go koledzy na imprezę pożegnalną. Mówi, że oprócz tego co vide svpra, jeszcze zrobili ognisko z parkietu na środku pokoju.
  • AnnaE napisal(a):
    Swoją drogą, dobrze że kupy w salonie nie zostawił.
    Ja bym się nie zakładał.

  • Ojtam, ojtam. Na pewno był to wyraz obywatelskiego protestu przeciw reżimowi kaczystoskiemu i siepaczom Puszczy ;-)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jeśli chodzi o szkoły i najmy budynków od miasta, to znając takie sytuacje, sądzę że miasto wyrzuciło ich bez dania racji po roku czy dwóch i nie chciało zwrócić kosztów remontu.
    Sami wyszli między 7 a 15 sierpnia po 12 latach w budynku. Twierdzili, że wszystko już było przez nich wymienione.

    Rodzice i dzieci o nowym locum oddalonym o kilka kilometrów dowiedzieli się 15 sierpnia.
  • edytowano March 2019
    UWAGA! Teraz najlepsze: Cimoszewicz gościł w tvn gdzie przyrównał pisowców do chamów, którzy załatwili się w salonach i pytają "co nam zrobicie?". >:)https://twitter.com/home
  • Mania napisal(a):
    UWAGA! Teraz najlepsze: Cimoszewicz gościł w tvn gdzie przyrównał pisowców do chamów, którzy załatwili się w salonach i pytają "co nam zrobicie?". >:)https://twitter.com/home
    Niesamowite jak komuniści głęboko mają wdrukowaną metodę "na Chatyń".
  • Mania napisal(a):
    >:)https://twitter.com/home
    Chyba link by sie przydał dokładniejszy :)
  • edytowano March 2019
    Stare.
    Znalazłem u Ajsa na twiterze
    https://youtu.be/zwHjOWrhTI
    Podobno ktoś z Polski też został zarejestrowany
  • christoph napisal(a):
    Stare.
    Znalazłem u Ajsa na twiterze
    Wystąpił błąd. Spróbuj jeszcze raz później (identyfikator odtwarzania: LaADD1xFNELpVNr2).
    Więcej informacji
  • Brzost napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Stare.
    Znalazłem u Ajsa na twiterze
    Wystąpił błąd. Spróbuj jeszcze raz później (identyfikator odtwarzania: LaADD1xFNELpVNr2).
    Więcej informacji
    Już działa ACTA2?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Dzięki Kolegi żarcikowi z rr trafiłem na jakąś podstępną stronę reklamową. Bhawo!
  • To rzeczona inwigilacja się włączyła Koledze
    ;-)
    Czytasz i masz
  • rdrrdr
    edytowano April 2019
    Pszechytrzyli nas.

    EDIT: może to był prima aprilis
  • Czyli ten atak to byłby w ramach opisanej w ostatnim punkcie "działalności pokrewnej"?
  • Exspectans napisal(a):
    Czyli ten atak to byłby w ramach opisanej w ostatnim punkcie "działalności pokrewnej"?
    Tak to odczytuję. Wszystko zgodnie z przepisami.
  • mężczyzna twierdził, że "były prezydent wydał złą decyzję dotyczącą kamienicy i że nic mu nikt nie zrobi za atak nożem, bo ma PESEL".
  • peterman napisal(a):
    Podoba mi się zakres działalności firmy dzielnego Apostazego.

    http://www.firma.egospodarka.pl/raporty-o-firmach/firma,21037777,harmon-ra-dejan-apastasi-soszynski.html
    A mnie się podoba jego siedziba! Mordy koło Siedlec.
  • Coraz niebezpieczniej się robi. Coraz więcej małp dostało brzytwy i łażą po ulicach. Nikt ich nie łapie, nie wspominając o odstrzale, bo ekolodzy, znaczy demokraci, by się zmartwili.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.