Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1174175177179180674

Komentarz

  • Twitter to coś co padnie na mordę, gdy zrezygnuje z niego Donald J. Trump.
  • peterman napisal(a):
    Twitter to coś co padnie na mordę, gdy zrezygnuje z niego Donald J. Trump.
    Co myślisz o Gab?
  • xff napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Twitter to coś co padnie na mordę, gdy zrezygnuje z niego Donald J. Trump.
    Co myślisz o Gab?
    Jestem za.
  • peterman napisal(a):
    Twitter to coś co padnie na mordę, gdy zrezygnuje z niego Donald J. Trump.
    E tam Trump - padnie jak zrezygnuje Matka Kurka :)
  • Exspectans napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Twitter to coś co padnie na mordę, gdy zrezygnuje z niego Donald J. Trump.
    E tam Trump - padnie jak zrezygnuje Matka Kurka :)
    O, yea!
  • Zawieszony na żyrandolu?
  • Wolę sobie tego nie wyobrażać.
  • los napisal(a):
    Nie porządził Petep w telewizorze https://fakty.interia.pl/polska/news-czlonek-zarzadu-tvp-piotr-palka-zawieszony,nId,2896077
    Wojna między koteriami. Pałka jest skutecznie podczepiony pod jedną z nich, więc z głodu mu paść nie pozwolą (jeśli będzie lojalny).
  • edytowano March 2019
    Najlepszy nauczyciel świata, zakonnik (franciszkanin?) chrześcijański. Nie znalazłem żadnego odnośnika do informacji po polsku oprócz giewu więc nie zapodawam.

    A tutaj moment ogłoszenia wyniku. (od 45 s)


    I sam Piter Tabichi
    https://www.globalteacherprize.org/person?id=7486

    image
  • Podano w TVP Info.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Nikt oczywiście nie uważa, że złoty może zastąpić euro w najbliższej przyszłości ale samo ośmielenie się do podobnego myślenia we własnej głowie jest przejawem zdrowego ducha. Sapere aude.
    Eryk Łon wierzy, że Polska nigdy nie przyjmie euro. Proponuje złotego na wspólną walutę
    https://www.money.pl/pieniadze/eryk-lon-wierzy-ze-polska-nigdy-nie-przyjmie-euro-proponuje-zlotego-na-wspolna-walute-6362874595853953a.html
  • Eric 1 jest idiotą.
  • Z ciężkim sercem, przyjmuje insiderskie opinie. Ale w tej sprawie śmiele mówi.
  • Atem czasem Yarrok wrócił na zapasowym koncie. Chałwa!

    https://mobile.twitter.com/BurkeEdek
  • loslos
    edytowano March 2019
    Proszę pana, w unii walutowej obojętne jest czy waluta nazywa się ojro, złoty, Eric1 czy Koziołek Matołek.

    Polsce się nie opłaca unia walutowa, bo złoty jest znakomitą ochroną przed kryzysami. Bez względu na nazwę waluty.
  • edytowano March 2019
    Nu ja w prostocie swojej rozkumuje, że złoty jako waluta europejska według Łonego miałaby funkcjonować w ogolnosci jak dolar albo CHF. My drukujemy w miarę potrzeb, reszta akceptuje.
  • Mogliby jeszcze nas nosić na lektykach podsuwać smakołyki. Odpuść idiosynkrazje tego dupka, nie zasługuje na naszą uwagę. Jak praktycznie każdy nominat pana prezydenta.
  • Przepraszam ale mną wstrząsnęło:
    https://www.tvp.info/41901493/byla-pracownica-biedronki-pozywa-firme-w-tle-prezydent-miasta-kupujaca-alkohol

    Mecenas Kacper Płażyński złożył w imieniu byłej pracownicy spółki Jeronimo Martins pozew przeciw tej firmie. Domaga się od właściciela dyskontów Biedronka odszkodowania za bezprawne, zdaniem strony powodowej, zwolnienie dyscyplinarne. Doszło do niego po interwencji poseł Agnieszki Pomaski z Platformy Obywatelskiej.


    Płażyński pyta Dulkiewicz o Gdańsk. „Czy władze zerwą z patologią?”
    Były kandydat na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński (PiS) przedstawił pięć pytań do nowej prezydent tego miasta Aleksandry Dulkiewicz. Dotyczą one...

    zobacz więcej
    Pracownicę zwolniono po tym, jak zarzucano jej upublicznienie nagrań z monitoringu przedstawiające prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz robiącą zakupy w Biedronce. Filmy, na których widać, jak Dulkiewicz kupuje alkohol w towarzystwie trzech ochroniarzy, opublikowano w sieciach społecznościowych 8 marca 2019 r.

    Publikacja wywołała falę komentarzy; Agnieszka Pomaska w liście do firmy pytała, czy wyciągnięto konsekwencje wobec osoby, która upubliczniła nagranie.

    Mec. Kacper Płażyński zwołał konferencję prasową, na której poinformował, że zgłosiła się do niego kobieta zwolniona ze sklepu, z którego nagranie upubliczniono. Płażyński wyjaśnił, że nie miała ona nic wspólnego z wyciekiem filmu.


    Poinformował, że złożył pozew przeciwko spółce Jeronimo Martins Polska, właścicielowi sieci sklepów Biedronka, w którym domaga się w imieniu klientki odszkodowania w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia za bezprawne dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

    „Układ gdański istnieje i będzie istniał. Co tak naprawdę zostawił po sobie Paweł Adamowicz?”
    Aleksandra Dulkiewicz ma być gwarantem tego, że układ gdański, w którym prym wiodą deweloperzy, nadal będzie istniał – pisze tygodnik „Sieci”. „Ma...

    zobacz więcej
    – Moja klientka nigdy nie publikowała żadnego filmu w mediach społecznościowych ani też w żaden inny sposób nie ujawniała tego nagrania, a mimo to właśnie z tego powodu została dyscyplinarnie zwolniona z pracy – powiedział Płażyński, wskazując, że takie uzasadnienie znalazło się w piśmie zawierającym informację o rozwiązaniu umowy o pracę.

    Płażyński dodał, że zwolniona kobieta pracowała w sklepie 12 lat na szeregowym stanowisku, a praca „była dla niej bardzo ważna, stanowiła źródło utrzymania jej rodziny”.

    – Moja klientka stała się ofiarą politycznej wojny. Po opublikowaniu tych nagrań politycy Platformy Obywatelskiej związani z panią prezydent Aleksandrą Dulkiewicz wywierali ogromną publiczną presję na to, aby szybko pracowników Biedronki ukarać, a także napiętnować inne osoby, które zdecydowały się ten film w sieci opublikować – powiedział Płażyński.

    – Te wręcz groźby, które pojawiały się w przestrzeni publicznej, bardzo silne naciski, niewątpliwie miały wpływ na to, że ta sprawa nie została w sposób dostateczny przez firmę Jeronimo Martins zbadana i de facto poszukiwano kozła ofiarnego, jakim stała się moja klientka, w tej sprawie zupełnie niewinna – wyjaśnił prawnik.


    Zwracam się do polityków Platformy Obywatelskiej, w szczególności do pani poseł Agnieszki Pomaskiej, ale też do pani prezydent Aleksandry Dulkiewicz, aby publicznie stanęły w obronie mojej klientki. Nie może być tak, że zwyczajni ludzie padają ofiarami wojny polityków Platformy Obywatelskiej – dodał.

    Płażyński wyraził nadzieję, że firma Jeronimo Martins skontaktuje się z nim, aby tę sprawę „załatwić polubownie”.

    – Nam, stronie powodowej, nie zależy na tym, żeby tę sprawę ciągnąć do sądu, ale będziemy bronić dobrego imienia i godności mojej klientki. Mojej klientce zależy tylko na tym, żeby nie była publicznie napiętnowana za coś, czego nie zrobiła, dlatego czekam na kontakt z tej firmy, licząc na to, że szybko naprawimy ten błąd – oświadczył Kacper Płażyński.
  • los napisal(a):
    Mogliby jeszcze nas nosić na lektykach podsuwać smakołyki. Odpuść idiosynkrazje tego dupka, nie zasługuje na naszą uwagę. Jak praktycznie każdy nominat pana prezydenta.
    OK
  • edytowano March 2019
    To jest dzisiejsze czy ubiegłoroczne? Bo taką grafikę już widziałem.

    Tak czy owak dzisiejsze głosowanie (PDF) jest tu:

    https://t.co/SKJD9NKPKg?amp=1
  • peterman napisal(a):
    To jest dzisiejsze czy ubiegłoroczne? Bo taką grafikę już widziałem.

    Tak czy owak dzisiejsze głosowanie (PDF) jest tu:

    https://t.co/SKJD9NKPKg?amp=1
    Po twiterze chodzi że aktualne.

  • Morfeusz napisal(a):
    peterman napisal(a):
    To jest dzisiejsze czy ubiegłoroczne? Bo taką grafikę już widziałem.

    Tak czy owak dzisiejsze głosowanie (PDF) jest tu:

    https://t.co/SKJD9NKPKg?amp=1
    Po twiterze chodzi że aktualne.

    Boni, Szejnfeld i Thun byli dziś przeciw, więc to stare głosowanie.

    To z mojego linku jest aktualne.
  • Z rozpiski wynika że ECR też głosiowało za. Dali się kupić, czy może to ACTA2 nie było takie złe jak ACTA?
  • Grafika stara. Wenta już rządzi w Kielcach.
  • edytowano March 2019
    Zatem tak dziś głosowała Targowica:

    Za dyrektywą:

    Ujazdowski
    Hubner
    Kozłowska-Rajewicz
    Kudrycka
    Pitera
    Plura
    Zdrojewski
    Zwiefka

    Przeciw dyrektywie:

    Boni
    Grzyb
    Jazłowiecka
    Kalinowski
    Siekierski
    Szejnfeld
    Thun und Hohenstein
    Geringer de Odenberg
    Gierek

    Wstrzymali się:

    Liberadzki
    Zemke

    Brak danych (na razie?):

    Buzek
    Lewandowski
    Olbrycht
    Rosati
    Wałęsa
  • głosowali tak żeby przeszła i wystarczy
  • edytowano March 2019
    Brzost napisal(a):
    Z rozpiski wynika że ECR też głosiowało za. Dali się kupić, czy może to ACTA2 nie było takie złe jak ACTA?
    Nie. ECR głosiowała za możliwością dalszego procedowania i wprowadzania do dyrektywy poprawek. ECR głosiowała zaś przeciw wcieleniu w życie dyrektywy bez możliwości wnoszenia poprawek.

    https://mobile.twitter.com/Senficon/status/1110552457682264065
  • edytowano March 2019
    przedsmak tego, do cvzego prowadzi ACTA2
    mieliśmy juz w 2012 roku

    otóż Zwykły Ojciec sfilmował swoje niemowlę, przewracjace się na bok, wrzucił je na JuTjub z tytulem "pierwszy obrót..."
    i film... zablokowano za naruszenie treści chronionej prawem autorskim!!!
    ?

    otóż dziecię leżało na kocyku z wizerunkiem disnejowskiego Kubusia Puchatka!


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.