Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1176177179181182674

Komentarz

  • Niebezpiecznie to się dopiero zrobi, gdy lud marudzący na tzw.dobrą zmianę odda władzę w ręce cór Koryntu z Koalicji. Policję przestaną obchodzić małpy z brzytwą, a kto wie czy nie staną się one gatunkiem chronionym.
  • peterman napisal(a):
    Atem czasem Yarrok wrócił na zapasowym koncie. Chałwa!

    https://mobile.twitter.com/BurkeEdek
    Obejrzałem parę filmików Jaoka. Jednak lewacy w tym kraju to łagodni ludzie. Gdzie indziej za taki trolling po prostu pobiliby go.
  • Jaok i Yarrok to dwie różne osoby (raczej).
  • peterman napisal(a):
    Jaok i Yarrok to dwie różne osoby (raczej).
    Dzięki za wyjaśnienie. Dobrze, że Iran od Iraku odróżniam :)
  • Rosjanin uciekający z dziećmi ze szwecjalizmu i starający się o azyl w Polsce. Widać coś się na dobre rozniosło po świecie, skoro co raz, rozmaici ludzie z dziećmi szukają schronienia i obrony.
    https://www.tvp.info/42041682/rosjanin-uprowadzil-corki-bo-szwedzi-oddali-je-muzulmanskiej-rodzinie-uciekl-do-polski

    Żeby jeszcze urzędniki z Czaputowiczem na czele, nie skrewiły to będzie git. Podoba mi się taka Polska - refugium.
  • Uchodźcy
  • To już będą z 3 rodziny
  • christoph napisal(a):
    To już będą z 3 rodziny
    Byli jeszcze jacyś Norwegowie uciekający do Polski. Dopadła ich za Odrą Polizei i przekazała do ojczyzny, która ścigała swoich obywatelowi szengenem.
    Być może jest tych przypadków więcej ale nie mamy informacji.
  • christoph napisal(a):
    To już będą z 3 rodziny
    A kto jest drugą, bo kojarzę tylko Silję Garmo z córeczką.
  • Dziwne że do Związku Zdradzieckiego nie uciekł. Tam podobnież walczą z zachodnią zgnilizną, tak?
  • Jest w trakcie.
  • edytowano April 2019
    W USRR sobie nagrabil bo wystepowal o azyl w Szwecji. Gdyby od razu ze Szwecji ruszyl na Rosję to zlapaliby ich szfedzi u siebie -wyjazd z szengen.
  • rdrrdr
    edytowano April 2019
    .
  • "Wniosek o azyl dla pana Denisa i jego trzech córek został złożony. Państwo polskie objęło ochroną na czas prowadzonego postępowania pana Denisa i jego córki. Do czasu zakończenia wszystkich postępowań wyjaśniających ze Szwecją, z Rosją pan Denis i jego córki będą bezpiecznie przebywać na terytorium Polski"

    - powiedział Pawlak.

    "Do czasu zakończenia postępowań administracyjnych związanych z udzieleniem prawa azylu nic złego w Polsce panu Denisowi stać się nie może"

    - dodał.

    W poniedziałek Denis Lisov i jego trzy córki: 12-letnia Sofia, 6-letnia Serafina i 4-letnia Alisa zostali zatrzymani przez polską straż graniczną na lotnisku w Warszawie. Do Polski ze Szwecji przypłynęli promem. Chcieli się dostać do Rosji. Straż graniczna przekazała ich policjantom z komisariatu na Okęciu.

    https://niezalezna.pl/266195-denis-i-jego-corki-sa-bezpieczni-rzecznik-praw-dziecka-ujawnia-jak-pomagaly-polskie-sluzby
  • Polska azylem
  • Puszczykowo. ... Była możliwość ucieczki z tej pułapki. +++
  • edytowano April 2019
    Mania napisal(a):
    Puszczykowo. ... Była możliwość ucieczki z tej pułapki. +++
    https://twitter.com/janek_W1/status/1113885759507972096
    nie potrafię od-zobaczyć.... czołówka po głupim, bezsensownym manewrze, niezrozumiałe...
    (a pochodzę z rodziny kolejarskiej (od strony mamy) i się nasłuchałem wiele... ale co innego dzisiaj z tv-monitoringiem i fejsbókami-wrzucajkami)

    i od strazaków OSP fotki
  • pierwszy szlaban nie byl zamkniety?
  • Joanna Czarna
    @asiamarcowa
    W odpowiedzi do @stumbras3
    14 lat pracowałam w pogotowiu.
    Nie macie pojęcia jaka presja jest wywierana na kierowcach jeśli chodzi o dbałość o karetki. Muszą się gęsto tłumaczyć z każdego zadrapania. Patrzę na ten wypadek i płakać mi się chce, bo rozumiem, że kierowca nie chciał uszkodzić auta.
  • edytowano April 2019
    uhrr napisal(a):
    pierwszy szlaban nie byl zamkniety?
    Tak.
    Edit; tzn był zamknięty.
  • edytowano April 2019
    Gdzieś pływa w sieci nagranie z wypadku z monitoringu na przejeździe. Nie mam teraz linku. Wjechali w momencie zamykania się szlabanów - "pod prąd", przez jeszcze nie zamknięty lewy szlaban. Lewy szlaban zawsze zamyka się później niż prawy, właśnie dla ułatwienia zjazdu pojazdom które były na przejeździe w momencie zamykania.

    Co do obaw o zarysowanie auta - jasne, lepiej zginąć pod pociągiem...
    A poważnie - szlabany są zaprojektowane tak, żeby nawet nie tyle wyłamywać się, co wręcz wypadać przy lekkim trąceniu - właśnie ze względów bezpieczeństwa, aby umożliwić ucieczkę. To już nie pancerne stalowe drągi z firankami znane z czasów PRL, tylko rachityczne listewki. Prawdopodobnie na aucie nie byłoby nawet śladu.

    Niestety, jakby nie patrzeć, winę za tę tragedię ponosi wyłącznie kierowca.
  • edytowano April 2019
    Mam prośbę o uprzedzanie, jeśli nagranie zawiera jakieś
    drastyczne sceny.
    Nie jestem w stanie czegoś takiego oglądać, więc proszę mnie na to nie narażać.
    Wystarczy krótki komunikat. I już.

    Wg mnie to powinno być w Regulaminie Forum.
  • adamstan napisal(a):
    Gdzieś pływa w sieci nagranie z wypadku z monitoringu na przejeździe. Nie mam teraz linku.
    nosz przecie już wczoraj o 23:49 zapodała go kol. Mania! Pięć postów nad kolegą (13:16)!


  • Tak, dopiero teraz sprawdziłem. Forumek przeglądam głównie w pracy, a tam TT mi (bez proxy...) nie działa. I ogólnie nie zaglądam na tt zazwyczaj. Myślałem, że to tylko ogólny wpis o wypadku. Przepraszam za zamieszanie.
  • Jeśli chodzi o szlabany, to kedyś sam na rowerze wpadłem na szlaban i tak się właśnie stało - szlaban się okazało, że był raczej symboliczny, a nie pancerny.
  • jak się dowiedziałem (ze twitterów!) szlabany nie są "symboliczne", tylko tak specjalnie zaprojektowane i zbudowane, by wyłamując je nie uszkodzić konstrukcji (mechanizmu podnoszącego). Po prostu są "odrzucane" jak pająk odrzuca zainfekowaną (trucizną) nogę.

    więc taki manewr jest nie zrozumiały, bo przy okazji ktoś wrzucił do sieci IDENTYCZNY przypadek manewru karetki z roku 2017, ale wtedy maszynista z daleka widział i zwolnił....

  • edytowano April 2019
    Była też sytuacja pod Modlinem, gdzie kierowca AUTOBUSU lotniskowego bał się wyłamać szlaban. Na szczęście akurat tam między torowiskiem a szlabanem było na tyle miejsca, że pociąg tylko otarł się o tył autobusu, a ponadto większość pasażerów zdążyła wysiąść, więc obyło się bez ofiar.
  • edytowano April 2019
    ułamek sekundy przed uderzeniem samochód podskakuje - prawdopodobnie zgasł silnik i kierowca nie mógł odpalić.
  • wachmistrz napisal(a):
    ułamek sekundy przed uderzeniem samochód podskakuje - prawdopodobnie zgasł silnik i kierowca nie mogę odpalić.
    Wpadł już w panikę.

    ...
    Tak, mysle ze tak wdrukowują kierowcom, ze kazde zadrapanie wozu będzie słono karane, ze czlowiek może sie w pewnym, najmniej odpowiednim momencie, zafiksowac
  • edytowano April 2019
    Krynica Morska
    uhrr napisal(a):
    wachmistrz napisal(a):
    ułamek sekundy przed uderzeniem samochód podskakuje - prawdopodobnie zgasł silnik i kierowca nie mogę odpalić.
    Wpadł już w panikę.

    ...
    Tak, mysle ze tak wdrukowują kierowcom, ze kazde zadrapanie wozu będzie słono karane, ze czlowiek może sie w pewnym, najmniej odpowiednim momencie, zafiksowac
    +++

    Sama prawda. Wywieranie patologicznej presji na człowieku zawsze kończy się źle.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.