Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1250251253255256673

Komentarz

  • marniok napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    Burmistrz Włoch się rozpłakał.
    Znerwicowany jakiś... Gadatliwy na pewno.
    https://twitter.com/10murzynkow/status/1189146454994161665/photo/1
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Cierpliwości!
  • Trzeba próbować.
  • Mnie zadowoli co piąty. A niechby i co dziesiąty.

    Rozmarzyłam się...
  • Maria napisal(a):
    Mnie zadowoli co piąty. A niechby i co dziesiąty.

    Rozmarzyłam się...
    Po pokazowym i skutecznym zamknięciu kilku głównych zawsze idzie fala namysłu w dalszych szeregach. Co tłumaczy niewiarygodną obronę pewnego senatora niezależnego z przesłaniem od Nojmana, jak nie zdradzisz zawsze zrobimy co w naszej mocy aby cię uchronić.


  • Zamykać należy powoli, acz systematycznie ażeby ruszyła inna fala, a właściwie wyścig o status świadka koronnego.
    Niechby raz ruszyła fala informacji zbieranych onegdaj jako polisy na życie.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Mnie zadowoli co piąty. A niechby i co dziesiąty.

    Rozmarzyłam się...
    Po pokazowym i skutecznym zamknięciu kilku głównych zawsze idzie fala namysłu w dalszych szeregach. Co tłumaczy niewiarygodną obronę pewnego senatora niezależnego z przesłaniem od Nojmana, jak nie zdradzisz zawsze zrobimy co w naszej mocy aby cię uchronić.


    Poczekam z radością na prawomocny wyrok i odsiadkę. Na razie nie ma powodu do zadowolenia.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Mnie zadowoli co piąty. A niechby i co dziesiąty.

    Rozmarzyłam się...
    Po pokazowym i skutecznym zamknięciu kilku głównych zawsze idzie fala namysłu w dalszych szeregach. Co tłumaczy niewiarygodną obronę pewnego senatora niezależnego z przesłaniem od Nojmana, jak nie zdradzisz zawsze zrobimy co w naszej mocy aby cię uchronić.


    Poczekam z radością na prawomocny wyrok i odsiadkę. Na razie nie ma powodu do zadowolenia.

    Głos rozsądku.

    Ale i test dla PiS. Czy tylko będą płakusiać na te sądy, czy jednak zrobią jakiś porządeczek. U buka bym postawił, że poprzestaną na płakusianiu. Ale kto wie...
  • Temczasem cymermans podobno przepchnął jakąś skargę na Polskę w związku z Izbą Dyscyplinarną i ma to być procedowane ekspresowo.
  • Exspectans napisal(a):
    cymermans .
    Śliczne, jeszcze nie widziałam, gapa. Kupuję

  • Uznam Polskę za państwo a nie pozór państwa, kiedy zacznie swych wrogów traktować tak, jak się traktuje wrogów. Jak kto zapomniał, na czym to polega, jest opisane w podręcznikach historii. Czasem bardziej detalicznie, czasem tylko w kilku słowach.
  • edytowano October 2019
    No cóż, niekoniecznie chciałbym żeby ludzie tego typu nagle stwierdzali, że nieuleczalnie nienawidzą swojej egzystencji, ale gdyby jeden z drugim się potknął kładąc spać i wybił kilka zębów tudzież złamał nos o puchową poduszkę, uznałbym to za słuszny wyrok losu. Szczególnie gdyby ta poduszka była biało-czerwona.
  • los napisal(a):
    , czasem tylko w kilku słowach.
    "U boku Aleksandra znajdował się gen. Moreau w charakterze doradcy. Od początku wykazywał ogromne zniecierpliwienie pragnąc aby działania pod Dreznem rozpoczęły się jak najszybciej. Był wyraźnie poirytowany, gdy ks. Scharzenberg oświadczył mu, że nie chce zniszczyć Drezna. Moreau stwierdził jednoznacznie, że w czasie wojny przeciwnika się nie oszczędza, a czyni wszystko, aby go właśnie zniszczyć. Widząc, że książę wcale nie jest co do tego przekonany, rzucił kapelusz na ziemię i wykrzyknął "Eh, sacrebleu, monsieur, wcale już się nie dziwię, że od siedemnastu lat stałe Pan przegrywa". Obecny przy tym cesarz rosyjski próbował jakoś zajście złagodzić, ale doradca nie dawał za wygraną, nie przestają się skarżyć na bezczynność głównodowodzącego armii czeskiej i wreszcie dodał: "Sire! Ten człowiek może wszystko zaprzepaścić. [Lipsk 1813]

  • edytowano October 2019
    Trochę to trwało, ale w końcu udało się dość dokładnie zrealizować w Dreźnie postulat gen. Moreau.
  • edytowano October 2019
    No ale zarzut "stałego przegrywania od siedemnastu lat" trudno uznać za wydumany:

    w 1796 został generałem majorem. W wojnie Drugiej Koalicji odznaczył się w 1800 pod Hohenlinden, gdzie osłaniał wycofujące się wojska austriackie. Był jednym z niewielu, którym udało się zbiec wraz z oddziałami po przegranej przez Austriaków bitwie pod Ulm w 1805.

    W 1808 był ambasadorem w Rosji, przekonał cara Aleksandra I aby opóźnił rosyjskie poparcie dla Francji w 1809 roku. Gdy Austria wywołała wojnę z Francją, był w 1809 współautorem początkowych sukcesów Austriaków, potem walczył w przegranej bitwie pod Wagram. Po zawarciu pokoju w 1810 został ambasadorem w Paryżu, negocjował małżeństwo Napoleona z córką cesarza austriackiego Franciszka I – Marią Ludwiką. W 1812 na rozkaz Napoleona uczestniczył w wyprawie na Moskwę jako dowódca austriackiego korpusu posiłkowego. W czasie działań wojennych pozostał jednak bierny, a nawet umożliwił współdziałanie Rosji z Prusami. Był przywódcą frakcji domagającej się wznowienia przez Austrię wojny przeciwko Francji; po przyłączeniu się Austrii do koalicji antynapoleońskiej w 1813 jako naczelny dowódca zjednoczonych sił odniósł zwycięstwo w wielkiej „bitwie narodów” pod Lipskiem, która była drugim (po Moskwie) upadkiem Napoleona (w niej to poległ książę Józef Poniatowski).
    Tak więc Lipsk 1813 był pierwszą znaczącą wygraną bitwą pana Karola. Minus 17 = 1796, czyli właśnie awans na henerała.
  • Exspectans napisal(a):
    No cóż, niekoniecznie chciałbym żeby ludzie tego typu nagle stwierdzali, że nieuleczalnie nienawidzą swojej egzystencji, ale gdyby jeden z drugim się potknął kładąc spać i wybił kilka zębów tudzież złamał nos o puchową poduszkę, uznałbym to za słuszny wyrok losu. Szczególnie gdyby ta poduszka była biało-czerwona.
    Bo ty jesteś człowiekiem, stać cię na wielkoduszność, państw nie stać. Dla państwa jest wielkodusznością, jeśli się ograniczy do delikwenta i jego rodziny i daruje miastu. Kwestia skali.
  • edytowano October 2019
    Samorząd we Włochach dba o swego burmistrza:

    @WasikMaciej
    ·
    30 paź
    Zwołano sesje Rady dzielnicy Włochy, która ma odwołać Artura W. z funkcji burmistrza. Wykreślono jednak punkt dotyczący wybory nowego. Oznacza to, ze Artur W. będzie pełniącym obowiązki burmistrza nadal. Oczywiście będzie otrzymywał wynagrodzenie.
    Doktryna Neumana pełna gębą
    Maciej Wąsik

  • Sławomir Cenckiewicz, który stwierdził, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ma żadnych pomysłów.

    Zero radości, zero pomysłów, idei i celów a na poziomie średnim i niskim jedynie walka o zachowanie statusu bezpieczeństwa socjalnego (w wersji skrajnej TVP) - wszystko oparte na nowej koncepcji „ciepłej wody w kranie” i bezpieczeństwie zewnętrznym z wiecznym Trumpem w USA


    Cenckiewicz... który to już raz...
    Zero zdziwienia.
  • edytowano October 2019
    Można się spierać o detale tej wypowiedzi ale ramowo Cenckiewicz napisał prawdę. Były różne ruchy za czasów Beaty Szydło, wraz z nastaniem Morawieckiego wygaszone do zera i zostało samo trwanie oraz rozmaitej proweniencji socjal.
  • Skąd zdziwienie, w BZ WBK coś innego robił?
  • Cenckiewicz nosi brązowe spodnie. Specjaliści od śrub przekonali go że pewnych tematów się nie porusza. I książka "Tajne pieniądze" od 8 lat zawisła w próżni. pan Cenckiewicz zrozumiał że lepiej pisać o ludziach dawno umarłych.

    A pan @Marek D. publicznie sobie robi nabiał z Cenckiewicza.



    Koleś jest skończony. Smutne.
  • Zima napisal(a):
    Cenckiewicz nosi brązowe spodnie. Specjaliści od śrub przekonali go że pewnych tematów się nie porusza. I książka "Tajne pieniądze" od 8 lat zawisła w próżni. pan Cenckiewicz zrozumiał że lepiej pisać o ludziach dawno umarłych.

    A pan @Marek D. publicznie sobie robi nabiał z Cenckiewicza.
    https://twitter.com/MarekDukaczewsk/status/1032254318651617280?s=20


    Koleś jest skończony. Smutne.
    Plus
  • To kto został jeszcze? Zychowicz be Cenckiewicz be, Ziemkiewicz podpadniety. Wildstein panie jedyny chyba nam został, noale on Mason uspiony
  • randolph napisal(a):
    Można się spierać o detale tej wypowiedzi ale ramowo Cenckiewicz napisał prawdę. Były różne ruchy za czasów Beaty Szydło, wraz z nastaniem Morawieckiego wygaszone do zera i zostało samo trwanie oraz rozmaitej proweniencji socjal.
    Wszystko na temat odzyskiwania utraconej godności i tego, co szeroko rozumiany PiS robi w tym kierunku, opisał kol Szturmowiec.
    Boli Cenckiewicza, że normalność, propolska polityka historyczna, wspomaganie najboższych stało sie faktem?
    Ciepła woda w kranie od setek lat budowała cywilizacje zachodu, o czym wielokrotnie pisał Los, my z tych ziemianek i onuc mamy nie wychodzic, mamy spędzić w okopach najbliższe wieki i tłuc sie w rodzinach i wśród przyjaciół o politykę.
    Mamy biegać od barykady do barykady na pstryknięcie namaszczonych przez komisarzy cwaniaków od robienia wody , ale w mózgach.
    Hodowanie wrogich plemion, to marzenie Cenckiewicza. I jemu podobnych.
    I ta USA go boli, biedaka...
    NIe wiem ile się robi porządek w polityce. W dzisiejszych czasach.
    Wiem ile można zrobić we własnym życiu, w domu, w ogrodzie. Przy sprzyjajacych okolicznościach i w pewnym wieku ;)
    Wystarczy przekonać Polaków, że nie są cebulakami, polactwem, złodziejami samochodów, Kiepskimi, brudasami,
    fornalami, i potomkami fornali, nieudacznikami, leniami, partaczami, ksenofobami i zaściankiem, oraz wrzodem na dupie.
    Wystarczy.

  • Michał5 napisal(a):
    randolph napisal(a):
    Można się spierać o detale tej wypowiedzi ale ramowo Cenckiewicz napisał prawdę. Były różne ruchy za czasów Beaty Szydło, wraz z nastaniem Morawieckiego wygaszone do zera i zostało samo trwanie oraz rozmaitej proweniencji socjal.
    Wszystko na temat odzyskiwania utraconej godności i tego, co szeroko rozumiany PiS robi w tym kierunku, opisał kol Szturmowiec.
    Boli Cenckiewicza, że normalność, propolska polityka historyczna, wspomaganie najboższych stało sie faktem?
    Ciepła woda w kranie od setek lat budowała cywilizacje zachodu, o czym wielokrotnie pisał Los, my z tych ziemianek i onuc mamy nie wychodzic, mamy spędzić w okopach najbliższe wieki i tłuc sie w rodzinach i wśród przyjaciół o politykę.
    Mamy biegać od barykady do barykady na pstryknięcie namaszczonych przez komisarzy cwaniaków od robienia wody , ale w mózgach.
    Hodowanie wrogich plemion, to marzenie Cenckiewicza. I jemu podobnych.
    I ta USA go boli, biedaka...
    NIe wiem ile się robi porządek w polityce. W dzisiejszych czasach.
    Wiem ile można zrobić we własnym życiu, w domu, w ogrodzie. Przy sprzyjajacych okolicznościach i w pewnym wieku ;)
    Wystarczy przekonać Polaków, że nie są cebulakami, polactwem, złodziejami samochodów, Kiepskimi, brudasami,
    fornalami, i potomkami fornali, nieudacznikami, leniami, partaczami, ksenofobami i zaściankiem, oraz wrzodem na dupie.
    Wystarczy.

    trep lubi to (a jeszcze nie tak dawno temu by nie lubił)
  • Nie mam pojęcia jakie spodnie nosi Cenckiewicz. I niby dlaczego miałby nosić takie a nie inne. Jeśli komuś stawia się podobne zarzuty, warto je poprzeć dowodami.

    Wiem, że cierpi na zespół Aspergera i pozrażał do siebie wszystkich. Absolutnie wszystkich.

    Nie wiem, czy kiedykolwiek skłamał.
    Ktoś, coś?

    No i wiem, że odwalił kawał bardzo dobrej, gigantycznej wręcz roboty jako naukowiec.
  • christoph napisal(a):
    To kto został jeszcze? Zychowicz be Cenckiewicz be, Ziemkiewicz podpadniety. Wildstein panie jedyny chyba nam został, noale on Mason uspiony
    Żebrowski.
  • Pochopne sądy to specjalność internetowa. Nie odwoływanie błędnych sądów to druga specjalność. Ex cathedra specjalnie się w tym nie wyróżnia co do istoty. Formę trzeba przyznać trzyma przyzwoitą.

    PS: Nie byłbym sobą gdybym nie zapytał jak można w jednej głowie pomieścić równocześnie pochwalę dla godnosciowej polityki PiS oraz pogardę dla fornalstwa którym jakoby jest większość adresatów i beneficjentów owej polityki godnosciowej. Jak można w jednej głowie pomieścić równocześnie pogardę dla uwolstwa i pseudoelit oraz poczucie własnej elitarnosci i olbrzymiej przewagi intelektualnej i moralnej nad niedouczonym plebsem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.