Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1251252254256257673

Komentarz

  • ładnie sformatowana ta niedokończona od 8 lat książka. ;-)
  • Rafał napisal(a):
    jak można w jednej głowie pomieścić równocześnie pochwalę dla godnosciowej polityki PiS oraz pogardę dla fornalstwa którym jakoby jest większość adresatów i beneficjentów owej polityki godnosciowej.
    Brak sprzeczności. Sprzecznością byłaby równoczesna pochwała i pogarda dla tego samego - fornalstwa. Pochwalamy modlitwę czy miłosierdzie dla grzeszników, grzechu (fornalstwa) nienawidzimy.
  • Cóż, ja wyczuwam sprzeczność. To nie do Kolegi osobiście, ale naprowadze: hipokryzja znakomicie ułatwia niedistrzeganie sprzeczności.
  • Kuba_ napisal(a):
    Pochwalamy modlitwę czy miłosierdzie dla grzeszników, grzechu nienawidzimy.
    To jest wielki wynalazek chrześcijaństwa, wcześniej nawet najwięksi filozofowie mieli problem z pojęciem grzechu. I chyba na oddzieleniu grzechu od grzesznika chrześcijaństwo polega.
  • A zaś na Powązkach okazano mi grób pradziadka Papieża. Okazało się, że był z zawodu fornalem.
  • Ale fornalem w sensie wyzwiska czyli chłopem pańszczyźnianym czy fornalem w sensie klasyfikacji czyli fornalem aka wozakiem aka ratajem? Bo fornal to nie był byle kto.
  • Chłopem pańszczyźnianym nie było się z wyboru, ani za karę tylko z urodzenia więc nie należy używać tego określenia jako wyzwiska. Pewnie jednak znowu się mylę.Czekam na dalsze postępy w odkręcaniu kota ogonem. To jednak lepsze niż czysta hipokryzja bo świadczy o refleksji i daje nadzieję na zmianę podejścia.
  • edytowano November 2019
    Ciekawe.

  • "Ojciec Heleny Ł. był zarządcą majątku hrabiego Zamoyskiego, wielu fornalom dał się we znaki, nie pozwalał kraść i lenić się."
    To jest fornalstwo, konkretna mentalność, nie ma się co obrażać za trafny opis części osób z polskim obywatelstwem. Jeśli jesteśmy u siebie, w Polsce, czy też gdziekolwiek gdzie Pan Bóg wyznaczył nam zadania, nie możemy pozwalać na fornalstwo. Zwłaszcza samym sobie. Sądzę że Kolega jako zarządzający doskonale o tym wie.

  • Wiem. Jestem leniwy. Ambicja i poczucie obowiazku gonią mnie do dzialania. Mam świadomość talentow od Pana i świadomość ich niewykorzystania należycie. Innymi slowy żem sluga nieuzyteczny.

    Może dlatego do furii doprowadza mnie pysznienie się talentami wobec skapiej nimi obdarzonych. I może dlatego gardzę arystokratyzmem. Nic nie poradzę. Nie potrafię wciąż się powstrzymać.
  • image
    Nowy szef McDonald's
    Chris Kempczinski
    Z Polski rodem?
  • McDonald's to polska firma od początku.
  • edytowano November 2019
    aż poszukałem o nowym CEO i president makdonaldsa
    ale w większości njusy o jego poprzedniku, który odszedł w niesławie 'me too'

    ale w Macu od 2015 dopiero i od razu szef na USA (14.000 barów)
    wcześniej w Kraft Heinz, Procter & Gamble, PepsiCo
    rovznik 1969

    i pierwszy krok (decyzja Chrisa) to naprawa relacji panujących w restauracjach
    i chodzi przede wszystkim o 'harassment' /dokuczanie, znęcanie, fala(?) i 'bullying' / zastraszanie
    "
    ...its franchisees have committed to provide the training - a combination of online work and in-person discussions - to 850,000 employees ".

    "(2016)
    40% said they faced sexual harassment on the job. Of those, 42% said they were forced to accept it because they couldn’t afford to lose their job and 20% said employers retaliated in some way after they reported the harassment, including cutting their hours or giving them a less desirable schedule"
    (40 % pracowików było zaczepiane seksualnie...)

    no, ładnie, tak bokotenatycznie przy okazji nie znalezienia kim zacz ten Chris...
  • edytowano November 2019
    c.d. Polaków w McDonalds

    bo przy okazji znalazłem, że od 27 lat na wysokich stanowiskach jest polski Polak, Piotr Jucha, rodem z Politechniki Śląskiej

    image

    "
    Piotr Jucha Senior Vice President, Global Restaurant Development & Restaurant Solutions Group

    Shaping the future of McDonald’s restaurants, Piotr leads the Restaurant Solutions Group.

    Under his leadership, Piotr’s team is responsible for real estate strategy and analytics for restaurant development, and bringing new restaurant design solutions to the global McDonald's System. Additionally, he oversees operation standards and deployment of various initiatives across markets.

    During the span of his 25+ year career at McDonald’s, Piotr has held several roles, most recently serving as Vice President of Global Restaurant Development.

    Since beginning his career at McDonald’s Poland in 1992, Piotr’s leadership roles have included Regional Vice President – Central Europe (2014-2015), European Vice President – Development (2012-2013), and Managing Director in Poland (2005-2012). Prior to his role as Managing Director, he held the position of Operations Director for McDonald’s Central Europe (2004-2005).

    Piotr graduated from The Silesian University of Technology with his Master’s degree in Nuclear Engineering. He also holds an MBA from the University of Calgary.
  • Z tym sexual harrashment to coraz większa hucpa. Każdego kto ma jakąś płeć, poza płciami z wyboru oczywiście, i jej nie ukrywa oraz nie ukrywa że dostrzega płeć innych można oskarżyć o to i oskarża się.

    A ten facet o polskim nazwisku jest jak najbardziej amerykański. Entuzjastycznie szczerzy zęby i nagłaśnia modną akcję. Z pewnością osiągnie sukces, przynajmniej w USA i na starym Zachodzie - sprzeda o kilkanaście procent więcej bułek z hamburgerem. To zapewne będzie wege hamburger.

    Trudno dostrzec w brandach typu McDonalds czy Coca Cola jakąś cenna myśl i wartość dodaną. W czym czynią nasze życie lepszym? Toż to zawłaszczenie prostoty i sprzedawanie jej w formie syntetycznej z marżą.
  • Rafał napisal(a):
    Z tym sexual harrashment to coraz większa hucpa. Każdego kto ma jakąś płeć, poza płciami z wyboru oczywiście, i jej nie ukrywa oraz nie ukrywa że dostrzega płeć innych można oskarżyć o to i oskarża się.
    Ożesz.
    To ja, na wszelki wypadeczek oświadczam, iż zaposiadywam płeć żeńsko. Z wyboru, oczywiście.

  • Nie nadaję się na inwestora giełdowego. Mam problemy z patrzeniem tylko na wyniki finansowe. Patrzę też na produkt i na tzw warunki.
    Warren Büfett ma w portfolio firmy, które właśnie nie mają / dają wartości dodanej.
    M. In. McDreck,
    Jednak to firma w randze jednego z generałów amerykańskiej inwazji obyczajowej i biznesowej.
    Uwodzi tumani zastrasza
  • los napisal(a):
    McDonald's to polska firma od początku.
    tylko nazwisko jakieś takie... szkockie ;)
  • edytowano November 2019
    Jeden z zasłużonych działaczy społeczności polskiej w Lipawie nazywał się Jan Mac Donald:

    https://przegladbaltycki.pl/2151,zasluzeni-dla-lipawy-spoczywajacy-na-warszawskich-powazkach.html
  • los napisal(a):
    McDonald's to polska firma od początku.
    To dość kontrowersyjna opinia, jeżeli weźmie się pod uwagę, że założyciele firmy to dzieci irlandzkich imigrantów, a główny twórca sukcesu - Ray Kroc był z pochodzenia Czechem...
  • Rafał napisal(a):
    Trudno dostrzec w brandach typu McDonalds czy Coca Cola jakąś cenna myśl i wartość dodaną. W czym czynią nasze życie lepszym? Toż to zawłaszczenie prostoty i sprzedawanie jej w formie syntetycznej z marżą.
    A ja nie zgodzę się.

    Prosz: Wartością dodaną McD jest:

    a) pokazanie, że powtarzalne procesy da się sproceduralizować
    b) osiąganie dzięki temu powtarzalnego wyniku za każdym razem
    c) zbicie kosztów i dostarczania taniego produktu szerokim rzeszom konsumentów

    Duphawdy, bałdzo zachęcam udać się do McD i podczas czekania na bułę - zajrzeć za kulisy. Jak tam każdy ruch jest przemyślany, celowy, trafny i sensowny. Rzekłbym wręcz, że chciałbym być tak dobrym prawnikiem, jak pracownik McD jest pracownikiem McD.

    Choć nie, powiecie, że to nieprawda, bo jako prawnik muszę co dzień stawiać czoła zupełnie nowym wyzwaniom i w związku spożywczym nie mogę tak sproceduralizować swojej pracy.

    Zgoda. Ale za karę dodaję:

    d) zatrudnianie nastolatków i ludzi nienadających się do żadnej innej roboty - i wprzęganie ich w system wymiany dóbr, za pieniądze

    Niedocenianą, a ogromną zaletą McD jest fakt, że on nigdy nie zawodzi. Nigdy nie orżnie cię na rachunku, nigdy się w nim nie strujesz. Zawsze wiesz, co dostaniesz.

    Kiedyś wylądowałem z grupą ludzi w Odessie wczesnym rankiem. I mówię: Chodźmy kupić u staruchy pierożki z gara. Odpowiedziały mi przerażone spojrzenia - oszalałeś? A co jeśli...? Ale wtem wyszedł naprzeciw odeski McD. Wszyscy odetchnęli z ulgą, jak na widok konsulatu cywilizacji, przewidywalności i higieny. Nawet pisuary były z Koła.
  • 3 grudnia 2019 r. kończą się kadencje trzech sędziów TK: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara.

    Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch zostali zgłoszeni jako kandydaci klubu PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego - poinformował w poniedziałek PAP szef klubu PiS Ryszard Terlecki. :D:D:D
  • edytowano November 2019
    Maria napisal(a):
    3 grudnia 2019 r. kończą się kadencje trzech sędziów TK: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara.

    Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch zostali zgłoszeni jako kandydaci klubu PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego - poinformował w poniedziałek PAP szef klubu PiS Ryszard Terlecki. :D:D:D
    :)>-

    Opozycja nie zgłosiła kandydatów.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ojej. Doprawdy? Smuteczek...
  • Żona płk. Ducha? Ciekawy1 przypadek.
  • edytowano November 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Trudno dostrzec w brandach typu McDonalds czy Coca Cola jakąś cenna myśl i wartość dodaną. W czym czynią nasze życie lepszym? Toż to zawłaszczenie prostoty i sprzedawanie jej w formie syntetycznej z marżą.
    A ja nie zgodzę się.

    Prosz: Wartością dodaną McD jest:

    a) pokazanie, że powtarzalne procesy da się sproceduralizować
    b) osiąganie dzięki temu powtarzalnego wyniku za każdym razem
    c) zbicie kosztów i dostarczania taniego produktu szerokim rzeszom konsumentów
    (...)
    Tyle, że przed McDonaldami wpadli na to m. in:
    - Samuel Colt (twórca koncepcji części zamiennych)
    - Tomáš Baťa, który w swoich fabrykach zastąpił wykwalifikowanych czeladników osobami, ogarniającymi tylko jeden etap produkcji butów
    - Henry Ford, który wymyślił linie produkcyjną (choć w zasadzie to zaadaptował stosowany w dużych rzeżniach system rozbioru tuszy podwieszonej na ruchomym haku).

  • Luksusowa Pani minister?
  • edytowano November 2019
    Chojna-Duch?
    No w końcu PSL ma tam jakichś senatorów, nie?
  • Senat skonsumowan6?
  • allium napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Trudno dostrzec w brandach typu McDonalds czy Coca Cola jakąś cenna myśl i wartość dodaną. W czym czynią nasze życie lepszym? Toż to zawłaszczenie prostoty i sprzedawanie jej w formie syntetycznej z marżą.
    A ja nie zgodzę się.

    Prosz: Wartością dodaną McD jest:

    a) pokazanie, że powtarzalne procesy da się sproceduralizować
    b) osiąganie dzięki temu powtarzalnego wyniku za każdym razem
    c) zbicie kosztów i dostarczania taniego produktu szerokim rzeszom konsumentów
    (...)
    Tyle, że przed McDonaldami wpadli na to m. in:
    - Samuel Colt (twórca koncepcji części zamiennych)
    - Tomáš Baťa, który w swoich fabrykach zastąpił wykwalifikowanych czeladników osobami, ogarniającymi tylko jeden etap produkcji butów
    - Henry Ford, który wymyślił linie produkcyjną (choć w zasadzie to zaadaptował stosowany w dużych rzeżniach system rozbioru tuszy podwieszonej na ruchomym haku).



    Nie no, przecie ja nie twierdzę, że pan Krok wstrzymał słońce i ruszył ziemię, czeskie go wydało plemię. Tyle tylko że idee pp. Colta, Forda i Baty zastosował w tak udany sposób, że po dziś dzień pierdyliard ludzi regularnie udaje się do pierdyliona restoranów wzoru McD i pochodnych, ażeby spożyć kotleta. Jezdo jakaś wartość dodana.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.