Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1248249251253254673

Komentarz

  • Etam, żadnych smaczków, Wyłącznie chlew. Zmarnowany czas. Więcej nie dam się nabrać.
  • Nieno, jest piękne udawanie, że oni chcą się pochylić, zrozumieć, no wyjść na przecif i td.
    Trzeba zać metody mental ność onych.
    Ja tam przeczytałam z satysfakcją
  • Michał5 napisal(a):
    Nieno, jest piękne udawanie, że oni chcą się pochylić, zrozumieć, no wyjść na przecif i td
    To już n-ty raz tak się pochylają, za chwilę chyba im coś w krzyżu pęknie.

  • Nie wiem ,czy Koleżeństwo ma kontakt z Instagramem, z blogami lajfstajlowymi. Ja przez jakiś czas robiłam pewne badania dotyczące tematyki wpisów i obserwacje trendów w blogach o największej czetelności.
    To co mówi pan Kupa w wywiadzie , nie jest ani obliczone ani skierowane do Koleżeństwa.
    Jest przekazem kierowanym do bardzo młodych i młodych odbiorców ( i oni wcale nie muszą czytać pna Kupy, czytaja natomiast przekaźniki, czyli autorzy poczytnych blogów, nagradzane instagramerki)
    Oni nie pamietają miłości Thustka, Kidawa im sie kojarzy ze starszą miłą panią, z plakatów, na których stoi przed gromadką uśmiechnietej młodzieży.
    Generalnie mają wciąż wtłaczane , że Kaczyński to stary ramol, kulawy dziad przed operacją, którego chore pomysły pozbawią ich dobrej zabawy.
    Hejt jaki szedł po Beacie Szydło w zwiazku z niusem o jej synu ksiedzu, przekracza Koleżeństwa wyobrażenia.

    Na tym tle druga strona ma sie wydawać fajna, luzacka i bogata.
    -Jak jesteś taki madry to dlaczego nie jesteś bogaty.-
    Dobra fura, foty z egzotycznych podróży, laski na każdej imprezie to cel idealnego wyborcy .
    W Warszawie znam ludzi, którzy za Gronkiewicz mówili, co z tego , że kradną, ale coś nam skapnie.
    I nowa religia, której wyznawczynie szyją worki z firanek na warzywa i noszą dumnie hasło zero waste.
    To was- nas może nie zajmować , ale to sobie płynie. i drąży.
    Ile tam miał Powiatowy wejść na koncie?
  • Nuale my, no dobra - ja, to wszystko wiem i nie muszę tracić czasu na czytanie Kupy, którym po krześcijańsku się brzydzę. Litości.
    Tyle.
  • Jasne. Możemy zakończyć na nas . Ale ja sobie archiwizuję takie rzeczy dla innych. Mniej świadomych. Bo może się nagle okazać, że mamy niewiele wspólnego z młodszymi.
    Pamietam, jak w 2005 do Wojewódzkiego poszedł Tusk. I co mówił. I jak.
    Teraz ta łachudra wytycza kierunek, który duża część surowej masy kupi. Bez świadomości, że wszystko już było. Z durnym przekonaniem że odkryli cacko.
  • Kupa jest płytki jak kałuża na gładkim asfalcie. Myślącej młodzieży nie pociągnie.
  • 4 mln ludzi czyta na fejsie.
    i nie chodzi o samego Powiatowego, on jest reprezentantem trendu. Doskonałym płytkim reprezentantem bez hamulca.
  • Młodzież nie jest głupia i z wiekiem mądrzeje. Może to zabrzmi brutalnie ale przy tak niskim przyroście naturalnym i wydłużaniu średniej życia w Polsce jaki był ostatnie 18 lat rola młodzieży w wyborach maleje a nie rośnie. Jak lewactwo nie obniży wieku dorosłości tj prawa wyborczego do 16 lat to nie ma się co zbytnio przejmować chwilowym lewackim amokiem młodzieńczym w wielkich miastach. A Wojewódzki ma dobrze ponad 50 lat i nawet za duża kasę za chwilę będzie tak groteskowym młodzieżowcem jak Owsiak i obaj pójdą w odstawkę.
  • Michał5 napisal(a):
    4 mln ludzi czyta na fejsie.
    Młodzi nie czytają fejsa.

  • edytowano October 2019
    Mogą korzystać rzadziej niż kiedyś (bo nie chodzi się do klubów do których chodzą rodzice). Ale nadal w Polsce FB ma ponad 16 000 000 użytkowników, sam efekt skali sprawia że młodych jest tam mnóstwo. A konkretnie w wieku 13-17 aż 1 500 000 dusz.
  • Najmłodsi siedzą na Instagramie i na Snapie, wiadomo, ale Fejs ma jeszcze masę rzeczy, które im pasują.
    Licznik wejśc na konto Woijewódzkiego nieubłaganie pokazał 4 mln.

    Mnie zupełnie nie chodziło ani o Wojewódzkiego, zresztą dość wysoko postawionego funkcjonariusza, ani o fejsa, ale o trend.
    PiS będzie przedstawiany jako paździeż, a wyborcom jż bez specjalnej jazdy po nich, przedstawi się dolce vita i dolce farniente.
  • Ćwiczyliśmy to już w 2015. W 2019 zresztą chyba też.

    Paździerze lecą raczej z Placformy, ale to może moje osobiste odchylenie.

    image
  • Szturmowiec.Rzplitej

    można sie obrazić na rzeczywistość, a można zauważać coraz wiekszą różnicę między młodymi wyborcami 2015 a młodymi 2019 .
    To sie jeszcze zmieni, bo jesteś tym co ogladasz i takie tam.
    4 lata temu pewne frazy by jeszcze nie padły, choć ohydy było dużo, teraz jest już syf na całego.
    Kiedyś niechęż chodziła w woalu, dziś wredny rechot z najgorszymi inwektywami jest na porządku. I nie gderam, tylko stwierdzam fakt.

    No i naszym lecą lata a młodzi ...gdzie?
  • Michał5 napisal(a):
    4 lata temu pewne frazy by jeszcze nie padły, choć ohydy było dużo, teraz jest już syf na całego.
    I to też jest jakaś prawda. Wczorej nawet wygrzebali z grobu gen. Frankę.

    Pytanie, czy rzeczywiście jedyna przyszłość to jest rozszalałe lewactwo? Nie mam tej słodkiej pewności.

    Ale oczywiście postępy postępu są nieubłagane. Zaraz znajdę fajnego michałka i wkleję w odpowiedni wątek.

  • super rycerz AD 2019

    od dawna uważam, że samuraje się ' chowają'

    (bo już dawno widziałem średniowieczne podręczniki m.in. szermierki)
    dzisiejsze grupy rekonstrukcyjne rycerskie to jakaś porażka w łupaniu mieczem na przykład
  • Nasza tradycja?
    Czy bardziej szabla i dzikie pola?
  • christoph napisal(a):
    Nasza tradycja?
    Czy bardziej szabla i dzikie pola?
    no Tannenberg to nie nasza ?
    a Chrobry, Śmiały, Krzywousty, czy inny Władek czy Leszek Czarny to nie nasza ?
  • edytowano October 2019
    Wspólna chrzescijanskoeuropejska. Ze szczególnym polskim podrozdziałem.
  • christoph napisal(a):
    Nasza tradycja?
    Czy bardziej szabla i dzikie pola?
    ?

    piszę wyłącznie o zabawę w średniowieczne rycerstwo z pokazami walk (pikniki rycerskie)
    takie łubudu bez finezji

    ale ale

    dwa lata temu trafiłem na dwudniowy dzień rycerski w chorzowskim Skansenie
    pokazy (turniej) miał być w niedzielę, w sobotę inne rzeczy w średniowiecznej osadzie

    jednak przy samych namiotach, po zamknięciu dnia, chłopaki zrobili sobie jam-session, bijatyka off-record
    - o, to było warte obejrzenia!!!
  • A w parafii mej dziś ksiądz wikary młody, sympatyczny i "wyluzowany" (takie wrażenie odniosłam z kolędy) podczas ogłoszeń DOBITNIE powiedział, że nie udziela i nie będzie udzielał komunii na rękę i że od niego nikt nie dostanie na rękę nigdy. Wyszłam zbudowana!
  • brawo on!
    sporo wśród neoprezbiterów 'tradsowych'
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    A w parafii mej dziś ksiądz wikary młody, sympatyczny i "wyluzowany" (takie wrażenie odniosłam z kolędy) podczas ogłoszeń DOBITNIE powiedział, że nie udziela i nie będzie udzielał komunii na rękę i że od niego nikt nie dostanie na rękę nigdy. Wyszłam zbudowana!
    Wszystko to pięknie, ale to nieposłuszeństwo wobec przepisów ustanowionych przez ober-klechów.
  • Księża to mają tera przerąbane. Cokolwiek taki zrobi - nieposłuszeństwo albo wobec przełożonego mniejszego ale bliższego albo większego ale dalszego.
  • Najtrudniejsza fucha to kadrowy w kurii
  • edytowano October 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    A w parafii mej dziś ksiądz wikary młody, sympatyczny i "wyluzowany" (takie wrażenie odniosłam z kolędy) podczas ogłoszeń DOBITNIE powiedział, że nie udziela i nie będzie udzielał komunii na rękę i że od niego nikt nie dostanie na rękę nigdy. Wyszłam zbudowana!
    Wszystko to pięknie, ale to nieposłuszeństwo wobec przepisów ustanowionych przez ober-klechów.
    no, niezupełnie

    dotkryna mówi jasno o jednym sposobie, od IX wieku tylko do ust
    na rękę jest indult, czyli wyjątkowe pozwolenie

    linki:

    stan prawny w Polsce

    W Polsce II Synod Plenarny potwierdził uznanie dla
    utartej praktyki udzielania Komunii Świętej w postaci chleba podawanego do ust, nie
    wykluczył jednak innych form27. Możliwość udzielania Hostii na rękę w Polsce formalnie
    zaistniała od zajęcia stanowiska przez Konferencję Episkopatu Polski wyrażonego na 331
    Zebraniu Plenarnym w dniach 8-9 marca 2005 roku. W komunikacie opublikowanym po
    zebraniu znajduje się zapis, że szafarze mają udzielać Komunii Świętej na rękę tym, którzy
    o to proszą przez wystawienie ręki28. W dniu 21 kwietnia 2006 r. Kongregacja ds. Kultu
    Bożego i Dyscypliny Sakramentów w odpowiedzi na prośbę o recognitie29 udzieliła
    pozwolenia, aby jako zwykły przyjęty był zwyczaj udzielania Komunii Świętej na rękę
    w diecezjach na terenie Polski30.
    /jeszcze posxukam tekstu komunikatu Konferencji KEP

    ===
    argentyński Biskup Juan Rodolfo Laise

    Tekst, opublikowany w nr. 5 kwartalnika "Christianitas", został pierwotnie przedstawiony przez autora jako wykład w trakcie V Kolokwium Międzynarodowego Centrum Studiów Liturgicznych (CIEL) w Wersalu, w listopadzie 1999 roku.

    ==

    oraz już polskie dyskusje w temacie, tygodnik Niedziela, 5/2002
  • W parafii gdzie Stryczek butem po ołtarzu walił jest to bardzo awangardowe i nawet "oberklechy" oddychają z ulgą i nic przeciwko tej wiośnie kościoła mieć nie będą . #:-S
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.