Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1378379381383384672

Komentarz

  • Niderlandy jak mawiał Napoleon to kraj zbudowany z błota naniesionego przez francuskie rzeki.

    Pays Bas.

    Dolny kraj
  • Zima napisal(a):
    Niderlandy jak mawiał Napoleon to kraj zbudowany z błota naniesionego przez francuskie rzeki.

    Pays Bas.

    Dolny kraj
    Ta, zwłaszcza fhąsuski Ren.
  • Mania napisal(a):
    Wiatry popsuły mi antenę i mogę odbierać jedynie tvn :-( Obejrzałam sobie Milionerów. Pytanie było o wysokość najwyższej góry w Holandii. Możliwości były: ponad 1000 m, ponad 2000 m, ponad 3000 m i 342 m. Babka długo myślała i poprosiła o dwie możliwości. Zostało jej 3000 z czymś (nie pamiętam dokładnie) i 342 m.
    Wybrała trzytysięcznik.
    Europejka z wyższym wykształceniem.
    Gosia kiedyś zdobywała ten szczyt i to bez tlenu. Wszyscy oczywiście w górskich butach, przewodnik z mapą, żeby nie zgubić górskiego szlaku. W połowie drogi zrobili popas dla poratowania sił, gdyż Gosia i koleżanki Węgierka i Finka pokładały się. Ze śmiechu.
  • jutro specjalnie czubkiem buta jakaś grudkę pośle do jego dopływu by docelowo zwiększyć ilość surowca z którego ulepione Niderlandy.

  • A taki Carrantuohill, więcej ma niż tysiąc czy mniej, erudyci?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A taki Carrantuohill, więcej ma niż tysiąc czy mniej, erudyci?
    Lukłam na łajkie i już wiem.
    A kto wie kim jest Natalia Piguła?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A taki Carrantuohill, więcej ma niż tysiąc czy mniej, erudyci?
    Ale czego, fanów?
    Stawiam że więcej:

  • edytowano May 2021
    Widzę, że nie wiecie, więc wklejam fotkę z konkursu Miss Universe z Miami - głównie z powodu stroju narodowego polskiej kandydatki.
    image

    image

    https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/1Kek9kpTURBXy9iMTMwNjJhZjY1Y2M4YTY3MzcyYWI1YjQ2Y2Q3MmY1OS5qcGeTlQMAzIDNBWTNAwmTCaY1NzRlMzIGkwXNBLDNAnaBoTAB/natalia-pigula-reprezentuje-polske-w-konkursie-miss-universe.jpg
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A taki Carrantuohill, więcej ma niż tysiąc czy mniej, erudyci?
  • Zima napisal(a):
    jutro specjalnie czubkiem buta jakaś grudkę pośle do jego dopływu by docelowo zwiększyć ilość surowca z którego ulepione Niderlandy.

    poproszę ode mnie też, grudkę! ;)
  • edytowano May 2021
    Mania napisal(a):
    Widzę, że nie wiecie, więc wklejam fotkę z konkursu Miss Universe z Miami - głównie z powodu stroju narodowego polskiej kandydatki.
    O! Coś takiego (pozytywnego)! (Miss Ziemi Łódzkiej 2019, pierwsza wicemiss Polski 2019) 27 lat stara (jak na wybory!)

    → fotki na góglach


    a druga pozytywna wiadomość, to projektantka!
    Strój Natalii Piguły przygotowała Agnieszka Lechańska z Łodzi, która w projekcie połączyła skrzydła z body, które miało imitować wzór zbroi oraz wykorzystała ogromną biało-czerwoną flagę, co nawiązywało do husarii.
    na Insta projektantka: @mona_lissa_suknie

    i filmik na instagramie modelki


    Mi się modelka i uroda jej niepodobają, ale strój kozacki, znaczy się - husarski. A w modelingu też się fajnie stroi.

    image

    image
  • Nie powiem co bym zrobiła z tą ambasadą.
  • Z tymi (dwiema) ambasadami!
  • W krakowskim konsulacie USA wisi wielka pseudotęczowa. Pilnuje policja.
  • TecumSeh napisal(a):
    W krakowskim konsulacie USA wisi wielka pseudotęczowa. Pilnuje policja.
    Nie, prawdziwie tęczowa (po mojemu). Bo ja na ten przykład w tęczy (tej na nieboskłonie) widzę tylko pięć kolorów!

    A prawdziwa LGBTQ+ ma 8 (osiem) barw.

    W każdym razie, ja mówię "ukradziony symbol". I nie mam problemu by np. kupić coś z taką sześciokolorową tęczą (a jest wszystko, od torebek, klapek, parasolek, po gadżety róžme)

    Tak na boku tylko....



  • Prowincjał ujawnił szczegóły w specjalnym oświadczeniu.

    Przeczytaj pełne oświadczenie:
    List do społeczności Pogłębiarki w /s opuszczenia Towarzystwa Jezusowego przez Daniela Wojdę

    Drodzy przyjaciele Towarzystwa Jezusowego w Polsce i społeczności Pogłębiarka! Chciałbym w tym krótkim liście zwrócić się do wszystkich osób zaangażowanych w rozwój kanału i społeczności Pogłębiarki, a także do każdego odbiorcy treści tego kanału poprzez różne media społecznościowe.

    Decyzją władz zakonnych Daniel Wojda opuścił dnia 17 maja 2021 r. Towarzystwo Jezusowe i tym samym został zwolniony z wszelkich zobowiązań związanych ze ślubami zakonnymi.

    Rozumiem, że ta informacja może wzbudzić w Was zaniepokojenie i zrodzić różne pytania. Chciałbym poinformować, że decyzja ta, nie jest spowodowana treściami głoszonymi przez Daniela na kanale Pogłębiarka, ale stanowi wynik wieloletniego procesu rozeznania jego przełożonych.

    Tak jak zapewne wielu z Was, również i ja doceniam talent oraz zaangażowanie Daniela w szerzenie duchowości ignacjańskiej na tym kanale. Niewątpliwie jest to wysiłek i praca, która przynosi owoce.

    Chciałbym także oświadczyć, że jak sama nazwa kanału wskazuje, jego twórcą jest Daniel Wojda & Przyjaciele i tak też pozostanie. Zatem za wszelkie decyzje odnośnie do kanału, jego charakteru i treści, odpowiada osobiście Daniel Wojda wraz z prowadzonym przez siebie zespołem. Pogłębiarka pozostaje działalnością nie związaną z Towarzystwem Jezusowym czerpiącym jednak z ignacjańskiej tradycji. Dlatego też nadal jestem otwarty na współpracę Pogłębiarki z jezuitami zainteresowanymi taką formą działalności.

    Prosząc o przyjęcie decyzji o opuszczeniu przez Daniela Wojdę Towarzystwa Jezusowego w duchu zaufania i wzajemnego poszanowania, życzę abyście się umacniali w wierze i dawali się prowadzić Duchowi Świętemu ku większej Chwale Boga.

    Z wyrazami szacunku

    Tomasz Ortmann SJ
    Przełożony Prowincji

  • 12 lat był klerykiem i stwierdzili, że jednak im się nie przyda? Heh...
  • A O. Kramer, sympatyk Dulczessy i jej marszów nadal w zakonie?
  • polmisiek napisal(a):
    12 lat był klerykiem i stwierdzili, że jednak im się nie przyda? Heh...
    Po prostu był bratem (nie ojcem) zakonnym, podobnie jak św. Franciszek...
    (nie znam chłopa i nawet nie wysłucham, po co?)
  • polmisiek napisal(a):
    12 lat był klerykiem i stwierdzili, że jednak im się nie przyda? Heh...
    nowicjuszem chyba był, nie klerykiem
  • Powiedział, że klerykiem na początku tego filmiku (całego nie dałem rady wysłuchać)
  • Bezczelne są te k...y i zuchwałe: TSUE nakazał Polsce zamknięcie kopalni Turów.
  • edytowano May 2021
    Mania napisal(a):
    Bezczelne są te k...y i zuchwałe: TSUE nakazał Polsce zamknięcie kopalni Turów.
    Na wniosek Czech (tak doczytałem). Czyli na wniosek (po cichu)... Niemiec? (Prusy budują odkrywkową brunatnego.)
  • "Czesi to szczególna odmiana Niemców, mówiąca w słowiańskim języku"
  • Trzeba im grzecznie odpowiedzieć, by udali się na bambus?
  • jak Marokko czy Turcja w sprawie uchodźców:
    możemy rozważyć ten wasz Turów
    za kontyngent darmowej energii od nich
    albo jak Jordania - trzyma zimny pokój z Izraelem za ileś tam wody z Jordanu
  • los napisal(a):
    Trzeba im grzecznie odpowiedzieć, by udali się na bambus?
    Mnie tam wystarczy środkowy palec. Jestem minimalistą.
  • Chyba im?
  • christoph napisal(a):
    Chyba im?
    Nasi politycy już gulgotają na Twitterze zamiast po prostu pokazać wspomniany powyżej. Dworski przepych werbalny mnię nie imponuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.